זכויות השחקנים-יש דבר כזה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏9/1/08.

1. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

מבוסס על כתבה של שאול אדר מהגיליון החדש של "שם המשחק", לצד הכתבה המצוינת על הצ'מפיונשיפ.

בכל פעם ששחקן כדורגל מתלונן כנגד משהו הקשור בתנאי השחקנים, האוהדים מפתחים ציניות כנגדו. שחקנים מתלוננים על משהו שקשור בחוזה שלהם? "בשביל הכסף שהם מקבלים הם יכולים לסבול". השחקנים רוצים לבטל את משחקי חג המולד? "איזה מסכנים, הם יהיו פחות זמן באחוזות המפוארות עם החברה הדוגמנית שלהם". המצב מסתבך על אחת כמה וכמה, כאשר לא מדובר בעניין כספי, אלא סתם אנושי.

בחודש האחרון התקשר בלם פורטסמות' והנבחרת, סול קמפבל, לרדיו הBBC, והתלונן כנגד הדברים שאוהדי טוטנהאם צועקים לו במגרשים. "אם מישהו היה אומר לי ברחוב את הדברים שצועקים לי במגרש, הוא היה נעצר" אמר קמפבל, ויש מידה לא קטנה של צדק בדבריו. השירים שמכוונים לעברו מכילים איחולים לאיידס, סרטן ולעיתים אף למותו. קמפבל הוא כמובן לא השחקן היחיד שסובל מכך-גם כריסטיאנו רונאלדו שסופג קללות עזות ב19 מגרשים ברמיירליג, פרנק למפארד, יינס להמן ורבים אחרים מתמודדים עם הדבר.

כמובן, סביר להניח שהדבר הראשון שעובר לכם בראש תוך כדי קריאת הדברים הוא "איזה בכיינים", אבל נסו להתייחס ברצינות לסיטואציה. ללא הכדורגל, ללא היציעים המפרידים, יש לנו מצב של אדם X מקלל את אדם Y קללות חמורות וגסות. האם צריך להתייחס לזה? האם אפשר בכלל לעשות משהו בנידון? או שצריך להשאיר את המצב הנוכחי, כי הרי אין משהו כיף יותר מלצחוק על האם-אמא של הכוכב היריב?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/1/08
  2. mrwhat Member

זה לא משנה אם הוא מתבכיין או לא מתבכיין , צודק או לא(כמובן שהוא צודק) , אבל אי אפשר לעשות כלום נגד התופעה הזאת במישור הפרקטי.
    כמו שקאמפבל אמר, תוציא את המגרש , ותקבל קבוצה של אנשים מקללים בנאדם, נכון שזה מאוד מרגיז ומעיק , אבל אין מה לעשות נגד זה.
    ברמה האישית , אני מאוד מתעצבן שאנשים מקללים , והדבר היחידי שאני רואה שאפשר לעשות הוא לשים שוטרים ביציעים(כבר יש, אבל ניחא), וכל פעם שהוא רואה אנשים מקללים שחקן בצורה אינדווידואלית יהיה לו את הפריבלגיה להוציא את אותם אנשים, ואף לתת להם כנס כספי לא מבוטל.

נ.ב
    אני חושב שהטופיק הזה אמור להיפתח בכדורגל העולמי , כי זהו סוגייה אונברסלית שהמון שחקנים(לאו דווקא באנגליה) נפגעים ממנה.

3. D.Irwin Member

ככה זה בכדורגל, ככה היה תמיד, ככה יישאר.
    זה לא עניין של בכיינים או לא, למי שאין את האופי לזה שלא ייכנס לזה.

קחו את רונאלדו, זה רק מחדד לו את המוטיבציה.

4. TheLane Member

סול קמפבל, הוא ממש לא מי שצריך להיות הסמל של המאבק הזה. הצורה שהוא התנהג והמעשים שהוא עשה שווים כל chant שמישהו יכול לחשוב עליו. רוצה שלא ירדו עליך? אל תעבור ליריבה השנואה בחינם אחרי ששיקרת לכל העולם ואישתו.

5. Tony Adams Member

איך לעזאזל כבר קיבלת את שם המשחק החדש? בגיליון של חודש דצמ' כתוב שהגיליון של החודש הנוכחי יצא רק ב-10.1.
    וזה הטיעון שלדעתך מצדיק את הקללות? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/1/08
  6. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

לא יודע למה, אני תמיד מקבל בימי רביעי. אולי בגוש דן מחלקים לפני כולם. בכל אופן, הכתבה מופיעה בפינה של שאול אדר, עמ' 95.

7. spurs229 Member

לא הגיוני.
    שם המשחק יוצא תמיד ביום רביעי (שזה היום), כנראה התבלבלו בתאריך.

נערך לאחרונה ב: ‏9/1/08
  8. Tony Adams Member

אני תמיד מקבל באיחור. של יומיים-שלושה.
    מפלים לרעה את תושבי השטחים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

9. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

ומעבר לכך אלון, במטרה לחזק אותך -
    מה שסול קמפבל עושה הוא עיוות המציאות בצורה מחליאה, ובעיקר זילות להיסטוריה.
    כי כשסול קמפבל משווה את עצמו לשחקנים שחורים עד שנות ה-80, אני לא יכול שלא לחשוב (סליחה מראש על השפה הבוטה) - כוס אימא שלך!!!! מישהו זרק עליך בננות? נהם עליך? השחקנים ההם סבלו בשביל שאתה תרוויח היום משכורת עתק, את מירב התנאים, ואתה משווה את עצמך אליהם?? למה שהם עברו כל שבוע וכמשהו בנורמה? אפס!
    האם היו עוצרים מישהו כי קראו לו הומו או על כך שהלוואי וימות? אני רואה אנשים עושים את זה על הכביש ואת הערב הם לא מסיימים במעצר.
    סול קמפבל כבר ירק לשתי קבוצות בפנים, התנהג בצורה מחליאה ומזלזלת לכל מי שנתן לו תמיכה, הוא הבן אדם האחרון שיכול לבוא בטענות לאחרים.
    וזה לא מפתיע, שבסופו של דבר מי שנוהג לקטר על זה הם השחקנים הכי שנואים בליגה, הפרובוקטורים, אלה שנהנים לעצבן, אין שום הבדל במה שהם זוכים לבין זמר, שחקן טלוויזיה או קולנוע שמעצבן מישהו ומקבל על הראש... כאלה הם עסקי ה"שעשועים", אכזריים אך מתגמלים למי שיודע להבליג.

10. TheLane Member

כן.

אני בטוח שאתה אף פעם לא קיללת את אשלי קול, ד"א. שלא מגיעה לו שמינית מהשנאה שמגיעה לקמפבל.

11. Rudess Member

אגב, השכר הגבוה שהיה לקמפבל בארסנל (90 אלף פאונד בשבוע) נבע מעובדה אחת, ארסנל יכלה להרשות לעצמה לתת לו משכורת גבוהה מאחר והוא הגיע ב- FREE TRANSFER כמדומני.

לגבי הקללות, אין מה לעשות כנגד זה. מה שכן אני בעד ענישה כנגד קריאות גזעניות!!!

12. spurs Member

pussy...

רק מוכיח שהוא נקבה

כדורגלני יריב אוכלים קללות מה לעשות עם הכמויות כסף שהם מקבלים הם צריכים להתמודד עם זה בכבוד

13. spurs229 Member

לא יאומן!
    אבל בפעם הראשונה (והאחרונה), אני מסכים איתך לגמרי.

לגבי קמפבל, זה מה שיש לי להגיד:
    http://uk.youtube.com/watch?v=0omFxAPWRXc
    אני צילמתי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏10/1/08
  14. Pipe Member

להזכיר לכם מה הביא לדבר הזה?
    http://www.chinadaily.com.cn/sports/2006-12/28/xin_021203280913959228928.Xxx

"הייתי מזיין את אחותך הזונה" אינו יורד בערכו מ"אתה חתיכת כושי מתרומם". השחקנים (נכון שמטראצי לא בדיוק דוגמא מייצגת ל"שחקנים", אבל לצורך הענין) מקללים בינם לבין עצמם (טראש טוק הוא דבר שהיה ויהיה כמעט בכל ענף ספורט) ולהתלונן על קללות הקהל זו אפילו סוג של צביעות, שלא לדבר על כך שגם אם ממש ממש נרצה, אין משהו שאפשר לעשות כנגד זה. עד עכשיו לא מצליחים אפילו להתפטר מתופעת הגזענות, שחמורה פי כמה מידות מה"קללות הרגילות". הם היו חלק מהספורט ומתרבות האהדה וישארו חלק ממנה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/1/08