זה מוגזם! התוכנית הזדונית של משרד החינוך

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Reyes, ‏17/5/04.

1. Reyes Member

שבוע הלימודים יקוצר ל-5 ימים - שישי חופש (יש כאלה שכבר יש להם בשישי חופש)יום הלימודים יוארך עד שעה 4החופש הגדול וחופשת פסח יקוצרוהשנה תחולק לשני סימסטרים שבינהם חופשהחטיבות הביניים יבוטלו
    זה מוגזם!
    כאילו אין מספיק לחץ, עכשיו רוצים שנלמד עד 4 (למה לא עד 12 בלילה?) וכדי שזה יראה בסדר יבטלו את יום שישי שהוא במילא יום קצר. מי יכול ללמוד עד 4? למי יהיה כוח לזה? מתי נגיע הביתה ב-5? ומה עם כאלה שיש להם חוגים? בנוסף רוצים להוריד מהחופש הגדול חודש ולהעביר אותו לאחרי הסמסטר הראשון. למה? תנו לי חופש גדול, של חודשיים, להרגע ולשכוח קצת מהמבחנים, ואז לחזור מוכן. בארה"ב ורוסיה יש 3 חודשים של חופש. ובשביל מה לבטל את חטיבות הביניים לעזאזל? נראה לי שמאוד משעמם לכמה אנשים במשרד החינוך. האם המורים יסכימו לפיטורי אלפים מהם? אין סיכוי. האם התלמידים יסכימו ללמוד עד 4? אין סיכוי (לא ששואלים אותנו)...

מה שכן טוב:יצומצם מספר מקצועות הבגרותביסודי יילמדו רק מקצועות בסיס: חשבון, שפת אם, מחשבים, אנגלית.
    http://www.ynet.co.il/PicServer2/03072003/291335/YE0193282_a.Xxx
    מוכיחה שאפשר להשתכר גם מתירוש. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/new_2gunsfiring_v1.Xxx

http://www.ynet.co.il/PicServer2/03072003/342434/001_a.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/Blasting_anim.Xxx

דו"ח דוברת - נוסח מלא - Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/new_2gunsfiring_v1.Xxx

2. eliran44 Member

אני מסכים בקשר לזה שיצומצמו מקצועות הבגרות כי ממילא כ"כ הרבה מקצועות לבגרות יכולים רק להזיק אבל ללמוד עד אחה"צ זה באמת סיוט אחד גדול!

3. Julian Joachim Member

זה הכל שינויים קוסמטיים שרק פוגעים בסה"כ בתלמידים.

בתכל'ס עד שלא יהיה שינוי עמוק יותר באיכות המורים ובתוכניות הלימודים, כלום כאן לא באמת ישתנה.

4. שגיא Guest

אצלנו מספר שינויים מאלה כבר נכנסו לתוקף, אני לא למדתי השנה ימי שישי, מה שגרם לשעות להיות צפופים במשך חמישה ימים. עלי אישית זה לא השפיע בגלל המקצועות המורחבים שלי שלא דורשים הרבה שעות (מחשב וביולוגיה) ולאור העובדה שאני 4 יחידות מת'. אחרים אצלנו היו נשאים עד 4 (ועשרים) בבצפר במשך 3-4 ימים מתוך ה5. ויש כאלה שאפילו למדו ביום שישי פעם בשבועיים\חודש. אבל שוב, בי אישית זה לא פגע, ככה שאני רק הרווחתי מזה..

בכל אופן, אני כבר סיימתי, רק עוד כמה בגרויות (שאם היו מורידים אותן זה היה יכול להיות נחמד...)

5. eliran44 Member

איך עברה לך הבגרות בהסטוריה כי לי השנה יש ואני לא הכי טוב בהסטוריה

6. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

כבר נשבר לי הזין מכל השינויים האלה. אבל למזלי כבר ממש ממש לא אכפת לי, אני עוד חודש וחצי מסיים את כל מה שקשור בבתי ספר.

7. juva Member

עוד ועדה שלא תעשה כלום, יש לזה כ"כ הרבה סיבות להכשל
    *המורים- לפטר 7000 מורים?! זה שווה ערך לשנתיים שביתה
    *המערכת הפוליטית- במדינה שבה יש בחירות בממוצע בכל שנתיים וחצי, אף אחד לא יכול לדעת מה יהיה פה, הרי זה מצב מאוד הגיוני, שעוד חודשיים, פתאום יכריזו שיש בחירות, ואז כרגיל יש ארגון מחודש של כל התיקים בממשלה, ואם יהיה שר חינוך אחר במקום לימור לבנת, אז הוא ימנה ועדה אחרת, לפי ראות עיניו, שתסיק מסקנות אחרות
    *למען השם! זאת ועדה, התפקיד שלהן זה לא לעשות כלום(ופה הרשו לי לצטט מהעיתון הגאוני בלייזר: "ועדות הן כמו חרדים. הן לא עושות כלום חוץ מלהביא לעולם עוד ועדות")

אתם יודעים מה, מצב היפוטתי שבו לא ישכחו מהועדה הזאת, הרי בשנת הלימודים של 2005(יענו הבאה, שתהיה עוד 3 וחצי חודשים) המסקנות לא יישמו, בשנת הלימודים הזאת יקימו עוד ועדה שתבדוק כיצד ניתן ליישם את מסקנות ועדת דברת תערוך שינוים בדו"ח ותגיש אותם לממשלה, ואז יש בחירות ובלה בלה בלה...קיצר אתם מבינים לאן זה מוביל...
    {גם ככה, אם אתם מעל לכיתה ט', עד שיהיה שינוי כלשהו, אתם כבר לא תהיו בבצפר}

8. eliran44 Member

נכון אני בכיתה י' ואני לא מאמין שיהיה משהו לפני שאני אסיים את ביה"ס אז זה לא משנה כ"כ

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה יהיה ממש ממש מטומטם להאריך את הלימודים עד 4.
    לפחות חצי מהתלמידים לא יכולים לתהרכז עד 1 או אפילו פחות.
    ובאמת זה יהרוס את כל האפשרות של לעשות שיעורים אחרי הבית ספר כי לא יהיה הרבה זמן
    חוץ מזה שגם בבית ספר יצטרכו לתת ארוחות צהריים שזה יעלה די הרבה.

10. burning soil Member

אני לא חושב שזה מה שיעלה את רמת החינוך,ויתרום להישגים
    של התלמידים..

הבעיות עמוקות עוד יותר.

11. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכל מבחינתי בסדר גמור - למה הם חייבים להתעסק עם החופש הגדול?? חוץ מהקטע הלא ברור הזה נראה לי שהבינו שהבעיה היא ברמה הנמוכה של המורים, שנובעת מהדרישות הנמוכות מהם והמעמד והמשכורת העלובים.

12. dohgg Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx איזה כיף להיות בי"א... אה..

13. dohgg Member

לימודים עד 1 זה הרבה?
    ארוחות בבית ספר? אין כסף לנייר תועלת בשירותים.

איפה אתה חי?!
    אני גם ככה כל יום מסיים ב3, במקרה הטוב ב2.
    לא יודע על איזה שיעורים אחרי בית ספר אתה מדבר חמודי, שאני חוזר מבית ספר זה לישון לישון ו...לישון.

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

או תוכנית "זדונית" כזאת, או שאותם מפגרים שמעתיקים ממך בכל מבחן ומבקשים מכל מיני שפוטים להכין להם עבודות רק יתרבו..
    יפגע גם בי, אבל מה לעשות, צריך שינוי במערכת החינוך פה..

15. MATERAZZI Member

דוגרי לדעתי זה לא כזה נורא, זה יהיה כמו אירופה בתי-הספר יבינו איזה חשיבות גדולה יהיה עליהם וינסו (אני מקווה) להיות יותר אנושיים ובית-הספר לא יהיה רק בית חרושת לציונים, אני חושב שזה בכלל לא רע שנלמד עד 4 גם ככה אנחנו גומרים כל יום באיזה 3 אז בישביל עוד שעה...
    בנוסף בעקבות זה עלולים להשתנות עוד כמה דברים כמו שעון הקיץ שיאיר עד שעה8 או אפילו 9 בערב כמו באירופה, הרי עם נסיים רק ב-4 אז כל שעות היום השתנו וכל הפיעילוית שלנו של אחר הצוהוריים יהפחו לפיעילויות של ערב וכמובן שאז יהיה אור עד מאוחר יותר וכל סדר החיים עלול להשתנות, הלימודיים בטח יתחילו ב-9 ובטוח יהיו עוד כמה דברים.
    אני חושב שזה גם יוריד משמעותיית את מספר החיסורים בביצפר כי עכשיו אתה לא יכול על כלכאב ראש או משהו להבריז כל יום יהפוך ארוך ומשמעותי.