הרחבת הליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Monkey D.Luffy, ‏12/11/06.

1. Monkey D.Luffy Member

אם אני לא טועה, איינדהובן הולנדית. בכל אופן, אני מסכים עם הבחורצ'יק.

2. Go_Go Member

יותר סיכוי להפתעות למה?

בליגה כזאת יהיו את הקבוצות המעוטות יכולת לגמרי שבטוח יירדו ליגה...
    ושוב יהיה את הכמה קבוצות הגדולות שאולי יילחמו על האליפות....

הרמה של הליגה תרד ותהיה עוד יותר גרועה ממה שהיא היום...

אז למה לשנות?

3. roeiuzan Member

אני רוצה דבר כזה:

*ליגה של 16 קבוצות
    *מקום ראשון ושני הולכות למוק הצ'מפיונס(ככה קבוצות ישחקו קודם כל בשביל להגיע לצ'מפיונס ורק אח"כ בשביל לנסות לגנוב\לזכות באליפות, דבר שימריץ את קבוצות הצמרת להלחם על דבר נכסף הרבה יותר מאשר גביע אופ"א[דוגמת הפועל ובית"ר בעונה שעברה), מקום ראשון כמובן זוכה באליפות.
    *מקומות 3-5, ואולי גם 6, ילכו לאופ"א
    *מקומות 7-13 באמצע
    *14-16 יורדות ליגה
    *אולי גם שמקום 13 ישחק משחק נגד מקום רביעי בלאומית כאשר המנצחת בתום 90/120 דקות, או פנדלים, תהיה בליגת העל, המפסידה תנשור\תשאר בלאומית.
    *את גביע הטוטו הייתי משאיר, מכיוון שאין ביכולתינו להקים קבוצות מילואים, זה טוב עבור זרים שנבחנים ושחקני הנוער.
    *בגביע המדינה הייתי חושב על אופציה של גומלין.. בית וחוץ עם כל שאר הכללים.
    *ובלאומית 3 עוולות, ואולי גם הייתי משאיר שם 12 קבוצות.. בכל זאת יהיה חבל להרוס קצת את התחרותיות האדירה שמתנהלת שם מדי שנה

כן זאת טעות שלי, איינהובן הולנדית כמובן... טעיתי כי הרבה פ"ע נאי מתבלבל בינם לביו מונאקו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏12/11/06
  4. נדב מיכאלי Member

אולי זה ניראה לך קצת מוזר עכשיו אבל בליגה עם יותר קבוצות שיבואו כאנדרדוג בכל משחק יש להן סיכוי יותר גדול להפתיע כי אף אחד לא יספור אותן.
    אני לא אומר שהן ישרדו שנים בליגת העל אבל להפתיע הן מסוגלות.

5. roeiuzan Member

נדב צודק, אין חכם כבעל נסיון..
    אתם לא יכולים לקבוע מה יהיה ואיך תיראה הליגה אם עוד לא מימשנו את הרעיון,
    ברגע שנראה מה יהיה, נקבע עובדות, כל הדיבורים מסביב עוד לפני שקרו הדברים הם רק דברים שנראים לנו שיקרה מפני שכך ההיגיון אומר...
    וע"פ מה שידוע לי, בעבר שהיו יותר קבוצות בליגה הליגה היתה הרבה יותר מעניינת וססגונית מהיום..
    יתקנו\יצדיקו אותי בוגרי הפורום...

6. flash Member

נכון מאוד.
    בליגות הגדולות יש מקום ל16-18-20 קבוצות כי המצב בעשרת המחזורים האחרונים הוא ש10 קבוצות בערך נלחמות על 7 מקומות באירופה (או כמה? אני לא בטוח) ו6 בערך שנלחמות על לא לרדת ליגה (נגיד שאחת יורדת כבר בטוח) נשארות מעט מאוד קבוצות שאין להם על מה לשחק, וגם הם משחקות חזק כי מולם יש יריבות שמשחקות חזק על לא לרדת/מקום באירופה, באופן טבעי הם נגררים למשחק חזק.
    בליגה שלנו רק 3 הראשונות עולות לאירופה ו3 ירדו אם יגדילו ל16 נניח. בשליש האחרון של העונה יצא שיהיו 4-5 קבוצות שלא יהיה להם על מה לשחק. אם יהיו 18-20 קבוצות בכלל כמעט לחצי מהקבוצות בליגה לא יהיה על מה לשחק.
    אני בעד להשאיר ככה, מקסימום להגדיל ל14.

7. roeiuzan Member

ז"א שאתה הולך על האמצע.. בישראל אין אמצע, או שיש ליגה גדולה או קטנה.
    אם אתה מעלה את הליגה ל-14 כל היתרונות שהזכרנו לפני כן בהגדלת הליגה, לא יתממשו בגלל 2 קבוצות נוספות שיתוופסו, ובמצב כזה כמו שאני מכיר את ההתאחדות אחרי שנה הם כבר יגידו "ניסינו, לא הלך, יאללה מחזירים ל12", אז או שמגדילים ל16 מינימום או שלא מגדילים בכלל...
    וכמו שאמרנו, צריך להסתכל גם על עניין השחקנים הצעירים ושחקני הבית שיותר ישותפו, גם אם יהיו קבוצות שילכו לים או לפנסיה מוקדמת או מה שתרצו, עדיין הצעירים ושחקני הבית ישחקו הרבה יותר מאשר בליגה של 12, שם אסור לך לקחת סיכון עם שחקנים חסרי נסיון כאשר אתה במרחק של 5 נקודות מירידה.
    מה גם יבואו לארץ יותר זרים איכותיים שיכולים להקלט גם לבסוף בקבוצות גדולות (דוגמת מסודי ובוקולי), בקיצור, הרבה יותר מאבקים ויותר עניין.. וזו דעתי.

צריך לזכור נקודה חשובה מאד, בכל דבר תמצאו חיסרון ויתרון... כמו שאמרתי, מצד אחד קבוצות ילכו לים מוקדם, מצד שני יותר שחקנים ישחקו, צריך לזכור את זה במשך כל הדיון..

8. Igi Member

במילה אחת - לא.
    הסבר - למה להוסיף לעצמנו סתם סבל של עוד מספר משחקים במחזור לליגה כל כך עלובה כמו שהיא עכשיו.
    נכון, זה כבר מאוס לשמוע את המשפט הזה כל הזמן, אבל זוהי האמת. רמת הליגה חלשה מאד גם היום, אז מה יעזור להוסיף עוד איזה קרית שמונה או הפועל ירושלים? מיותר לגמרי.

9. flash Member

לדעתי הבחירה היא 14/12, כי שאר האופציות יצרו מצב שהשליש האחרון של הליגה יהיה משעמם עוד יותר מהמשחקים היום בשליש האחרון.
    בגלל היתרונות שאמרו פה קודם של יותר קבוצות עדיף 14 כדי להשיג אפילו קצת מהיתרונות האלה.

10. REAL MADRID Member

שמע.. הכל פה זה כסף, יש בלאומית קבוצות עם תקציבים עלובים מאוד שלא יעבדו בליגת העל יגרמו להוצאות מיותרות על שיטור במשחקים נגד בית"ר/חיפה/ת"א..
    לא יהיה קהל והרבה מאוד אצטדיונים לא יאושרו ואתה תראה קבוצות מאחרות קבוצות לא בעיר שלהם.

חוץ מזה מספר הקבוצות שהולכות למוקדמות CL זה לא לפי מספר הקבוצות בליגה..

11. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה יפה מאוד שאתה רוצה, אבל הישגי הקבוצות הישראליות באירופה לא מספיק טובים כדי לקבל כל כך הרבה כרטיסים לאירופה.

12. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא רוצה לנעול דיון שהגיע לשלושה עמודים, אבל בבקשה ממכם להבא - תבדקו לפני שאתם פותחים נושא, רק בעמוד הקודם אפשר למצוא דיון זהה

http://www.asoccer.co.il/forum/index.php?showtopic=15296

ההודעה שלי משם (דעתי מן הסתם לא השתנתה):

13. מ.ח.א Member

בשביל מה להגדיל את הליגה
    בשביל שיהיו הרבה יותר קבוצות חלשות ושהרמה בליגה עוד יותר תרד?!

14. ReL Member

מה זאת אומרת אין חכם כבעל הניסיון? הרי כל הזמן היו 16 קבוצות בליגה עד שגברי לוי שינה אותה ב99/00 ל12 קבוצות . מדינה קטנה צריכה ליגה קטנה , מדינה גדולה צריכה ליגה גדולה זה הכל . מה לעשות שאין מספיק אוהדים , מגרשים , כסף לכל הקבוצות בארץ , אנחנו מדינה קטנה תתמודדו עם זה. אם אני לא טועה גם באוסטריה/סלובקיה יש 12 קבוצות , אל תשוו אותנו לספרד (כי זה ממש מגוחך) איטליה או אנגליה .

אולי בשנים הראשונות הליגה איבדה את העניין , אבל אתם לא יכולים לשקר את עצמכם , הליגה בשנים האחרונות השתדרגה משנה לשנה , והשנה כבר יש מאבק אמיתי , משחקים טובים וזה רק הולך ומשתפר .

ואם אתם עדיין לא משוכנעים , פשוט תלכו לראות את המשחק המרכזי בלאומית . אם לא תרדמו.

15. הפועל אשקלון Member

צודק
    אם יעשו 16 קבוצות זה יותר מדי אם כבר מדברים אז צריך להקטין
    כי אם יגדילו אז יהיה הפרשים גדולים ולא כל הקבוצות המתאימות לליגה יהיו בליגה
    אז יהיה קבוצות בלי קהל קבוצות בלי תנאים טובים קבוצות שאין להם קהל קבוצות בלי כסף כמו לאחרות ועוד דברים
    אז לדעתי צריך להשאיר את זה 12 קבוצות ולעשות שתקציב פחות מ 20 נגיד לא יוכל להשתתף בליגה הקבוצה שתהיה פחות תצטרך להגדיל תתקציב וככה הרמה תהיה יותר גבוהה