וויין רוני במנצ'סטר יונייטד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏27/8/04.

1. Julian Joachim Member

שכחת את לידס עם וידוקה, סמית', ברידג'ס, האקרבי וקין, לפני לא הרבה זמן.

ולגבי הסעיף הראשון ערן, חשבת אולי על העובדה שרוני התחיל ללחוץ רק לאחרונה על מעבר?

2. THE STRETFORD END Member

אני לא חושב שהכסף ממכירת מזכרות עם השם של רוניי זה מה שגרם לפרגוסון לקנות אותו!
    פרגוסון במסיבת עיתונאים היום אמר כי הוא ידע עליו כבר כשהיה בן 14,בסוף העונה שעברה שאל את דיוויד מויס לגביו וזה אמר לו כי אינו למכירה,כאשר ניוקאסל פנו לאברטון ואברטון לא שללה מיד פרגוסון החליט שאסור ליונייטד לפספס את מי שכנראה הולך להיות אחד השחקנים המובילים באנגליה בשנים הקרובות.
    Reyes
    "מדובר בעוד שחקן אנגלי אפור. אין לו שום דבר מיוחד, לא חוכמה ולא טכניקה"
    ראית אותו פעם משחק???
    אסור לשכוח שהוא רק בן 18!!! וכבר הוכיח מעט מיכולתו בעיקר בנבחרת אנגליה מעל במה מרכזית כמו טורניר אליפות אירופה!

"לולא קמצנותם בקיץ הקודם, יכלו ביונייטד להביא את רונאלדיניו בסכום נמוך בהרבה."
    צודק 100%,כישלון חמור במשא ומתן של מי שהיה הצירמן דאז פיטר(אני אוהד יונייטד מילדותי)קניון שהיום נמצא בצ'לסי.

3. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקשר לחלק שבו מנצ'סטר זקוקה לחיזוק באופן דחוף - אני מסכים עם סטרטפורד במאת האחוזים, הקישור היצירתי שלה (בעיקר במרכז, פחות באגפים עם גיגסי ורונאלדו) לוקה בחסר ולא נותן לחלוצים הבאמת אימתניים שלה מצבים לכיבוש, והם לא חלוצים שיכולים ליצור לעצמם מצבים לעתים קרובות (למעט אלן סמית' שיכול להדהים את כולם עם איזה פגז מרחוק כמו מול נוריץ').

בקשר לחוד ההתקפה - שוב מסכים עם סטרטפורד. ואן-ניסטלרוי, גם אם הוא לא בכושר שיא, הוא איש המפתח במנצ'סטר בעונות האחרונות, ויידרש משהו באמת דרסטי כדי להוציא אותו מההרכב (ברגע שיחזור מפציעתו). אם הייתי אוהד יונייטד (ואני לא) הייתי רוצה לראות מישהו יותר נייד ליד רוד, אחד שיוצא מהרחבה ומושך שחקני הגנה החוצה, והיחיד שעונה על הקריטריון הזה לגמרי הוא אלן סמית', כשגם לרוני יש לפעמים הברקות בתחום הזה (בעיקר כשהמשחק הקבוצתי המסודר נתקע כפי שראינו בנבחרת אנגליה ביורו האחרון). יש לי הרגשה שבגלל כל ההייפ שמסביב החוד המועדף על פרגי יהיה רוד ורוני, ויש לי תחושה עוד יותר חזקה שבסוף העונה אחד מארבעת החלוצים הגדולים האלו ייצא ממורמר מאוד ואולי אפילו יעזוב את המועדון - אני שם את הכסף שלי על סאהה, שהוא לדעתי מאוד אנדר-רייטד ואין לו יחסי ציבור מנופחים כמו לאחרים.

יהיה מעניין באודל טראפורד העונה זה בטוח, הרבה אגואים גדולים יתרוצצו שם על הדשא...

4. THE STRETFORD END Member

Hammers Fan
    לגבי הסעיף הראשון,כתבתי אותו דבר כמה דפים אחורה,לא מבין את אברטון.

לגבי הסעיף השני,סולשיאר גמר את העונה,בליון לא חלוץ אלא יותר קשר ימיני ושוב בפעם האחרונה שהיו לנו 4 חלוצים שכל אחד מהם יכול לשחק בהרכב זה עבד מצויין!

5. Julian Joachim Member

לא מבין איך אתה משווה בין שרינגהאם (בתקופה לא טובה בקריירה שלו) וסולשיאר על הספסל לבין לואי סאהה ואלן סמית'. אבל וואלה, ניתן לפרגוסון את הקרדיט שהוא יצליח לעשות מזה משהו.

6. THE STRETFORD END Member

Julian Joachim
    דווקא טדי בוי פרח באותה תקופה,בעונה הראשונה שלו ביונייטד נתן חצי עונה מצויינת בחצי השני נחלש יחסית יחד עם שאר הקבוצה(מכת פציעות איומה תרמה לכך)בעונה השנייה עונת הטרבל היה פצוע בחלק הראשון של העונה לאחר מכן,לגבי מה שקרה לאחר מכן כל מילה מיותרת.

סולשיאר למרות היותו מחליף שלא היה כדוגמתו היה שחקן הרכב לגיטמי ביותר.

אי אפשר לעשות השוואות מדויקות,כל שחקן מביא נפח שונה!

אני סומך על פרגוסון שידע מה לעשות,הוא הוכיח זאת הרבה יותר מפעם אחת!

7. Julian Joachim Member

בסדר, ברור ששנינו סומכים על זה, אבל עדיין, לא היית מעדיף קשר התקפי יצירתי בתמורה ללואי סאהה נניח?

8. I M M O R T A L Member

סולשיאר הוא שחקן שהתבזבז, ברוב הפעמים שוא נכנס כמחליף הוא תרם, פרגוסון אהב את השיטה הזאת וקבר אותו על הספסל. עכשיו הוא כבר לקראת סוף הקרירה וכל מה שיזכרו ממנו זה שהוא היה מחליף טוב ושהוא כבש שער בגמר אלופות(אחרי שהוא עלה מהספסל)

9. Julian Joachim Member

זה "כל" מה שיזכרו ממנו. וזה לא מעט. זה די הרבה למען האמת.

יש הרבה שחקנים שמתאימים יותר לעלות מהספסל ואין שום פסול בכך.

10. I M M O R T A L Member

בקיצר הוא היה יכול וצריך לקבל הרבה יותר דקות משחק בחיים שלו, ואם לא ביונייטד אז במקום אחר אבל כמה אפשר לשבת על הספסל, איזה עוד שחקנים כשרוניים תפקדו 10 שנים כאופצייה מהספסל?

11. THE STRETFORD END Member

I M M O R T A L
    אילו היה רוצה היה סולשיאר עוזב,טוטנאהם למשל רצתה אותו אך הוא אמר שהוא מעדיף לשבת על הספסל ביונייטד ולעלות כמחליף מאשר לשחק בהרכב בקבוצה אחרת!
    הוא עשה הרבה יותר מאותו גול בגמר ב 99,הרבה הרבה יותר!וזוכרים ממנו את כל אותם דברים(אם אתה רוצה פירוט אני מוכן לכתוב לך)!
    אחד השחקנים האהובים ביותר בקרב האוהדים,מאז פתיחת העונה האוהדים לא מפסיקים לשיר את שמו כהכרת תודה על כל מה שעשה וכעידוד בגלל הפציעה שאולי גומרת לו את הקריירה ביונייטד ואולי בכלל(הלוואי שאני טועה).

Julian Joachim
    כן הייתי רוצה קשר התקפי אבל לא על חשבון מישהו אלא כתוספת.

12. Julian Joachim Member

כלומר, אתה מרוצה מזה שלא הבאתם קשר התקפי אלא רק חלוץ, כי כנראה שזו הייתה הבחירה?

13. Oshea22 Member

פרגוסון רוצה את רוני מאז שרוני בן 15-16.
    לא היה אכפת לו לחכות כמה לקיץ הבא,
    אבל ברגע שלניוקאסל התפנה כסף והם נתנו הצעה, פרגוסון לא רצה לאבד את הכשרון הכי גדול בכדורגל האנגלי כיום(ולדבריו גם ב30 שנה האחרונות, את זה נראה יותר מאוחר)
    אני גם חושב שצריך לחזק את הקישור, אין מה לעשות, הקישור נראה לא טוב
    אבל כנראה שפרגי מסתכל על הטווח הארוך כרגע.
    יש לו שני שחקנים מתחת לגיל 20, שסומנו כבר כדבר הבא, ונתנו יורו מצוין עם הנבחרת שלהם, אני מדבר על רונאלדו ורוני כמובן
    יש את ג'ונתן ספקטור, שהראה במחזורים האחרונים ובמסע המשחקים בארה"ב שיש עתיד.
    הובאו גם פיקה ורוסי, שאין לי מושג מה היכולת שלהם,
    אבל איך שלא יהיה,
    כרגע פרגוסון חושב(ובצדק) על העתיד יותר מאשר על ההווה

14. THE STRETFORD END Member

Julian Joachim
    כתבתי בבירור שאני כן! הייתי רוצה שיביאו קשר התקפי אבל לא על חשבון אחד החלוצים אלא כתוספת.
    רוניי לא היה בתוכניות של פרגוסון בחודשים האחרונים משום שחשב כי הוא אינו למכירה(כפי שנאמר לו ע'י מויס בסוף העונה שעברה)ברגע שהבין שרוניי כן למכירה דרש מההנהלה להביאו.
    אילו ניוקאסל לא היתה פונה לאברטון וכל הסיפור של רוניי לא היה מתחיל אני בספק אם יונייטד היתה מביאה שחקן נוסף בדיוק כמו שפרגי עצמו אמר לפני3 שבועות.

15. robson Member

תגידו מה שתגידו על פרגוסון, הוא לאט לאט בונה קבוצה חדשה ביוניטד והיא רוקמת עור וגידים לנגד עינינו...
    רונלדו , רוני , פיקה, רוסי, ספקטור, כולם מתחת לגיל 20. כל שחקני ההגנה למעט הנווילים הם מתחת ל26
    וגם כוחם של הנווילים עדיין במותניהם והם יהיו עימנו גם ב5 השנים הקרובות...{על פי החוזה שנחתם עימם לאחרונה...}
    מה שנשאר הוא למצוא את המחליף הראוי לקוסם הוולשי, ולקינו ואז הפאזל יושלם....ויוניטד תשוב למקומה הטיבעי כקבוצה הטובה ביותר בעולם....