זמן לסיכומים :: 2012-13

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ADP, ‏22/5/13.

1. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

Francesco Totti: Has played 17 more accurate through balls (48) than any other player in Europe's top 5 leagues this season (Pirlo 31)

ואני אמשיך להתעקש - אחד המוסרים הגדולים בהיסטוריה. זה נתון מטורף.

עריכה
    נתון נוסף שהרגע הופיע:
    - Francesco Totti created the most goalscoring chances in Serie A this season (102)

נערך לאחרונה ב: ‏23/5/13
  2. Red47 Member

שחקן העונה? קאבאני, אבל ראוי לציין את טוטי, שחקן שבגיל כזה נותן עונה כזאת, פשוט אגדה..

פריצת העונה (שחקן בעל כישרון מוכר שבלט לראשונה רק העונה)? אל שעראווי. באמת שלא חשבתי שהוא יביא עונת פריצה כזאת כבר העונה, עונה קודמת הוא קיבל דקות פה ושם ומי זה להפוך לכוכב במילאן, שאפו.

תגלית העונה (שחקן שלא שמענו עליו בכלל לפני אוגוסט)? דה שיליו. הלוואי ועוד שחקנים צעירים כמוהו יקבלו הזדמנות

השחקן המאכזב? נלך גם על דה רוסי.. פשוט לא עלה לי שחקן אחר, מאוד מקווה שהוא ורומא יראו אחרת עונה הבאה

רכישת העונה? באלוטלי. רק לחשוב מה היה קורה אם הוא היה מגיע בקיץ

הפלופ של העונה?

השחקן הצעיר של העונה? לאמלה/דה שיליו/פוגבה

הקבוצה המפתיעה? אני אלך על פיורנטינה ולא על אודינזה. לא ציפיתי מהם שיפספסו את הצ'מפיונס במחזור האחרון

הקבוצה המאכזבת? אינטר בפער די גדול

מאמן העונה? מונטלה

המאמן המאכזב? סטרמאצ'יוני

משחק העונה?

שער העונה? די נטאלה נגד קייבו

נבחרת העונה (מערך לבחירתכם)? בופון: מאג'יו ברצאלי בונוצ'י פסקוול: פירלו וידאל מונטוליבו האמשיק: טוטי קאבאני

3. Don Joan Roman Member

שחקן העונה?
    מבחינתי שחקן העונה לא חייב לבוא מהאלופה אבל העונה הזאת ארתורו וידאל היה אדיר במרכז המגרש, בחלק ההתקפי, בחלק ההגנתי, פשוט שדרג את עצמו מהעונה הקודמת בעוד כמה אחוזים והפך לקשר המרכזי הכי טוב בליגה האיטלקית לטעמי, אם ימשיך במגמת השיפור שלו יש ליובה טופ קלאס פלייר

פריצת העונה (שחקן בעל כישרון מוכר שבלט לראשונה רק העונה)?
    אלשעראווי, לא רואה אופציה אחרת, אמנם במחצית השנייה של העונה ובעיקר עם הגעתו של באלוטלי הוא דעך אבל הוא נתן חצי עונה מדהימה שלאחשבתי שהוא סמוגל לתת אחת כזאת, ביסס את מעמדו ככוכב והעונה הבאה תהיה קריטית עבורו ועבור הקריירה שלו.

תגלית העונה (שחקן שלא שמענו עליו בכלל לפני אוגוסט)? מבחינתי מארקיניוס, בלם מצויין, צעיר, נמרץ, לדעתי אחד מהפתעות העונה למרות שרומא ספגה הרבה שערים בגלל האופי ההרפקתני של מאמנה בתחילת העונה זמאן.

השחקן המאכזב? אותי אישית מאוד אכזב מאוריסיו איסלה, יכולתי לשים אותו גם בתואר הפלופ של השנה אבל אני חושב שהוא עדיין שחקן מצויין שיכול לעזור ולתרום ליובנטוס, על כן אבחר בו כמאכזב עם תקווה שבעונה הבאה הוא יחזור להיות אותו איסלה של אודינזה.

רכישת העונה? מאריו באלוטלי, שחקן שהקפיץ את מילאן בכמה רמות מאז שהוא הגיע, אני שמח שכישרון יוצא דופן כמוהו חזר לליגה, תמיד טוב לראות את סופר מאריו בכושר כי הוא מוכשר בטירוף.

הפלופ של העונה? יש כמה, כולם מגיעים מאינטר, סילבסטרה, פריירה, אלבארז.

השחקן הצעיר של העונה? אל שעראווי, הסיבות למעלה בקטגוריית פריצת השנה

הקבוצה המפתיעה? אותי אישית הפתיעה מאוד פיורנטינה, כשראיתי את הרכשים שהיא עשתה ושמונטלה על הקווים האמנתי שהיא תשחק כדורגל חיובי ותהיה במרכז הטבלה אחריי העונה האיומה שעברה עליה לפניי אבל פיורנטינה נתנה משחקים גדולים, הייתה מרגשת כמעט כמו בעברה והיממה אותי, עוד שווה אזכור זו קטאניה

הקבוצה המאכזבת? אינטר, סגל טוב ותוצאות חרא.

מאמן העונה? וינצ'נזו מונטלה.

המאמן המאכזב? זדנק זמאן

משחק העונה? נהנתי מאוד מהמשחק המדהים בין טורינו לנאפולי, 5:3 בסיום, שערים אדירים, מהפכים, דרמות, משחק לפנתיאון

שער העונה? היו הרבה, פנאיוטיס קונה, פול פוגבה, גוקאן אינלר, אבל אני אלך דווקא על גול שלדעתי אולי היו יפים ממנו אבל לא היו מתוחכמים כמוהו, זה היה המשחק של רומא נגד אינטר שטוטי הכניס כדור גאוני לאוסבלדו שהקפיץ מעל השוער ופנימה, גול ענק שהראה עד כמה פראנצ'סקו טוטי שחקן כביר.

נבחרת העונה (מערך לבחירתכם)? 3:4:1:2
    האנדאנוביץ: קייליני, ברצאלי, בונוצ'י: קוואדראדו, וידאל, האמשיק אינלר: טוןטי: קבאני, די נטאלה

4. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

כתבתי את זה בסיכום שלי. בעיקר בגלל שלטעמי זהו הנתון החשוב ביותר לשחקן בתפקידו. האמסיק הרס קצת את ההישג כשהשתווה אליו במשחק האחרון (אותו טוטי החמיץ, שניהם עם 102).

בעצם, גם בעונה שעברה הוא הגיע לסטטיסטיקה דומה והיה זה הbitch slap הקבוע שלי לדבילים שטענו שטוטי גמור כי הפסיק לכבוש או לדהור מחצי מגרש ולהעיף כפית מעל הראש של ג'וליו סזאר.

5. Don Joan Roman Member

אני אישית מאחל לנו לראות עוד הרבה שנים טוטי גמור שכזה, שחקן אדיר, למרות שאני אוהד יובה היום בו הוא יפרוש יהיה יום עצוב לכדורגל.

6. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקן העונה: מבחינתי הקטגוריה הזאת שקולה ל"שחקן שבלעדיו קבוצה X לא הייתה מגיעה להישג Y". יובנטוס הייתה לוקחת אליפות גם ללא וידאל, רומא לא הגיעה להישג משמעותי למרות טוטי. נאפולי סיימה במקום השני ומארק המאשיק סחב אותה לא מעט משחקים העונה בדרך להישג הזה. הוא הבחירה שלי.

פריצת העונה: אל שעראווי כמובן. לקח את העזיבה של זלאטן בשתי הידיים ומינף אותה להצלחה מסחררת, לפחות בחצי הראשון של העונה. גם לייאיץ' ראוי לאזכור.

תגלית העונה: אני בוחר לתת יותר משקל ל"כישרון טהור" בהחלטה הזאת, כלומר שחקן שפרץ ואמור לפרוץ עוד יותר בעתיד, ואני חושב שהבחירה הטבעית כאן היא פול פוגבה. וורלד קלאס לעתיד ב-99%.

השחקן המאכזב: DDR. בצדק איבד את המקום בהרכב באמצע העונה, לגמרי לא מזכיר את עצמו.

רכישת העונה: נלך פה עם העדר ונבחר במרקיניוס. הגדיל את שווי השוק שלו בלפחות 500%. ראויים לאזכור: קובאצ'יץ' שלדעתי יעשה קריירה גדולה באיטליה, אם פסז' לא תעוט עליו כמו טרף בעוד שנתיים שלוש, וכמובן מריו באלוטלי שהעמיד סטטיסטיקה מטורפת (ובדגש על סטטיסטיקה).

הפלופ של העונה: אלבארו פריירה לוקח את הקטגוריה הזאת בלי למצמץ.

השחקן הצעיר של העונה: אריק לאמלה. לא אכנס לסטטיסטיקות, רק אציין שהוא גורם לי הנאה רבה מהכדורגל שלו ושל רומא, עוד שחקן התקפה מוצלח מבית היוצר של ארגנטינה בשנים האחרונות.

הקבוצה המפתיעה: הייתי בטוח שהם ייפלו השנה אחרי כמה שנים טובות בצמרת, ולגמרי הפתיעו אותי כשסיימו שוב במקום שמוביל לאירופה - אודינזה.

הקבוצה המאכזבת: אינטר. אחרי הניצחון עלינו הייתי בטוח שהיא חוזרת לעניינים, בדיעבד בדיוק קרה ההפך כשהיא התחילה להתפרק לאט לאט.

מאמן העונה: פרנצ'סקו גווידולין שאחראי להפתעה של הקבוצה המפתיעה שני קטגוריות למעלה.

המאמן המאכזב: סטראמצ'וני. חלק גדול מהנפילה של אינטר לקרשים.

משחק העונה: זיכרון קצר, ה4-1 על רומא בתחילת העונה ובמיוחד המחצית הראשונה מאותו משחק חקוקים לי בזיכרון יותר מכל השאר.

שער העונה: מיקולי, בעיטה מחצי מגרש (אני חושב שמול קייבו) בסיבוב הראשון.

נבחרת העונה (מערך לבחירתכם)?

4-3-1-2: הנדנוביץ'; ליכטשטיינר, בראצלי, בונוצ'י, רונקאליה; וידאל, האמשיק, מונטוליבו; טוטי; די נטאלה, קבאני.

מחליפים: בופון, מרקיניוס, קייליני, פירלו, מרקיזיו, לאמלה, דה שיליו, לייאיץ', קוואדראדו. ובטוח ששכחתי עוד מלא.

7. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה