התחתית בוערת: וויגאן, רדינג ו-QPR יורדות ליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏15/4/13.

1. Mellow29 Kopite

תחילה, הטבלה לאחר 33 מחזורי פרמיירליג. לוויגאן שני משחקים חסרים ונצחון אחד יקפיץ אותה מעל לקו האדום. עושה רושם שרוב הפרשנים כבר סתמו את הגולל על סיכויי רדינג ו-QPR לעשות את הבלתי יאמן ולהשאר. כאשר בוחנים את הכושר של שתי הקבוצות והיכולת שהציגו לאורך כל העונה, אפשר לומר בבטחון שהקבוצות הללו יתקשו מאוד להגיע גם ל-30 נק', ובוודאי לא ירשמו חמישה נצחונות במשחקים שנותרו להם כדי להישאר.
    http://img221.imageshack.us/img221/8743/tablen.Xxx

כעת נסקור את מצבן של הקבוצות שלא ירצו להצטרף אל רדינג ו-QPR בדרכן לליגת המשנה. בימים טובים יותר, קבוצה במקום ה-13 לא נכנסת לדיון הנ"ל, אבל ניוקאסל חבולה לאחר תבוסה כואבת 3:0 בדרבי האזורי נגד סנדרלנד, והמכה המוראלית בהחלט עלולה לגרור אותה למצולות.

http://www.premierleague.com/content/dam/premierleague/shared-images/clubs/w/wigan/logo.Xxx/_jcr_content/renditions/cq5dam.thumbnail.55.55.Xxx
    מה נשאר: מנ' סיטי (ח), ווסטהאם (ח), טוטנהאם (ב), ווסט ברום (ח), סוונזי (ב), ארסנל (ח), אסטון וילה (ב).
    הכושר הנוכחי: בחמשת המשחקים האחרונים וויגאן ניצחה 3 פעמים את יריבותיה לתחתית - נוריץ', ניוקאסל ורדינג, סיימה בתיקו חוץ מול לופטוס רואד והובסה בביתה 4:0 מול ליברפול.
    מה צריך לקרות: וויגאן מגיעה לישורת האחרונה בכושר טוב, עם שני משחקים עודפים על חשבון יריבותיה לתחתית - שנותנים תחושה שזה תלוי בה יותר מאשר ביריבות, ועם עין פוזלת אל עבר גמר הגביע האנגלי בוומבלי ב-11/5. גם הנסיון שיש לחניכיו של רוברטו מרטינז בקרבות התחתית בשלב זה של העונה אמור להעניק להם יתרון ע"פ מועדונים שלא רגילים לסיטואציה הנוכחית. ועדיין, כל העסק עלול להסתבך מהר מאוד, במקרה של כמה הפסדים רצופים ותשומת לב לגביע הנוצץ בסוף הדרך. שלושת המשחקים הבאים של הקבוצה הם קשים מאוד ואם וויגאן תוציא יותר מ-3 נק' זה יהיה הישג משמעותי. אח"כ יגיעו משחקים נוחים יותר מול ווסט ברום וסוונזי שסיימו את העניין בליגה. במחזור האחרון ה-DW יארח את המשחק נגד אסטון וילה, מה שיכול להיות קרב ראש בראש נגד הירידה.
    בכל מקרה, וויגאן הבטיחה את הכרטיס לליגה האירופית בתור הפיינליסטית ה-FA Cup, והיא לא תרצה לחזור על תקדים בירמינגהאם שייצגה את אנגליה במפעל המשני של אופ"א לאחר שירדה ליגה.

http://www.premierleague.com/content/dam/premierleague/shared-images/clubs/a/aston-villa/logo.Xxx/_jcr_content/renditions/cq5dam.thumbnail.55.55.Xxx
    מה נשאר: מנ' יונייטד (ח), סנדרלנד (ב), נוריץ' (ח), צ'לסי (ב), וויגאן (ח)
    הכושר הנוכחי: תיקו ביתי מול פולהאם, לפני כן נצחון חשוב נגד סטוק, הפסד ביתי לליברפול וניצחונות על QPR ורדינג.
    מה צריך לקרות: ההרכב הצעיר של וילה, שסבל במשך העונה מחוסר נסיון ויציבות, מתחיל להראות יציבות ויכולת טובה לקראת הישורת הסופית של העונה. 10 נק' מתוך 15 האפשריות, העובדה שהעסק נראה הרבה יותר טוב נותנים הרבה סיבות לאופטימיות לאסטון וילה, כאשר בשלב מסוים העניין נראה רע מאוד עבור המועדון הגדול הזה. נוסף על משחקים קשים באולד טראפורד ונגד צ'לסי בבית, הויליאינס משחקים נגד שלושת יריבותיהן בתחתית. הכל בידיים שלהם, אם כי משחק חוץ בוויגאן במחזור הנעילה עלול להיות מוקש רציני.

http://www.premierleague.com/content/dam/premierleague/shared-images/clubs/s/stoke/logo.Xxx/_jcr_content/renditions/cq5dam.thumbnail.55.55.Xxx
    מה נשאר: QPR (ח), נוריץ' (ב), סנדרלנד (ח), טוטנהאם (ב), סאות'המפטון (ח)
    הכושר הנוכחי: מזעזע. שישה הפסדים ותיקו 0-0 בשבעת המשחקים האחרונים.
    מה צריך לקרות: ההפסדים האחרונים גרמו לקבוצה של טוני פיוליס להגיע מהר מהצפוי למאבקי הירידה. רק באזור הכריסמס הפוטרס הביסו את ליברפול 3-1, עלו למקום השמיני ואולי פיללו לכרטיס לאירופה או לעליית מדרגה בסגנון של ניוקאסל אשתקד. כמה חודשים אח"כ והמצב נראה עגום. המשחק הביתי האחרון מול מנצ'סטר יונייטד הדגיש את עומק המשבר. בימים כתיקונם בריטניה סטדיום היה מקום קשה עבור כל קבוצה, אבל במחזור האחרון מנ' יונייטד טיילה שם לנצחון קליל שהושג במאמץ מינימלי. גורלה של סטוק עדיין בידיה (ולא ברגליה כמובן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx) והיא פוגשת את יריבותיה לתחתית במשחקים הקרובים. לא ברור האם זה דבר טוב או רע עבור סטוק, מאחר ובכושר הנוכחי שלה לא נראה כאילו יש לה מה להציע נגד סנדרלנד או נוריץ', והפסד במשחקים על 6 נקודות עלול להיות קריטי.
    האם הקבוצה הכי פחות פופולארית בקרב האוהד הנייטרלי תגשים סוף סוף את חלומם של רבים ותסתלק מהפרמיירליג?

http://www.premierleague.com/content/dam/premierleague/shared-images/clubs/s/sunderland/logo.Xxx/_jcr_content/renditions/cq5dam.thumbnail.55.55.Xxx
    מה נשאר: אברטון (ב), אסטון וילה (ח), סטוק (ב), סאות'המפטון (ב), טוטנהאם (ח)
    הכושר הנוכחי: סנדרלנד הפסידה ל-QPR, סיימה בתיקו ביתי מול נוריץ' והפסידה 1-0 למנ' יונייטד במשחק עלוב שסימל את סוף דרכו של מרטין אוניל במועדון. מאז מונה פאולו די קאניו, הקבוצה הפסידה 2-1 לצ'לסי וניצחה 3-0 גדול בניוקאסל.
    מה צריך לקרות: הרבה גבות הורמו עם מינויו של פאולו די קאניו למנג'ר הקבוצה במקום מרטין אוניל. חלקן בנוגע לאישיותו ודעותיו הפוליטיות, אבל הספקות המשמעותיות היו מסביב ליכולת האימון שלו. האם נסיון של שנתיים בסווינדון מספיק עבור מנג'ר שצריך להציל קבוצה בצניחה חופשית? את ההתלהבות הוא הכניס, וגם שינוי בסגנון המשחק נראה לעין בשני משחקיו הראשונים. הקבוצה רצה ולוחצת גבוה יותר על המגרש, וקיבלה את שכרה בנצחון גדול בחוץ מול היריבה הגדולה מניוקאסל. ארבעת המשחקים הקרובים של סנדרלנד הם משחקים אותם היא יכולה לנצח. היא תצטרך אולי לנצח שניים או שלושה כדי להישאר בליגה, ובכך תצדיק את המינוי המופרך של המנג'ר האיטלקי.

http://www.premierleague.com/content/dam/premierleague/shared-images/clubs/n/norwich/logo.Xxx/_jcr_content/renditions/cq5dam.thumbnail.55.55.Xxx
    מה נשאר: רדינג (ב), סטוק (ח), אסטון וילה (ב), ווסט ברום (ב), מנ' סיטי (ח)
    הכושר הנוכחי: 3 הפסדים ו-3 תוצאות תיקו בששת המשחקים האחרונים של הקבוצה.
    מה צריך לקרות: עוד קבוצה סימפטית שלא קיוותה למצוא את עצמה במאבקי הירידה תחת כריס יוטון, כאשר בשלב מסוים רשמה רצף של 10 משחקים ללא הפסד וניצבה בגאווה בחלק העליון של הטבלה. אבל מאז האירוע הנפלא הזה, במחזור ה-17, הקבוצה ניצחה רק פעם אחת ולאט לאט מצאה את עצמה באזור הסכנה. הקנריות הציגו לאורך העונה כדורגל לא רע עם שמות די אלמוניים ותקציב נמוך, והתחושה היא כי מרבית האוהדים הנייטרלים ישמחו אם תישאר בליגה. שלושה משחקי בית שהיא יכולה לנצח, שני נצחונות יעלו אותה מעל רף 40 הנק' בליגה, שאמור להספיק להישארות.

http://www.premierleague.com/content/dam/premierleague/shared-images/clubs/n/newcastle/logo.Xxx/_jcr_content/renditions/cq5dam.thumbnail.55.55.Xxx
    מה נשאר: ווסט ברום (ח), ליברפול (ב), ווסטהאם (ח), QPR (ח), ארסנל (ב)
    הכושר הנוכחי: הפסד גדול 3-0 ליריבה המרה סנדרלנד בבית הוא סימן האזהרה הגדול עבור ניוקאסל. לפני כן ניצחה את פולהאם, הפסידה לוויגאן ולמנ' סיטי אבל ניצחה את סטוק. בתווך הודחה הקבוצה ברבע גמר הליגה האירופית נגד בנפיקה (4:2 בסיכום).
    מה צריך לקרות: ניוקאסל לא הייתה אמורה להיות פה. היא בוודאי קיוותה להיות בחוף הים בשלב זה של העונה, אם היא כבר הודחה מול יריבה פורטוגלית קשוחה בשלב רבע הגמר של היורופה ליג. אבל לאחר ההפסד הכואב לסנדרלנד, אין מנוס מלומר שגם ניוקאסל עדיין לא לגמרי בטוחה. 5 נק' מהקו האדום, שיכולות להפוך בקלות ל-2 נק' אם וויגאן תנצח באחד משני המשחקים החסרים שלה. מבחינה איכותית הסגל של ניוקאסל עולה על כל יריבותיה, וגם מבט על לוח המשחקים מספר שלמעט המשחק מול ארסנל, לשאר היריבות של ניוקאסל אין על מה להלחם. המחבן המיידי של ניוקאסל יהיה נגד ווסט ברום. אם היא תצליח להתאושש מההפסד לסנדרלנד והדבר לא יתפתח לכדור שלג, כנראה שבטיינסייד יוכלו להרגע קצת.

2. Lupos Member

משום מה יש לי הרגשה שסטוק תרד, הם מאוד חלשים העונה והבית שלהם לא מבצר כמו פעם והם לא נותנים גולים. הייתי אומר שוויגאן ירדו אבל איכשהו כל שנה הם תופסים תמשחקים לקראת הסוף ונשארים שונא תקבוצה הזאתתת. נוריץ וניוקאסל למרות שהתקרבו בזמן האחרון לירידה אני לא מאמין שירדו, אסטון וילה השתפרו לאחרונה ויש להם כמה שחקנים שיכולים לעשות תהבדל כמו בנטקה.
    וסנדרלנד..הקבוצה שאני הכי מת שתרד במיוחד אחרי שמינו את די קאניו אבל יש לי הרגשה שאדי ההתלהבות שלו וההתלהבות מהניצחון בטיינסייד דרבי יעזרו להם להישאר.

סטוק איט איז (גם כשעשיתי את הפרדיקטור של ה BBC זה מה שיצא לי)

3. alexshw Member

ויגאן מיותרת בסקר הזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    בחרתי בסטוק, הם נראים לי בכושר הכי גרוע מבין כל היתר נכון להיום.

4. דניאלושקה Member

למרות הניצחון הגדול על ניוקאסל יש לי תחושה שסנדרלנד תמצא את עצמה בצ'מפיונשיפ

5. Mellow29 Kopite

גם לי יש תחושה שזו תהיה סטוק, למרות שאני דווקא לא מאלה שממש רוצים שהקבוצה הזו תרד ליגה. לא יודע איך לאכול את המינוי של די-קאניו בסנדרלנד, קבוצה שמאוד רציתי שתרד כל עוד אוניל עמד שם על הקווים. אולי זה בסה"כ יוסיף צבע לפרמיירליג.

מקווה שאסטון וילה תצליח לצאת מזה.

6. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

הצבעתי עבור אסטון וילה. מדובר באכזבה עצומה מבחינתי, בעונה שעברה הייתי מאוהדיו הגדולים של פול לאמברט והייתי בטוח שהוא יחזיר את וילה אולי לא למקומות שאוניל הביא אותם אבל קצת מתחת לזה, לא ממש ברור מה הוא ניסה לעשות שם אבל זה לא הצליח. חוץ מהשם הגדול אין שם כלום-לא סגל איכותי, לא שיטה מסודרת, לא התלהבות שיכולה להשאיר קבוצה בליגה. השם הגדול לבד לא יעזור, חווינו ירידות של ניוקאסל, לידס, מנצ'סטר סיטי, נוטינגהאם פורסט, אז גם וילה יכולה לרדת.

וויגאן לא תרד כמובן, סנדרלנד-מספיק שההתלהבות של די קאניו תחזיק עוד שניים-שלושה מחזורים והם נשארים.

נערך לאחרונה ב: ‏15/4/13
  7. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שזה בין סטוק ואסטון וילה.
    אני לא יודע למה לא הכנסתם לפה את ניוקאסל אגב, היא ממש בתוך המאבק אחרי ההשפלה בדרבי.
    וויגאן קבוצה טובה והגולים באים לה בקלות בהשוואה ליריבות שלה לתחתית, לכן אני חושב שלוח המשחקים שלה אפילו לא רלוונטי, אני משוכנע שהיא תשיג כמה נקודות שתצטרך.
    לנוריץ' יש כמה משחקי בית והיא תשיג בהן נקודות, סנדרלנד עכשיו במומנטום חיובי מאוד ואני רואה גם אותם לוקחים 5+ נקודות.
    לעומת זאת כשמסתכלים על וילה אז גם אם אני חושב שינצחו את סנדרלנד בבית, ביתר המשחקים הם בבעייה רצינית וזאת קבוצה שבשבילה לכבוש שער זה סיפור. סטוק בכושר איום ונורא אבל כן הייתה חסרת מזל נגד וילה, הגיע לה לנצח, לכן נראה לי שהבריטניה סטדיום כן יסחוף אותה קדימה והיא תסיים טיפה מעל וילה.
    אני מקווה מאוד שאטעה ומי שתרד זאת סטוק, אם לא אז וויגאן.

8. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

לא יודע על מה אתה מדבר, ניוקאסל נמצאת בסקר ובסיקור.

9. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

בטעות הצבעתי לוויגאן, התכוונתי להצביע לאסטון וילה. ברמינגהאם סיטי מתגעגעת...

10. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

סליחה קאריק. רק עכשיו ראיתי שהיא הוכנסה לפה.

11. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מקווה שוויגן תישאר וכשהיא נכנסת לקטע שלה אין שום דבר כזה משחק קשה מדי עבורה. ועדיין, כשעד סוף החודש יש לה את סיטי בחוץ, ווסטהאם בחוץ וטוטנהאם בבית, אני בהחלט חושש לה. היא יכולה להגיע לחודש מאי במינוס בעייתי מאוד.

סטוק בצרות גדולות כי היא בנפילה עצומה ואין לדעת איך, מתי ואם הדברים האלה ייגמרו. כל הקבוצות האחרות סביבה מגרדות ניצחון פה, ניצחון שם, והיא לא. ניצחון אחד יכול לעשות הבדל גדול, ראו ערך סנדרלנד, אבל קודם צריך להשיג אותו. לכאורה לוח המשחקים של סטוק טוב ושווה לפחות שני ניצחונות, אבל כרגע היא לא מסוגלת לנצח אף אחד והיא יכולה בשקט לא לנצח את ק.פ.ר. או נוריץ' במחזורים הבאים.

12. GentlePunter Member

בתחילת העונה סימנתי את סטוק וסנדרלנד כשתי מועמדות לירידה (ביחד עם רדינג), כעת ברור ש-QPR תתפוש את אחד המקומות. לוח המשחקים שנותרו זימן המון קרבות ראש בראש מה שהופך את החיזוי לניחוש גרידא, לפיכך בחרתי בקבוצה שאני הכי רוצה שתרד וגם תקיים את התחזית הראשונית שלי - סנדרלנד. קבוצה שבאופן אישי מדכאת אותי, בתקופת ברוס עוד איכשהו סבלתי אותה, אבל מאז או'ניל אין שם כלום. היה קשה (ומפתיע עבורי) לקבל את החדשות מסיינט ג'יימס'ס אתמול וכולי תקווה שאפקט די קאניו יוכיח עצמו כקצר מועד, ולא נראה יותר תמונות שלו מקפצץ (על זה שסווינדון על הקרשים מאז הבריחה שלו אני לא שומע הרבה). בקיצור, כמו שאומרים בעיראקית, אני לא סובל אותם.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההימור שלי בהתחלה היה ק.פ.ר, רדינג וויגאן. אבל אז פתאום וויגאן התחילה לנצח ואמרתי לעצמי שהם בכל שנה נכנסים לכושר שיא בתקופת הזאת ולכן לאור היכולת החלשה שסנדרלנד הציגה החלטתי ללכת על סנדרלנד כיורדת השלישית. ועכשיו סנדרלנד בכושר טוב, וויגאן עם לוח טריקי ודווקא סטוק בכושר איום ונורא. לא יודע למה, יש לי הרגשה שהאינסטינקט הראשוני שלי לגבי וויגאן יתברר בסוף כנכון, יש גבול לכמות הפעמים שוויגאן יכולה לחזור בהם מהקבר (אין ביטוי מתאים יותר לאור המצב ולוח המשחקים שלה). 

14. Jakur משתמשים של כבוד היכל התהילה

למרות הניצחונות האחרונים של וויגאן אני עדיין חושב שהיא תרד בסוף העונה גם למרות 2 המשחקים החסרים שלה.
    יש לה עוד את סיטי וארסנל בחוץ וטוטהנאם בבית.

15. cityblues beter dead than red

הצבעתי לפי משאלת לב.

סטוק תרד ליגה.האנטי כדורגל הזה היה צריך לרדת לפני 3 עונות עם נערי המגבות ומיסטר דלאפ הנורא.
    אם אני רואה משחקי כדורעף אני מעדיף לראות אותם עם בנות ורצוי בים עם בגדי ים,בטח שלא ברמיירליג עם הנגרים ומאמן הקסקט המגעיל טוני פוליס.

רק חבל לי על הקהל המדהים שלהם הוא לא אשם שיש לו קבוצה כזוץ