ויכוחי דת שהופרדו מהדיון של שרון

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Obafemi, ‏5/1/06.

1. mutant Member

מה שכתבתי הוא חלק מהתורה שבע"פ שגם בה מאמינים יהודים. אף פעם אל תגיד:יש דברים בדת היהודית שאני לא מאמין בהם.אל תתנהג כמו הנוצרים שלקחו מה שנוח להם ומה שלא נוח להם הסירו ועוד הוסיפו כל מיני שטויות אחרות על לשתות ארס נחשים או לעקור את עיני המתבונן באישה נשואה ועוד כל מיני בולשיט.
    שים לב, שאם תתעלם מהתורה אתה תיחשף ל"תורות" מעוותות וכל מיני אגדות על אדם שנולד מזרע אלוהים או על כך שלא היתה עקידת יצחק אלא עקידת ישמעאל.

2. Gooner Member

התנ"ך זאת ההיסטוריה היחידה?!לא יודע מה בקשר לזה..
    אבל הוא אחלה מעצור לדלת של החדר שלי.

תפסיקו לדבר שטויות.
    דמגוגים מושחתים כמו הרבי עובדיה יוסף מאכילים אותכם חרא,מדובר באפס מאופס עם תובנות של נמלה,מאחוריו שובל של אנשים עצובים וריקים מתוכן.

אני ממש לא מאמין בדבר הזה שאתם קוראים לו אלוהים,אבל אני בטוח..שאם דבר כזה היה קיים, אנשים כמו רבי עובדיה יוסף היו שנואים עליו.

3. mutant Member

השאלה היא לא במה אתה מאמין או לא. השאלה היא מה היה קורה לך אם הסביבה שבה אתה חי לא היתה מאמינה באלוהים. המצב היה הופך לקניבליזם-לנד. אנחנו שייכים לעם ישראל וההוכחה לקיומו של אלוהים היא העובדה שהוא הוציא את אבותינו מעבדות במצרים בדרך ניסית לחיי חופש בארץ ישראל ונתן לנו תורה שכתובים בה החוקים לחיות בארץ החדשה. מעניין איך תסביר ללא התורה את כל ההיסטוריה של עם ישראל.אנשים צריכים שיגידו להם מה לעשות ואנשים לא יכולים לחיות לבד. שים לב, בחברות שהאנשים שלהן לא מאמינים באלוהים אוכלים בני האדם זה את זה. אתה יכול אולי לא להאמין אבל אתה בסופו של דבר כן מאמין. להאמין באלוהים פירושו לקיים את חוקיו. כמו שלהאמין בחוק הישראלי פירושו לקיים אותו. גם אתה מקיים מצוות בין אם תרצה או לאו ולא משנה איך תגדיר את זה.

שיהודי יגיד שהתנ"ך הוא אחלה מעצור לדלת שלו?? תתבייש לך!!!

4. Gooner Member

מה שאני הולך להגיד עכשיו הולך להישמע ממש ילדותי,אבל ככה אני מרגיש.

אני שם זין על התנך,אני שם זין על האלוהים שלך,ואני שם זין על הרבנים שלך.

את הדרך לחיות אני לא צריך למצוא בתנך,לא צריך למצוא בהרצאות של הרבי אמנון יצחק או של הרבנית קוק.

אתם יכול לעשות לעצמכם אלוהים,אבל תהיו בטוחים שממני הוא יקבל רק זין.

5. mutant Member

שאלוהים יעזור לך!

6. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבוי. אני חושב שראיתי את האור, יהיה ברוך ה' אלוקינו ה' אחד!

אוי זה קל מאוד אתה חייב לנסות פעם. פותחים את הפה ומוציאים צלילים בעזרת מיתרי הקול והלשון.

טיפש של אחד הוא גאון של השני, אני שמח שאני הטיפש שלך.

הוכחה שאלוהים שלך זה מיתוס של אנשים חלשים ודלי אמונה עצמית.

תחליף את המילה אלוהים ב"פחד" וזה יהיה מדוייק. ברית המועצות של סטאלין הייתה מדינה די אתאיסטית והיא הסתדרה מצויין בלי לאכול זה את זה. אנשים צייתנים לפחד, ואלוהים הוא משהו שלאדם אין כוח נגדו, לכן זו הדרך הכי טובה להרתיע אנשים.

והצהרות כאלה הן הוכחה לכך שהדת זה סתם טריק של שליטה באנשים. כי את ה"אמצע" הזה בין קיום מלא של מצוות לבין חילוניות ואתאיזם, המציאו אנשים שנוח להם לכבד את המצוות האלה כשהפוזה דורשת, ולא נוח להם כשזה מצטלב עם משהו הרבה יותר מהנה לעשות.

אף אחד לא שולל את התנ"ך כמסמך הסטורי, כמו שהמיתולוגיה היוונית מעידה על ההסטוריה של העם היווני. האם זה אומר שזאוס מסתכל עליי מהאולימפוס ברגעים אלה? למה הנוצרים, מוסלמים, בודהיסטים, הינדים ועובדי האלילים טועים ורק העם היהודי צודק? כי ככה כתוב בספר היהודי? יש מספיק ספרים ששוללים את זה, תן לי סיבה להאמין לספר כזה ולא לאחר, ואל תשחק את קלף המוצא שלי, זה שאני שייך לעם היהודי מעיד על הלאום שלי, לא על הדת.

שתי זיינים אם זה תלוי בי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

אני מוכן לוותר על התור שלי לטובת כבוד הרב עובדיה, אני כבר אסתדר לבד, תודה אבל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏6/1/06
  7. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

יאללה מספיק כבר לקבוע מי יהודי ומי לא, מי אתם שתקבעו דבר כזה בכלל? ומי אתם שתתחילו להגיד שמה שרשום בתנ"ך נכון\לא נכון? בקשר לרב עובדיה - דרך ארץ קדמה לתורה. לא אכפת לי כמה הוא גדול ומבין בתורה, כל עוד הוא יוצא בכל מני התבטאויות של "מי שבז לחברי ישיבה צריך לסקול אותו", "דין אדם העובר בין שתי נשים כמו דין אדם העובר בין שני חמורים" וכמובן "יהיה נוח אם שרון ימות". אני לא יודע אם הוא אדיוט, אבל אני יודע שהוא חלאה לא קטן. וחבל, התנ"ך סה"כ הוא ספר עם המון חוכמה שאפשר להשתמש בה בחיים, ויש הרבה אנשי דת מדהימים וחכמים וחבל שאנשים כמו הרב עובדיה רק פוגעים בהם בהתבטאויות מטומטמות.

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מיכאל עם כל הכבוד שאתה לא מאמין ומותר לך..אל תזלזל באמונה של אחרים ותתחיל לרשום דברים כאלה
    כמו שרשמת קודם " יהיה ברוך ה' אלוקינו ה' אחד!"

לדיון..אני בנאדם מאמין ואני חושב שפעם הרב עובדיה היה בנאדם דגול..כרגע הוא קצת הזדקן ואני חושב
    שהוא כבר לא מתאים לייצג את מה שהוא מייצג,הוא מדבר יותר מידי שטויות [לא לשים פעמונים על גרביים
    ביום שבת ולא לחטט באף ביום שבת,תבא בחוץ ועוד...]

קודם כל בנאדם למי שאמר למיכאל שהוא לא יהודי אז יכול להיות שהוא צודק
    אבל מצד שני בנאדם דתי חרדי יכול להגיד לך שגם אתה לא יהודי כי אתה נוסע בשבת או דברים אחרים..
    אני לא חושב שאחד מאיתנו וגם לא הרב עובדיה יוסף יכול לקבוע מי יהודי ומי לא רק אחד[לפחות לפי מה
    שאני מאמין ]קובע את זה..

בקיצור...איש איש באמנותנו יחייה..לא משנה אם הוא מוסלמי יהודי או מאמין באנה קורניקובה..העיקר
    שהוא בנאדם טוב...

9. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו כל פעם שעולה האימרה "איש איש באמונתו יחיה" אני אהיה זה שיתקן "צדיק באמונתו יחיה". אומנם אני לא מומחה בעניין, אבל לפי פירוש אישי שלי הכוונה היא שכל עוד אתה לא פוגע באף אחד אחר, האמונה שלך לגיטימית. חבל שאנשים לא יכולים להבין את זה. הדתות היום מנוצלות למלחמות, לשנאה, לתת לגיטימציה למעשים פסולים כאשר הדת היהודית למשל מעודדת את המאמין בה להיות אדם טוב יותר התורם לזולת. כך שבאמת די עם התחרויות האלה של "אני יותר יהודי ממך", אתם מפספסים את כל המהות של הדת בה אתם מאמינים.

10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

צודק,למרות שאם תקרא טוב בסוף רשמתי שלא משנה מה הדת של הבנאדם משנה איך הוא

[/QUOTE]..לא משנה אם הוא מוסלמי יהודי או מאמין באנה קורניקובה..העיקר
    שהוא בנאדם טוב...

11. SeRgInHo Member

ויכוח מטומטם...
    אגב אני יהודי אם כי לא מאמין..אבל צריך לכבד את האחרים..

12. Zipati_boy Member

אני לא יגיב כאן כי רק שטויות יוצאות לכם מהפה.
    דרך אגב,כל כלב בא יומו!

13. Zipati_boy Member

מדבר מתוכך יצר שכולו זעם על הבורא.
    לעולם לא שמעתי בן אדם מדבר כך ואני מקווה לא לשמוע יותר.אתה ממש פוגע בעקרונות העם היהודי.

אני מקווה מאוד שאתה לא מחזיק מעצמך יהודי..

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

צודק, ההוא של כבוד עובדיה כנראה נתקע במחסום אבל יגיע גם יגיע

אין לי בעיה עם חולי איידס כל עוד הם לא באים במגע איתי, אין לי בעיה עם הומואים כל עוד הם מתנהגים כמו בני אדם, באותה מידה אין לי עם בעיה עם דתיים כל עוד הם שומרים את הפגמים שלהם לעצמם ולא מנסים לשכנע את העולם ואשתו בזה שהם צודקים. אין לי בעיה עם זה שקוראים לי לא יהודי, אני חושב שלפני שאתה יהודי אתה צריך להיות בנאדם, יש המון נוצרים שהייתי מעדיף בקרבתי מאשר יהודים מסויימים, ואחת הבעיות הגדולות שלי עם ה"תורה" כביכול זה שהיא מעודדת נאציזם במיטבו. מי שאומר שאני לא יהודי יכול לדחוף אצבע ולהיחנק איתה מלמטה, אני אגור בארץ, אני אעשה צבא ואני אתחתן עם ישראלית בדיוק כמוהוא, אז שיחיה עם המחשבה שאני לא "יהודי טהור" בעיניו, זיג הייל וסלאמאת.

מצטער להרוס לך נשמה טהורה:

זין על השם שלך. אלוהים שנותן ל"עם הנבחר" שלו למות ברחובות ואפשר לדבר כמו השואה להתרחש מוכן לעמוד בתור כדי לקפוץ לי, אבל שיביא איזה אוכל או משהו, כי ממש כמו אצל דתיים ו"גיהנום", יקח זמן עד שיגיע תורו.

15. Gooner Member

אני לא יכול לכעוס על משהו של קיים,אני יכול לכעוס על אנשים שמזיינים לי את השכל עליו.

מחזיק מעצמי יהודי!?ממש לא.

אני כבר הרבה שנים לא חוגג חגים,לא הולך לחתונות או אירועים של המשפחה היהודית שלי,זרקתי את הטלית והתפילין שקנו לי בגיל 13 לפח.
    אני מניח שאם באמת לא היה אכפת לי מהיהדות,הייתי פשוט מניח לזה וחי בשקט בלי כל הכעס,אבל האמת שאני כועס על זה שנולדתי יהודי,ועוד במדינת ישראל.