ויירה נשאר, אואן הולך

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏17/7/04.

1. ArsenalFan Member

לא יודע אם הרכישות שלו תמוהות. אפשר לפקפק בסכום הגבוה מדי שהוא הוציא על חוזה אנטוניו רייס בחורף, אבל הוא מאוד מאמין בו והוא עדיין נחשב לאחד הכשרונות הגדולים של ספרד. אלמוניה הוא לא רכש מרכזי כלשהו, הוא בסך הכל הגיע במקום שאבן, ורובין ואן פרסי הוא בגדר הבטחה.

מה שכן, הסגל שלנו יותר מדי מצומצם, בלתי אפשרי להתמודד בכל המסגרות בצורה רצינית עם סגל שמסתמן כקטן כל כך. אם פלמיני הזה מגיע (אין לי שמץ של מושג מי זה) לפחות אנחנו יודעים שמדובר בקשר דפנסיבי שונגר מסמן אותו כמחליף לויירה. לונגר לא יהיה מנוס אלא לתת הזדמנויות לשחקנים צעירים.

2. ArsenalFan Member

ניקולה אנלקה עזב לריאל מדריד- בסיום אותה עונה סיימנו 18 נקודות מאחורי מנצ'סטר יונייטד. עמנואל פטי ומארק אוברמארס עזבו לברצלונה- סיימנו 11 נקודות מאחורי מנצ'סטר יונייטד. רוצה קצת דוגמאות הפוכות? בבקשה. קאנטונה פרש ממנ' יונייטד- בסיום אותה עונה יונייטד הפסידו לנו את האליפות. בקהאם עזב לריאל מדריד? טוב, הזיכרון לזה לא צריך להיות ארוך מדי. לא משנה עד כמה השחקנים האלו היו חשובים ועד כמה אלו באמת היו הגורמים לתבוסות, אבל התוצאה בסוף הייתה התוצאה שהזכרתי.

כן, לטווח הארוך אפשר להחליף את ויירה כמו שאפשר להחליף כל שחקן וכל מנג'ר (כולל ארסן ונגר), אנשים יבואו ויילכו וארסנל תמיד תהיה גדולה יותר מהם. השאלה היא האם אנחנו באמת יכולים לעמוד בטווח הקצר בעזיבה של הקפטן שלנו והשחקן הטוב והחשוב ביותר בקבוצה (הרבה יותר משמעותי מפטי או מאנלקה), ובנוסף לאבד את פארלור (הוא נתן העונה כמה משחקים מצוינים לפני שנפצע, לא צריך לחסל לריי את הקריירה). אפשר יהיה לקרוא לזה מהפכה של ממש. זה בעצם התפרקות של הקישור שלנו, או אם תרצה להסתכל על זה בצורה יותר אופטימית- בנייה מחדש. אבל גם בנייה מחדש היא דבר שלוקח זמן, והרבה. האם אתה חושב שככה נוכל לעשות את הדבר הכי חשוב למועדון- אליפות שנייה ברציפות? אני לא.

לגבי ונגר אני באמת לא יותר מדי מודאג, כי הוא איש שעומד במילה שלו, אבל העובדה היא אחת- על חוזה חדש הוא לא יחתום לפני אוקטובר.

3. Gooner Member

תשמע,בנייה מחדש זה דבר יפה וזה דבר שחייב לבוא מתישהו,וונגר בונה קבוצה צעירה וחזקה שתיכנס יפה מאוד לאשבורטון גרוב..ויירה כבר בן 28,להיות קשר התקפי זה תפקיד מאוד תובעני מבחינה פיזית-אני מניח שנשארו לו עד 2-3 שנים להיות שחקן מהשורה הראשונה (ויירה גם די גבוה,מה שמבטיח בעיות גב בשלב מוקדם מאוד בכדורגל לפחות).

תשמע,אני לא חושב שארסנל הולכת לזכות באליפות העונה,זה התפקיד של מנצ'סטר יונייטד,אבל אני מצפה לראות את הכדורגל היפה של וונגר,ואולי קצת התקדמות בליגת האלופות..
    אחרי שאתה זוכה באליפות ללא הפסד,אתה בעצם ממצה את המשמעות האליפות,אז אני חושב שתשומת לב גדולה תופנה אל ליגת האלופות השנה.

לא משנה מה יהיה,יהיה מעניין.

קח את זה בקלות עדי,אני בטוח שלוונגר יש תוכנית a,b,c,...z לכל תסריט.

4. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעייה של ארסנל נמצאת באמצע - אם ויירה זה רק מחריף. האפשרויות באמצע במקרה של עזיבה של ויירה שואפות לאמצע. את דעתי על היעדר הגיבוי במרכז ההגנה כבר הבעתי, אם עניינים לא ישתנו אתם תשלמו על זה ביוקר. תראו מה קרה ליונייטד ברגע שפרדיננד הושעה ולא היה להם גיבוי הולם במרכז ההגנה.

אם ארסנל רוצה לשמור על הכתר שלה, היא צריכה לבנות על חולשת יריבותיה (כמו בעונה האחרונה, בכל זאת) או להתחזק באופן משמעותי הן במרכז ההגנה והן במרכז הקישור. אם טראבלסי מגיע האגפים שלכם סגורים. צריך להתמקד באמצע עכשיו.

5. ArsenalFan Member

הגישה הזו היא תבוסתנות לשמה. איך אפשר להגיד שהמשמעות של האליפות מוצתה רק בגלל שלא הפסדנו משחק בפרמייר ליג בעונה שעברה? זה שיא יפה שייזכר לעוד המון שנים, אבל זו בסך הכל סטטיסטיקה. מאז ימי צ'פמן ואליסון לפני שבעים שנה, לא היה לנו רצף של אליפויות. איך אפשר ליצור דומיננטיות של ממש בכדורגל האנגלי- וזו המטרה הכי חשובה שלנו לפני ש"מסתערים על אירופה"- בלי שהיה לנו רצף של אליפויות? המטרה הכי חשובה היא אליפות, לפחות עבורי.

זו הופכת להיות המנטרה הקבועה של אוהדי ארסנל בכל העולם- העיקר, נסמוך על ונגר. תשמע, הוא מנג'ר ענק, אני מת עליו, הוא אוהב את ארסנל אהבה אמיתית והוא הפך אותנו בתקופתו לקבוצת כדורגל מבריקה ומצליחה. אבל באמת- ריי פארלור ופטריק ויירה עוזבים אותנו, והתשובה לכך היא ונגר יסדר? איך אפשר להסתכל על זה "בקלות", כשאני רואה במרכז השדה שלנו את ג'ילברטו סילבה ואדו שכבר דיבר על כמה שהוא מעוניין לשחק בברצלונה, ואיזה ילד צרפתי שאמור להגיע לפי העיתונים וכבר המנג'ר שלו במארסיי הספיק ללכלך עליו ולהכתיר אותו כבוגד?

אתה באמת מאמין שפתאום זה יחליף את המנהיגות והכריזמה של ויירה, את משחק ההקרבה של ריי פארלור? זה יחליף את מה שארסנל הייתה בעצם בשנים האחרונות?

6. Gooner Member

כן,אני מאמין....

תשמע אני לא כמו האלה בפורומים של Arsenal-Mania שאומרים כל הזמן "Arsene Knows"
    אני רק יודע,שארסנל היא קבוצה גדולה,עם מסורת גדולה ואם ויירה יעזוב,עם הרבה כסף ל"בזבוזים".
    במקרה כזה וונגר לא יהסס לפתוח את הכיס ולשחרר כסף גדול עבור שחקן שיחליף את ויירה,יותר נכון,השחקן שהכי קרוב להחליף את ויירה,ונגר יודע את הבעיות של הקבוצה הרבה יותר ממך וממני,הוא יודע מה הקבוצה צריכה כדי להתקיים ולהתחרות ברמה הגבוהה ביותר,ואם תיקח לו חלק מהפאזל,הוא ימצא חלק חדש...אי אפשר לדעת מה הולך בארסנל היום,שבוע אחד היא הקבוצה הכי משעממת בחלון ההעברות ושבוע אחרי זה "ידיעות אחרונות" מבזבזת דיו על ויירה-ארסנל-בקהאם וכו'...ועוד עכשיו,עם פלמיני,טרבלסי,וכנראה עוד שחקן הגנה שיגיע...

7. the gunner_14 Member

ונגר תמיד ידע להביא את המחליפים המתאימים ואני סומך עליו ב-100% שיביא שחקן מתאים עד כמה שאפשר כדי להחליף את ויירה.
    מה שבטוח הוא שייקח זמן עד ששחקן מרכז שדה ישתלב בקבוצה ויגיע לרמה רצוייה וזו הבעיה העיקרית אם וירה יעזוב את ארסנל, כי לכל אחד יש מחליף.
    אבל שום דבר עוד לא נסגר ונקווה שהקשר האחורי הטוב באירופה ישאר אצלנו עד סוף הקריירה.

8. ג'רמיין דפו Member

חאתם טראבלסי לצערי הוא שחקן פנטסטי שיחזק את עמדת המגן בארסנל בצורה משמעותית,יש לא כושר גופני לשני משחקים רצופים והוא מאוד מזכיר לי את קאפו הברזילאי.בקישור ונגר הולך כנראה על מניש הפורטוגלי שהוא אחד הבודדים שיכול להחליף את ויירה(קשר האחורי הטוב בעולם). אז היה מוקדם להספיד את וונגר ולצערי גם השנה ארסנל תהיה קבוצה לאליפות וזה בגלל שיש לה מאמן גאון שאני כל כך שונא אותו .

9. juva Member

נקודה מאוד מענינת העלה פה GOONER עם אמרסון, שרומא לא יכולה להחזיק בו בשום מצב, לצ'לסי ואינטר הוא כנראה כבר לא יגיע ומו"מ שלו עם יובה בנתיים תקוע...

בכל מקרה
    ונגר כמעט ולא מפספס עם הרכישות שלו וכשרייס(למרות המחיר האסטרונומי) וואן פרסי נרכשים כהבטחות לעתיד, יש סיכוי מאוד לא רע שהם גם יקימו...אם טרבלסי חותם בארסנל, הם כבר סיימו חצי עבודה, אנגליה זו בכל זאת ארץ של אגפים
    מה שכן צריך להגיד פה את אוהדי ארנסל זה הסגל הקצרצר של הקבוצה

10. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה כולם פה טוענים שלארסנל יש סגל קצרצר? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ohmy.Xxx

אז נכון, אין לנו בכל עמדה מחליפים עם נסיון ברמות הבינלאומיות, אבל בנוסף לכמה מחליפים מנוסים סטייל אדו ולאורן יש לנו בקבוצה המון צעירים שבאמת נחשבים לדבר הבא בכדורגל העולמי בעמדותיהם. מנ. יונייטד דגלה במתן צ'אנס לצעירים לצד הכוכבים הגדולים לאורך שנים רבות, והבחירה הזו השתלמה והביאה לצמיחה של מספר שחקנים טובים מאוד באולד-טראפורד. לארסנל יש בעמדת הבלם יש את השוייצרי פיליפ סנדרוס, בעמדת המגן הימני יש את ג'סטין הויט, בעמדת הפליימייקר יש את ססק פברגאס, בחוד יש את ג'רמי אלאדייר ובכנף ימין יש כמובן את ג'רמיין פנאנט, שהוכיח כבר לכולם שהוא מסוגל לתת תפוקה נאה גם בפרמיירשיפ במדי לידס. העמדה היחידה הבעייתית בקבוצה היא במרכז המגרש, אבל הבעיה בעמדה זו היא פחות העומק (יש לנו את אדו, ג'ילברטו, פלאמיני וגם פירס שיודעים לשחק באמצע) אלא יותר האיכות של מרכז המגרש, שיורדת בצורה דרסטית עם עזיבתו הצפויה של ויירה. פלאמיני המוגבל הוא בטח לא היורש של פאדי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx .

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/7/04
  11. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה יהיה עם ג'ילברטו? האם נמשיך לראות אותו מככב במדים האדומים עונה הבאה?

מעולם לא ראיתי את פלאמיני משחק, כך שאין לי שום יכולת שיפוט על יכולתו. לא מאמין שבגיל כזה כדאי לזרוק אותו למים הקרים...

12. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני די משוכנע שאחרי סיום עונה באמת מצוין שג'ילברטו הביא (כולל כמה מסירות עומק פשוט מדהימות שלא ברור מאיפה הוא הביא אותן) הוא יקבל קרדיט מונגר בהרכב, בין אם ויירה יימכר או לא. אני אישית מעדיף את אדו עליו במרכז המגרש כי אדו יודע לשלב יכולות התקפיות מגוונות יחסית לג'ילברטו בנוסף לעבודה ההגנתית.

13. ArsenalFan Member

אם ויירה יעזוב, ואני באמת כבר לא יודע מה לחשוב, די ברור שונגר יעדיף במרכז השדה את אדו וג'ילברטו ביחד. אלא אם כן יש איזושהי אמת בסיפורים על מאניש מפורטו, ואני די מפקפק בזה. נותר רק להצטער שריי פארלור רצה לברוח מגרושתו הכלבה. בכל מקרה, כל הסאגה הזו עם פאדי באמת כבר עוברת כל גבול. הוא הגיע אתמול לאוסטריה, ונגר אמר אתמול שוב שהוא לא למכירה ויתחיל את העונה בארסנל כמו כל השחקנים האחרים, ושריאל מדריד עוד לא הגישו הצעה. העובדה שהוא הגיע ביחד עם שאר השחקנים ששיחקו ביורו 2004 לאוסטריה אתמול זה בוודאי לא סימן שלילי, אבל למה לעזאזל הוא לא אומר כלום? זה כבר עובר כל גבול. אם הוא רוצה לעזוב- שיגיד שהוא עוזב, אם הוא רוצה להישאר- שיגיד שהוא נשאר, אם הוא באמת מתלבט (וזה כנראה המצב) שיבוא ויגיד לכולם- אני נמצא כרגע בדילמה קשה. זה יהיה הרבה יותר טוב משתיקה.

גם התקשורת לא יודעת שום דבר, אבל היא אף פעם לא ידעה. בסאנדיי אקספרס כבר אומרים היום שהחזרה שלו למחנה האימונים היא הצהרה שהוא נשאר לעוד עונה בקבוצה. במייל און סאנדיי מפרשים את ההגעה שלו כ"פרידה מחבריו לקבוצה" (לנסוע עד אוסטריה בשביל להגיד שלום...?), ובסאנדיי מירור הוא יגיש היום את בקשת המעבר מהקבוצה. הם גם רשמו את זה בשבוע שעבר. היום הם גם מוסיפים שויירה רוצה שסול קמפבל יצטרף אליו בריאל מדריד, והם אפילו רושמים שלדלי קינג עומד להיות המחליף שלו בארסנל, ביחד עם גלן הודל שיצטרף לצוות האימון של ונגר. לצחוק, לבכות, או סתם ללגלג?

הוייט מרשים מאוד במשחקים האחרונים לפי הדיווחים, והוא מתפקד כבלם. הוא הצטיין נגד מאריבור הסלובנית (3:2) כשהוא שיחק 90 דקות, אתמול הוא גם היה מצוין נגד AK גראץ. בינתיים נראה שהוא יותר מרשים מסנדרוס, ונראה לי שונגר יצטרך לתת לו כמה הזדמנויות השנה.

14. THE STRETFORD END Member

כשנשאל ע"י עיתונאי ספרדי לגבי ריאל מדריד אמר ווירה"אני מצטער אני לא יכול לדבר,זה לא הרגע המתאים,אני לא יכול לדבר על ריאל מדריד,תעזבו אותי,אל תעשו את זה"
    אני חושב שזה מסכם הכל,אם הוא היה רוצה להשאר בארסנל הוא היה צריך לומר אני נשאר!

15. ArsenalFan Member

זה ציטוט מה"מארקה", והוא צוטט לפי מה שהבנתי בכניסה למלון באוסטריה אחרי שהוא נחת עם שאר השחקנים מהיורו. ממש הזמן להתמודד עם עיתונאים... אני לא ממש מאמין למה שכתוב שם, אבל זה לא משנה- כבר שלושה שבועות הסיפור הזה נמשך ונמרח ונמתח כמו מסטיק לעוס, זה ברור שאם הוא לא החליט כבר שהוא רוצה לעבור למדריד, הוא לפחות נמצא בדילמה קשה. הוא כנראה פשוט מחכה שתגיע הצעה רשמית מריאל מדריד, בזמן שאת הטריקים המלוכלכים שלהם הם מפעילים בימים האחרונים במלוא הכוח.