ויכוחי דת שהופרדו מהדיון של שרון

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Obafemi, ‏5/1/06.

 1. Obafemi

  Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏1/3/04
  הודעות:
  13,886
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני מוכן לתת לך עכשיו רשימה של 50 אנשים שימותו בשלוש השנים הקרובות, באמת חוכמה גדולה להגיד שבנאדם בשנות ה70 המאוחרות שלו שסובל מעודף משקל ולא חסרים לו מתחים בחיים בדרך להתדרדרות בריאותית.

  וחוץ מזה, שום דבר לא סותר את העובדה שהוא עדיין אידיוט [​IMG]
   
 2. sagiv

  sagiv Member

  הצטרף ב:
  ‏22/12/05
  הודעות:
  829
  לייקים שהתקבלו:
  0
  obafemi ככה להגיד על אדם במצבו ? לא יפה ולא מכובד.
  על ערפאת בזמנו, סבבה, חיכינו שהמחבל השקרן ימות, אבל על שרון?
  ראש הממשלה שלך בנאדם, תן קצת כבוד.
   
 3. Obafemi

  Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏1/3/04
  הודעות:
  13,886
  לייקים שהתקבלו:
  0
  מה אמרתי? שהוא בגיל מתקדם וסובל מעודף משקל?

  האידיוט היה מכוון אל כבוד הרב עובדיה
   
 4. Zipati_boy

  Zipati_boy Member

  הצטרף ב:
  ‏14/10/05
  הודעות:
  60
  לייקים שהתקבלו:
  0
  איך אתה מעז לדבר ככה?!אין לי אפילו רקע דתי ואני יודע שלגדול הדור אסור לדבר ככה.

  אני נותן לך הזדמנות אחת, אם תקלל עוד פעם אחת אתה תחסם
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/1/06
 5. ReL

  ReL Member

  הצטרף ב:
  ‏27/7/04
  הודעות:
  3,759
  לייקים שהתקבלו:
  0
  "גדול הדור" ? הוא לפני כמה חודשים איחל קללות לאריק שרון , והיום בבוקר התפלל בשבילו [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/1/06
 6. M_T_A

  M_T_A Member

  הצטרף ב:
  ‏14/2/05
  הודעות:
  5,310
  לייקים שהתקבלו:
  0
  סליחה?! למה אסור לקרוא לו אידיוט? במה הוא יותר טוב מכל בן אדם אחר שמותר לקרוא לו אידיוט?
  יש לו מעמד של איזה אל או אדם עליון?
  חוץ מזה שהרב עובדיה הוא באמת אידיוט. הוא פנאט חרדי קיצוני שמגעיל לשמוע אותו מדבר על כל מי שלא מסכים איתו שאסור לחטט באף שבשת. חוץ מזה רק לפני כמה חודשים הוא איחל מוות לשרון, כנראה שהאיחולים הלבביים שלו קרובים להתגשם..
  בגלל אנשים שקוראים לרב עובדיה אידיוט יש פיגועים?? מה קשור??? [​IMG]
  אם כבר הייתי שמח לא לראות בארץ אנשים כמו "גדול הדור" הזה שלך.
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/1/06
 7. John Barnes

  John Barnes Member

  הצטרף ב:
  ‏21/1/04
  הודעות:
  2,521
  לייקים שהתקבלו:
  0
  עובדיה יוסף הוא אדם גדול ומודל לחיקוי עבור אנשים רבים- אבל למה לכם להבין את זה ולהגיע לעומקו של עניין? הרי יותר קל להגיד שהוא "אפס פנאטי", אין לכם זכות לשפוט אותו בכלל.
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/1/06
 8. Obafemi

  Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏1/3/04
  הודעות:
  13,886
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני אשים רגע את ההתבטאויות שלו נגד שרון ושרי מר"צ שנייה בצד. אבל זה שהוא גזען מלוכלך ואידיוט זה עדיין לא משנה כלום. אם הוא אדם שיש להעריץ, אז כך גם אייתולה עלי חמנאי בצד השני. אגב, לאיזה אנשים הוא מודל לחיקוי? אין סיכוי קלוש שזה 95% לדתיים או מאמינים אדוקים ממוצא ספרדי נכון? [​IMG]

  מה יש פה להבין? בנאדם שהוציא את כל החיים שלו על ספר סיפורים לא יכול להיות נאור מדי, אם אני מהיום נכנס לסרטים של כיפה אדומה אני מזמין את כולם לקרוא לי אידיוט באותה המידה [​IMG]
   
 9. N כמוני

  N כמוני Member

  הצטרף ב:
  ‏23/10/05
  הודעות:
  1,064
  לייקים שהתקבלו:
  30
  בקשר לרב עובדיה יוסף:הוא אחד מגדולי הדור ולכל דבר שהוא אומר יש סיבה.אסור לזלזל באדם כזה,ואני יכול לומר שהיה לי אחוז אחד מהזכויות שיש לרב עובדיה יוסף.
  בקשר להתבטאות שלו על אריאל שרון:הרב עובדיה יוסף כמו הרבה אנשים בארץ כעס על המהלך הנוראי שעשה אריאל שרון והתבטא איך שהתבטא.אני לא האיש שאשפוט אם התבטאות זאת מוצדקת או לא אבל זה לא מוריד אפילו בקצת את הזכויות שיש לרב עובדיה.
   
 10. mutant

  mutant Member

  הצטרף ב:
  ‏22/12/05
  הודעות:
  186
  לייקים שהתקבלו:
  0
  הוציא את כל החיים שלו על ספר סיפורים? ה"ספר סיפורים" הזה הוא הבסיס לחיים שלנו כאן במדינה הזו ולחיים שלנו בכלל. מה? אתה לא מאמין בסיפור יציאת מצרים ובמעמד הר סיני? הרב עובדיה לא הוציא את כל החיים שלו על ספר סיפורים. ה"ספר סיפורים" הזה הציל את חייו. השאלה היא לאן מגיע הבנאדם שהולך בניגוד למצוות שכתובות ב"ספר סיפורים" שלך.התשובה ברורה:חוזר להיות עבד במצרים או במחנות עבודה באירופה.

  גם אני לא מסכים עם אופן התנהלותו של הרב עובדיה ולפי דעתי הוא מרבה להיכשל בלשונו. אבל זו כנראה התשובה לחילוניות היתר שפשעה במדינה בשנים האחרונות. ככל שהחילוניות תגבר כך החרדיות תתגבר מהצד השני. זה כמו שאומרים שירושלים מתחרדת. מה הפלא? כשהתחילו כל ההומואים עם המצעדים שלהם אז כתגובת נגד גורמים דתיים בעיר התחזקו. ככל שתברח מעצמך כך הסביבה החיצונית שלך תרדוף אחריך. זה כמו אדם שחייב בארץ כסף ובמקום להחזיר הוא בורח מהארץ, זה יפתור לו את הבעיות? ההיפך הוא הנכון. לא אהבתי את התבטאותו של הרב עובדיה בקשר לשיטפונות שארעו בארה"ב לפני מס' חודשים. הוא טען שזה בגלל שלאנשים שם אין תורה. יכול להיות שהוא צודק אבל התושבים שם גם לא אמורים שיהיה להם קשר לתורה. הם לא שייכים לעם ישראל שקיבל על עצמו את המצוות המאפשרות לו לחיות בארץ ישראל. מה שכן, הם מחויבים לקיים את 7 מצוות בני נוח שבהם חייבים בני האדם שאינם שייכים לעם ישראל.
   
 11. Obafemi

  Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏1/3/04
  הודעות:
  13,886
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני לא אומר שכל מה שכתוב בתנ"ך הוא שטויות, רק הקטע של המעורבות האלוהית. זה שהיהודים חיו במקום הזה מוכח הסטורית ולא צריך את התנ"ך בשביל זה.


  מחוייבים ע"י אותו ספר סיפורים שכתבו כמה סופרים יהודים כן?

  אני שוקל אם לכתוב מחר ספר שאומר שכל הערבים מחוייבים לעמוד על הראש ולהשתין לשמיים..

  מוזר, אני לא חושב שאני היחידי שחוטא נגד מצווה זו או אחרת, ועדיין לא ראית הרבה יהודים מעובדים במצרים או באירופה בשישים שנה האחרונות. תעשה לעצמך טובה גדולה, ותתעורר מהתסביך הפסיכולוגי הזה של האנושות שנקרא דת ואמונה.
   
 12. mutant

  mutant Member

  הצטרף ב:
  ‏22/12/05
  הודעות:
  186
  לייקים שהתקבלו:
  0
  התנ"ך זה ההיסטוריה היחידה.

  מה זה "כתבו כמה סופרים יהודים"? לידיעתך:

  ספר התורה הכולל את חמשת חומשי התורה:בראשית,שמות,ויקרא,במדבר,דברים נכתב ע"י משה רבינו על הר סיני כאשר הקדוש ברוך הוא הכתיב לו את האותיות שהיו אש שחורה ע"ג אש לבנה".

  ספר התורה שהוא למעשה מספר לך מה קרה באמת לפני שנולדת ומה קרה לפני שהוריך נולדו מספר על כך שבני נוח קיבלו 7 מצוות ביציאתם מהתיבה אחרי המבול (וזאת אחרי שהאנושות הוכחדה במבול מכיוון שזנחו את 6 המצוות שקיבל האדם הראשון מהקדוש ברוך הוא,המצווה השביעית היא לא לאכול את בשר החיה שהיא בחיים,מצווה שלא היתה תקפה לאדם הראשון בגן העדן).

  כן, בני נוח, כיוון שאין דבר כזה דת. לידיעתך,היהדות זו לא דת. דת זה דבר מומצא. לדוגמא,הדת הנוצרית מבוססת על כך שישו הוא המשיח והוא למעשה אלוהים ולכן צריך להאמין בו. כמה אנשים ראו את ישו הולך על המים? 3?4? כמה אנשים ראו את ישו עושה ניסים? 20? למה שאני יאמין להם.הנוצרים,אלו שבכנסיה סוגדים לפסל בדמות אדם שקבור 2000 שנה היו לפני 2000 שנה לא נוצרים. אנשים ממציאים לעצמם כל מיני דתות ע"מ לאחד אותם תחת כל מיני זהויות בדויות ואין זה אומר שזו אמת. היהדות היא לא דת היא האמת מכיוון שכל העם היה עד במעמד הר סיני להתגלות הקדוש ברוך הוא לעיני כולם. "וכל העם רואים את הקולות ואת הלפידים ואת קול השופר ואת ההר עשן וירא העם וינועו ויעמדו מרחוק. ויאמרו אל משה דבר אתה עמנו ונשמעה ואל ידבר עמנו אלוהים פן נמות" (שמות כ' טו).

  אל תזלזל בתורה ותשווה אותה לסיפור דמיוני שאתה תוכל להמציא מחר בבוקר. לא כתוב בתורה שכל הערבים מחוייבים לעמוד על הראש ולהשתין לשמיים. מה שכן כתוב זה שהם רוצים לנקום בך על זה שיעקב קיבל את הבכורה ולא עשיו.

  לגבי מה שאמרת שלא ראית יהודים מעובדים במצרים או באירופה בשישים שנה האחרונות, אני רוצה לשאול אותך, לא מספיקה לך השואה שהיתה לפני השישים שנה האחרונות?? ומה זו השואה אם לא אי למידת לקח?השואה היא חזרה לעבדות במצרים. כן, גם במצרים היתה שואה, יותר מזה, השואה במצרים היתה במשך 400 שנה "וישימו עליו שרי מסים למען ענותו ויבן ערי מסכנות...ויעבידו מצרים את בני ישראל בפרך.וימררו את חייהם בעבודה קשה בחומר ובלבנים ובכל עבודה בשדה...ויאמר בילדכן את העבריות וראיתן על האבנים אם בן הוא והמיתן" (שמות א ח-יז). כמו שאתה רואה השואה היתה דוגמית קטנה לשואת מצרים שעם ישראל לא למד ממנה לקח. גם הנאצים העבידו את היהודים במחנות השמדה וגם מדי פעם השמידו חלקים מהם. ומה היה לפני השואאה? היו גם פרעות ת"ח ות"ט ופרעות חמילניצקי, בטח תשאל למה היתה שואה,אה? ובכן, הנה התשובה:
  "כי תוליד בנים ובני בנים ונושנתם בארץ והשחתם ועשיתם פסל תמונת כל ועשיתם הרע בעיני ה' אלוהיך להכעיסו. העידותי בכם היום את השמים ואת הארץ כי אבוד תואבדון מהר מעל הארץ אשר אתם עוברים את הירדן שמה לרשתה לא תאריכון ימים עליה כי הישמד תישמדון.והפיץ ה' אתכם בעמים ונשארתם מתי מספר בגויים אשר ינהג ה' אתכם שמה. ועבדתם שם אלוהים מעשה ידי אדם עץ (הכוונה לצלב נעשוי מעץ) ואבן (הכוונה לאבן בעיר מכה) אשר לא יראון ולא ישמעון ולא יאכלון ולא יריחון ...ועבדת את אויביך אשר ישלחנו ה' בך ברעב ובצמא ובעירום ובחוסר כל ונתן עול ברזל על צוארך עד הישמדו אותך.גוי עז פנים אשר לא ישא פנים לזקן ונער לא יחון...והשיב בך את כל מדוה מצרים אשר יגורת מפניהם ודבקו בך...והיה כאשר ישיש ה' עליכם להאביד אתכם ולהשמיד אתכם...והפיצך ה' בכל העמים מקצה הארץ ...והשיבך ה' מצרים באוניות בדרך אשר אמרתי לך לא תוסיף עוד לראותה והתמכרתם שם לאויביך לעבדים ולשפחות ואין קונה" (דברים כח ס-סז).

  אז כפי שאתה יכול לראות זה שאתה לא רואה עכשיו יהודים שהם עבדים או מושמדים זה לא אומר שלפי איך שהעניינים מתנהלים כעת זה לא יקרה. הדבר האחרון שיהודי גרמניה האמינו הוא שהם יושמדו על ידי חבריהם. מה הסיפור של יהדות גרמניה? היהודים נקטו בגישת ההשכלה. כלומר הם אמרו לעצמם:בואו נסיר מעלינו את כל הסממנים של הדת,נגלח זקן,נפסיק עם המנהגים החיצוניים כמו שמירת שבת ונידמה לגויים. דבר זה איפשר ליהודים להשתלב בתחומי הכלכלה,הפוליטיקה, המדעים והם למעשה היו מראשי גרמניה , הם היו הראשונים שהיטלר השמיד. השאלה היא:לא מה קורה עכשיו,בסבבה, אלא מה יקרה בעתיד. אדם שלא לומד לקח מהעבר (התורה זה העבר), אין לו עתיד. (לסיים את החיים בתאי הגזים לא נקרא עתיד).

   
 13. Zipati_boy

  Zipati_boy Member

  הצטרף ב:
  ‏14/10/05
  הודעות:
  60
  לייקים שהתקבלו:
  0
  Obafemi מי שמדבר כמוך לא נקרא יהודי בשבילי!
  אני לא מבין איך אתה מעז לדבר ככה,מאיפה בא האומץ והביטחון?
  אני לא מבין איך עדיין יש אנשים כמוך במדינה שמדברים ככה על גדולי הדור,על סמלים של העם היהודי,על שליחי אלוהים.

  אני חוזר ואומר שאין לי שום קשר דתי במשפחה ובכלל!
  נוסע בשבת,מעשן בשבת וכו'..
  אבל לדבר כמו שאתה מדבר זה הרבה יותר מטיפשות זה גובל בבעיות הרבה יותר גרועות מזה.
   
 14. Kiko

  Kiko Member

  הצטרף ב:
  ‏12/10/03
  הודעות:
  1,399
  לייקים שהתקבלו:
  0
  (אנחנו קצת סוטים מהנושא, אם ניראה שהוא מתפתח נפצל את הדיון)

  זאת בעצם כל הבעייה בהודעה שלך ובאמונה בכלל, אתה לוקח מיתולוגיה וסיפורים והופך אותם לאמת

  מיכאל הוא אחלה יהודי שבעולם. אדם דתי שמאמין בתורת משה חייב להיות יהודי, אבל ההפך הוא לא נכון - יהודי הוא עדיין יהודי גם אם אינו מאמין בתורת משה
   
 15. mutant

  mutant Member

  הצטרף ב:
  ‏22/12/05
  הודעות:
  186
  לייקים שהתקבלו:
  0
  יהודי הוא מי שבא בברית אברהם אבינו כלומר מי שאימו יהודייה ועבר ברית מילה.
  אובפמי הוא כן יהודי אבל הבעיה היא שיש המון יהודים שמעולם לא קראו את התנ"ך בשלימותו. כל יהודי יכול ללמוד. גם אני חילוני ולמדתי. כל החיים משתנים. המטרה שלך היא להביא את אותם יהודים שלא קראו כן לקרא ולא ע"י הכפשות כגון שהוא לא יהודי בשבילך כי אז הוא ישנא אותך ולא תשיג את מטרתך.אף אחד לא מבקש מאף אחד שיתחרד ויגור במאה שערים. אפשר לקיים מצוות גם אם אתה לובש ג'ינס וחולצה של ריאל מדריד. מה? צריך להיות חרדי במאה שערים בשביל לשמור שבת? צריך להיות חרדי במאה שערים בשביל לא לנאוף? או לא לגנוב? או לא ללבוש שמלות אישה? או לא לקעקע את הגוף? ברור שלא.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!