התקווה שווה זהב: הישראלים בבייג'ינג

הנושא בפורום 'אולימפיאדת בייג'ינג 2008' פורסם ע"י shlomydavid, ‏2/8/08.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

תגובה מעולה יואב.
    למה אנחנו תמיד חושבים בגדול? בוא נהיה מבסוטים משחר שלמעשה כבר היה בקבר. אתם יודעים כמה אנשים גרים בהודו? היא נדמה לי המדינה השלישית בגודלה בתבל!?! איך מדינה כזאת לא אימפריה בספורט?

אין ספק ובזה אני מסכים עם יו"ר איגוד השיט שבארץ צריכים באמת להתחיל לשנות סדר עדיפויות. המדינה צריכה להתחיל לגרום שהילדים יחונכו גם בספורט. אני לא אומר שצריכים להשקיע בשיט או בג'ודו כמו בכדורגל כי אין מה לעשות הכדורגל תמיד נשאר יותר פופולארי, אבל הכמויות הגדולות של כסף שמשקיעים לשחקנים ישראליים מפונקים כמו למשל בבית"ר לא מביאות שום תוצאות. גאיידמק מקצץ בעונה הבאה חצי מהתקציב שלו בבית"ר, למה שלא יתרום את החצי הזה לארגון השייט? יש בארץ יופי של חוף כך שלא צריך ליצור אגמים מחול כך יאללה למה מחכים בארץ? הנוער כל כך אלים אז לפחות יחנכו אותם בענפי ספורט כדי שיהיה להם למה לשאוף. (אם לדבר על אלימות, למה לא משקיעים למשל באגרוף...)

לסיכום, יואב הביא דוגמאות מצויינות ואני חושב שבאמת אנחנו צריכים קצת יותר להסתכל על הכוס המלא.

2. cazzo Il Capocuoco

כי קריקט זה לא ספורט אולימפי כמו טראמפולינה או סוסים.

אם אתם רוצים ישראל אימפריה אולימפית, תציעו לוועד האולימפי שיקים תחרויות שחמט, שש בש או יריקה למרחק כמו במערכון של "כבלים".

3. אוליבר קאן Member

יש ישראלי אחד שמצפים ממנו להיות בלונדון 2012 שהוא עוסק בכדור נוצה

4. piston Member

כל הכבוד לצוברי, אבל אני חושב שיש לו המון מה לשפר.
    הוא נתן שיוטים טובים רק כשתנאי מזג האויר היו כאלה שהוא אוהב (רוחות חלשות).
    כשהרוחות התחזקו הוא נתן פשוט שיוטים גרועים, ואם שיוט המדליות היה ברוחות חזקות אפשר היה לשכוח ממדליה.
    הוא חייב לעבוד על השיוט שלו ברוחות חזקות ובגשמים, בכדי שבלונדון הוא יוכל להביא מדליה, מאחר ובלונדון כידוע יש לא מעט גשם.
    ובכלל, אולי בלונדון נראה בכלל את גל פרידמן.

5. צחי לייבמן Member

הוא נתן שיוטים גרועים ברוחות חזקות, אבל הוא תמיד שמר על מרחק סביר מהחבורה המובילה.
    בוא נשמח עם מה שהוא עשה שזה הישג ענק לבחור בגילו.
    יש עוד 4 שנים להתאמן ללונדון.
    כל הכבוד שחרררררררררררררררררר :aaa021: :aaa021: http://www.asoccer.co.il/fmisrael/html/emoticons/champions.Xxx

6. shlomydavid מנהלים

הוא עדיין צעיר, ויש עוד הרבה זמן עד לונדון..תהיה בטוח שהוא ישפר גם את זה.
    לגבי גל, לא נראה לי שנראה אותו בשייט בלונדון..אולי באופניים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

7. piston Member

פרידמן עוד עשוי להפתיע.
    הוא אוהב להגיע לאולימפיאדה כן אולימפיאדה לא.
    על פי הסדר הזה הוא יהיה בלונדון.
    לגבי השיוטים ברוחות חזקות, מקומות 17, 19 ודומיהם הם לא מה שאני קורא להם להצמד למובילים. יש לו זמן לעבוד על זה ולהשתפר, ונקווה שיעשה את זה.
    בכל מקרה זה הישג ענק מבחינתו, ואנחנו יכולים להיות גאים בו

8. Sinclair Member

ראיתי את הקפיצות של אברבוך, הייתה לו התחלה גרוע, אבל ב- 5.55 בניסיון השלישי הוא עשה את זה. אחרי זה ב-5.65 היה לו קשה מידי... וחבל. ניסיון שני בכלל איום, לא הצליח אפילו לעלות על המוט. חבל שדבר כזה קורה לספורטאי בכיר כזה...

שניה... זה אומר שזהו זה הסוף שלו בבייג'ינג?

9. אבו Member

כן, זה היה צפוי. ספורטאי ענק שעבר זמנו.

10. Number 8 Member

לא ראיתי את הגמר, הייתי בשפיים מתשע בבוקר, אבל ברגע שצוברי זכה בארד, כל האנשים שם התחילו "להעביר קשר" בין אחד לשני על כך שזכה. אין אחד שלא התעניין... צוברי סחב על גבו את כל התקוות של מדינת ישראל ועמד בלחץ. כל הכבוד לו!

אלכס אברבוך פסל שלוש פעמים ב5.65 והודח במוקדמות.
    כרגע התקווה האחרונה שלנו למדלייה נוספת היא מיכאל קלגנוב.

11. SeRgInHo Member

וזה כנראה אקורד הסיום לקריירה של אברבוך.

ספורטאי גדול, בנאדם ענק. תודה על הכל!

12. shlomydavid מנהלים

עידכונים:

אלכס אברבוך לא העפיל לגמר הקפיצה במוט, אחרי שנכשל ב-3 ניסיונות לעבור גובה של 5.65 מ'.
    אברבוך דילג על הגבהים התחלתיים של 5.15 ו-5.30 מ', ובחר להתחיל בגובה של 5.45 מ'. בשתי הניסיונות הראשונים הוא נכשל בגובה זה, אבל בקפיצה השלישית הצליח לעבור את הגובה, ונשאר בתחרות. הוא בחר לדלג גם על הגובה הבא של 5.55 מ', ועבר ל-5.65 מ'.
    בגובה זה הוא נכשל 3 פעמים, וסיים את דרכו בתחרות. הוא לקח את זה בצורה קלה, ואפילו ביצע סלטה והודה לקהל..

למרות זאת, בואו לא נישכח את כל הישגיו, ונודה לו על כל הרגעים המרגשים שנתן לנו, ובראשם מדליית הזהב באליפות אירופה באיצטדיון האולימפי במינכן 2002, 30 שנה אחרי האסון הנורא..
    תודה אלכס !

13. A. Arshavin Member

ידעתי!

הוא פשוט ווינר בנשמה, וגם צנוע יחסית. כל הכבוד לו, מגיע לו!

לגבי אברבוך, ספורטאי גדול, שהביא המון המון כבוד למדינה, אני מעריך אותו מאוד, וכל הכבוד לו שהוא לקח את הבאסה בסבבה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/8/08
  14. אבו Member

אני מאמין שזה אקורד הסיום שלו כספורטאי פעיל. אבל יש לו את האינטלגנציה הנכונה לעבור לתחום האימון, אין ספק.

חבל שהוא נתקע במדינה ששמה עליו זין. אם היה מייצג את רוסיה, למשל, אין ספק שהסיכויים שלו להביא מדליה אולימפית בקריירה שלו היו גבוהים הרבה יותר.

15. Mehmet Member

בנושא הזה אני לא מסכים איתך. לדעתי כל מי שעובר את הקריטריון האולימפי צריך להיות באולימפיאדה, גם אם זה אומר משלחת של 100 איש, מהסיבה שתמיד יכולות לקרות הפתעות.

בנוגע לצוברי-ענק. הישג אדיר. לפני האולימפיאדה לא חשבתי עליו כאחד המועמדים למדליה, אבל הוא פשוט שיחק אותה בענק, ואם השופטים היו פוסלים את השיוט שקקלמנאקיס התנגש בו, הוא היה יכול לקחת יותר מארד. וכל הכבוד לברזילאי ולסיני על הספורטיביות, שכל כך היתה חסרה בשיוט של קורנצקי ובוסקילה.