ויירה נשאר, אואן הולך

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏17/7/04.

1. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

עדי עשית לי התקף לב, ממש השחירו עיניי לרגע, ראיתי איך אני פותח ת'רד "הומוריסטי" כמו שפולדש פתח על ג'יימס מילנר ומשנה את הכינוי שלי לג'סטין הויט http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/blink.Xxx . בינתיים כל עוד העניין לא סגור אני נוטה להאמין לונגר וויירה יותר מלשמועות האחרות שרצות ברשת, מכיוון שאם אכן פאדי לא היה מרוצה בארסנל הוא עוד יכל לעזוב אותנו בעונות שפל (כפי שעדי ציין בקיץ 2001 נניח) אך הוא בחר להישאר מתוך אהבה למועדון, וההגיון הפשוט שלי (שאולי לא תקף על עולם הכדורגל) אומר שאם הוא הסכים להישאר אצלנו בשפל למה לו לעזוב למושחתים בגאות? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ohmy.Xxx הסיבה היחידה יכולה להיות כסף גדול יותר, אולי "אתגרים חדשים" (כאילו שארסנל לא יכולה להתמודד על הצ'מפיונס ליג בעצמה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx ).

ההשלכות של המעבר על ארסנל צפויות להיות די קשות לעונה הקרובה, אבל הן בהחלט צפויות לפטור אותנו מבעיות כלכליות בשנים הקרובות ולהפוך אותנו לקונטנדרים גם לצ'לסי ויונייטד בהעברות מסוימות. הבעייתיות במעבר היא שיש כיום בכדורגל העולמי מחסור בקשרים אחוריים איכותיים, ולמעט בנואה פדרטי של סושו ונבחרת צרפת שבני הזכיר פה אני לא רואה שחקן מקבוצת דרג שני שיכול להתברג בהרכב של ארסנל. האם כדאי להסתמך על מרכז שדה של ג'ילברטו את אדו? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/huh.Xxx לא נראה לי. החיפוש אחר מחליף יהיה קדחתני וקשה, ואני מאוד מקווה שלא יהיה צורך בו...

2. ArsenalFan Member

30 מיליון פאונד לא יהפכו אותנו לשום מתחרים ליונייטד וצ'לסי בשוק ההעברות. אנחנו יכולים להתחרות בהם על המגרש. בכל מקרה, כל סיפור הבעיות הכלכליות שלנו הוא די לא נכון, משום שכל הכסף של האיצטדיון כבר מובטח, והגירעון של המועדון צריך להיפתר (וכך הוא נעשה) ע"י צמצום הסגל וקיצוץ במשכורות. לא סתם ונגר שיחרר 17 שחקנים לפני חודש.

פדרטי שחקן שאפילו לא מתקרב בפיזיות שלו לזו של פטריק ויירה, שחקן במימדים של פרדי ליונגברג לא יפתור לנו בעיות במרכז השדה. השחקן היחיד שאני יכול להעלות על הדעת זה סטיבן ג'רארד- אבל עכשיו את ליברפול הוא לא יעזוב. בכל מקרה, לטווח הקצר עזיבה של פטריק ויירה היא מכה שיהיה קשה מאוד להתאושש ממנה, אם לא מבחינה מקצועית אז לפחות מבחינה מוראלית.

אבל News of the world מפרסם בדיוק את אותו הדבר...

http://www.newsoftheworld.co.uk/story_page...rt/sport1.shtml

3. ג'רמיין דפו Member

אז ככה אחרי שויירה רוקן את הארון שלו ונפרד מהעובדים בהייבורי הגיעו שמועות מוצקות על יחסים מעורערים מאוד בינו לבין הנרי ופירס(שגם הם לא בדיוק מאוהבים).מסתבר שנוצרו חילוקי דעות כשזידאן וויירה מול שאר השחקנים.מה שייחד אותם זה הלכידות אבל כעת צריך הפסיכולוג וונגר לגייס את כל הכוחות שלו כדי לשכנע את הנקניקיה להישאר.לפי מה שאמר וונגר "אני רוצה בקבוצה רק שחקנים לוייאלים"נראה שהכיוון הוא חיובי וויירה בדרך לזידאן.

4. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

על מה אתה מדבר? ויירה עוד לא הלך לשום מקום.

ועם כל הכבוד, אני לא נוטה לייחס משמעות רצינית לרכילויות.

5. John Barnes Member

ארסנל פשוט ייצאו פראיירים אם ימכרו את ויירה, אני מסכים ב100 אחוזים עם זה שויירה הוא אחד השחקנים הטובים בעולם בתפקידו, אין הרבה שחקנים שמתקרבים לרמתו. אני חושב שריאל תוציא אותו מארסנל בהרבה פחות כסף ממה שהוא שווה באמת. אסור לארסנל למכור אותו, פשוט אסור לה. מה גם שאני לא מאמין שימצאו לו מחליף טוב (אהמ, ג'ילברטו, אהמ..). לסיכום המשתמש "פטריק ויירה" יצטרך להחליף את הכינוי שלו , על "פרנסיס ג'פרס" חשבת?

6. ArsenalFan Member

מה זה פראיירים? אם ויירה רוצה לעזוב, נשאיר אותו בכוח? עדיף לקבל עליו את ה-30-32 מיליון שריאל מדריד עדיין לא הציעה נכון ליום שבת, ושלויירה יהיה בהצלחה בדרכו החדשה.

גם אני לא מייחס לרכילויות יותר מדי מקום, אבל יש כמה דברים שאי אפשר להתעלם מהם:

1. השמועות האלו נמצאות באוויר כבר שבוע, ובמלוא העוצמה כבר לפחות 4 ימים. עד עכשיו ויירה לא הכחיש דבר (וגם לא אישר), מה שדי מרגיז בהתחשב במצבם הנפשי של אוהדים רבים בעקבות כל הסיפור, שחוזר על עצמו פעם אחר פעם.
    2. הסוכן שלו, ארסן ונגר, דניס ברגקאמפ: כולם אישרו שהם דיברו איתו בתקופה האחרונה, השניים האחרונים אמרו שהם לא רוצים שהוא יעזוב ושאר ירקות, אף אחד מהם לא אמר על מה. נו באמת, אם ויירה היה אומר להם שהוא נשאר בארסנל, הם לא היו ישר אומרים את זה?
    3. זה לא רק עיתונים. אם יש כל כך הרבה רחשים מאזור אוהדי ארסנל, עד כמה שאני רוצה- אני לא יכול לחשוב שהכל שטויות.

בסופו של דבר, הכל בידיים של ויירה. ריאל רוצים אותו, אנחנו לא מוכנים למכור אותו, אלא אם כן הוא רוצה לעזוב. השאלה היא מה יקרה במהלך השבוע. ביום רביעי הוא אמור להגיע ללונדון ביחד עם כל השחקנים שהשתתפו ביורו 2004, וביום חמישי יוצאים למחנה אימונים באוסטריה. אני מעריך שהדברים יהיו בהירים יותר בימים הללו.

גם לי יש בעייה דומה בפורום אחר שאני משתמש בו, ויש לי כבר פיתרון מוכן. לגבי איתי- אל תדאג, יש לו אלטרנטיבות טובות יותר מפראני http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

7. מאיר ברד Member

מפתיעים אותי אוהדי ארסנל, לויירה יש סעיף שחרור בחוזה של 45 מיליון יורו.
    כולכם שכחתם שויירה דרש סעיף שיחרור כדי לחתום על חוזה חדש בארסנל?
    בכל מקרה, ככל הנראה מחיר העברתו יהיה 35 מיליון יורו.

גורמים בארסנל מאשרים, המחליף יהיה האגרביס של באיירן, שמחירו הוא 15 מיליון ליש"ט.
    בנוסף, ארסנל מעונינת להביא חלוץ נוסף לקבוצה, דרלי(ככה כותבים) הוא המועמד המוביל.

8. ArsenalFan Member

עניתי לך בדיון השמועות, נענה גם כאן:

לויירה עד כמה שידוע לי אין סעיף שחרור בחוזה, משום שלאף שחקן בארסנל אין סעיף שחרור שכתוב בחוזה. עניין של מדיניות מטעם ונגר את דין. הוא לא דרש שום סעיף שחרור מעולם, מאיפה אתה ממציא את השטות הזו?! או שאולי ראית את החוזים של שחקני ארסנל, פשוט הם חסויים, כן- אפילו לעיתונות!

חלוץ נוסף פשוט לא יהיה (גם אם קוראים לו דלריי או דרליי או שלום אביטן), כשיש לנו כבר את הנרי, רייס, ואן-פרסי, ברגקאמפ, אליאדייר וג'פרס שכנראה יישאר בקבוצה. 15 מיליון פאונד (!?!?! אתה חולה?) על הארגריבס זו פשוט שטות שלא שמעתי כמותה מעולם... באמת נראה לך שאם אנחנו מקבלים לשיטתך 35 מיליון יורו (זה יהיה יותר, אבל לא חשוב), אנחנו נבזבז כמעט את הכל על הארגריבס?!

תחזור למציאות, ומהר.

9. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

המחיר שקבעה באיירן להארגריבס הוא 10 מיליון יורו, כך שעל יותר מזה לא יסגרו.

אם ארסנל יביאו את הארגריבס זה לדעתי לא יהיה כתחליף לויירה אלא חיזוק כללי לרוטציית הקישור, שכן הארגריבס שחקן אוניברסלי שיכול לשחק בכמה נקודות על המגרש.

בכל מקרה, עוד לא ראיתי ידיעה שקושרת אותו לגאנרס מעבר לשמועות על מעבר שלו שנפוצו לפני חודש.

10. ArsenalFan Member

כמו שאמרתי, הוא יכול להיות מחליף לריי פארלור, אבל אם ונגר מביא את חאתם טרבלסי כמו שהידיעות ביממה האחרונה גורסות, לאורן יחזור לעמדה הטבעית שלו בקישור כחלק מהרוטציה של ונגר במקום ריי שכנראה ינטוש לבורו. 10 מיליון יורו זו עדיין גניבה, אני מקווה שאם ונגר באמת רוצה אותו הוא ישיג מחיר קצת יותר ריאלי.

11. Gooner Member

מ-סתבר שיש בחור בשם ריק,שנמצא עם ארסנל כל שנה באימוני טרום העונה של הקבוצה,הוא נמצא איתם במלון באימונים והוא אפילו מוכר כרטיסים למשחקי הידידות המאורגנים,הבחור הזה שיחרר קצת מידע פנימי לחבריו שהפיצו את זה בפורומים של ארסנל

אני אעתיק את הציטוט:
    Realist
    Vieira to Madrid, Emerson to Arsenal
    July 22, 2004
    I just got off the phone with Rick who's in Slovenia watching Arsenal and from what he has heard as I pass it along to you is that Vieira was sold for 38 Million Euros to Madrid and we bought Emerson for 13 Million Pounds from Roma. I just wanted to get it out there as he's with the Arsenal people and has phones me to tell me what's going on. The player who was in for a physical yesterday was Mattheiu Flamini from Marseille and he has apparently signed and the news will out soon. There's someone else who will be coming in tomorrow for a physical, but not sure who that is yet. Take the news as you'd like, but I think it's coming from a pretty reliable source."

בגדול למי שאין כוח לקרוא
    ויירה לריאל תמורת 38 מליון יורו
    אמרסון לארסנל תמורת 13 מליון פאונד
    מתיו פלאמיני (הקשר המרכזי הצעיר של מרסיי)-חתם בקבוצה תמורת 1.5 מליון יורו.
    והיום אמור להגיע עוד מישהו לבדיקות רפואיות (כנראה חתאם טרבלסי)

ריק הזה טעה לפעמים,אבל בהרבה מקרים הוא צדק....

12. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

ויירה לריאל הגיוני, אמרסון בארסנל נשמע לי תלוש לחלוטין. זה לא סוג השחקנים שונגר אוהב, וגם אם כן - זה יהיה ביותר מ-13 מיליון פאונד.

13. ArsenalFan Member

קיץ פשוט נהדר, אין מה לומר.

הקפטן שלנו נוטש, לריי פארלור החליטו לא לחדש את החוזה, הקישור שלנו מתפרק (אני לא אתפלא אם גם אדו שלא סותם את הפה לאחרונה יילך לספרד), אנחנו נשארים עם ג'ילברטו ולאורן (אם טרבלסי חותם) במרכז השדה, שום חיזוק נורמלי למרכז ההגנה משום שאנחנו בטוחים שקולו טורה הוא מינימום טוני אדאמס הבא, אף חלוץ מטרה ראוי לשמו, ושחקנים בולטים שעדיין צריכים לחתום על החוזה שלהם אבל לא נראה שהם קרובים לעשות את זה (סול קמפבל ופרדי ליונגברג). אה ועוד בעייה קטנטונת- גם לארסן ונגר נשארה רק שנה בחוזה.

זה פשוט סיוט, לא יאומן שכל זה קורה אחרי עונה שבה אנחנו זוכים באליפות בלי הפסד.

נערך לאחרונה ב: ‏22/7/04
  14. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין ספק שמשהו לא טוב קורה לגאנרס.

הכוכבים באיום עזיבה מתמיד, ההגנה לא יציבה ולא רחבה מספיק, אין שוער אחראי באמת בשער והמנג'ר נכנס לסדרת רכישות תמוהה במקצת, כשהקבוצ שלו מסדרת לעצמה את הסגל הקצר ביותר בצמרת הטבלה (וזה כולל גם את ניוקאסל וליברפול). הבנייה של אשברטון גרוב תתקע מקל רציני בהתכוננות של ארסנל לעונה הקרובה. רק הזמן יאמר איזה קבוצה נראה שם.

נערך לאחרונה ב: ‏22/7/04
  15. Gooner Member

עכשיו לצד האופטימי:

ויירה עדיין לא נטש-אבל בוא ניזכר בפעמים הקודמות שכוכב בארסנל עזב?

ניקולס אנלקה עזב לריאל תמורת 23 מליון (יורו או לישט אני לא זוכר),ובמקומו הביאו את הנרי.-אנלקה עלה חצי מליון דולר מפ.ס.ג'.
    אוברמארס עזב לברצלונה בשביל 16 מליון יורו והתדרדר שם-במקומו הגיע רובר פירס-אוברמארס עלה 6 מליון יורו.
    פטי עזב לברצלונה המדרדרת שחקנים בשביל 8-9 מליון יורו-במקומו עדיין לא הגיעו שחקן משמעותי (אולי אדו לך תדע...).
    אם ויירה יעזוב-בשביל 30 מליון ליש"ט,יגיע במקומו שחקן אחר שיעשה את העבודה.-תזכורת-ויירה הגיע לארסנל בשנת 96 ממילאן (As featured on my avatar) תמורת 2 מליון פאונד.

קמפבל לא יעזוב את לונדון,הייתה לו האפשרות להצטרף לברצלונה וליובנטוס עוד ממתי שהוא עזב את טוטנהאם...הדבר היותר המדאיג לגביו זה קריירת המשחק המתקרבת שלו,מסתבר שהוא נרשם לאיגוד שחקני הקולנוע האמריקאים,שכר סוכן וכו'...וונגר לא יתלהב מעיסוק צדדי שכזה.

ליונברג ציין כבר כמה פעמים שהוא נשאר וטוב לו בארסנל,הוא גם ביקש מויירה להישאר כדי שיוכלו לבנות "Something Special".

בקשר לחיזוק בהגנה-חתאם טרבלסי יחתום בימים הקרובים.

אדו-אם ארסנל יציעו לו חוזה חדש,הוא יחתום,אם לא,יילך לבארסה,המילה האחרונה היא של וונגר.(ולא יהיה מצב שיגיע המשחק בפראטון פארק ויהיה מחסור בקשרים)

ריי פארלור כבר גמר את הסוס שלו,כמה שהוא שחקן "נשמה" ונותן 110 אחוז על המגרש,הוא לא מספיק יותר..The Romford Pele Can Leave.

ועדי,רק אתמול פורסמו ידיעות עם ציטוטים של וונגר לגבי המחוייבות שלו למועדון,ושכרגע החוזה לא נמצא בסדר העדיפויות שלו,בגלל שיש לו עומס די גדול עכשיו בכל מה שקשור לארסנל,ושהוא יתפנה באוקטובר לחתום על החוזה החדש שלו...יש אמון גדול מאוד בין ארסן וונגר וההנהלה,ההנהלה יודעת שוונגר מחוייב למועדון,וונגר יודע שההנהלה מחוייבת אליו...
    The Proffesor Is Staying Put.

וונגר הוא החוליה החשובה ביותר,הנרי יכול ללכת ויירה יכול ללכת קמפבל יכול ללכת פירס יכול ללכת,אבל כל עוד וונגר נמצא במועדון,תמיד נסתכל למעלה כדי לחפש את ארסנל.

אה,וגם ג'פרס. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx