הקרב על השבת- הסוגיה שלא נגמרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Turgi, ‏23/4/15.

?

מעדיף כדורגל בימי חול?

1. כן

3 הצבעות
    5.1%
  2. לא. רק שבת.

56 הצבעות
    94.9%
  1. N כמוני Member

לשתי האידיאולוגיות הכי הרות אסון שהיו בעולם ב-100 השנים האחרונות: הנאציזם והקומוניזם אין שום קשר לדת.
    מעבר לכך- הטיעון הראשוני שלך לא היה על ביטול כפייה דתית, אלא על ביצוע כפייה חילונית ועליו הגבתי.

2. אלי מתחן Member

לאימון של הקבוצה ליד הבית מגיעים, לא למשחק בעיר אחרת. next. ומה עם שופטים שעובדים בדרך כלל?
    חוץ מזה שלא ראיתי כזאת ליברליות מצד הדתיים כשמדובר בתחבורה ציבורית בשבת, למרות שזה פוגע בזכות הרבה יותר חשובה של אנשים כמו חופש התנועה.
    מצביע מרצ זה עניין אישי של הבנאדם. למען האמת כמו דת. אני לא רואה למה זה צריך להיות ענייני מה היא אמונתם של אנשים אחרים.
    דתיים גם ברמת העקרון לא יכולים לשכב עם בנות לפני הנישואין, האם לאסור את זה על כולם? ומה עם סטייק ברוטב חמאה ושום? איך דתי יוכל לחיות כאשר יש אנשים אחרים הנהנים מסטייקים עם חלב כשלו אסור...

אני לא מבין מתי לשחק כדורגל נהייתה זכות שכל אדם מקבל כשהוא נולד. וזה לא שנמנע מדתיים לשחק כדורגל חס וחלילה, פשוט נמנע מהם לכפות על חילונים לשחק כדורגל יחד איתם. הם מוזמנים להקים קבוצות דתיות שיתאמנו וישחקו באמצע שבוע, אפילו קיימות קבוצות כאלה, אבל זה לא מעניין אותך כמובן.

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. N כמוני Member

אפשר לעשות הכל אם רוצים. עולים על אוטובוס ומגיעים לאן שצריך.
    אתה מדבר פה על נסיעה לעיר אחרת כאילו זה נסיעה מל.א לניו- יורק. רוב הליגות הן אזוריות ממילא.
    סטייק ברוטב חמאה, סקס לפני הנישואין ושאר אנלוגיות פגומות שהבאת או מתכוון להביא- הן עצמן איסור על פי ההלכה.
    כדורגל אינו אסור, חילול שבת כן.
    למה הדבר דומה? לחקיקת חוק שניתן לבשל ולמכור סטייק ברוטב חמאה בלבד, משום שזה הכי טעים.

ליגות צו פיוס הן ליגות חובבניות, משם לא יוכל להתפתח שחקן כדורגל מקצועני, אבל זה לא מעניין אותך כמובן.

4. אלי מתחן Member

גם סטייק שלא מבושל בחמאה הוא חובבני, מה לעשות, כופרים נהנים יותר. אתה רוצה לשמור שבת? סבבה. תצטרך להתפשר. ברור שזה לא ענייני האם שחקנים יכולים להתפתח בליגות האלה, גם מנערים א', הליגה המקומית של טייבה מעולם לא יצא שחקן מקצועני, מה אני אמור לעשות עם זה? כנראה ששומרי שבת משחקים כדורגל פחות טוב, אם היו מספיק כאלה שזה באמת מפריע להם אז הליגה הזאת לא הייתה "חובבנית" כהגדרתך. אתה לא יכול גם לרצות לשחק עם חילונים וגם להכריח אותם לשחק בתנאים שלך.
    כנראה שלא הבנת, כל הדברים האלה הם איסור על פי ההלכה, האם העובדה שיש איסור על אדם אחד אומרים שצריך לכפות את האיסור על כולם. אצמצם את זה למקרה שאנלוגיות אינן עושות את העבודה, העובדה שלאדם מסויים יש רצון לשמור שבת, אינה אומרת שצריך לכפות על אנשים אחרים לשמור שבת, או לחילופין, כפי שאתה מציע, לרוקן את השבת לחלוטין מפעילות.
    לא לכל מטבע יש שני צדדים זהים. לדוגמא, סחר בעבדים. אי אפשר לקרוא למי שהתנגד לסחר "כופה לא להעביד אנשים". אם תרצה שאפשט זו בעבורך, הכופה את הכופה פתור. זה לא ענייני מה אתה עושה ומה אתה מאמין בו, אל תגרום לזה להיות ענייני.

לסיכום, אדם בוחר את דרכו בחיים, לדרך שהוא בוחר יש פשרות מסויימות. הוא צריך להתפשר, ולא לגרום לכולם לעשות שמיניות באוויר כדי שהוא לא יזדקק לכך.

gilad16, שי, Franco ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  5. N כמוני Member

אני ארשום זאת שוב, כי עושה רושם שאתה לא מבין מה אני רושם.
    אני לא רוצה לכפות על אף אחד לשמור שבת. אתה יכול מצדי לאכול סטייק בחמאה תוך כדי חילול שבת. זה לא מעניין אותי.
    מה שמעניין אותי זה שאוכלוסיה שלמה לא תהיה מודרת מהמגרשים. אפשר להעביר את משחקי הכדורגל למוצאי שבת וימי חול, במאמץ קטן יחסית מצד כל הגורמים.
    לא קוראים לזה "שמיניות באויר", אלא ביצוע התאמות.
    על פי גישת "אתה שומר שבת? זבש"ך!" ניתן להצדיק גם פיטורי נשים הנכנסות להריון.
    הלא הן בוחרות להיכנס להריון, מדוע החברה צריכה לשלם לה בתקופת חופשת הלידה, לשמור על מקומה בחברה במשך כל התקופה הזו וגם לדאוג למצוא עובד שימלא את מקומה כאשר היא מבלה עם הרך הנולד?

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  6. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

הדיון הזה הוא לא דיון דתי אלא כדורגל בימי חול. בשביל דיון דתי יש לכם אשכול ייעודי באוף טופיק.

כל תגובה מעתה שתתייחס לדת או לאידואולגיות או לדברים שלא קשורים לנושא תמחק. תודה.

7. itay7 Member

כדורגל בימי חול זה נורא, משחק בערב צריך להיות אחד ועדיף במוצ"ש ולא בראשון/שני. מבחינתי הכי הגיוני אם כבר להקדים את כל המחזור, להתחיל משחק מרכזי בליגה הלאומית בחמישי בערב, אח"כ לעשות את רוב המחזור בשתי הליגות בשישי בצהריים, חלק נוסף בשבת בצהריים ומשחק מרכזי בשבת, ושהקבוצות שמשחקות בליגה האירופית ישחקו בראשון מתי שיש להם משחקים בחמישי לפני זה, בכל מקרה אין יותר מדי כאלו...

gilad16 אוהב/ת את זה.
  8. oFiRzZz Member

שוב פעם זה לא חייב להיות בימי חול ... השאלה צריכה להיות "מוצאי שבת או שבת ?" .
    בכלל הייתי עושה את הדבר הזה יותר per קבוצה . קבוצה שרוב המנויים שלה בעד
    משחקים רק במוצאי שבת תשחק את משחקי הבית שלה רק במוצאי שבת .

9. itay7 Member

מוצאי שבת זה עדיין ערב, כדורגל צריך להיות בצהריים, משחק אחד מרכזי בערב בכל ליגה. כדורגל זה עניין של משפחות והשעות האלו גורמות לאצטדיונים ריקים. יום שישי זה משהו שצריך לבדוק, שיש מדי פעם משחקים בליגת העל ביום שישי בצהריים יש יותר אוהדים מ"כרגיל", לא מבין למה לא שמים יותר משחקים שם, זה גם טוב לטלוויזיה כי זה שעות ללא תחרות.

10. oFiRzZz Member

בשביל שעה-שעתיים יותר מאוחר אוכלוסיה שלמה צריכה לא להגיע ?
    לי אישית אין שום בעיה להגיע למשחק ב19:00 - 20:00 .
    שוב פעם אני לא דתי ולא שומר שבת בשום צורה , אבל צריך להתחשב באחוז גדול
    מאוהדי הכדורגל שפשוט לא יכול להיגע לרוב משחקי הליגה .

מסכים לגבי שישי בצהריים , אהבתי את זה בלאומית .

11. Hapoel_Tel_Aviv Member

כדורגל בצהריים הז אולי קלאסי ונחמד ואנגלי אבל אנחנו חיים במדינה חמה יחסית והרבה פעמים כדורגל בקיץ עם שמש שמסוונרת זה לא דבר כיפי כל כך, זה הרבה תלוי בעונה ובמזג האוויר.

12. עידן444 Member

לפחות כשישחקו בצהריים יהיה תירוץ למה לא רצים...

13. Hapoel_Tel_Aviv Member

אולי זה תירוץ, אבל באמת שיש ימים באביב/קיץ עם עומס חום כבד שזה סיכון גדול לשחק כדורגל ולהתאמץ,בלי לדבר בכלל על מחלקות נוער

עידן444 אוהב/ת את זה.
  14. עידן444 Member

זה לא רציני... זה משהו שהתאים לפעם כשלא היתה ברירה ואצטדיונים לא היו מוארים... במדינה חמה לשחק בשעות הצהריים יוריד כאן את הרמה והקצב שגם ככה נמוכים עוד יותר...

15. ייא Member

מה עם השביתה הצפויה? זה לא גורר הדחה מפיפא ברגע שממשלה מתערבת בכדורגל?