הקרב על השבת- הסוגיה שלא נגמרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Turgi, ‏23/4/15.

?

מעדיף כדורגל בימי חול?

1. כן

3 הצבעות
    5.1%
  2. לא. רק שבת.

56 הצבעות
    94.9%
  1. Turgi Guest

מקווה שילכו עם השביתה עד הסוף.

2. adirda Member

רוב השחקנים בעד הזזת משחקים משבת
    68.5% משחקני ליגת העל הביעו בפני ארגון השחקנים את רצונם להזיז את המשחקים מיום המנוחה. תמיכה גורפת בהפועל עכו ובבני סכנין. מכבי ת"א היחידה שלא הגישה לארגון השחקנים את דעת שחקניה. הנהלת ההתאחדות כבר אישרה כי לא יתקיימו משחקים בלי אישור משרד הכלכלה
    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4698879,00.html

3. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

אז השחקנים מנסים להרוג את הענף שממנו הם מתפרנסים. יפה, כל הכבוד. שימשיכו ככה, הם בטוח יגיעו רחוק.

Hapoel_Tel_Aviv, oranfu ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  4. alexshw Member

95% מהשחקנים הם ערסים מפגרים חסרי כל יכולת שכלית בסיסית. הסוגיה הזו עוד הוכחה לכך

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש פה ניסיון בוטה של סחטנות דתית שמערערת את היסודות של חופש במדינה. אף חילוני לא מכריח את השחקנים לחלל שבת, אף חילוני לא מכריח בכח את השחקנים לבחור בענף אחר. הגיע הזמן שבארץ יפרידו את הדת מהמדינה. אני חילוני ואף אחד לא יכריח אותי לשמור שבת או דברים כאלה. יש לי כבוד לדתיים, אבל אין לי כבוד לאנשים שבכח מנסים לכפות על חילונים דברים שלא קשורים לשום דבר. כמו שאני בהחלט חושב שלא צריך להתערב בענייני דת או באורח חייהם של מאמינים בארץ אני מצפה שהצד השני גם יכבד אותי. להיות דתי זו מבחינתי בחירה ולא כפייה!

ב'תקווה' שרים 'להיות עם חופשי בארצנו', אבל כבר מזמן שזה לא קורה. שוב, אף אחד לא מכריח שחקנים לשחק בשבת כי אם באמת השחקנים היו דתיים הם לא היו בכלל הופכים למקצוענים...יש פה ניסיון בוטה של צד אחד לכפות את אורח חייו על הצד השני. בכלל, שלא לדבר על עניין האוהדים הצעירים שביום חול צריכים ללכת לבית ספר.

מצדי מדינת ישראל הופכת את שבוע העבודה ל-5 ימים ואז אין לי התנגדות להעביר את המשחקים ליום א', אבל כמו שמנוהל עכשיו הליגה כך צריך להיות.

Hapoel_Tel_Aviv ו-oranfu אוהבים את זה.
  6. South Boy Member

אין קשר לדת אה?
    חבורה של ליצנים, מדינה מגוחכת שעושה עוד צעד בדרך לאבדון.

Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.
  7. Muurad Member

משעשע איך ערוץ הספורט הוא הטריגר לכל העניין כשהתעקש להפר סטטוס קוו שהאמת לא ממש הפריע לאף אחד עם משחקי הלאומית בשישי מטעמים כלכליים נטו - וכעת כנראה ייפגע בכיס הרבה יותר.

לא שאני חושב שצריך להזיז את הכדורגל משבת או משהו, פשוט השנאה שלי ליישות הזאת שנקראת ערוץ הספורט לא יכלה להתעלם מזה.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

כמה מפתיע שהמועדון המקצועני היחידי במדינה לא מתעסק בחרטות.

Turgi, de Middenweg ו-pongpong אוהבים את זה.
  9. pongpong Member

מסכים, זאת הנקודה הכי חשובה אף אחד לא מכריח אותם לשמור שבת אבל הם מכריחים אותנו לא ללכת לכדורגל בשבת או לא לנסוע בתחבורה ציבורית .

10. Ice Cream חסה

וואו, ירדת נמוך.

כן, הדתיים שבהם יוכלו לשלב כדורגל ושבת.
    ולא, האוהדים שלא יבואו ולא יקנו כרטיסים לא מרגשים אותם. כמו שהם לא מרגשים את שחקני הפועל רעננה ועירוני קרית שמונה, למשל.
    הקבוצה שלי משחקת בימי שישי כך שהמשחקים מסתיימים לפני כניסת השבת, בחורף זה יכול להגיע למשחקים ב-12 בצהריים, אבל זה לא מה שמונע מהאוהדים לבוא.

אהא. ואז מי ישחק?

החיים לא סובבים סביב אוהדי כדורגל, ולהפוך את יום ראשון ליום מנוחה (שישי כבר נחשב לחצי יום מנוחה בגלל השבת) כרוך בעוד דברים. למשל שאין בתי ספר וגני ילדים...

11. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

וואלה, לא מרגשים אותם. וטוב שאתה נותן לי כדוגמה קבוצות עם 2 וחצי אוהדים, טוב שלא הכנסת גם את מכבי פ"ת למשוואה הזאת. בקבוצות עם קצת יותר אוהדים אני מניח שזה יורגש.
    החיים כנראה לא, אבל אני חשבתי לתומי שכדורגל משחקים בשביל הקהל, כי אחרת מה הטעם בכל האיצטדיונים הענקיים האלו? כנראה שטעיתי.

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אתם לא מבינים שבכל דיון הבחור צריך להיות אאוטסיידר ולהיות נגד דעת הקהל הרווחת?

13. South Boy Member

אני רוצה שנעשה תרגיל בדמיון מודרך, תיקח את כל אותם 68.5% שקוראים לעצמם שחקני כדורגל מקצוענים ותציע להם חוזה בריאל מדריד, אני לא חושב שאחד מהם יסרב בגלל שבאירופה משחקים בשבת, חלק אפילו יהיו מוכנים לאכול שרימפס בחלב אימו בסכום חלבי-בשרי ביום כיפור תוך כדי אורגיה עם שלוש גויות.
    מישהו שמע על מחאה כזאת באירופה? במקום שבו באמת מתעסקים בעיקר ולא בכל מה שמסביב? האם כל אלו שבעד לא לשחק ביום המנוחה ישתמשו בו לתפילה ושמירת שבת או סתם יום כיף עם החברה ובמקרים מסוימים למרבה האירוניה אף לצפיה בכדורגל אמיתי, שרחמנא ליצלן, משוחק בכל העולם ביום שבת.
    פאתטי, עלוב, מביך, דוחה, חבורת נערי פוסטר חובבניים אינטרסנטיים ואוכלי חינם שרוצים לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, אחרי זה אנשים לא מבינים למה הכדורגלן הישראלי הוא בטלן חסר כל מקצועיות שלעולם לא יצליח מחוץ למדינה שהשטויות האלו לא קורות בה.
    מדינה שלמה שאבדה עליה דעתה, ציבור שלם שפעם אחר פעם כופה את עצמו על מליוני אנשים, לא בא לי לחיות במקום שבו אין חירות ורק כפייה של אורח חיים מסוים.

ייא, oranfu, de Middenweg ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  14. עידן444 Member

מה שמוזר זה שהעלו את יואב כץ ושאלו אותו איך הוא מרגיש עם זה שבקבוצה שלו יש די הרבה שחקנים שחתמו. מצחיק שדווקא אצלנו(יש לי השערה למה) ובהפועל חיפה חתמו הכי פחות שחקנים.

15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מעבר לזה שזאת החלטה אומללה לדעתי לא לקיים את המשחקים בשבת, גם אם נוציא לרגע את מהות ההחלטה, היא כמו כל דבר אצלנו בארץ מתקבלת בצורה עקומה.
    בואו תעשו בדיקה, תציעו רעיונות, פתרונות אפשריים, בעיות שצפויות להופיע עם ההחלטה, משהו. אבל כלום. מגיעה שופטת שמחליטה 3 ימים לפני המשך הליגה (למה לא להגיש את הבקשה לפני פתיחתה?) שלא משחקים וזהו. המינימום היה לתת פרק זמן של נניח 3 חודשים עד ליישום ההחלטה.
    אבל לא, למה לא בודקים לדוגמא מה כמות הדתיים שלא מגיעים למגרשים למול החיילים שלא יוכלו לצאת באמצע השבוע לראות? למה לא בודקים האם בעלי זכויות השידור מוכנים להמשיך את ההסכם אם ייפגעו כל כך ברייטינג ובאטרקטיביות המוצר? (נניח אם יזוז לשישי בצהריים)
    למה לא בודקים מה עושים עם משחקי הילדים שמגיעים עם ההורים בימי שבת בבוקר? ואם מזיזים אותם לאחר הצהריים באמצע השבוע, איך מתגברים על המכשול שלרוב המגרשים האלה אין בכלל תאורה?

בקיצור, אולי די?