וולקאם טו הל - ההכנות לקראת עונת 2003/2004 של לידס בעיצומן..

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Julian Joachim, ‏10/7/03.

1. Julian Joachim Member

פה נוכל לדון על מצבה של לידס, על מה שמתכונן לה בקיץ, ובעצם נראה האם יש סיכוי להתאוששות כלכלית כלשהי.

היום היה יום רע במיוחד עם עזיבתו של הקוסם, הארי קיואל.

נקווה ליום יותר טוב מחר.

בכל מקרה, כל מי שמדוכא - תיכנסו לפה, ותיזכרו שיש אנשים במצב רע יותר.

2. ליהי Member

פולדש, אני אישית לא חושבת שלידס תתחזק משמעותית עונה הבאה מבחינה פיננסית (בוא לא נזכיר מבחינה מקצועית) ולכן אין לי תקוות גדולות במיוחד.
    הציפיות שלי הן בעיקר מהשחקנים כי הבנתי (כבר ממזמן) שמההנהלה לא תבוא הישועה.

3. Julian Joachim Member

פיננסית בטוח נתחזק. השאלה היא כמה. אני מקווה שכמה שיותר. להישאר בליגה אני מאמין שנצליח. בניגוד לעונה הקודמת השחקנים מבינים את המצב ויילחמו מהתחלה.

חדשות מלידס - רובו כנראה בדרך החוצה. אין הצהרה רשמית אבל וידוקה לעומת זאת רשמית נשאר בקבוצה מה שלא מותיר הרבה אפשרויות לאחר ההודעה של מילס ומשאיר את רובו כ"סטאר" היחיד שאפשר למכור ואם הבנתי, לפי התוכנית הכלכלית הכוונה היא למכור עוד אחד מלבד קיואל העונה.

ברידג'ס עושה רושם טוב לפי מקורבים על המאמן האישי שלו. נקווה שיחזור. אפילו בחצי כושר מלפני הפציעה הוא חלוץ עם פוטנציאל אדיר.

עוד חדשות אח"כ

4. ליהי Member

פולדש, אתה יותר מידי אופטימי. ממש יותר מידי אופטימי. נתחזק כספית- על בטוח, ואני עוד יותר בטוחה גם איך זה ישפיע לנו על הקבוצה ברמה המקצועית. אתה חושב שעונה הבאה לידס תצא מלכתחילה מכלל סכנה של לרדת ליגה ושוכח שמי שהציל לנו את העונה שעברה ב"יכולת סבירה" עבר לליברפול.

5. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

צר לי (האמת שלא ממש... :twisted: ) לאכזב אותך פולדאש, אבל הישארות בליגה זה לא דבר כל כך בטוח..... ניקח לדוגמא את העונה החולפת.
    אתם נשארתם בליגה רק בזכות פתיחת העונה הפנטאסטית שלכם, שבה היו לקבוצה שחקנים כמו וודגייט, בוייר (הוא שיחק העונה לא רע ואתה חייב להודות), דקורט ובטח שכחתי עוד. איתם לידס הצליחה לנצח את ניוקאסל ומנצ'סטר יונייטד, ועוד לנצח משחקים שאני בספק רב אם לקראת סיום העונה לידס הייתה מנצחת. המשחקים האלה הצילו אותכם מירידה. מה גם שבליגה היו שתי יורדות בטוחות, ומאבק הירידה התמקד בי 4-5 קבוצות שמתוכן אחת יורדת. קשה לי לחשוב על יורדת בטוחה העונה. אולי וולבס, לא בטוח. חוץ מזה שבלי קיואל, שדפנטלי הציל לכם את העונה, ואולי גם בלי רובו, באמת שאין לכם מה למכור. איך שלידס נראית היום - היא לא טובה בהרבה מפורטסמות', בירמינגהאם ולסטר.

6. AFC Member

פתיחת עונה פנטסטית?! נכון שפתיחת העונה שלה בהשוואה לשאר העונה היתה די טובה, אבל בכל זאת הם לקחו רק 13 נקודות ב-10 המשחקים הראשונים.

וולבס? לא חושב. מה עם הקבוצה המגוחכת העונה לשם לסטר סיטי?

צודק בקטע הראשון, בקטע השני צודק חלקית. בויאר, קיואל, דאקור, וודגייט, קין ופאולר הביאו לכם את רוב הנקודות שהשאירו אתכם בליגה העונה. השנה מצפה לכם תחילת עונה קשה הרבה יותר, וזה עוד בלי קיואל ואולי גם בלי רובו. לא נראה לי שרדבה, סמית', נייג'ל ( :twisted:), מילס, באקה וסת' ג'ונסון יצילו אתכם השנה, וימנעו מכם את העונש שמגיע לכם על שעזרתם למנצ'סטר לזכות באליפות.

לידס לא רק שלא טובה בהרבה מפורטסמוות' ובירמינגהאם - היא אפילו שווה או נחותה מהן. פורטסמוות' קבוצה מצוינת, לדעתי הם יגיעו למקום יחסית גבוה כמו שהשיטי עשו, ובירמינגהאם בכלל לדעתי יכולה לשכוח ממאבקי ירידה. נו, מי נשאר ללידס? רובו (וגם הוא יעזוב תמורת סכום מצחיק)? וידוקה? מי עוד?

7. ליהי Member

ג'ונתן אני לא מסכימה איתך במאת האחוזים:
    א. דקור,תאמין או לא,לא הרשים מלכתחילה. ז"א,אני מעריכה אותו מאוד אבל כבר מתחילת העונה הראש שלו היה בכל קבוצה אחרת מלבד לידס והוא חיפש את ההעברה. הוא בזבז זמן לא מבוטל של זמן על הספסל על רקע הסכסוך עם ונאבלס ובקיצור...הוא לא זה שהציל לנו את העונה.
    ב.בקשר לוודגייט...הוא עבר פציעה קלה נדמה לי...יכול להיות במחזורים הראשונים? בכל מקרה אני די בטוחה שהוא החמיץ שם כמה משחקים בהם ניצחנו.

ובלי שום קשר:
    ג.אלן סמית',בניגוד לכל העונה, הבקיע במחזורים הראשונים (דבר שהשתנה במהרה) אבל חביב הקהל שלנו לא מראה סימנים של רוצה להבקיע בזמן הקרוב,ואת השערים שלאורך כל העונה הבקיע בעיקר קיואל (וידוקה רק לקראת הסוף,אל תתנו לו כל כך הרבה קרדיט) וזה בעצם מה שמדאיג אותי.

8. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני, כמובן שהתכוונתי פתיחת עונה פנטאסטית ביחס לשאר העונה...

ויאללה חלאס שניכם לתפוס אותי במילים.... הכוונה שלי הייתה שלידס נשארה פחות או יותר בזכות הנקודות שהשיגה בתחילת השנה, ולהערכתי יהיה לה קשה מאוד להשיג נקודות העונה.... במיוחד כשהשחקן שפשוט הציל לה את העונה עזב אותה...

9. Julian Joachim Member

דאייר אתה אמנם צודק שנשארנו הרבה בזכות הנקודות מתחילת העונה, אבל יש למטבע גם את צידו השני. ברגע שהמון כוכבים עוזבים, וכולם נפצעים, זה גורם לירידת מוראל עצומה (מעבר לנזק המיידי), וגורם לנזק לטווח ארוך.

10. Hammers Fan Member

כל שלושת העולות החדשות התחזקו מאוד הקיץ, ומי שהתחזקה יותר מכולן היא לסטר.

מיקי אדאמס הוכיח שהוא תותח בשוק ההעברות והצליח להביא לא פחות משבעה שחקני פרימיירשיפ לכל דבר עם המון ניסיון. כולם ביחד (אולי חוץ מבן טאצ'ר שהעסקה שלו די חשאית) עלו בדיוק 0.00 ליש"ט.

פורטסמות' הביאה את ברגר, שרינגהאם, זיבקוביץ' וסטפנוביץ' בנוסף לסגל מצויין שהיה בעונה שעברה.

וולבס הביאה את לוז'ני (צחקו עליו כמה שתרצו אבל הוא עדיין שחקן טוב לתחתית הפרימיירשיפ) וסילאס, כשרון עולה בפורטוגל.

בקיצור, אין יורדות בטוחות העונה, הכל יהיה צמוד בתחתית, ולידס צריכה להזהר, בייחוד ללא רובינסון, וידוקה וקיואל.

11. Julian Joachim Member

ערן למה ללא רובינסון?

וגם וידוקה עדיין לא עזב... ולא בטוח בכלל שיעזוב.

12. KirkH Member

עם כל הכבוד למיקי אדאמס - מסע רכש שגולת הכותרת שלו היא החתמה של לס פרדיננד, לפחות לדעתי, לא יכול להיחשב מוצלח במיוחד...
    אדאמס הביא את פרדיננד הקשיש שאומנם סיים יפה את העונה שעברה אבל עדיין, מדובר בחלוץ בינוני מאוד שלא לדבר על גילו המופלג. אדאמס החתים בערך כל שם פנוי בשוק בהעברות חופשיות. קית' גילספי, ריקארדו סקימיקה וסטיב האווי וקרייג היגנט הם הבאים ברשימה. שוב, מדובר בשחקנים בינוניים מאוד ברמות של הפרמייריג. אלה לא שחקנים שישאירו קבוצה בפרמיירליג בכוחות עצמם. הבעיה של השועלים היא שבניגוד לשאר העולות אין להם "כוכבים" ברמה של פטרוב עבור הפומפיס' או קולין קמרון של וולבס.
    לא מכיר את צמד הזרים שאדאמס הביא - ליליאן נאליס (קייבו), ניקולאס פרייאט (לאנס) אבל אלא אם כן הם יהיו הפתעה עצומה לא נראה לי שלסטר תמשיך לשחק כדורגל בפרמיירליג גם בעונת 04/05...

13. Julian Joachim Member

בכלל שכחתי מקמרון...
    זה הקשר הסקוטי ששיחק בהארטס, לא?

14. KirkH Member

הסקוטי מהארטס, סופי???

ובכן, דטש, היו לך שניים וחצי שקל... ועכשיו אתה זוכה בכל הקופה!!!

אני מבין שאת החמישה שקלים אתה מעוניין לתרום ללידס פוטבול קלאב - מועדון לקשישים חסרי בית...

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx/

15. Hammers Fan Member

אתה באמת מאמין שרובו ישאר? לי נדמה כי גם לידס וגם השחקן עצמו ירוויחו מהעברה, היחידים שיצאו מופסדים הם, כרגיל, האוהדים.

אני מקווה בשבילך שאני טועה, אבל הכסף מדבר.

קשה לי להאמין שלאחר כל הטרארם עם וידוקה, הוא בסוף ישאר. הוא בתוכניות של לא מעט קבוצות.

אני חוויתי על בשרי בעונה שעברה שללא שחקנים מנוסים וקשוחים, אין בכלל מה למכור במלחמות על השרדות.

השורה התחתונה היא שאדאמס רוצה להשאיר את לסטר בליגה, ולא מתכוון להתברבר בדיבורים על השתקעות בליגה כמו וולבס ופומפי.

בכל פעם שהתפנה שם של שחקן פרימיירשיפ מנוסה בחינם, הוא הלך עליו, וזו לדעתי יוזמה ברוכה של מנג'ר ברמות האלה. בסך הכל השיג שתי מטרות חשובות, ניסיון פרימיירשיפ ועומק בסגל, דבר שלא היה ללסטר שירדה בבושת פנים לפני שנתיים.

בטח שאפשר להתווכח לגבי האיכות והכשרון שיש בסגל של לסטר, אבל זה כבר יותר עניין של קבוצות צמרת ושולי הצמרת. בתחתית צריך להלחם, ובעניין הזה האוהדים של לסטר יכולים לסמוך על פרדיננד, האווי וגילספי.

אני אישית חושב שבמצב של מלחמת השרדות, הסגל של לסטר יהיה פי כמה וכמה יותר יעיל מהסגל של פולהאם, שהוא יחסית איכותי, או אפילו יעיל יותר מזה שללידס, שעדיין חיה במנטליות של קבוצת צמרת.