זהבי חוגג 30 - כל הביקורות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Drama2, ‏24/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Telkiyski Member

תלוי. אם אתה עיתונאי אז כנראה שראיון או שניים שהוא נותן לך לשער של העיתון.
    אם אתה אוהד כדורגל ישראלי ממוצע אז הפרובינציאליות.

היום זהבי שני רק לרונאלדו ומסי, ומחר אמורים לעלות ליורו על חשבון ויילס. זה בא מאותו מקום.

2. Drama2 הסמל מעל הכל

אבל אל תשכח שבוראק שיחק לצד כוכבים, ז"א ההתמודדויות שלו היו ברמה יותר גבוהה.

אני חושב שבוראק יילמאז וערן זהבי הם פשוט העתק מדוייק. הם מאוד מזכירים אחד את השני, בעיקר עם הפאשן לנבחרת.
    אבל יתרה מכך זה מתבטא בשכר האסטרונימי ביחס לליגה, הרצון לשחק רק במדינת המוצא (ובוראק יותר גרוע מזהבי שלפחות ניסה),
    רון עמיקם אתה מכניס אותי למקום בעייתי, אחד מהכדורגלנים האהובים עליי בישראל לעומת אחד הכדורגלנים האהוביים עליי בטורקיה. ממש החלטה קשה.
    אבל האמת נמצאת עם בוראק, 6 שערים ב501 דק' בשלב הבתים של ליגת האלופות. יותר מכ.רונאלדו שכבר 6 ב550~ דק'.
    הבן אדם האכיל את קלוז' בשלושער, פירק את יונטייד, ובעצם מה לא.. אני לא חושב שהיה אי פעם כדורגלן ישראלי שהגיע לרמות הללו.

זהבי היה יכול להיות אדיר לגאלאטאסריי אך זה כבר לא ריאלי שזה יקרה. הוא מרוויח יותר מידי עבורנו.

נ.ב.
    שיחקנו דאז בשלב הבתים עם בראגה והיה שם שחקן שהצטיין בשם מוסארו. הרבה קבוצות מהליגה הטורקית רצו אותו אך הוא החליט ללכת למדינות ערב, עונה לאחר מכן הוא חתם בBB, ושלוש שנים אח"כ הוא כבש צמד מול ברוז' של רפאלוב ב3-3 במוק' ליגת האלופות :)
    נ.ב.2
    בוראק אחד מהכדורגלנים היחידים ששיחק בכל הקבוצות הגדולות - בשיקטאש, גאלא, פנר, טרבזון. למה אני מספר את זה ? כי בבשיקטאש הוא היה ילד, וישב על (קצה) הספסל בהופעות שלהן באירופה, כך שצריך להוריד שמונה הופעות.

3. רון עמיקם Member

אתה בלתי אפשרי. כי אתה מנפיץ עובדות.

הנה חלוקת השערים האירופית של זהבי:

אקטובה
    זלצבורג
    אטו גיור
    באזל (4)
    היברניאנס (2)
    פלזן (2)
    בנפיקה (2)
    ליון
    פורטו
    פרנקפורט (2)
    בורדו
    אסטראס טריפוליס

ואחד בודד מול סנטה קולומה.

יילמאז

קלוז' (4)
    מנצ'סטר יונייטד
    שאלקה (2)
    בראגה
    ארסנל
    אנדרלכט
    איינדהובן

אתה שוכח שגם הפועל ת"א וגם מכבי ת"א הוגרלו מהדרג הרביעי והיו מולן קבוצות הרבה יותר קשה בליגת האלופות. ילמאז הוגרל מדרג שני או שלישי. לכבוש רביעייה נגד קלוז' ושער נגד בראגה זה כבר חצי. זהבי כבש 14 מ-20 השערים מול קבוצות שדורגו לפני הקבוצות שלו.

orimor2212 ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  4. Drama2 הסמל מעל הכל

לא עלינו ליורו בגלל המאמן האגדי שלכם, ברק בכר של אותה תקופה. מרוויח ה200 אלף אירו, מקצץ החוזים בשביל גיא לוזון, מעניק הקבוצות ("זו קבוצה של גיא לוזון.."), או בקיצור - זה שלא מכיר את המושג "אישית על בייל".
    ממש אין קשר לזהבי.

נ.ב
    מה זה משנה איפה זהבי משחק ? הבן אדם מושא להערכה ודמות לחיקוי בכל דבר.
    לא צריך להיות הייטרים,
    רצו כאן מספיק דוגמאות של שחקנים "שווי ערך" לזהבי, ומעריצים אותם בארצם.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  5. Telkiyski Member

אני בלתי אפשרי? אתה תעשה הכל גם כדי לנסות לשכנע פה אנשים שזהבי עדיף על ניימאר.

ספר לי גם כמה שערים מהשערים של זהבי שציינת פה נכבשו בפנדלים, וכמה של ילמז בבקשה.
    כי ממה שאני רואה לילמז יש רק שער אחד בפנדל, מתוך 11, בליגת האלופות.

נערך לאחרונה ב: ‏29/7/17
  6. Drama2 הסמל מעל הכל

אני אספר לך משהו אחר - כשבוראק שיחק בקבוצה (טרבזונספור) שאינה אימפריה אירופאית כמו גאלאטאסריי, הוא כבש באירופה שער אחד ב-8 הופעות.
    אתה יודע כמה כבש בוראק "גיבור על מניאספור ומשפיל את גוזטפה" יילמאז באותה עונה ? 33 גולים, ב31 הופעות. מזכיר מישהו ישראלי לא? כזה שמשפיל את רעננה לדברייך.

אתה לא מבין שבוראק הוא יותר זהבי מזהבי, כל מה שאתה סולד מזהבי - תמצא פי 3 בבוראק. והעובדה שאתה "מגן" על בוראק רק מראה כמה אתה סולד מזהבי ברמה האישית ואין לזה שום קשר לכל דבר אחר.

בוראק אפילו לא יצא מטורקיה, לא היה אכפת לו לשחק באימפריות באיטליה/ספרד/אנגליה, פשוט לא עניין אותו, הוא רוצה את האוכל של אמא ואת ההערצה של הקהל. בעצם דבר אחד כן עניין אותו, להרוויח סכומים כאלו עצומים שקבוצות אפילו באנגליה יתקשו להתחרות בשכר שהוא מרוויח (שוב פעם נשמע מוכר, יש מצב יש ישראלי כזה?)

ואם באלך לדבר קצת מקצועי -
    אתה באמת חושב, בתור אחד שראה את זהבי בהפועל, שאם הוא היה משחק בגאלא הוא לא היה מגיע לאותם הישגים של בוראק ?
    אני חותם לך שכן, חותם.

7. Telkiyski Member

אין לי מושג. יכול להיות שזהבי היה מצליח בגלא. מניח שהיה נותן גולים.
    להתחיל לתת פה מספרים שכאילו באים להראות שזהבי גדול מילמאז זה גניבת דעת.
    לילמאז אגב יש 23 שערים במדי הנבחרת. 16 מהם במשחקי מוקדמות רשמיים.

יכול להיות שימלז הוא יותר זהבי מזהבי, אבל לילמז לפחות יש גם קבלות בזירה הבינלאומית (11 שערי צ'מפינוס ו23 שערי נבחרת).

8. Drama2 הסמל מעל הכל

ברמת הקבוצה:
    מוסלרה או ראייקוביץ ?
    דרוגבה או פריצה ?
    מלו או אלברמן ?
    סלג'וק יינאן או ייני ?
    אבואה או דסה ?
    ליגיונרים כמו אלטינטופ או ריקן ?

ברמת הנבחרת:
    היה לנבחרת מאמן שמדגדג את פאתיח טארים ?
    יש שחקנים טורקים בטופ הצמרת העולמית (למעט בוראק). האם יש שחקנים ישראלים בטופ הצמרת העולמית (למעט זהבי) ?
    ואני לא מדבר על המסביב כמו קהל (בישראל אפילו אין אולטראס לנבחרת) ו/או היחס לנבחרת (למשל ארדה יקבל יריקות בכל קבוצה חוץ מגאלאטאסריי שהיא כמו הפועל ויש לה את הקטע של מייצגים את עצמו ולא את המדינה, אבל כאן יש גיבורים כי החליטו לייצג נבחרות אחרות).

כבר אמרתי שהבחירה בין זהבי לבוראק, מבחינתי, היא אחת השאלות הקשות ביותר בהן נתקלתי. וכפי שאמרתי מקודם, אני מאמין שהצדק איתך, לבוראק יש יותר קבלות ואין מה לדבר.
    אבל בניגוד אלייך, אני חושב שכן צריך לקחת בשיקלול פרמטרים (כמו אלו שרשמתי בתחילת ההודעה).

מה שכן אני מסכים איתך, זו העובדה שלזהבי אין מספיק שערים בצ'מפיונס מאז שהגיע למכבי ת"א. היה צריך לקחת על עצמו יותר כפי שעשה בהפועל (אם כי אצלכם הוא לא היה כינור ראשון, אז כך הצטייר שהוא לקח על עצמו הרבה מאוד בעקבות ציפייה יחסית נמוכה)
    הנבחרת שלנו זה מקרה אבוד אז באמת זה לא שווה התייחסות.

orimor2212 ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  9. yedidel Member

לא צריך קיצוניות בכל דבר. זהבי שחקן גדול.

אבל רק לי זה נראה חובבני בעליל שחגיגות ה"ליגיונר עם הכי הרבה שערים" (לא מבין מה התואר הזה אומר) מקבל סיקור משולש מהשער ה60(!!!) של נאתכו באירופה (צמרת רוסית ויוונית בלבד).

*אולי באמת זה מתאים לדיון תקשורת

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  10. Telkiyski Member

זהבי שחקן גדול, אני לא מחבב אותו אבל אני לא טוען שהוא פה הוא עדן בן בסט (שאגב, כן הצליח באירופה) או אסי טובי. אבל הוא מקבל פה סיקור ויחס של כאילו איזה כוכב כדורגל שמשחק ברמות הגבוהות ביותר במדינת כדורגל כושלת.
    כאילו מדובר פה בדוייט יורק מטרינינדד ששיחק ביונייטד, בג'ורג' וואה מליבריה ששיחק במילאן, בחלב מבלארוס שיחק בארסנל או במיקיטריאן מארמניה ששיחק בדורטמונד והיום ביונייטד.
    מי שלא מתעניין יכול לחשוב מההייפ שסביבו שסוף סוף יש לישראל שחקן בברצלונה או בריאל מדריד.

הוא לא משחק אפילו בדרג ד' של הכדורגל העולמי, הוא לא שליש ממיקיטריאן אפילו והוא גם לא כזה הרבה יותר גדול, אם בכלל, מעוד 3-4 שחקנים ישראלים אחרים שמשחקים כרגע, ברמות קצת קצת יותר גבוהות מהליגה הסינית.

שוב, הוא יכול לתת גם 4 כל משחק. זה לא ישנה את העובדות.

נערך לאחרונה ב: ‏29/7/17
    alexshw אוהב/ת את זה.
  11. Drama2 הסמל מעל הכל

הוא מקבל סיקור נרחב בגלל 2 סיבות:
    1. השליטה האבסולוטית שלו בליגה מבחינת מספרים/תארים/הישגים, בנוסף לאופי, גרמו להתעניינות נרחבת מהתקשורת (מפני שהליגה המקומית אצלנו מעניינת את הצופה הממוצע). כך הוא הפך למושא תקשורתי כאשר שיחק בארץ.
    2. במעבר לסין, הוא הפך לכדורגלן הישראלי, בעל השכר הגבוהה בעולם. תבדוק בכל מדינה בעולם, ותיווכח לראות שהספורטאי הריווחי ביותר במדינה, בספורט הנפוץ ביותר באותה מדינה, מקבל סיקור נרחב מהרגיל.

12. Telkiyski Member

בעיני הסיבה שהוא כ"כ מסוקר היא בעיקר הסיבה הראשונה.
    הפרובינציאליות הישראלית של "מה שקורה בליגת העל זה מה שמעניין בתכלס".

alexshw אוהב/ת את זה.
  13. Drama2 הסמל מעל הכל

בניון, רביבו, ברקוביץ', אוחנה, לא סוקרו באופן נרחב ?
    לא זכור לי שהתעניינו בכוכב ספציפי "בביצה המקומית", יותר מאשר התעניינו באחד מהכוכבים הנ"ל בזמנם.

14. Telkiyski Member

בימים של רביבו, ברקוביץ' ואוחנה לא היה אינטרנט בכלל.
    לא היה אז וואן, ספורט5 או וואלה! זהבי שיסקרו באופן חסר פרופורציות, ככה שאין כ"כ מה להשוות גם בקטע התקשורתי בין זהבי לבין אלה.

רק בימי בניון היה אינטרנט, ולא זכור לי שהוא זכה לסיקור של אפילו חצי משל זהבי.

15. Raulito Madridista

אם זהבי היה מתעלה בקמפיין אירופי גדול אחד הייתי אומר שזו התעלות, אבל יש לו כמה כאלה - גם בהפועל ב-2011 וגם במכבי עוד קודם לכן עם סוזה. זה לא אומר שהוא היה מצליח להביא את עצמו לידי ביטוי שבוע אחרי שבוע בליגה קשה כמו הליגה האנגלית אבל את הביקורת הגדולה עליו צריך לרכז רק לגבי הנבחרת שם אין הנחות, הרי אם הוא חושב שהוא כזה גדול הוא כן צריך לייצר 'יש' מאין. לדעתי הוא גדול מתומר חמד והחבר'ה כאן(מוזר להשוות לאלמוג כהן, הציפיות אחרות), וזהבי תמיד היה חזק מנטאלי. מנגד, המשולש ברקוביץ'-רביבו-בניון - פסגת הזהב של הכדורגל הישראלי והוא לא כל-כך שם. אני גם חושב שהליגה של שנות ה-90 הייתה הרבה יותר חזקה. קיצוניות לא טובה לשום דיון.

גם ברקוביץ', רביבו ושות' סוקרו בהרחבה, שימו לב גם פעמים הקדישו להם במה ב-'שם המשחק', בעיתונים היו כתבות, טורים אישיים שלהם כשזה היה פחות נגיש. רק שהאינטרנט והרדיו היו פחות חזקים אז. גם הליגה התורכית שודרה בערוץ הספורט.

מצב נושא:
הנושא נעול.