וויגאן את'לטיק - כבוד ללאטיקס

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Hammers Fan, ‏4/10/05.

1. Hammers Fan Member

כשוויגאן ניצחה באותו משחק היסטורי את רדינג בJJB במאי האחרון ועלתה לראשונה בתולדותיה לפרימיירשיפ, כולנו שיירנו בציניות יורדת ראשונה מהפרימיירשיפ לעונת 05/06, כולנו גיכחנו למראה היציעים הריקים של הקבוצה הצנועה מהנורת' ווסט, מהמחסור הבולט בהיסטורייה, מסורת ושמות. שחקנים בעלי שיעור קומה נרתעו מלהגיע לקבוצה של דייב ווילאן, ואפילו הכוכב הבלתי מעורער של המועדון, נת'ן אלינגטון, נאלץ להמכר לווסט ברומיץ' במהלך הפגרה, מה שהקפיץ את יחס סיכויי הירידה שלהם חזרה לליגת המשנה עד ל11/12 (!).

אבל חודש וחצי בתוך עונת הפרימיירשיפ נראה כי ללטיקס יש תוכניות אחרות. וויגאן נתנה את הפייט הצמוד ביותר לצ'לסי עד כה העונה, היא ממוקמת במקום השמיני והמכובד עם 13 נקודות משבעה משחקים ועד כה נראה שפול ג'וול עושה עבודה פנטסטית. גרהאם קאוונה משחק את הכדורגל הטוב ביותר בקריירה בגיל 32, הנרי קאמרה, דייויד קונולי וג'ייסון רוברטס התחברו מצויין בהתקפה, דמיאן פראנסיס נראה כמו אחת הרכישות היעילות של הקיץ, מייקל פולייט ג'ימי בולארד ולי מקאלוך מוכיחים שגם עמוק בתוך הקריירה ניתן לעשות את הקפיצה מדיוייז'ן 2 (ליג 1) לפרימיירשיפ בלי יותר מדי קשיי התאקלמות, לייטון ביינס שומר על מוניטין אחד המגינים המבטיחים בבריטניה בעוד שפסקל צ'ימבונדה, אריין דה-זוו וסטפן הנצ'ונס סותמים לא מעט פיות ונהנים מרנסאנס מחודש בקריירה בחיבור יוצא דופן מאחור.

אפילו האוהדים מעיר הראגבי המושבעת ממלאים את הJJB, שהיה מיותם כל כך בעונותיה של וויגאן בפוטבול ליג. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

איך אתם רואים את העונה של הלאטיקס ממשיכה עכשיו לאחר הפתיחה המזהירה שלהם? האם יש מקום לשיפורים בינואר עכשיו כששחקנים כבר לא יחששו כל כך לחתום בJJB?

2. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אין ספק שהפתיחה הזאת מדהימה והסיכוי למצוא אדם שהימר על כך שווה לסיכוי ששמעון פרס יפרוש מפוליטיקה, אבל הסגל שלהם הוא מאוד בינוני, ואני צופה להם ירידה משמעותית בחצי השני של העונה, ואולי גם ירידה לצ'מפיונשיפ.

3. city Member

בניגוד לקבוצות תחתית אחרות, לוויגאן יש הרבה כסף. אני מאמין שאחרי שהם נתנו כמה תצוגות כדורגל יפות בפריימרליג שחקנים יכירו יותר את המועדון וחיזוק יגיע בינואר. השחקנים ששם גם ככה יכולים להשאיר את הקבוצה הליגה, ואם יבוא חיזוק במקומות הנכונים בינואר יש לוויגאן סיכוי להישאר בליגה.

4. קינג לדלי Member

המשחק נגד צ'לסי נתן להם אמונה ביכולת שלהם ועשה להם רק טוב.
    הם מביאים נקודות גם במשחקי חוץ ונראה שהם באמת מסתכלים לכולם בעיניים בלי חשש.
    יש לי הרגשה שברגע שהם יקלעו לחודש רע זה יכול להתפתח לכדור שלג ,לכן הם חייבים להתחזק בינואר בשני שחקני פרמייר מוכחים.

עד עכשיו שאפו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

5. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהחלט עד עכשיו שאפו, אבל אני כמו הרוב פה חוזה להם צניחה אל מאבקי התחתית הקשים בהמשך העונה. ההופעות שלהם עד כה באמת מרשימות, הנצחון על סנדרלנד עוד יוכיח את עצמו כבעל חשיבות מכרעת וגם מול קבוצות מרכז טבלה סטייל בולטון ומידלסברו הם נותנים הופעות מעוררות כבוד. עם זאת, הסגל שלהם נראה לי מעט קצר וחסר איכות, וכשהם ייקלעו לתקופת פציעות או מומנטום רע לדעתי הם יוכלו להיסחף מהר מאוד למטה, בסה"כ הפער שלהם מהקו האדום הוא עדיין לא כזה שמבטיח להם רוגע בהמשך העונה.

אבל שוב, עד כה, המון כבוד לפול ג'ול, שהצליח להביא רכש טוב לקבוצה שלו למרות הרתיעה של מרבית השחקנים מהמועדון הקטן הזה ובנה תלכיד שעד כה עושה מעל ומעבר למצופה.

6. ניוקאסל בדם. Member

תתחילו להכניס את אברטון פולהאם וברומיץ גם למאבקי הירידה אחרי שהחלטנו פה אחד שסנדרלנד תהיה שם.
    אמנם לוייגאן אין ניסיון בליגה הזו וסגל לא רחב במיוחד אך הם העולים החדשים הטובים ביותר מבין ה-3 ותשימו לב לסטטיסטיקה של עונה שעברה...כמות שערים גדולה יותר משל ווסטהאם וכמות ספיגות נמוכה יותר משל ווסטהאם ככה שאי אפשר להתווכח עם סטטיסטיקה.
    וייגאן לא תגיע לליגת אלופות אך אני צופה להם מיקום של 13-16 בסיום העונה.

7. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מבין איך אתה קובע שהלאטיקס עדיפים על ווסטהאם... תן לי עמדה אחת בה הם עולים על הפטישים?

8. city Member

ווסטהאם מבחינתי הם לא קבוצת תחתית, הם קבוצה שמתחרה על מקום באירופה. וויגאן לא יותר טובה ממנה.

9. ניוקאסל בדם. Member

הגנה של וייגאן טובה יותר משל ווסטהאם.
    ביקשת עמדה אחת הנה אני אומר לך אותה.
    יצא לי לראות את שניהם משחקים העונה. ווסטהאם עשתה יותר רכש והיא מועדון שרגיל לשחק בליגה הזאת ככה שזה המפתח להצלחה וזו הסיבה שכולכם אומרים שהיא עדיפה על וייגאן אך עד כה וייגאן נראית קבוצה שמאומנת טוב יותר,כל שחקן יודע את תפקידו על המגרש,הלחימה שלהם עדיפה על זו של ווסטהאם,הם מראים אופי ואלו מספיק סיבות להשאירם בליגה.
    יכול להיות שכולכם מסתכלים על הרכש של ווסטהאם ואומרים שהם עדיפים אך וייגאן עלתה מהמקום השני הם יחס שערים עדיף בהרבה משל ווסטהאם שעלתה בקושי עם הגנה דיי חלשה בעונה שעברה.
    בקיצור ההבדלים בין הקבוצות הוא הניסיון בפרמיירליג.

10. Hammers Fan Member

תתפלאו, אבל אני יכול להבין את הטענות של ניוקאסל (מה השם אגב?). אין ספק שוויגאן הייתה הרבה יותר טובה מאיתנו בעונה שעברה, והעלייה שלה הייתה הרבה יותר משכנעת, מי יותר טובה העונה? זה בהחלט ניתן לוויכוח- נחכה למשחק בינינו בבוקסינג דיי (בינתיים יש לנו זכרונות מאוד נעימים מהJJB)...

בסך הכל פתיחת העונה של שתי הקבוצות דומה פחות או יותר. אבל וויגאן עשתה את זה עם סגל שרובו מבוסס על שחקנים שלפני שנתיים שחקו שתי ליגות מתחת לפרימיירשיפ, מה שרק מגדיל את הקרדיט שמגיע לפול ג'וול. ההבדל הוא שלנו יש עוד לפחות 14 שחקנים בקאדר שמסוגלים לשחק בפרימיירשיפ (הוכחנו את זה מעל ומעבר בקארלינג קאפ כשעלינו עם הריזרבס וניצחנו ניצחון חוץ משכנע בהילסברו) בעוד שוויגאן תתחיל לסבול עם בואן של הפציעות וההרחקות.

שימו לב בעיקר לדייויד קונולי, הייתי בדכאון כשמכרנו אותו לפני קצת יותר משנה- ממש לפני תום מועד ההעברות לפני חודש הוא עבר מלסטר לJJB. חלוץ כל כך מהיר, חכם וטכני, מדהים שזו הפעם הראשונה בקריירה שלו שהוא משחק בפרימיירשיפ. מוסר העבודה הגבוה שלו משתלב היטב עם המנטרה שוויגאן מתבססת עליה העונה. אני אישית הייתי מחזיר אותו לסגל האירי אם הייתי בריאן קר...

11. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שהסיבה העיקרית להצלחה של וויגאן היא השקט התעשייתי שלהם.

תשימו לב כמה לא מדברים על הקבוצה הזאת. אחרי הניצחון הראשון על סנדרלנד התלהבו באופן טבעי,
    אבל כשהתוצאות המשיכו לבוא לא ראיתי שהתקשורת הבריטית ממש נכנסת לקבוצה לורידים.
    אפשר לומר הפוך - כמה שנכנסים השנה לורידים של פומפיי, על הארגון הכושל שלה והרכש ההזוי, על אברטון והכשלון הקולוסאלי שלה העונה, על הסגל הלא מאוזן של כריס קולמן בפולהאם או חוסר היציבות של ווסט ברום, לוויגאן יש שקט תעשייתי שמאפשר לה לשחק באופן חופשי.

דווקא אני לא צופה להרבה ניסים ונפלאות מהסגל שלה, שחייב חיזוק גם בחלק האחורי וגם בקישור, אבל אני חושב שאם הפורמה הנוכחית תימשך עד לכריסמס וויגאן תהיה גם בשנה הבאה בפרמיירשיפ. צריך לזכור ש-4 הנצחונות של הקבוצה הגיעו מול קבוצות במצב די רעוע באותה תקופה - אפילו בולטון שנמצאת בכושר בינוני עד כה. מה שכן, הישארות בפרמיירשיפ בתום העונה משאירה מקום לוויגאן אפילו לתפוס מקום של קבע בליגה הבכירה, אולי אפילו איזה סוג של צ'רלטון, שצפו לה ירידה מהירה ותפסה מקום של קבע בליגה.

ואגב, כשפומפיי טרפדה את העסקה עם דמיאן פרנסיס אמרתי מיד שהם עושים טעות איומה. עונה שעברה נוריץ' הראתה לא מעט פוטנציאל התקפי, פרנסיס הוא אחד הסממנים שלה.

נערך לאחרונה ב: ‏5/10/05
  12. cityblues beter dead than red

שמתי לב שאנשים פה כבר השאירו את סנדרלנד בליגה לאור שתי התוצאות האחרונות שלהם.
    תוצאות יפות לשעצמן אבל הן לא מגיעות מעבודה יסודית אלא מטעויות של יריבות.
    אני חוזר ואומר סנדרלנד יסיימו מקום אחרון(אלא אם יבצעו מהפכה בחלון ההעברות הקרוב).
    לגבי הלאטיקס,אני מוריד את הכובע בפניהם,אבל אני עדיין מאמין שהם אוגרים נקודות נגד הירידה.

13. ניוקאסל בדם. Member

האמרס פאן..השם שלי יהודה.
    בכל מקרה אני מאחל לקבוצה שלך ולבניון עונה מוצלחת.

14. ASROMA Member

מצטרף פה לחבר'ה עם ברכת שאפו אדיר לוויגאן אתטליק.
    אני זוכר איך כולם פה באנגלוסקופ של תחילת העונה פה אחד הימרו עליהם כיורדת בטוחה ואט אט הקבוצה הצנועה הזו מציגה יכולת מרשימה מאוד ואף הירואית ומשחקים בהתלהבות רבה.
    מה שלמשל אי אפשר להגיד על אברטון שצפויה למאבקי הישרדות קשים כל העונה.

15. KirkH Member

אויי באמת, טוב שאנשים לא ניסחפים...

יש לי חדשות בשבילכם, וויגאן אתלטיק היא עדיין הקבוצה עם הסגל הכי עלוב בפרמיירליג והיא עדיין הקבוצה שאני הייתי מהמר עלייה כיורדת מהמקום האחרון, או זה שלפניו.
    הרי שני הפסדים במשחקים הבאים (ניוקאסל בבית, וילה בחוץ) וכולם יחזרו לקרקע. כן, הם פתחו נהדר מבחינת התוצאות, לא - זה ממש לא אומר שום דבר. הם ניצחו את סנדרלנד, אברטון ובולטון. והם לא בדיוק עשו את זה דרך תצוגות שיא.

הסיכוי היחידי שלהם לשרוד בליגה הוא מיקום סביר לקראת ינואר, מה שאולי יצליח לגרום לאיזה שהוא שחקן להסכים ולבוא למועדון. אחרת הם יצנחו באותה מהירות בה הם עלו.

הסגל שלהם פשוט מגוחך ועוד חודש כשגם יתחילו להיפצע להם כל החבר'ה עם המינויים הקבועים לקליניקות (אדריאן דה זיו, אמרסון טומה, סטפן הנצ'וז, גרהאם קונווה, וכמובן פר פרנדסן) הם יחזרו לגודלם הטבעי ולמקומם העוד יותר טבעי.