זרים וחייזרים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ice Cream, ‏17/1/13.

1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

התקציב הממוצע בליגה הטורקית הבכירה גבוה משמעותית מזה שפה, יש שם אימפריות כדורגל וזו ליגה בטופ 7-8 של אירופה וטופ 10 עולמי בלי התלבטות בכלל, השוואה מוזרה.

2. עידן444 Member

אולי לא שמת לב- אבל הליגה הטורקית השניה השוותה לליגת העל שלנו- וזה התחיל דווקא מתגובה שלך...

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אתה הזכרת את הראשונה.
    בהשוואה לשנייה, אני חושב שדרמה די קלע בול - זו ליגה ברמה כללית של פלייאוף תחתון.

4. Drama2 הסמל מעל הכל

אתחיל מהסוף -
    1. אין הבדל גדול בין צמרת הליגה השנייה לתחתית ליגת העל מפני שיש באותן קבוצות מספר דומה של זרים.
    2. נכנסתי למשחקי ליגת העל ועשיתי לך השוואה:
    *הפועל ב"ש בליגת העל - 30 משחקים - 3 הפסדים - הקבוצות: מכבי ת"א (קונטנדרית), מכבי חיפה והפועל רעננה (עקב אכילס)
    *מכבי ת"א בליגת העל - 30 משחקים - 5 הפסדים - הקבוצות: מכבי חיפה, ב"ש*2,בית"ר (פ.עלייון) ובני יהודה. (פ.תחתון)
    לעומת זה, בטורקיה:
    *בשיקטאש - 27 משחקים - 2 הפסדים - הקבוצות: קראבוקספור (מקום 13), קסימפשה (מקום 8).
    *פנרבחצ'ה - 27 משחקים - 5 הפסדים - הקבוצות: בורסאספור (מקום 10), איסטנבול בסקשהיר (מקום 2), אנטליהספור (מקום 6), קייסריספור (מקום 15), קוניאספור (מקום 7).
    ההבדלים היחסיים בתקציב בין פנר לבין קייסרי הוא גדול פי כמה מההבדל בין ב"ש לרעננה או מכבי ת"א לבני יהודה.
    הפערים לא כאלו גדולים וכל קבוצה יכולה לנצח את השנייה, לצערי הרבה קבוצות תחתית נחלו לגאלאטאסריי הפסדים.
    הליגה הטורקית תחרותית מאוד.

לירן אוהב/ת את זה.
  5. סיונרה Member

תקנו אותי אם אני טועה אבל דיברו על הליגה התורכית השנייה. על השוואה בין הליגה התורכית הראשונה וליגת העל אין בכלל על מה לדבר.
    הייתי בשבוע שעבר במשחק צמרת בבונדסליגה 2, אגרסיבי עם גבול האלים ומהיר מאוד אבל מבחינת כדורגל, לא התרשמתי בכלל. האווירה לעומת זאת הייתה אדירה. איצטדיון מלא לחלוטין עם אנשים שמחפשים לקנות כרטיסים מספסרים, ב5 מעלות בחוץ.

Drama2 אוהב/ת את זה.
  6. עידן444 Member

הכל החל מהאמירה שיש קבוצות בליגה הטורקית השניה שמגיעות לפליאוף העליון בארץ בהליכה.
    לי זה נשמע קצת מוגזם.
    כמובן שזה מאוד תלוי איך עונה מתגלגלת.
    אם קבוצה כמו רעננה כל עונה מועמדת גם לירידה וגם לפליאוף עליון אז ברור שהפערים בין מקום 6 למקום שיורד ליגה הם לא דרסטיים- אז כן- יכול להיות שיש קבוצות בליגה השניה הטורקית שיכולים בעונה נתונה להיות בפליאוף עליון אבל גם בפליאוף התחתון. בדיוק כמו שמכבי חיפה היתה מילימטר מפליאוף תחתון.
    זה בטח לא בהליכה ואל תציירו לי את הליגה הטורקית כאילו ב״ש נאבקת שם על ההישארות בליגה.
    לא נפלתי מהכיסא מההישגים של הקבוצות הטורקיות בשנים האחרונות, ובטח לא מהנבחרת...

7. Drama2 הסמל מעל הכל

ב"ש לא לוקחת שם אליפות. לצורך העניין גם מכבי ת"א לא.
    קבוצות שנאבקות על הירידה בליגת העל הטורקית (כמו גאזיאנטספור), נכנסות לפלייאוף העליון כאן. כמו קבוצות צמרת ליגה שנייה.

לא חסרים זרים טובים שמשחקים שם בליגה השנייה, לדוגמא,
    מכבי תל אביב: לאמין דיארה מועמד להצטרף לקבוצה - וואלה! ספורט
    לאמין דיארה, חלוץ בן 31 מסנגל, מועמד לב"ש

8. עידן444 Member

זה שב״ש ומכבי ת״א לא יזכו שם באליפות וגם לא קבוצה מאוחדת שתעשה מהם- לא חידשת לי- כי פערי התקציב באמת אדירים- ובשל כך כוח המשיכה לשחקנים שכאן אפשר רק לחלום עליהם וגם כשהם מגיעים אתה מיד מחפש איפה הקץ׳.

9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני מעריך שמקומן של מכבי ובאר שבע מוערך פחות או יותר במקומות 7-11 (מתוך 18). מרכז טבלה.
    רק לצורך העניין - נוסא חתם בינואר בריזספור על חוזה גבוה די משמעותית משהיה לו במכבי, אם אני זוכר נכון סביב 600 אלף יורו נטו. הקבוצה הזו במקום ה-16 כרגע.

אגב, הקבוצה במקום השני שם כרגע היא הפתעה, אני אישית לא ממש מכיר אותה, אפילו לא כסתם קבוצת ליגה ראשונה.

10. Drama2 הסמל מעל הכל

זה נכון שאין כאן לקבוצות בארץ "שם" וזה לא מוקד משיכה. גם אין את הסכומים שיש שם לקבוצות הצמרת.

אך נחזור לקבוצות תחתית בליגה ראשונה או קבוצות צמרת בליגה שנייה,
    לא הכנסנו למשוואה את העובדה שהקהלים הללו מחזירים לבעלים הרבה מאוד כסף (כרטיסים, דמי חבר), יותר קל לגייס ספונסרים, והכי חשוב - השופטים בארץ לא יעמדו בלחץ מול קהל כזה. שורקים כאן לפי כמות קהל, ולפי העוצמה שלו, ירעדו להם שם הביצים.

בנו קבוצה טובה שמורכבת משחקנים וותיקים, כשרונות-על צעירים, זרים מועילים וזר תופס אש (אדאביור).

11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

את זה תיארתי לעצמי, רק מאיפה הם צצו?
    אני מכיר בשמות קבוצות טורקיות, בתקופת רביבו אפילו היית עוקב אחרי הליגה, בחיים שלי לא שמעתי על איסטנבול בסקשהיר.

12. Drama2 הסמל מעל הכל

זאת איסטנבול BB, לפני כמה שנים שינו לשם במפורש.

13. Telkiyski Member

הם לא הקבוצה האהודה על ארדואן?
    והם לא צצו משום מקום. לדעתי כבר כמה שנים שהם די מוצלחים, הפעם העונה הם ממש בצמרת והם רודפים אחרי בשיקטאש.
    שבוע שעבר הם נצחו את גלאטסראי 4-0.

14. Drama2 הסמל מעל הכל

הוא אוהד את פנרבחצ'ה יימח שמם, ולמרות זאת, הוא יודע מי המאמן הגדול ביותר.
    http://im.htspor.com/2014/07/26/ver1406534860/974224_detay.Xxx
    (באדיבות İstanbul Başakşehir Stadı’nın açılış töreni - 10 - Spor
    דר"א, הסמל משמאל לראשו של פאתיח הוא סמל עיריית איסטנבול.
    הם עלו ליגה (לפני כמה עונות) ותקעו יתד בצמרת.
    בשקשהיר היא קבוצה שמתקיימת ברובה מכסף מוניצפלי, את האיצטדיון שלהם (איצטדיון פאתיח טרים!!!!!!!!!!!!) הקימו לפני שנתיים או שלוש וזה נתן להם בוסט עצום (ע"ח הפועל בש).
    דר"א, לידיעת האיש והאיצטדיונים, @צ. שיף , ולידיעת @עיריית ת"א-יפו, את האיצטדיון שלהם בנו ב-16 חודשים בלבד. (מכיל 17K~ צופים)
    לא היה צריך להזכיר את זה :D

15. Drama2 הסמל מעל הכל

ואם כבר מדברים,
    הכוכב הגדול של בשקשהיר כבר התמודד מול ישראל,
    שחקן מעל הליגה שלנו.
    ספורט 1 - צפו: ישראל נוצחה בבוסניה 3:1
    קשה לי לראות קבוצה ישראלית מצליחה להנחית אותו בשנתיים הקרובות, אבל במידה וכן, מדובר בשחקן כנף מהרמות הכי גבוהות שהיו כאן.