חדשות חוץ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏10/11/09.

1. מזגן Member

אני לא מבין מה הטיעון שלך. אתה לא מסכים אם התוצר של המערכת או עם החלטות בית המשפט? את התוצר אפשר להסביר בקלות, שחורים פושעים יותר - קל.

בגלל זה אני מתעקש על זה שתראה איך מערכת המשפט מתנכלת לשחורים מול לבנים (ולא לבנים, יהודים ואסיאתים). ואני מתערב איתך שאתה תתקשה להוכיח חופן של החלטות. כי אתה תצטרך ידע במשפט סטייט שלא לדבר על ארה״ב ככלל, את כל העדויות והראיות, הטיעונים של עורכי הדין, האם בכלל היו למואשים עורך דין פרטי? האם הם פעלו לפי לוח הזמנים של ההליכים? הרשעות בעבר. וכו וכו וכו. בגלל זה אתה לא רוצה לדבר על ג'ורדן סמית' או וואטאבר מול אדם פרטי אחר. כי אתה יודע שברגע שאתה תתחיל לנבור במקרים ספציפיים אתה תראה כמה הטיעון שלך מפגר ולוקה.

אתה רוצה להאמין ברגרסיה של ההתפלגות של דוח פר יום בשנה בעיר של 10 מליון איש לרעתם של שחורים או גידול של סם בלתי חוקי אחרי פעמיים שהורשעת בשוד ואז נכנסת לכלא בגיל 75 לשארית החיים שיהיה לך לבריאות.

2. סיונרה Member

הבאתי לך מחקר שמראה ששחורים מקבלים עונשים חמורים יותר מבני גזעים אחרים. אתה טענת שאין כאלו. הבאתי לך מחקר כזה.
    אין מה להאמין או לא להאמין, יש נתונים, שנותחו על ידי אנשים יחסית רציניים שביצעו ניתוח סטטיסטי. אתה יכול להגיד שהניתוח לא שלם, בהתחשב בעובדה שעד לפני 3 הודעות לא ידעת מה זה רגרסיה, קשה לי להאמין שתמצא פגמים מתודולוגיים.
    בלי קשר, בשביל איזה טיעון קצה שמטרתו להגיד "הכושים דפוקים", אתה נוטה להתעלם מ90% ממה שאמרת ונתפס לקטנות. אני מדבר על העובדה שמערכת החוק והמשפט שם דפוקה לחלוטין, ושהנפגעים העיקריים מהדפיקות הזאת הם שחורים. התעלמת מהעובדה שהתרשים שהבאת (ללא מקור או הסבר) מראה ששחורים במעמד בינוני נכנסים לכלא באותה הסתברות כמו לבנים מאוד מאוד עניים. התעלמת מכך שחלק גדול מהאכיפה המשטרתית בארה"ב מתרכז בעבירות מאוד לא חמורות שבמדינות אחרות הן אפילו לא רישום פלילי. אתה ממשיך להתעלם מכך שככל שסף הכליאה נמוך יותר, אז יותר אנשים עניים נכלאים, וכתוצאה מכך נפגע להם בצורה מאוד קשה העתיד והיכולת לצאת מהמעגל.
    אם הטענה שלך היא שבסוף הכל מתנקז לאם היה לך עו"ד פרטי או לא, אז זו הוכחה לכך שיש בעיה בעשית הצדק.

3. מזגן Member

נו מה אתה ילד? אתה לא יודע איך מערכת הצדק עובדת פה? רק לפני שבועיים קישרתי בין בחורה שהואשמה (וגם נסחטה) על ידי המשטרה על אחזקת סמים (אותם היא החזיקה) לעורך דין פלילי. שיחת טלפון אחת ממנו והאשמות נזרקו. שכירת שירותים של עורך דין פרטי (ולא את זה של המערכת) קריטית כדי להמנע ממשפט הרשעות ושאר ירקות בכלא. אחד הטיעונים (של שחורים שמבינים עניין אגב, בין היתר) הוא ששחורים לא בקיאים במערכת ולא שוכרים או לא יכולים להרשות לעצמם בשום צורה הגנה של עורך דין פרטי. ואז נתקעים עם המערכת ועסקאות.

כמו שאמרתי אין מחקר אחד שמראה שיש הרשעה בלתי הוגנת. בזבזתי זמן יקר ועברתי על המחקר ששיתפת פה. ועל הטבלה שהם חיברו. וכמו שחשדתי. בלבולי תחת בלי שום משמעות באמת.
    הסיבה שאני יודע שאין מחקר אחד ושבטח ובטח אתה לא קראת אחד כזה היא שאנשים כותבים ספרים שלמים על משפטים כאלו או אחרים. ואתה רוצה להגיד לי שיש פרופסור בפסיכולוגיה שיכול לעבור על אלפי כתבי הרשעה של בתי משפט ולקבוע אם הם צודקים או לא ואם בגלל שזה לבן מורשע הוא קיבל פחות שנה או יותר שנה ממקרה זהה לחלוטין?
    אני מתחיל לחשוד שאתה לא מבין דבר אחד במערכת הצדק או שאתה מבין ובעצם מטריל אותי פה. אבל אין סיכוי שאתה מבין וכנה.

4. סיונרה Member

אין צורך להבין, הטענה היא שבמערכת המשפט האמריקאית היותך שחור מגדילה את הסיכוי שלך להכנס לכלא, להכנס לכלא מגדיל את הסיכוי שלך שהחיים שלך יהיו פח. אם זה בגלל שהשופטים גזענים או מכל מני סיבות זה פחות רלוונטי להציג את הבעיה. לפתור אותה כבר הרבה יותר קשה. אם המערכת מביאה אותך למצב שבו בלי כסף והבנה במערכת המשפט אתה תורשע בכל מני עבירות מגוכחות ואז תיכנס עליהן לכלא, אז המערכת דפוקה.
    גם בישראל כנראה המגזר הפרטי עושה זאת טובה יותר מהציבורי, אבל כאן לא מכניסים לכלא על כל שטות, ולכן לאנשים שנתקלו בחוק יש גם אפשרות לשנות כיוון בשלב הבא.

5. Bitcoin Member

גם אם יד פה קורלציה זה לא בהכרח מצביע על סיבתיות. אני מקווה שאתה לא באמת חושב שהסיבה היחידה השחורים נכנסים לכלא יותר מלבנים זה כי גזענות.

6. סיונרה Member

מתי רשמתי שזה מה שאני חושב?

7. מזגן Member

רגע אז שאני אבין. מערכת המשפט בארה״ב פגומה כי יש ייצוג רב לאוכלוסיה של הלבנים בפשע צווארון לבן?

8. מזגן Member

Meanwhile in New Jersey

Rutgers Declares Grammar Racist - The Jewish Voice

זו תצוגה מעולה של המיקרוקוסמוס של ארה״ב.

1) אקטיביסטים שמאליים מטורללים במסווה של אנשי מקצוע (יהודים ב-90% מהמקרים אם לא יותר) מכריזים על דבר שרירותי יומיומי כגזעני (הפעם זו גברת וולקוביץ' מכריזה זאת לגבי השפה האנגלית)

2) נציג ה״ימין״ (מר ג'ונסון) ליברטריאני מטורלל בעצמו עם טיעון נגד מפגר לחלוטין - ״השמאל הוא הגזען האמיתי פה!״.

אולם הטיעון של ג'ונסון קוהרנטי הוא עושה כלום כדי לשכנע אף אחד בשום דבר. על קונסרבטיבים כאלו נאמר:
    The conservatives could not even conserve the lady's room

בערך כל סיפור כזה בארה״ב מתנהל בצורה כזו. שמאלן מהפכן מטורלל מכריז דבר מה גזעני. בן שפירו וחבורת ה״קונסרבטיבים״ שלו טוענים שאותו שמאלן הוא הוא הגזען האמיתי פה וממשיכים חלילה. בזמן שהשמאלנים ממשיכים להחריב את המדינה.

נערך לאחרונה ב: ‏27/7/20
  9. DRORIKO Member

10. מזגן Member

זה חוזר על עצמו בכל מקום. ברגע שמפסיקים עם שמירת מרחק ולבישת מסיכה הוירוס חוזר להדביק באופן מעריכי. והמשמעות של זה היא שאפילו אם הוירוס יחוסל בגרמניה לחלוטין ברגע שיפתחו את נמל התעופה הוירוס יחזור מיד והם יחזרו להתחלה.

11. סיונרה Member

וכשזה קורה צריך להיות מוכנים ולהגיב בהתאם. זאת לא מלחמה של יומיים ולא של שבועיים אלא של שנה-שנתיים. המטרה שלנו זה לקנות זמן עד שנדע להתמודד איתו בצורה הטובה ביותר.

12. abcd Member

חבל שחיבור חסר משמעות של קלישאות לא מחסל את הנגיף.

מזגן ו-VAR אוהבים את זה.
  13. סיונרה Member

גם טמטום לא מחסל את הנגיף, זה לא מפריע לך.

14. abcd Member

חחח גדול, הראית לי.

15. סיונרה Member

אני לא צריך להראות לך, אתה רוצה להיות פוץ אידיוט זה עניין שלך.