השושלת הבאה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Julian Joachim, ‏26/1/03.

1. Julian Joachim Member

אמנם אני ממש לא יודע עד מתי ונגר חתום בארסנל, אבל בכל מקרה אני מניח שאו שזה לעוד הרבה זמן, או שבסיום העונה זה ייחתם להרבה זמן.

לידס מאמצע שנות השישים עד אמצע שנות השבעים.
    ליברפול בשנות השמונים.
    מנצ'סטר יונייטד בשנות התשעים.
    ארסנל בשנות האלפיים?

הליגה האנגלית מוכיחה בפעם המי יודע כמה (אני מניח שהיו עוד אי אלו רצפים שכאלה בשנים קדומות עוד יותר), שכשקבוצה נכנסת לראן, היא פשוט בלתי ניתנת לעצירה, ויכול לקחת כמה שנים לעצור אותה, ובדרך כלל זה יבוא ע"י פרישה מאסיבית של השלד, או של המאמן.

שלוש שאלות:

1. מדוע בעצם התופעה הזו מתרחשת? הרי אמצעים פיננסים יש לכולם, וגם לא תמיד הסגל הכי חזק הוא של האלופה ברצף...
    2. האם אתם חושבים שארסנל תהיה הבאה?
    3. בארסנל, יש מעין דם חדש שזורם כל הזמן. בין אם מדובר בקמפבל שנה שעברה, ג'ילברטו השנה, ופנאט ושאר הכשרונות בשנים הבאות, כל שנה יש לארסנל שחקנים חדשים להציע, ולי אישית יש את ההרגשה, שלא רק מדובר באימפריה, אלא באימפריה שתמשיך הרבה הרבה הרבה שנים, בעיקר בגלל בנייה חכמה. מה דעתכם בעניין?

תגובות בשמחה.

2. gilb Member

אני חושב שהדיון הזה יכול להיות מתאים יותר באמצע מאי, אם ארסנל תזכה באליפות.
    בנתיים יונייטד נראית מצויין ותוך שבוע(שני משחקים) הכל מתהפך, אני זוכר שכבר הכתירו
    את ליברפול כאשר היא הובילה ב4 נקודות על ארסנל.
    בדרך כלל קבוצות לא טובות לעונה אחת אלה לפחות לכמה עונות, עד שמגיעים חילופי דורות, ראו דוגמת ביתר ירושלים בשנים האחרונות.

אני מקווה שלא ניחאסת את ארסנל עם הדיון הזה...

3. the_secand Member

באמת דיון מיותר כי ארסנל עוד לא עשתה משהו שיצדיק להגיד שהיא תשלוט באלפיםם נכון כל הכבוד על הדאבל אבל מפה ועד שליטה יש עוד זמן חכו ובנתיים בלי לפתוח פה

4. Asaf Member

גם ככה זה חומרי מידי להסתכל רק על אל אילו תארים...
    אישית אני מעריך עד מאוד את העבודה שגא'ררד עשה בליוורפול, שלכאורה ברמת השחקנים היא משתווה לבלקבורן,לידס,ניוקאסטל ואולי וואסט-האם, אך המלחמה והקרבת המשחק היא מעל הכל

5. ofer16 Member

אתה מדבר על ליברפול שנמצאת כרגע במקום השישי? אכן, הצלחה מדהימה.
    אני מסכים איתך על איכות הסגל שלה, אבל בעונות הקודמות זה לא הפריע לה לסיים במקומות הראשונים. מה שעבד בשנים הקודמות פשוט לא עובד העונה. כמובן שהאשמה היא על הוייה, שהיה צריך לצפות שנפילה כזאת תגיע.