ולנסיה, סביליה, בילבאו, ויאריאל וריאל סוסיאדד:: סביליה מחזיקת הליגה האירופית, סמפאולי מתמנה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Iker Casillas, ‏24/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2016/08/02/primera/1470092949_318605_1470093103_noticia_normal.Xxx

סביליה מודל 2016/17:
    מאמן חדש - סמפאולי, שמונה שחקני רכש, רובם צעירים וחסרי ניסיון שחובת ההוכחה עליהם, וארבעה שחקני הרכב מגמר הליגה האירופית - בחוץ, ואלה שמות: קווין גאמיירו מלך השערים, הקשר האחורי קירשוביאק, העוגן אבר באנגה הקפטן קוקה. המערך עשוי להשתנות גם מ-4-5-1 ל-4-3-3 כאשר גם שיטת ה-3-4-3 נבדקת בסביליה.

שאלו אותי כאן למה אני פסימי לגבי סביליה - וזו הסיבה. לא בכל עונה אפשר לבנות ולפרק מחדש. מעבר לכך שלוסיאנו וייטו מגיע אחרי עונה רעה מאוד באתלטיקו מדריד וקיים סימן שאלה קטן לגביו בפרק הזמן הקצר - גם שאר הבסיס עזב. לסביליה היה מרכז שדה חזק מאוד והוא איננו. הקבוצה החדשה נראית פתאום חסרת ניסיון ובקטע הזה אפילו רייס היה משמעותי. נכון שהעונה שעברה הייתה עונה כושלת בליגה עם 0 נצחונות חוץ אבל ראינו את סביליה כאגוז קשה לפיצוח נגד הקבוצות החזקות במשחקי הבית שלה - ריאל ובארסה בליגה, תיקו עם אתלטיקו מדריד, ניצחון מרשים 4:2 על ויאריאל בסיבוב השני וגם ניצחון מול יובה והצגה נגד ליברפול בליגה האירופית במחצית השנייה. גם נראה שהראש של המאמן היה תקוע בחלומות על נבחרת ארגנטינה אבל טוב שיש סוף לסאגה הזו. אני רציתי שסביליה 'תגדל' אחרי העונה שעברה ותתחזק וזה לא קרה.

golding אוהב/ת את זה.
  2. Raulito Madridista

http://e03-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/08/02/14701732014813.Xxx

- סביליה מנצחת 2:0 את גראנדה במשחק הכנה וגולת הכותרת היא שער הבכורה הלא-רשמי של החלוץ החדש לוסיאנו וייטו, גולאסו של ממש עם חולצה מס' 9. נ'זוני כבש את השער השני בהמשך. בקבוצה מתקשים להיפטר מפרננדו יורנטה. החלוץ בן ידר שותף במחצית השנייה וגם ראמי הבלם שהיה חלק מנבחרת צרפת ביורו.
    - ולנסיה סימנה יעד חדש לחיזוק ההגנה: ראול אלביול. בקבוצה רוצים להחזיר הביתה את הבלם שעזב לריאל מדריד בקיץ 2009, כדי שימלא את מקומו של מוסטאפי שכנראה יימכר. גארסיה פיטראץ' אמר שולנסיה תתחזק בעוד שניים-שלושה שחקנים ופירט - "מהיום בו ראול אלביול עזב ידענו שהדרכים שלנו יפגשו שוב. אנחנו מחכים לו ועושים עד קצה גבול היכולת כדי להחזיר אותו הביתה. הוא מאוד אהוב כאן". אלביול עצמו ממשיך להתאמן במרץ בנאפולי אבל מעוניין לחזור הביתה. העיסקה צפויה להיות די מסובכת. יש לציין שהמנהל הספורטיבי של ולנסיה כבר נפגש עם אאורליו דה-סנטיס ושוחח איתו בנושא.
    - ויאריאל רכשה סופית את הקשר רוברטו סוריאנו מסמפדוריה והוא ישחק בקבוצה בחמש העונות האחרונות. סכום ההעברה לא פורסם. הקשר האיטלקי יוצג מחר בערב במדי הקבוצה. ובינתיים פאטו שכבר הוצג במדים הצהובים אמר - "ויאריאל היא אתגר מהנה מאוד בחיים שלי הן ספורטיבית והן מעבר לכך".

Gianluigi Buffon אוהב/ת את זה.
  3. Raulito Madridista

http://e01-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/08/03/14702320056504_300x190.Xxx

סביליה נרגשת לאחר הצגתו של לוסיאנו וייטו. זו הייתה יממה סוערת עבור החלוץ שכבר הספיק לפתוח ברגל ימין כשכבש שער בכורה במדי הקבוצה במשחק ההכנה בו ניצחה סביליה 2:0 את גראנדה ובהמשך הגיע לפיחואן והוצג רשמית. וייטו אמר שהוא מאוד נרגש - "סביליה היא המקום הטוב ביותר עבור הקריירה שלי", ודיבר גם על החלוצים שעזבו בשנים האחרונות - "קרלוס באקה וקווין גאמיירו עשו היסטוריה בסביליה כשהוליכו אותה לתארים וכבשו שערים רבים. אני אנסה לתרום את כל-כולי בלי להיכנס להשוואות". וייטו הוסיף שהוא עדיין צעיר ושחקן שמתפתח ולכן זה המקום בשבילו. "התייעצתי עם קרובי המשפחה שלי וכן עם הסוכן שלי. ראיתי הרבה שחקנים שהתקדמו בסביליה", אמר וכיוון גבוה. הוא חולם כמובן על שער בכורה רשמי במשחק הסופר-קאפ האירופי נגד ריאל מדריד - "עשינו מחנה אימונים טוב בנורבגיה ונרצה לנצח.

- נאני יצטרף היום לאימוני ולנסיה יחד עם הרכש הנוסף מרטין מונטויה והוא כבר לא יכול לחכות. "אני רוצה להרגיש שוב את הדשא והפעם במדי הקבוצה החדשה. מקווה שתהיה עונה משמעותית עבור ולנסיה, אנחנו לא באים להעביר את הזמן בלי מטרות".
    מצד שני בולנסיה ממש לא שקט. דני פארחו יקבל עונש חינוכי ולא ישחק נגד בורנמות' האנגלית. היחסים בינו לבין המאמן פאקו לא טובים בלשון המעטה ובתקשורת הספרדית טוענים שאין מנוס מפרידה.

- הקיץ של אתלטיק בילבאו מאוד-מאוד שקט. עד עכשיו אף שחקן לא הצטרף אבל ארנסטו ואלוורדה ממשיך לחפש מציאות. בינתיים ראול גארסיה מקווה לחזור לאימונים מלאים כדי להיות כשיר לפתיחת העונה. ואלוורדה נמצא בקשר רציף עם הרופאים והמטרה היא לתת לשחקן את כל הזמן שבעולם בתקווה שיוכל לשחק נגד סאות'המפטון ביום ראשון. וכשאדוריץ' מדבר בבילבאו מחייכים. החלוץ אמר - "הוכחנו שאנחנו מסוגלים להגיע בקביעות לאירופה. הרף שלנו לא יורד אלא להיפך". החלוץ סיפר שנהנה מכל רגע במדי הנבחרת אך ספרד כשלה במבחן התוצאה - "היורו לא הסתיים כמו שרצינו".

4. AS R Member

יורנטה צפוי לעבור בקרוב לסוונזי תמורת 5 מיליון ליש"ט (גם אני צחקתי כשקראתי את זה. תודה שהפרמיירליג קיימת).

בינתיים דני פארחו מתאמן לבד בוולנסיה, בניסיון לדחוף את ראשי וולנסיה למכור אותו לסביליה. העטלפים כועסים מאוד על השחקן ש'לא מכבד את המועדון ואת האוהדים'.

5. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

הוא היה עד כדי כך גרוע?

6. AS R Member

שחקן מוגבל בסך הכל ואחרי השיא, מה שנשאר לו בעיקר זה משחק הראש שלו.
    הצחיק אותי שסביליה קיבלה אותו בחינם, החתימה אותו לשלוש שנים ועכשיו תקבל עליו 5 מיליון ליש"ט גם אחרי שהוא נתן עונה גרועה ובעצם בקבוצה רק מנסים להיפטר ממנו. מונצ'י יוצא גאון עסקי גם כשהוא מחתים פלופים.

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  7. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא מונצ׳י. זה כמו לפתוח שמירה במנג׳ר ולמכור ״זבל״ ביותר ממה שחשבת שאפשר.

welcome to the premier league.

https://media.giphy.com/media/kMqPK9UQhUgms/giphy.Xxx

8. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

@רודמן אתה מצליח למכור את ה"זבל" בתחילת שמירה? יפה לך.

9. Raulito Madridista

מעשה בשלושה סיפורים:

http://www.zoomnews.es/sites/default/files/images/201307/montaje_delanteros_dentro_23072013_0.Xxx

אלברו נגרדו - חזר לספרד בגיל 28 - כבש 18 שערים ב-76 משחקים בקדנצייה השנייה בספרד ובכלל הזוי שולנסיה שילמה עליו 30 מיליון יורו
    עונה אחרונה בספרד לפני שעזב: 31 שערים
    פרננדו יורנטה - חזר לספרד בגיל 30 - כבש 7 שערים ב-31 הופעות אשתקד, לא כולן בהרכב הראשון כמובן
    עונה אחרונה בספרד לפני שעזב: 5 שערים*
    רוברטו סולדאדו - חזר לספרד בגיל 30 - כבש 8 שערים ב-43 הופעות אשתקד, נקלע לא פעם לבצורת.
    עונה אחרונה בספרד לפני שעזב: 30 שערים.

חלוצים שהבקיעו הרבה שערים בספרד ואף היו חלק מסגל הנבחרת כל אחד בשעתו הוא, יצאו לגולה - אנגליה ואיטליה, קיבלו צ'אנס מחודש ופשוט התרסקו. הנסיבות המקלות היחידות של יורנטה - הוא שיחק פחות מהשאר וגם הגיע בהשאלה בלבד. הרומנטיקה לא תמיד עובדת.

* יורנטה ובילבאו הסתכסכו כשהחלוץ התעקש לעבור ליובה. עונת השיא שלו הייתה 2011/12 והוא הרשית 29 פעמים.

חסר לי כרגע חלוץ דומיננטי בעיקר בולנסיה, אסור לה לסמוך על פאקו אלקסר. סביליה מרעננת את השורות אבל אין מספיק ניסיון ומנהיגות; בויאריאל מרתק לראות את פאטו.

10. Raulito Madridista

http://e04-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/08/05/14703797597005.Xxx

ולנסיה עושה חיים
    . אחרי חמישה ימים אינטנסיביים של עבודה קשה המאמן פאקו איסטרייאן פינק את השחקנים ואמר להם ללכת לחתור ליד הנהר המקומי. דני פארחו למקרה ששאלתם - לא היה חלק מפעולת הגיבוש הזו בה לקחו חלק השחקנים החדשים נאני ומונטויה.

עוד לגבי דני פארחו - המאמן החליט להחזיר אותו לאימונים לאחר שהתנצל בפניו ובפני שאר חבריו לקבוצה. "הוא צריך להרהר שוב בדרך בה התנהג ועל מעשיו השונים", אמר פאקו. המנהל הספורטיבי גארסיה פיטראץ' ערך שיחה קשה עם הקשר עוד קודם לכן וביקר אותו גם כלפי חוץ. בתקשורת נכתב שפארחו ברוב חוצפתו מנסה לערער את סמכות המאמן בפני השחקנים ולא הסתפק בכך שהפגין חוסר עניין וחוסר רצינות במחנה האימונים.
    - הקשר הפורטוגלי נאני בראיון נרחב למארקה - "לא השנתי בכלל אחרי היורו עם פורטוגל. נשארתי שחקן שאפתן וכזה שרוצה להצליח, והפעם בליגה חדשה וקבוצה חדשה". נאני הוסיף - "כולם רוצים לשחק עם הטובים ביותר וכזו היא הליגה הספרדית". נאני נשאל האם יכול להיות הכוכב שיסחוב את ולנסיה ואמר שהוא בטוח שיהיו עליות ומורדות אבל יש לו אופי חזק. "לעת-עתה אני משחק בכנף שמאל אבל המאמן יודע שהוא יכול לסמוך עליי בכל עמדה בחלק ההתקפי", אמר נאני שביורו שיחק כחלוץ עם הנבחרת וכבש שלושה שערים. על נאני נכתב בתקשורת שהוא מגיע ראשון לאימון ונותן אקסטרה לאחריו, הוא רוצה להגיע במצב פיזי מושלם וההתקדמות שלו משביעה רצון. הכתב מקשה על נאני - 'הקבוצה הזו צריכה גולר. כמה נאני מסוגל לכבוש?'. השחקן עצמו צוחק - "כל שחקן התקפה רוצה לכבוש כמה שיותר שערים, אבל אני רוצה גם לבשל שערים וליצור מצבי הבקעה. אני מסוגל להבקיע". על כריסטיאנו ומסי - "הם שני שחקנים אדירים, עדיף לצפות בהם ולשתוק. אי-אפשר להסביר אותם במילים". "אני להוט להתחיל לשחק מול הקהל שלי ובטוח שיהיה מרגש. צריכים להפוך את הבית למבצר", אמר נאני שעל חייו מחוץ למגרש אמר - "אני אוהב להיות בבית, לעשות הליכות ולשחק טניס. אני איש משפחה".

11. Raulito Madridista

http://e01-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/08/06/14705062324884.Xxx

ולנסיה נראתה רע מאוד במשחק ההכנה נגד קריסטל פאלאס האנגלית והובסה 3:1 כשהיא כובשת שער ניחומים שבע דקות לסיום. ההרכב עצמו היה לא החזק ביותר כמובן ועדיין יש סיבות לדאגה. נאני בדקות ראשונות בקבוצתו החדשה וכן דני פארחו שנמצא בכותרות מסיבות שליליות - שלבו במחצית השנייה.

בתקשורת מדברים על כך שהיחסים העכורים בין דני פארחו למועדון עשויים להגיע אפילו עד לטיפול ההתאחדות הספרדית אם כי בינתיים מנסים לפתור את העניין בדלתיים סגורות.

כמוכן, דייגו אלבס שהצטיין בעונות האחרונות כנראה בדרך החוצה. הוא לא שיחק ולו דקה אחת. ריאן וחואמה הם השוערים עליהם בונה המאמן. באופן מפתיע בולנסיה אומרים שלא הגיעה אף הצעה עבור השוער אבל אולי יוכלו להרוויח עליו.

זו הקבוצה שאוהדי ולנסיה היו רוצים לראות:
    סימני השאלה הם לגבי דייגו אלבס ומוסטאפי.

http://e03-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/08/02/14701542611040.Xxx

12. gilad16 Member

זו לא קבוצה שיכולה לאיים על המקום השלישי כנראה.
    יחסית לאמצעים שיש לכאורה לקבוצה זה סגל מאוד בינוני.

13. AS R Member

ולמה שהיא תחשוב בכלל על לאיים על אתלטיקו ? כרגע היא לא יכולה לאיים על ויאריאל.

14. Raulito Madridista

אין לולנסיה אמצעים, היא במצוקה כלכלית. ולנסיה ביזבזה יותר מידי כסף על שחקנים בינוניים. העיסקה של נגרדו ב-30 מיליון יורו כשהוא כבר לא ילד זו הייתה הזיה אחת גדולה. גם אנסו פרז שנרכש ב-25 מיליון יורו זו הגזמה לדעתי. אני מקווה שלפחות הקבוצה תשמור על הקיים - דייגו אלבס שוער ליגה אדיר, אסור להתבלבל, הטוב ביותר חוץ מאלו שתופסים את העמדות בשלוש הגדולות ומוסטאפי חשוב מאוד להגנה. אולי אם נאני ירשום עונה גדולה הקבוצה תגיע רחוק. חבל שולנסיה לא ניסתה איכשהו לצרף את וייטו כי ההתקפה שלה רעה. דיברו על סאנטי מינה שהגיע מסלטה אבל עונת הבכורה הייתה לא טובה ומה גם אני חושב שהפוטנציאל שלו לא כזה גדול.

15. gilad16 Member

נכון, כרגע היא לא יכולה וזה מה שמציק לי
    כי לכאורה יש לה את האמצעים וחבל שהתוצאה שלהם היא הסגל הזה.

מצב נושא:
הנושא נעול.