ויירה נשאר, אואן הולך

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏17/7/04.

 1. ArsenalFan

  ArsenalFan Member

  הצטרף ב:
  ‏18/8/03
  הודעות:
  5,994
  לייקים שהתקבלו:
  0
  הנושא שווה דיון משלו, כיוון שמסתמן כאן הסיפור הגדול באמת של הקיץ, דווקא מהקבוצה שעד עכשיו הייתה הכי שקטה בעונת ההעברות.

  הדברים האלו נאמרים בלב כבד ובצער, אבל אחרי שבמהלך כל השבוע ניסינו להתעלם, להמעיט בערך הידיעות בעיתונות ולשכנע את עצמנו שויירה יישאר, הסימנים בשעות האחרונות מראים שדרכו של ויירה היא החוצה מהמועדון. כבר היו תקופות בעבר שבהן ויירה היה "בדרך" למדריד. ב-2001 הוא באמת שקל אם לעזוב אותנו לטובת ריאל, אחרי שנים שלא הצלחנו להילחם ביונייטד. כולם בתקשורת היו בטוחים שהוא כבר בדרך החוצה, אבל הוא שיחק אותה בענק, ונשאר. באותה תקופה בסביבה של ארסנל היו חששות שויירה הולך, אבל זה לא התקרב למה שקורה היום.

  עד אתמול, היה רוב מכריע בין אוהדי ארסנל שויירה יישאר ושכל הסערה האחרונה בתקשורת היא סערה בכוס מים. היה ברור שביום ראשון בניוז אוף דה וורלד, בו הוא מגיב באופן קבוע מתוך הסכם עם העיתון, ויירה שוב יגיד לכולם שהוא נשאר בארסנל וישים סוף לכל הדברים. אלא שהיום כבר התחילו לצוץ השמועות על כך שויירה כבר למעשה החליט את החלטתו לעזוב את הקבוצה לטובת ריאל. זה התחיל בכתבה ב-arseblog, אחר כך המשיך בדברים של מיילס פאלמר. אני לא זוכר פרץ שמועות שכזה מתוך ארסנל בנוגע לעזיבה של שחקן. זה הסתיים (בינתיים) בציטוטים הבאים של ארסן ונגר הערב, מיד לאחר המשחק עם בארנט: "אנחנו רוצים שפטריק ויירה יישאר במועדון. אני משוחח בקביעות עם פטריק אבל אני מעוניין לשמור את השיחות חסויות. ככל הידוע לי, פטריק ויירה יהיה שחקן ארסנל גם בעונה הבאה". (מקווה להשיג לינק לדברים). עכשיו כל הסימנים מעידים- בין 30 ל-32 מיליון פאונד הולכים להיכנס לקופה, הקפטן הולך לריאל. אוהדים רבים כבר קיבלו זאת כעובדה מוגמרת, וכדאי להסתכל על זה ככה. האימפריאליסטים הנפוחים שוב ככל הנראה השיגו את מבוקשם, ובערמומיות.

  אלא אם כן כל הדברים הללו יתבררו פתאום כלא נכונים, מחר אמור לצאת ה-"News of the world" בראיון בלעדי עם ויירה שבו הוא אומר דברים ברוח "אני אוהב את ארסנל וגאה להיות הקפטן, אני מת על האוהדים- אבל אני צריך אתגר חדש ולכן אני עוזב בצער". גם אם לא, הסיכויים נראים הולכים וגוברים שבניגוד לחבריו שהשתתפו ביורו 2004, ויירה לא יתייצב ביום רביעי בלונדון קונלי בחזרה לאימונים- אלא יהיה במדריד. הלוואי שאתבדה.

  כל ההשלכות, המשמעויות והמחשבות בנוגע לעזיבה הצפויה של ויירה לספרד- כאן.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏17/7/04
 2. לירן

  לירן מנהל כללי מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏5/8/02
  הודעות:
  36,184
  לייקים שהתקבלו:
  6,296
  נאמר הכל על כל הספקולציות כבר אבל לדעתי חתמת מוקדם מדי את הנושא...

  הדיון נפתח מוקדם כי עדיין לא סגור שום דבר. ואני חושב שעד שלא נידע שזה סופי סופי מוקדם לצאת בכל מיני תגובות.
   
 3. ScottishGunner

  ScottishGunner Member

  הצטרף ב:
  ‏7/3/04
  הודעות:
  355
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אוי לא... איזה סיוט אני לא מאמין... אם הוא עוזב, אני לא יודע מה אני יעשה. פאק זה הקפטן שלנו, הצרפתי הראשון בפרוייקט הצרפתים של ונגר, אחד מאלה שאמרנו עליהם שאף אחד לא מרגיש שהם זרים בגלל הקשר שלהם למועדון והסולידריות עם האוהדים ועם הקבוצה כקבוצה אנגלית.

  מרכז השדה לא יראה אותו דבר בלעדיו... ועם גי'בלרטו... בעע. אני לא מבין מאיפה הדיון הזה נפל עליי... [​IMG]
   
 4. the gunner_14

  the gunner_14 Member

  הצטרף ב:
  ‏28/1/04
  הודעות:
  437
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני מקווה שוירה לא יתפתה לכסף הגדול ויעזוב את ארסנל.
  בארסנל יש משהו מיוחד באמת, אני לא מאמין שהוא יוכל להשיג במקום אחר את הכימיה שיש לו עם ונגר והצרפתים האחרים.
  וירה יוכל להכנס לדפי ההיסטוריה כאחד הגדולים בכל הזמנים אם ישאר בארסנל, ויעבור איתה לאצדיון החדש ולדרך חדשה.
  אני מאמין ומקווה שהדברים האלו יכריעו בכף המאזניים בכל זאת לטובת ארסנל ולא לטובת הכסף של מדריד.
  וירה ישאר!(מקווה מאוד)
   
 5. Nesta

  Nesta Warden of Milano היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏9/1/03
  הודעות:
  15,930
  לייקים שהתקבלו:
  174
  מין:
  זכר
  זה עוד אחד המקרים שבו עדי מתאפיין בפסימיות שלו ובסוף הכל מסתדר, אל דאגה עדי [​IMG]
   
 6. Kiko

  Kiko Member

  הצטרף ב:
  ‏12/10/03
  הודעות:
  1,399
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אממ לארסנל אין מילה בנושא? היא לא יכולה לסרב להצעה של ריאל? או שריאל מתכוונת לשלם את הסעיף שיחרור של ויירה?
   
 7. ArsenalFan

  ArsenalFan Member

  הצטרף ב:
  ‏18/8/03
  הודעות:
  5,994
  לייקים שהתקבלו:
  0
  תראה, אין צורך להיכנס למרה שחורה, בגלל שהמועדון הזה גדול יותר מויירה או מכל איש אחר שנמצא כרגע בארסנל. העזיבה שלו היא מכה מקצועית קשה שתעלה לנו ביוקר, אבל גם את הטובים ביותר אפשר בטווח הארוך להחליף. אפילו שויירה עוזב, הוא נתן לנו שמונה עונות מדהימות בקבוצה, נתן הכל למען ארסנל והיה קפטן יוצא מהכלל, נקשר לאוהדים בדרך שמעטים השחקנים הזרים שנקשרים כך- ולא צריך לשכוח את זה. על כל פנים, אנחנו ארסנל בלי קשר לויירה- ארסנל יותר גדולה מויירה, ונגר או כל איש אחר בקבוצה.

  אני חוזר- זה עדיין לא סגור, בסקיי ונגר מכחיש הכל לחלוטין, אבל כל הסימנים מעידים ביממה האחרונה אחרת. ואם זה מריח כמו חתול, נשמע כמו חתול ונראה כמו חתול- אז זה חתול.
   
 8. ArsenalFan

  ArsenalFan Member

  הצטרף ב:
  ‏18/8/03
  הודעות:
  5,994
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני באמת לא מאמין שמדובר בכסף, כי אם זה היה כסף הוא כבר היה עוזב בעבר לטובת מדריד, וגם אנחנו משלמים לו משכורת גבוהה מאוד. כל זה אלא אם כן ריאל הציעו לו הצעה שעוד לא נראתה כמוה בתולדות הכדורגל העולמי, משהו כמו הכפלת המשכורת שלו בארסנל, אבל אפילו ריאל לא כאלו חסרי חשיבה כלכלית.

  ועוד איך יש. ויירה נמצא תחת חוזה ל-3 השנים הבאות בארסנל, וכל מעבר שלו לקבוצה אחרת צריך להיות מאושר ע"י ארסנל. עד כמה שידוע לי, ואלו לא דברים רשמיים, בחוזה של ויירה אין סעיף שחרור וארסנל לא מחתימה על חוזים עם סעיפים כאלו. העניין הוא שונגר לא יעמוד בדרכו של שחקן בקליבר של ויירה, ואם הוא רוצה לעזוב באמת- עדיף שיעזוב, לטובת כולם. אנחנו רק נילחם להוציא כספים מהפאשיסטים.

  תתפלא אולי, אבל עד היום די זלזלתי בכל הדיווחים העיתונאיים היומיים. הלוואי ואני טועה, ושכל הדיון הזה ימוזג בסוף או יוכתר בתור הפרנויה הקיצית שלי, אבל זה לא נראה ככה.
   
 9. Hotspur

  Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏3/1/04
  הודעות:
  19,692
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני לא יודע אם ויירה כבר צריך לקנות כרטיסי טיסה, ואני באמת לא יודע כמה ריאלי זה כי לא עד כדי כך התעמקתי בנושא, אבל יש שתי מגמות של אוהדי ארסנל בפורום שאני רוצה להתייחס אליהן:

  א. הרבה פעמים נאמרים כאן דברים בביטחון מלא על ידי אוהדי ארסנל. עדי, אני זוכר שרק אתמול בישרת בלב שלם שויירה לא יילך לשום מקום. זה קורה הרבה פעמים עם רכישות של שחקנים (ע"ע סוגיית רכישת השוערים שהסתיימה ברכישה של אלמונייה), ועכשיו זה קורה עם עזיבת ויירה.

  ב. הנטייה הקטסטרופלית להיבהל מעזיבת שחקנים. התחזיות הכמעט-אפוקליפטיות כשנדמה היה שברגקאמפ סיים את דרכו במועדון. אוקיי, אז מקסימום ויירה יעזוב - יש לכם 30 מיליון שבהם אפשר לקנות תחליף לא רע/שחקן מבטיח ובלם נוסף. הייתי אומר שגם שוער, אבל אלמוניה כבר חתם.
  נדירים המקרים שמועדונים קורסים בגלל שחקן אחד. יש לכם את פירס, הנרי, קמפבל וליונגברג. ארסנל לצערי עוד לא הולכת לשום מקום.
  הדבר היחיד, שוב, שאכן יש להצטער עליו הוא שכבר קניתם שוער. כשהתעניינתם בפריי וניימי יכולתם לסגור על שוער ממש איכותי מאחורה.
   
 10. ArsenalFan

  ArsenalFan Member

  הצטרף ב:
  ‏18/8/03
  הודעות:
  5,994
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אנחנו לא הולכים לשום מקום, אני מסכים, אבל לעונה הקרובה זו מכה קשה מאוד, שהופכת אותנו אוטומטית ללא-פייבוריטים לזכות באליפות שנייה ברציפות, וזו המטרה הכי חשובה של הקבוצה. ויירה הוא השחקן הטוב בעולם בתפקידו, ולהחליף אותו יהיה קשה- אבל זה אפשרי, בטווח הארוך. דבר אחד בטוח- ויירה איבד בימים האחרונים לא מעט נקודות אצל כמה אוהדים (לא אצלי).

  עד כמה שאני לא אוהב את ההחתמה הזו- קנינו שוער שהוא המחליף לשאבן, לא השוער שלנו לעשור הקרוב... בכל מקרה, אני רוצה להאמין שההשאלה של גרהאם סטאק למילוול מסמנת את הרצון שלנו שישיג ניסיון בכדי שיחזור לארסנל טוב יותר ומנוסה יותר, ושלא נקנה שוער.

  כפי שכבר כתבתי- היום השתנו דברים ואני יכול לומר לך שאינני האוהד היחיד שתחושתו השתנתה מן הקצה אל הקצה תוך 24 שעות. רק תסתכל על מיילס פאלמר, אתמול גם הוא כתב דברים אחרים לחלוטין. עכשיו אני לא בטוח בכלום, אבל ההערכה שלי השתנתה מאוד. לא הבנתי איך זה קשור לרכישה של אלמוניה...
   
 11. Hotspur

  Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏3/1/04
  הודעות:
  19,692
  לייקים שהתקבלו:
  0
  פשוט נראה לי בזבוז. להיתקע עוד עונה עם קריז להמאן, כשעם המשבר בפארמה והשאיפות של ניימי להתקדם, יכולתם לקבל שוער ראשון מדהים.
  לא נורא, מן הסתם תביאו קשר מרכזי כי אם יש משהו גרוע מג'ילברטו בהרכב, זה ג'ילברטו ואדו בהרכב [​IMG]

  השחרור של ויירה, אם יגיע, רק מחזק את השערתי שפירס יזוז העונה למרכז וואן פרסי ישחק משמאל.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏17/7/04
 12. Dennis Bergkamp

  Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏11/3/04
  הודעות:
  9,149
  לייקים שהתקבלו:
  381
  אין לי ספק שהוא לא יעזוב. מה שכן, עדי, מאד עיצבנת אותי - כשראיתי את הכותרת של הדיון נפל לי הלב, כאילו העניין סגור - רבאק, פעם הבאה תוסיף איזה סימן שאלה או משהו...

  גם אם ויירה ילך (ואני בטוח שהוא לא), ארסנל היתה לפניו ותהיה אחריו. 30 מליון פאונד ומעלה, אם ריאל אכן תשלם (ואחרי שהם שילמו כל כך הרבה על סמואל ורודפים גם אחרי קראבליו אני בספק גדול אם הם ישקיעו סכום כזה בויירה), יהיו מספיקים להביא תחליף לא רע - עמנואל פדרטי, למשל (לא ברמה של ויירה אבל שחקן מצוין, סתם דוגמא). בכל מקרה, אני מעדיף לא לדון בזה עד שזה לא אכן יקרה.
   
 13. Hotspur

  Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏3/1/04
  הודעות:
  19,692
  לייקים שהתקבלו:
  0
  באמת עדי, עכשיו אני בודק אתרים ופשוט לא מוצא בסיס להחלטיות שלך. ונגר ודין מצוטטים ללא הרף כאומרים שויירה לא הולך לשום מקום.
   
 14. ArsenalFan

  ArsenalFan Member

  הצטרף ב:
  ‏18/8/03
  הודעות:
  5,994
  לייקים שהתקבלו:
  0
  שמתי כותרת משנה שבה כתוב שזה לא סופי, אלא שזה בדרך. אני מצטער אם נלחצת, זו לא הייתה הכוונה שלי- אבל צריך להכיר באפשרות הזו, כי היא ריאלית מאוד.

  אני מודה שגם עליי הייתה השפעה מסוימת של הרגעה מהדברים של ונגר (ראית דברים שדיוויד דין אמר? אפשר לינק? כי הוא לא אמר כלום עד עכשיו- רק היל-ווד), אבל כשמדובר ביותר מאשר הדיווחים של ה"סאן" ואחרי היום שעבר על כל אוהד ארסנל שנכנס היום לאינטרנט והסתכל בדברים הללו, קשה שלא להמשיך ולהיות לפחות מבולבלים. אני מת לגלות שאני סתם בפרנויה, אבל אני לא יכול להסתיר את החששות האלו.
   
 15. Gooner

  Gooner Member

  הצטרף ב:
  ‏19/11/03
  הודעות:
  2,721
  לייקים שהתקבלו:
  0
  עדי,מיילס פאלמר הוא ממש לא מקור אמין ברוב המיקרים...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!