חג המולד-יש מקום להתחשבות?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏24/12/06.

1. AW forever Member

יופי, זה ברור שאנחנו כולנו נהנים מהכדורגל במנות גדושות הזה בכריסמס, ושמבחינתי שכל שבוע יהיה כריסמס- לי לא ימאס זה בטוח. השאלה היא גם לא "האם השחקנים המסכנים זוכים לחגוג את החג כמו שצריך" ו"האם הם עייפים מידיי"- כמו שנאמר פה, עם הכסף שהם עושים לא צריך לבכות עליהם ואם לא טוב להם העומס שילכו לספרד. השאלה היא האם זה שיוויוני בעידן שלנו, שיש קבוצות שמחזיקות סגלים עמוקים ואיכותיים (לדוגמא צ'לסי), שיכולות לעבור את התקופה הזו יותר בסבבה מקבוצות עם סגל קצר ופחות איכותי, שבמקרה של פציעה ועייפות יעלו ילדים מהנוער (בהגזמה). ציטטתי באשכול של "עיתונות שחור-לבן" את הכתבה מ"וואלה"- מנהלים, יש מקום להעביר את ההודעה הזו לאשכול הזה.

2. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

להשאיר, בפירוש.

לא קונה את הטענה שהכדורגל השתנה. כן, הוא יותר אינטנסיבי. גם האימונים. זה סתם תירוץ.

ההתבכיינות של דייויד ג'יימס בתקשורת ("אני לא יכול לחגוג את החג עם המשפחה שלי") לא מקובל עליי. גאידמק ג'וניור משלם לבחור כסף שיפרנס את המשפחה שלו עוד כמה עשרות שנים. אתה משחק בליגה הבכירה כמעט עשור וחצי ופתאום נזכרת שזה מפריע לך? עובדי חברת החשמל, הכבלים והטלפון האנגלים גם עובדים בתקופה הזו, שומרים על מבנים, חיילים בצבא הבריטי, וכן הלאה לא נמצאים בבית בתקופה הזאת. מישהו שומע אותם מקטרים לעיתונים? אף אחד מהאנשים שציינתי לא מרוויח בשנה, חודש או שבוע עשירית מדייויד ג'יימס, או ראפה בניטז.
    מה גם שזו לא קריירה ל-45 שנים, בסך הכל 10-20 שנים, שזה הרבה מבחינת המשפחות שלהם אבל בסך הכל פרק זמן לא מחוייב לחלוטין.

שיתנו לנו להנות בשקט, לכל מקצוע יש החסרונות שלו - וזה אחד החסרונות של להיות כוכב כדורגל. בעיניי זה לא יותר מדי לבקש.

3. Ampelmann Member

כמה הבדלים בין היום ל-1960.
    אני לא אאריך, אבל תנסו לרדת to the bottom of it בבקשה.

קודם כל, היום יש הרבה יותר משחקים מאשר ב-1960. ליגת האלופות, אופ"א, משחקי ראווה ומשחקי נבחרת (מוקדמות מונידאל וחברים אחרים שלא היה בהם פעם צורך).

דבר שני, היום, בניגוד ל-1960, משחקים הרבה מאוד שחקנים זרים באירופה ובאנגליה בפרט, עבורם הכריסמס הוא תקופה נהדרת לחזור אל חיק המשפחה, אותה הם לא רואים ביום יום מפאת המרחק הגיאוגרפי.

היום בהחלט מתאמנים יותר מבעבר. גם יותר ימים וגם יותר שעות בכל יום.

אני בהחלט תומך בדיעה שהשחקנים מקבלים מספיק כדי לסתום את הפה ושיש מספיק מאבטחים, רופאים ונותני שירות שעובדים בתנאים מסריחים בהרבה בשביל סכומים שעבור השחקנים הם סה"כ עודף או יתרה, לכן קשה לי לקבוע. בינתיים, אני מעדיף שלא להביע דעה, to lay back ולהנות מההצגה הכי טובה שאפשר לקבל בישראל בתקופה הזו...

4. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

ד"א, סתם לידע כללי:
    בין ה6/12 עד ל1/1 יש לניוקאסל לא פחות מ9 (!) משחקים.
    כלומר בדיוק ממוצע של משחק פעם ב3 ימים.

אולי בגלל זה יש לניוקאסל בכל רגע נתון לפחות 10 פצועים...

5. KirkH Member

אתה רואה, בגלל כאלה דעות יש אנשים שמבקשים לקצצץ את המסורת.

"אולי בגלל זה..." אפשר לחשוב שדווקא היום מכל הימים בשנה, דווקא היום יש לניוקאסל כל כך הרבה פצועים. תקופת הכריסמס עוד לא התחילה וכרגע ניוקאסל רק מקבלת שחקנים חזרה מפציעות.

אגב, הממוצע של משחק כל שלושה ימים הוא לא משהו מיוחד לניוקאסל או משהו. זה מה שכל קבוצה משחקת.

6. ASROMA Member

תראו זה נכון שהשחקנים מקבלים שכר נאה לכל הדיעות , אבל מה עם הצופים?
    אני לא מצפה מאף שחקן שיוכל לתת את המיטב שבו (וזו הרי כל המסורת של הכדורגל האנגלי נכון?) כאשר הוא משחק ארבעה משחקים בשמונה ימים.
    לדעתי לצמצם את החגיגה לשני משחקים גם ישאיר את עניין המסורת של הדבר מבלי לפגוע באיכות המשחק.

7. ARSI Member

אני חושב שלא צריכים להיות משחקים בחג המולד. זה חג ומגיע לשחקנים לבלות עם משפחותיהם. תשימו את עצמכם במקומם: הייתם מעדיפים לעבוד\ללמוד מתי שמגיעים לכם חופש?. אני לא חושב שיבטלו את המשחקים כי זה נותן הכנסה כספית גדולה לקבוצות ולאנגליה (תיירות).

8. THE STRETFORD END Member

הבעיה הגדולה בקידמה זה שהיא לפעמים רומסת את המסורת,באנגליה המסורת הוא דבר ממעלה ראשונה ולכן בין היתר אסור לבטל את מרתון משחקי חג המולד,זה מה שמבדיל אותנו משאר העמים.

כבר עברתי 3 חגי מולד באנגליה ואני תמיד מרגיש באווירה המיוחדת,באווירת החג סביב הכדורגל,
    אסור להרוס את זה,
    הצבעים,הריחות,האפשרות של משפחה שלמה שיכולה ללכת להנות מהכדורגל ביחד(בגלל החופש הארוך),
    המשחקים הצמודים,כל זה חייב להישאר.

נכון שהשחקנים בני אדם עם משפחות,הכל טוב ויפה,צריך לזכור שחוץ מהשחקנים יש גם את כל אלה שעובדים סביב תעשיית הכדורגל בחגים אבל אלו חיי הכדורגל,מי שנמצא בתוך זה באנגליה יודע זאת מראש.

אבל אני כן בעד פגרה בת 10-12 יום לאחר מחזור הגביע,
    הקבוצות האנגליות,עם הקצב המטורף,עם ריבוי המשחקים בהחלט נפגעות לקראת סוף העונה כתוצאה מהעומס במשך העונה,
    גם אלו שמשחקות באירופה,גם אלו שנאבקות בליגה,גם אלו שעדיין משחקות בגביעים השונים,גם הנבחרת,
    פציעות,עייפות החומר,הלחץ,בהחלט יש מקום לפגרה קצרה יחסית,לא כמו בגרמניה למשל,
    צריך גם לחשוב על דברים כמו כר הדשא באיצטדיונים,במיוחד אלו בליגות הנמוכות,למרות כל הקידמה בנושא טיפוח הדשא עדיין אנגליה היא מדינה קרה וריבוי משחקים על הדשא די הורס אותו,אפשר לראות זאת בכמה וכמה מגרשים כבר עכשיו,דשא פחות טוב=פציעות=כדורגל פחות טוב,

אז כמו בהרבה דברים בחיים צריך להגיע לעמק השווה,לא לבטל את משחקי חג המולד הצפופים,כן פגרה קצרה לאחר מכן,ככה המסורת והחג לא נפגעים,ככה הקבוצות ירוויחו.

9. spurs229 Member

שימו לב שבמרץ יש (לטוטנהאם לפחות) רק שני משחקי ליגה כל החודש, כך שיש איזו פגרה.