התנהגות פיפא וספ בלאטר בזכייה של איטליה ובכלל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י assoulini, ‏3/1/07.

 1. assoulini

  assoulini Member

  הצטרף ב:
  ‏3/1/07
  הודעות:
  2
  לייקים שהתקבלו:
  0
  שלום לכם ושנה טובה..אני כתב וותיק בפורום הזה ולאחר תקופה ארוכה של הפסקה אני חוזר ואני רוצה לפרסם כאן משהו שכתבתי..אני מקווה לשמוע את דעתכם..  ללא כותרת

  לאחר תקופה ארוכה של הבלגה וקבלת המציאות כמו שהיא, נמאס גם לי.
  זה קרה לפני מספר שבועות. תוך כדי רפרוף קצר בעיתון הספורט, נתקלתי בידיעה על כך שספ בלאטר, נשיא פיפ"א, מכנה את זכייתה של נבחרת איטליה במונדיאל "טרגדיה", ואף מתנצל בפני נבחרת אוסטרליה והעם האוסטרלי כולו על כך שהפסידו לאיטליה "בגלל טעות של השופט". אז פקעה סבלנותי. האם אנחנו, אוהדי הכדורגל, מוכנים לקבל צביעות כזאת, חוסר יושר והכנסת נטיות אישיות בצורה כה גלויה, של האיש שמנהל את הכדורגל העולמי? האם לספ בלאטר יש בכלל את הזכות לפתוח את הפה ולהאשים את השופטים שנבחרו לשפוט בגביע העולמי? הרי הוא בעצמו, בתור האיש שעומד בראש המערכת, אחראי, גם אם לא באופן ישיר, לשיבוצם של השופטים למונדיאל, שיבוצים שנקבעים זמן רב לפני פתיחת הטורניר.
  העניין הזה מתווסף לעוד שורה ארוכה של מקרים אשר בגללם אני, כאוהד מושבע של הנבחרת הכחולה, יכול לחוש רק עלבון וכעס כלפי פיפ"א. להזכירך, אדון בלאטר היקר, נבחרת איטליה עצמה הודחה במונדיאל הקודם בשמינית הגמר מול דרום-קוריאה לאחר החלטה מעוררת מחלוקת של השופט להרחיק את טוטי.
  פיפ"א הדפה את כל טענותיהם של האיטלקים על קונספירציה לאחר המשחק. אם לא די בכך, אותה קוריאה הדיחה גם ברבע הגמר את נבחרת ספרד, לאחר שתי החלטות של השופט, שאני מעדיף לקרוא להן תמוהות, לפסול שני שערים חוקיים לחלוטין של ולרון ומוריינטס. האם גם אז גינה בלאטר בפומבי ובנחרצות כזאת את השיפוט בגביע העולמי?
  ועכשיו לעניינים שקרו במהלך ולאחר משחק גמר המונדיאל בין איטליה לצרפת:
  ראשית, ההרחקה של זידאן. כידוע, זינאדין זידאן הורחק לאחר שנגח במארקו מטראצי. כעבור שבועיים בערך החליטה פיפ"א להשעות את השניים משני משחקים בינלאומיים: את זידאן (שממילא פרש) בשל הנגיחה, ואת מטראצי , בגלל הדברים שאמר לזידאן לפני הנגיחה.
  האם פיפ"א החליטה כאן על תקדים בכדורגל העולמי בלי לגלות לאף אחד? הרי ידוע לכל אוהד כדורגל זוטר ששחקנים לא נענשים על דברים שהם אומרים לשחקנים אחרים על המגרש, אלא רק על המעשים שהם עושים. כדורגל הוא משחק אמוציונאלי, ושחקנים מנסים להוציא את הקולגות שלהם משלוותם בכל מיני דרכים, שאולי חלקן לא ספורטיביות. אבל מכאן ועד השעיה?
  פרנצ'סקו טוטי הושעה ביורו 2004 משלושה משחקים, לאחר שבמשחק הפתיחה של איטליה מול דנמרק ירק על כריסטיאן פאולסן. המצלמות העידו שהיה דין ודברים בין השניים לפני היריקה, ואפשר לנחש שפאולסן לא החמיא לטוטי על הגזרה שלו. למרות זאת, ובצדק, טוטי היה זה שנענש מפני שהוא היה זה שביצע את המעשה האסור. רק כתזכורת.

  שנית, ספ בלאטר, נשיא פיפ"א, לא הגיע לאחר הגמר לטקס הענקת הגביע לנבחרת הזוכה, וכל התירוצים שלו לאחר מכן הם פשוט עלובים. זה לא נאה ולא יאה, וזה נראה רע מאוד.

  ולבסוף, התאכזבתי מעט מן ההתייחסות התקשורתית לאחר הגמר, וזאת הסיבה שאני כותב לכם את המכתב הזה. אולי זה נשמע כמו התבכיינות, אבל לאור התוצאות במשחק והעובדה שאת הגביע, על אפו ועל חמתו של כל העולם כמעט, הניף פאביו קנבארו, אני חושב שכדאי להתייחס לטענות שלי. ולהלן העובדות:
  - הפנדל שקיבלו הצרפתים היה לא מוצדק ואת זה הוכיחו המצלמות.
  - השופט הוראסיו אליזונדו פסל שער חוקי לגמרי של לוקה טוני (גם את זה הוכיחו המצלמות) בטענת נבדל.
  התקשורת, כמובן, העדיפה להתעסק אחרי הגמר הרבה יותר במעשה של זידאן ובהתבכיינות של הצרפתים, מאשר בנבחרת איטליה, אלופת העולם הטרייה. אני לא זוכר שלאחר ההפסד של האזורי לצרפתים בגמר יורו 2000 (במשחק שבו איטליה הייתה עדיפה והפסידה בצורה לא פחות אכזרית מפנדלים) , היה הד כל כך גדול וקונצנזוס תקשורתי כה רחב נגד האלופה.

  וכמו שהיטיב לבטא זאת ג'נארו גאטוסו לאחר העלייה לחצי הגמר: "הכעס הניע אותנו לנצח".   
 2. Ampelmann

  Ampelmann Member

  הצטרף ב:
  ‏1/7/04
  הודעות:
  3,844
  לייקים שהתקבלו:
  0
  ואני, כאוהד מושבע של הנבחרת הלבנה, יכול לחוש רק עלבון וכעס כלפי הנבחרת הכחולה שבחרה לצלול במקום לשחק כדורגל.

  ההרחקה של זידאן בהחלט תמוהה ומטופשת. מכופפי החוקים יגידו ש"נו, הוא גם ככה פרש, מה אתם רוצים?" אבל זה לא חצי תירוץ לחסוך ממנו קנס גדול על בושה ועוד בארוע כ"כ מתוקשר. מטרצי? למיטב ידיעתי, על גזענות מותר וצריך להעניש שחקנים(וכאן לא מדובר בתקדים בכלל!), וזה כנראה יהיה קו ההגנה של פיפ"א- שמטרצי פגע בזידאן על רקע גזעני (זה מה שאמרו השמועות,לא?) אבל כנראה שגם כאן יש איזשהו פליפ.

  זה שבלטארד ( [​IMG] ) בחר להעדר מהטקס זה פשוט ביזיון מכוער שאין לו תירוץ. צודק.

  ולסיום:
  לעולם אל תצטט את גאטוסו כשאתה שואף לדברי חוכמה!! [​IMG]


  טוב שחזרת וברוך השב! [​IMG] [​IMG]
   
 3. FelaKaT

  FelaKaT Member

  הצטרף ב:
  ‏9/2/06
  הודעות:
  4,288
  לייקים שהתקבלו:
  407
  כן, אה?

  תוכיח.


  assoulini(זה קשור לאסולין?[​IMG] ), ברוך הבא לפורום. כבר דנו בנושא הזה בלי סוף בפורום המונדיאל(שנעלם בצורה מוזרה מאוד [​IMG] ) וגילינו שהפורום הזה ברובו תומך בבלאטר(הרי לאן נעלם הפורום?), אבל אם אתה רוצה לפתוח את זה מחדש, אז בכבוד.

   
 4. saviola

  saviola Member

  הצטרף ב:
  ‏14/8/05
  הודעות:
  1,177
  לייקים שהתקבלו:
  0
  יהיה נחמד אם תפעיל את היוזר המקורי שלך (אם יש איתו איזשהי בעיה של סיסמא או משו אתה מוזמן לפנות אלי או אל אחד המנהלים האחרים) ותחזור לכתוב. לגבי הביקורת, חוסר היחס התקשורתי וכו, בתור אחד שלא ממש אוהד את נבחרת איטליה, יש לי הרגשה שגם בפיפ"א (ובעצם איפה לא) כבר הכתירו את ברזיל לזוכה הרבה לפני המונדיאל, ומכאן נובע הכל...
   
 5. W.Rooney

  W.Rooney Member

  הצטרף ב:
  ‏16/4/06
  הודעות:
  4,521
  לייקים שהתקבלו:
  0
  קשה לי שלא להסכים איתך. אחרי המונדיאל האחרון, ראינו את פניו של ספ בלאטר האמיתי.

  את ההדחה של אוסטרליה ע"י איטליה עוד הצלחנו לספוג, אבל הצורה בה התקשורת התעסקה (ועדיין מתעסקת) בזידאן והנגיחה שלו, היא מוגזמת לחלוטין. העולם שכח בתוך שעות ספורות לאחר הגמר, כי התקיים משחק, גביע הונף ואלופה טרייה וחדשה זכתה בו. ההתעלמות מהנבחרת האיטלקית (מלבד מטארצי, שהיה מעורב בתקרית), וההתרכזות במעשה המכוער של זידאן, בהחלט עברה כל גבול.
   
 6. Michael Carrick

  Michael Carrick מנהל כללי מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏1/4/05
  הודעות:
  21,753
  לייקים שהתקבלו:
  4,195
  כבר המלצתי בדיון אחר על הסרט "שחיתות בפיפ"א" שחושף את בלאטר מקרוב ומראה כמה אינטרסנט הוא. אחרי הזכייה של ברזיל ב2002, התמונה של קאפו מרים את הגביע הפכה למעין "סמל" של הכדורגל העולמי. אני לא רואה שזה קורה לתמונה של קנבארו.
   
 7. Bianconeri

  Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏11/5/05
  הודעות:
  5,778
  לייקים שהתקבלו:
  917
  קודםן כל [​IMG]

  איטליה שיחק את הכדורגל הכי טוב במונדיאל חוץ מאולי גרמניה וארגנטינה.
  ברזיל?אל תגרמו לי אפילו לפתוח את הפה על נבחרת נייקי.
  זידאן?אדום מוצדק ואני לא מבין איפה הקנס שהוא היה אמור לקבל על דבר כזה.
  איטליה צוללנים? כבר הראו מעליי.
  העולם מצדיק את זידאן ואני שואל מה הוא עשה שמגיע לו לעשות דבר כזה ועוד לצאת צודק?
  ולונשא בלאטר,הוא פשוט בושה וחרפה.ההעדרות מהטקס וכל העניין בתקשורות בושה שהוא מתבטא ככה.קצת כבוד לא יזיק.
   
 8. SkiMan

  SkiMan Member

  הצטרף ב:
  ‏19/6/06
  הודעות:
  1,758
  לייקים שהתקבלו:
  0
  זה עוד פתוח לויכוח, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שבגמר איטליה נתנה תצוגת כדורגל מבישה בעוד צרפת דרסה ורמסה את איטליה. אני לא זוכר גמר שהיה כה חד-צדדי, שזהות המנצחת בו היתה צריכה להיות כה ברורה. אך ברגע שהמשחק הגיע לפנדלים זה היה ברור שאיטליה תגנוב את המשחק הזה, משחק שהיה רשום על צרפת אשר שיחקה בו כדורגל פשוט נפלא.
   
 9. Mamadu

  Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏6/7/06
  הודעות:
  7,835
  לייקים שהתקבלו:
  807
  אבל המשחק לא היה צריך להסתיים בפנדלים, כי צרפת נהנתה מפנדל שלא היה ולא נברא.
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏4/1/07
 10. Bianconeri

  Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏11/5/05
  הודעות:
  5,778
  לייקים שהתקבלו:
  917
  כדורגל נפלא?נו באמת.
  אתה הרי מדבר כנראה,כמו כולם מאותה שנאה לאיטליה,ומהבאסה שארגנטינה/ברזיל לא לקחה את המונדיאל.
  ואני אפילו לא התווכח על זה.
  כולם מריעים למספרת של רונאלדיניו,גם אם יש יפות ממנה(אני לא מתייחס לההיא הספציפית מול ויאריאל,נניח שהוא הבקיע אחת במונדיאל) אבל אף אחד לא מריע כשקנאברו מרחיק כדור במספרת אדירה בגובה מטורף.או כשנסטה מוציא למישהו כדור עם העקב.
   
 11. משוגע בירוק

  משוגע בירוק Member

  הצטרף ב:
  ‏28/5/04
  הודעות:
  2,633
  לייקים שהתקבלו:
  0
  מצטער אני זוכר שני גולים (פנדל שלא היה ונברא לצרפת) וחוץ מזה שתי הזדמנויות גדולות לכל קבוצה - נגיחה למשקוף של טוני ונגיחה שנכנסה לשער אבל נפסלה למרות קו אחד של טוני ולצרפת ההזדמנות של ריברי והנגיחה של זידאן (לא במטראצי).... זה לא שצרפת ישבו על השער... היה משחק די מאוזן שבדקות מסויימות צרפת שלטה בו...


  אבל אתה יודע מה שם אני שם *** על כל השטויות האלה העיקר שכל פעם מחדש אני יכול להסתכל על התמונה בחתימה שלי ולחייך...
   
 12. מיכל3

  מיכל3 Member

  הצטרף ב:
  ‏17/7/06
  הודעות:
  2,427
  לייקים שהתקבלו:
  0
  הסתכלת על הדרך של צרפת לגמר? חוץ מהמשחק נגד ברזיל שזידאן פשוט התעלה על עצמו וריבארי בעצם הראה לעולם מי הוא, צרפת לא נתנה שום משחק טוב בדרך לגמר. במיוחד בחצי גמר המגעיל והמרדים נגד פורטוגל, שנראתה יותר טוב ממנה והגיע לה לעלות לגמר. בגדול אם מסתכלים על כל הטורניר-הגיע לאיטליה לזכות ואין על זה וויכוח.
   
 13. SkiMan

  SkiMan Member

  הצטרף ב:
  ‏19/6/06
  הודעות:
  1,758
  לייקים שהתקבלו:
  0
  לא, לא איכפת לי מברזיל ולא מארגנטינה. ואם אתה לא הולך להתווכח או לפחות לרשום מידע רלוונטי אז אל תגיב.
  ומה לעזאזל הקשר למספרת של רונאלדיניו?

  ובאדום של זידאן השופט נעזר בטלויזיה. ומי יודע מה היה קורה אם לא היה נשרק פנדל. זה לא טיעון מוצק ולא הסבר מספק, או שתיתן עובדות למה אתה חושב שהגמר הגיע לאיטליה או שתימנע מתגובה של ספקולציות אשר לא נותנות דבר.

  השם ירחם...
   
 14. Mamadu

  Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏6/7/06
  הודעות:
  7,835
  לייקים שהתקבלו:
  807
  ומה זה משנה שהוא נעזר בטלויזיה??? הגיע לזידאן לקבל את האדום והוא קיבל אותו,וגם הגיע לאיטליה לזכות במונדיאל כי הייתה משכנעת יותר מצרפת לאורך כל הטורניר.

  * עוד משהו:הלא הגיע הזמן כדי שתגידו את האמת שאיטליה זכתה במונדיאל ובצדק????
   
 15. מיכל3

  מיכל3 Member

  הצטרף ב:
  ‏17/7/06
  הודעות:
  2,427
  לייקים שהתקבלו:
  0
  לא. כל עוד ברזיל המלהיבה לא זכתה המונדיאל הזה לא שווה, משעמם, יבש, מרדים ומה שלא תרצה. הרי אין דריבלים ואין מספרות, מה הוא שווה?
   
  נערך לאחרונה ב: ‏4/1/07

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!