השוק האנגלי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Walkon, ‏6/7/11.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

הבעייתיות כאן,מעבר לעובדה שהשוק של השחקן האנגלי ממזמן חסר פרופרציה, שהמצב רק ילך ויחמיר.
    קחו סטטיסטיקה גרפית ותנתחו את השנים האחרונות ותיווכחו שהעליה היא מתמדת, יותר שחקנים שנקנים במחירים שלא תואמים את המחיר שלהם.
    יחס הספק - מחיר באנגליה הוא פשוט בחריגה מתמדת וכל זה למרות שהשנים האחרונות הוכיחו שהשחקן האנגלי שנקנה בכסף רב לא תמיד מקיים את ההבטה ותג המחיר שלו יורד.
    כל זה אבל לא הרתיע את ליברפול לדוגמא לשלם 35 מיליון על קארול והוא בנתיים רחוק מלהוכיח את עצמו, האם ליברפול תנהג אחרת בעתיד?
    את התשובה קיבלנו עם ההעברות האחרונות שלהם.

שוק משוגע וחסר פרופורציה, עדיף לצאת לקניות בצרפת, גרמניה ולקבל שחקנים לא פחות טובים בשליש מהמחיר.

2. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, אבל אז מפעילים את הקלישאה האינפנטילית ש"ייקח להם שנה להסתגל", כאילו שבצרפת או בגרמניה משחקים משחק אחר, או לחילופין, כאילו שללואיס סוארז, דרוגבה, צ'יצ'ריטו, VDV וכו' לקח שנה להסתגל. מי שמספיק טוב ישחק טוב, ולא אחרי שנה. כן, יש כאלה שלא משחקים טוב באנגליה ובמקומות אחרים כן או שלוקח להם זמן להתחבר, אבל זה יכול לקרות גם עם שחקן שבא מאנגליה.

התגובה הזאת בעיקר מופנית לאוהדי ארסנל שפסלו את ג'רביניו בגלל ש"ייקח לו שנה להסתגל".

3. ArsenalFan Member

כן, רק תספר את זה לכל מי שהצדיק את הרכש של קוסיילני בשנה שעברה בגלל פער של איזה 4 מיליון פאונד, כשלא הלכנו על שחקנים שהיום אנחנו לכאורה רודפים אחריהם. גם אז זה היה נכון?
    כל מקרה לגופו, לפעמים שווה לשלם את ה-Passport Premium ולקבל שחקן שההתאלקמות שלו נוחה יותר ולפיכך הסיכוי שלו להשתלב הוא מיידי - זו ממש לא קלישאה. אני לא רוצה להפוך את זה לדיון על ג'רביניו או על ארסנל, ובטח שאני לא רוצה לפסול אותו, אבל הבעיה עם ג'רביניו היא קודם כל את מי שהוא מחליף והתפקיד שהוא נדרש למלא באופן מיידי. תרצה או לא, זו בעיה.

אני האחרון שמתנגד לשחקנים זרים והשילוב שלהם בכדורגל האנגלי, הם בד"כ רק עוזרים להעלאת הרמה. אבל אי אפשר לומר שבגלל שהשוק "יצא מפרופורציה", המועדונים צריכים לזנוח את הרכש המקומי... זה לא מתקבל על הדעת. מועדון לא יכול להתבסס רק על שחקנים מליגות אחרות. אני לא מדבר על מצב הכדורגל האנגלי והנבחרת, אני מדבר על מצב המועדונים עצמם - הם לטובתם ותועלתם, גם המקצועית וגם הכלכלית, צריכים בסיס אנגלי כלשהו. צריך גם לקחת את זה מנקודת מבטו של המועדון המוכר - לבלקבורן רוברס או לפולהאם שמכרו את בלמי העתיד שלהם למנ' יונייטד, יש אינטרס ברור להעלות כמה שיותר את המחיר ואני לא בטוח שזה כ"כ רע. זה נותן להם יותר כוח מול הגדולות (הרבה יותר מאשר בספרד...) ומחזק אותם.

4. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

באמת?זה מה שהבנת מההודעה שלי? שג'רביניו הוא הרכש המושלם, בדיוק מה שהייתם צריכים? ארסנל צריכה בלם\מגן שמאלי לפני שהיא צריכה שחקן כמו ג'רביניו, הבעיה שלי היא עם אלה שפוסלים אותו בגלל ש"ייקח לו שנה להסתגל". זאת סתם קלישאה מפגרת.

5. ArsenalFan Member

זה בכלל לא מה שאמרתי ואני לא מבין איך זה קשור.

6. דנידין Member

אני חושב שבכל הליגות הגדולות, השחקן המקומי קצת יקר יותר מהזר. באנגליה המחיר בכללי הוא גבוה יותר לכל שחקן, זה שוק אחר, אבל גם באיטליה, ספרד או גרמניה צריך לשלם יותר כסף על שחקן מקומי. אבל בסופו של דבר איכשהו זה פגע יותר מבכל מקום אחר דווקא בשחקן האנגלי. תופעה לחקור אותה, למה השחקן האנגלי לא מתרומם בזמן שהוא משחק לצד שורת זרים מהטובים בהעולם. בעצם, זה כבר 40 שנה ככה, אז אולי אין לנכות של השחקן האנגלי כל קשר לשוק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

7. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

קבוצות צריכות בסיס אנגלי, מעבר לזהות הגדולה יותר שמרגישים האוהדים עם השחקנים האנגלים (בד"כ), יש גם את העניין שהאנגלים יודעים בדיוק במה מדובר כשמשחקים באנגליה והם מביאים הרבה פעמים את הערך המוסף הזה של הpassion. כמובן שיש זרים שמגיעים למעמד דומה אבל כשהקבוצה יוצאת למשחקים מהסוג של הבריטניה או ריבוק ויורד גשם, אתה תמיד מעדיף איתך שחקנים שמבינים בדיוק מה זה הולך לדרוש, אצל האנגלים ההבנה בד"כ קיימת באופן אוטומטי.
    מכיוון שהמחירים מטורפים לחלוטין והאנגלים לא ממש גדולים בטכניקה ובמשחק יצירתי, אני הייתי קונה את הרכש הבריטי אחת ל בחלקים של הבלמים, בהתקפה מה שאנחנו עושים כרגע לשים 16 על הנדרסון ו20 על דאונינג זה בזבוז לא נורמלי כשיש שחקנים עם הרבה יותר כישרון מחוץ לאנגליה בחצאי מחיר. אם אנזוגביה היה אנגלי הוא היה שווה יותר מדאונינג.

8. -sAndmAn- Member

עושים מהרכישות האלה יותר ממה שזה באמת, על פאסטורה לא שילמו 43 מליון אחרי עונה טובה? או על סאנצ'ז 26 מליון על עונה סבירה למישהו בעמדה שלו? 50 מליון על טורס אחרי 2 עונות חלשות, 60 ומשהו מליון על קאקא אחרי השיא שלו...

השוק מטורף בלי קשר לשאלה אם מדובר באנגלים או לא ואני לא חושב שפחות מ20 מליון בשביל ווינגר אדיר כמו יאנג שכבר הוכיח את עצמו בתור אחד האסיסטרים הטובים בליגה זה הוצאה גבוהה

הנדרסון וג'ונס נקנו נטו מזה שראו בהם פוטנציאל שחקנים לא-אנגלים נקנו באותה מידה בסכומים האלה

וקארול? שווה כל אגורה יהיה אחד החלוצים הקטלניים בליגה

ולגבי בנט הוא אולי לא הכי מוכשר בעולם אבל המספרים שלו בקבוצות קטנות מדברים בעד עצמם

נערך לאחרונה ב: ‏31/7/11