ויכוחי דת שהופרדו מהדיון של שרון

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Obafemi, ‏5/1/06.

1. Zipati_boy Member

עשה טובה,אין לי כוח לדבר עם אנשים כמוך.

2. SeRgInHo Member

במקרה כזה,אם היהודים הם אלה שרק מאמינים בכל הבולשיט הזה אפשר לספור על כף יד אחת..

3. NLevi Member

הכותל המערבי?
    מבצר מצדה?
    כשמביאים לך מבנים ענקיים שקיימים מתקופת התנ"ך זה לא מספיק לך,
    אבל כשמביאים לך משהו שנראה כמו כף יד של בנאדם ואומרים לך "זהו דינוזאור מלפני מיליארדי שנים"
    אתה מאמין?
    בסדר.. :-\

4. Bensh Member

הוא לא הכחיש את קיומם של מבנים כאלה או אחרים
    הוא כן פיקפק בדת אותה הם מייצגים (לפחות הכותל)

5. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתם שוב לא מבינים שאף אחד לא מערער על התנ"ך כהיותו מסמך הסטורי מבחינת אירועים מסויימים. אבל אנחנו כן מערערים על כל עירוב האלוהים בקטע. ובקוראן מוזכרת האבן השחורה במכה, שעדיין קיימת היום, אז זה אומר שהקוראן גם צודק?

טעות, גם הדת היא סוג של נאציזם. ואם לא אני אשמח אם תסביר לי מה זה בדיוק "עם נבחר" שצריך להרוג ולהשמיד את כל העמים הנחותים יותר (גויים) רק כי הוא מאמין באל שבחר אותו. לי זה מצלצל יותר מדי מוכר.

ועוד טעות, כי לשב"כ לפחות יהיו את הראיות הנכונות לכך. בעוד שבהתבסס על הטיעונים שלך, באותה מידה אפשר להוכיח את הקוראן, הברית החדשה, המיתולוגיה היוונית וכן הלאה. שוב אני אשאל, למה הם טועים? איפה כתוב בתורה שלך שאלוהים לא החליט להפנות את הגב אלינו ושכל הקטע עם ישו היה על אמת? או שהוא באמת הופיע למוחמד בחלום? איפה כתוב בתורה שלך שזה לא קרה?

בכל מקרה הדיון הזה כבר מתחיל להיות מיותר, לפחות אני יודע להעריך עכשיו אוהדי ארסנל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

6. mutant Member

אתה רואה? אתה מעוות את כל התורה, אתה לא יודע בכלל:

1. הקוראן נכתב ע"י מוחמד ע"מ לאחד את השבטים הערביים שהיו מפוזרים בכל המזרח התיכון.אין דבר כזה ערבים נוצרים,ערבים מוסלמים זה כל שטויות במיץ. אפילו אחמד טיבי אמר בעת מלחמת ארה"ב -עיראק לפני שנתיים:"ערבים,מוסלמים,כולנו עם אחד מהים התיכון ועד המפרץ הפרסי". המוסלמים אומרים שאלוהים גילה למוחמד את הקוראן. כמה אנשים היו עדים לכך? 0.

2. היהדות היא לא נאציזם, צריך להיות מפגר בשביל להגיד דבר כזה. תראה לי איפה כתוב שצריך להשמיד עמים נחותים כדבריך? מה שכן כתוב זה כשאתה נכנס לארץ המובטחת עליך להשמיד את כל אותם עובדי האלילים שמעבירים את בניהם ובנותיהם באש כי אתה אמור לרשת אותם:"כי אתה בא אל הארץ אשר ה' אלוהיך נותן לך לא תלמד לעשות כתועבות הגויים ההם.לא ימצא בך מעביר בנו וביתו באש קוסם קסמים מעונן ומנחש ומכשף..כי תועבת ה' כל עושה אלה ובגלל התועבות האלה ה' אלוהיך מוריש אותם מפניך..כי הגויים האלה אשר אתה יורש אותם אל מעוננים ואל קוסמים ישמעו ואתה לא כן נתן לך ה' אלוהיך..והוריש ה' את כל הגויים האלה מלפניכם וירשתם גויים גדולים ועצומים מכם".

אנחנו בניגוד לנצרות, לא קמנו בבוקר והחלטנו לכבוש עולם שלם על דעת עצמינו ולהטבילו לנצרות.עשינו זאת מכיוון שכך ציווה אותנו הקדוש ברוך הוא שהוציא אותנו מעבדות והכניס אותנו למקום חדש.

3. אתה לא תאמין בישו מכיוון שמי שמאמין בישו מאמין בתורה חדשה שאלוהים הביא על העולם. וכבר כתוב בתורה שאלוהים אומר לעם ישראל שזו התורה היחידה, אין להוסיף עליה או לגרוע ממנה. ישו לא היה המשיח מכיוון שיש קריטריונים לבדוק איך מגיע משיח.

התורה היא הסיפור האמיתי של עם ישראל ועל ההיסטוריה של עמי העולם.

7. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא יודע איך אתה מצפה לנהל פה דיון נורמלי כשאתה ממשיך להשתמש בכל פסוק מהתנ"ך כעדות מוכחת. למוחמד לא היו עדים, ולמעמד הר סיני כן. ומחר אני אכתוב ספר שאומר שאלוהים התגלה לי בלילה והייתי באמצע משחק כדורגל אז היו 90,000 עדים. במקום לנסות ולהוכיח שאתה צודק או לפחות להביא איזהשהוא טיעון הגיוני אתה פשוט אומר "כי ככה כתוב", אם על זה מבוססת האמונה שלך, אני יכול רק לרחם.

8. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מיוטנט תתשתמש במיוט שלך ותפסיק לקשקש כאן , בסדר?!
    מילא לדבר דברי הגיון וחוכמה, אתה מצוטט מהתנך ומהויקפדיה! הרי אתה לא מאמין עצמך לדברים שלך.
    אתה מבחינתי צבוע והדיון הזה צריך להינעל, כי על השטויות שנרשמות כאן אפשר לרשום ספר!

בקיצור פשוש, דיי אנחנו לא מעוניינים!!!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏6/1/06
  9. mutant Member

עדות מוכחת היא מסמך המוכיח. מה שיש לנו מהעבר זה רק מסמכים ותעודות. התורה היא מסמך הבעלות שלנו כעם ישראל על הארץ הזו. מי שמדבר בחוסר הגיון זה אתה. זה כמו שיבוא אליך איזה הומלס ויגיד לך שהוא מתכוון לתבוע אותך בבית משפט על כך שהבית שלך בעצם לא שייך לך אלא שייך לו. מה נראה לך שהוא יצטרך להראות בפני השופט? כמובן שמסמך שסותר את מסמך הבעלות שלך ומוכיח את שלו.

אמונה כשמה כן היא. צריך להאמין בה. הרי שהיית קטן לא שאלת את ההורים שלך שיתנו לך פרטים על מי הם? מאין באו? מה אני עושה במקום הזה?מה קרה לפני שנולדתי? למה שאלת את ההורים שלך דווקא ולא נגיד את החבר'ה מעזה? הלוא גם הם בני אדם ,לא? שאחרת,למה אתה נלחם באנשים שקוראים לגרש אותך מהבית שלך,שרצו בתקופות כאילו ואחרות להטביל אותך, אתה יכול לרחם עליי אם אתה רוצה אבל זה ממש לא מעניין אותי כי בעיניי אתה פשוט מפגר. מפגר זו הגדרה לאדם שחסר לו מידע בנושא מסוים ולא רק זאת אלא שהוא מעוות ומסלף דברים שיש לו סטיגמות לגביהם. ראה, אתה אמרת שהתורה קוראת להשמיד עמים נחותים וזה בכלל לא נכון כיוון שהדברים הטיפשיים שכתבת הם לא נכונים בכלל.

10. mutant Member

תרשום ספר,תרשום,מוזר שדווקא מה שאני אומר נראה לך כקשקושים, באמת חבל מאוד, הולך ופוחת הדור!

נערך לאחרונה ב: ‏6/1/06
  11. SeRgInHo Member

בהחלט אפשר לנעול את הדיון הזה כי רק שטויות מתחילות להיכתב בו!
    מוטנט מה אתה מביא לי ציטוטים מהתנ"ך?ביקשתי שתוכיח לי שכל מה שכתוב באמת קיים..
    זה אותו דבר כמו שאתה תבקש ממני(לא שיש הוכחה)להוכיח שכל מה שכתוב בהארי פוטר הוא אמת,ואני יבוא ויתחיל לתת לך ציטוטים מהספר..הגיוני?ממש לא.
    ומחר אני יכתוב ספר שראיתי את אלוהים והיו עדים..אז?מה יהיה שונה הספר שלי מספר תנ"ך?
    יום אחד קם איזה מישהו וכתב את התנ"ך,אני חייב להאמין לו?

12. יוגב אסולין Guest

אני לא צדיק גדול של התורה.. כאילו אני מאמין בהכל אבל לא מומחה כזה ענק לדעת מאיפה כל דבר בא וכו'.
    אבל מישקה. יש אנשים שהם מאמינים גדולים שמכיירם את כל הסיפורים ויש להם מעשיות על כל דבר בתורה. והם מראים לך דברים שכתובים שמה שקשה מאוד לבוא ולהגיד שזה סתם ידעו...

אני זוכר יש איזה רב אחד שהוציא תקליטור למחשב.. שבו מצויירים כל מיני דברים מהתנ"ך שבאים להוכיח שהתנ"ך זה מסמך שאמנם נכתב לפני אלפי שנים או לא יודע כמה זמן אבל הוא חזה דברים שעד היום לא ראינו את כולם. הרבה דברים שנכון לתקופה שהוא נכתב בהם אי אפשר היה לדעת אותם בלי עירוב אלוהי..

אחת הדוגמאות זה דווקא הנושא שדי מוכר לנו של לאכול פרה כן ולא חזיר.. אני אספר את זה בערך לפי מה שאני זוכר מי שיכול שיתקן אותי.. אבל כתוב תורה שה' אמר לעם ישראל שיש שתי סוגים של בהמות שהם מפרשי פרסה ומעלות גרה שאותם אסור לאכול (ניראה לי) וכל היתר כן.. ורק על החזיר הוא אמר שהוא יוצא דופן.. בקיצור כל מיני ניתוחים של חיה שבתקופה ההיא לא היה ניתן לעשות אותם באופן מדעי.. כל מה שנאמר שמה התברר כנכון שהיה איזה מדען שרצה ליסתור את הסיפור הזה ובדק בעולם לפני 10 שנים בערך 4000 בע"ח.. וראה שבאמת רק ה2 שצויינו בתנ"ך הם בעלי הסימנים האלו...

בקיצור יש המון סיפורים בתורה שאתה רואה בהם עירוב אלוהי. כלומר דברים שבאמת אין ביכותנו לדעת איך הם קורים מלבד להאמין...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏6/1/06
  13. Barcik Member

הויכוח הכי ותיק ופלצני שקיים. חלאס, אתם סתם מתנהגים כחמורים. אני אישית, לא מאמין בכלום ומכבד את אמונתו של כל אחד. מי שמאמין, שיאמין לו, מי שלא, שלא. זהו. בויכוח הזה אף אחד לא זז מילימטר וכולם סתם דופקים את הראש בקיר.

נערך לאחרונה ב: ‏6/1/06
  14. mutant Member

המעשים שלנו כיום במקום שבו אנחנו נמצאים מוכיחים את מה שכתוב בתורה. אנחנו מאמינים שהמקום הזה שייך לנו ולא לעם אחר כי אנחנו מאמינים שארץ ישראל היא הבית של העם היהודי ולכל מה שכתוב בתורה. אבל יש אנשים שלא קראו תורה ורוצים להחזיר אותנו למצרים, כי הם מתגעגעים לסיר הבשר.
    אין לי משהו אחר להוכיח לך. הוכחות?הוכחות? הוכחות? 2000 שנות גולה זו ההוכחה הכי טובה.
    מי שלא מאמין גם אלוהים לא יעזור לו!

15. cazzo Il Capocuoco

יאללה,איפה מושיקו כדי לסגור את העסק?