חדשות חוץ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏10/11/09.

1. DRORIKO Member

אני אסכם את הדיון,לפחות מהצד שלי. אפשר לאהוב את טראמפ ואפשר לא לאהוב אותו, אבל גם לזה יש גבול. לבזות את ההמנון באמצע משחק פוטבול זה לעבור את הגבול. אם הייתם אומרים לי שטראמפ חוקק חוקים גזעניים הייתי מסכים עם המוחים, אבל הוא לא עשה כלום, זה סתם אנטי שהצטבר כלפיו מאז שנבחר. אז מילא לבזות את כבוד הנשיא אבל את ההמנון? אם דבר כזה היה קורה במשחק של הנבחרת השחקנים אוטומטית היו הופכים לאויביי הציבור, ובצדק. אני גם לא אוהב את החרם שגולדן סטייט עשו על טראמפ, לדעתי זה אקט בריוני. כמו שאמרתי עוד מתחיל הדיון, יש כמות לא קטנה של אנשים בארצות הברית שסימנו את טראמפ. נכון שהוא תורם לזה עם הסגנון הפרובוקטיבי שלו, אבל הוא לא היטלר ולא מוסליני. די עם השטות הזאת כבר.

2. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הם לא הפליצו באמצע ההמנון. הם לא הוציאו אצבע משולשת באמצע ההמנון. הם לא קראו בוז באמצע ההמנון. הם לא התחילו לשיר מילים אחרות באמצע ההמנון. הם הביעו את מחאתם בצורה ברורה ושקטה בזמן ההמנון, מבלי לבזות אותו.

טראמפ, בהתנהגותו, ממיט חרפה על הבית הלבן ועל מוסד הנשיאות. במצב כזה, כשהוא לא מכבד את המקום והתפקיד שבו הוא נמצא, אין סיבה שהספורטאים יחושו חובה לעשות זאת. להפך.

הדבר התקין פוליטית עבורם היה להגיע כאילו הכל בסדר, לחייך למצלמות ולשתוק. טראמפ - ההוא שנבנה על היעדר תקינות פוליטית - אמור להריע להם על כך שנמנעו מכך ועל כך שהביעו את תחושותיהם האמיתיות כלפיו, לא?

3. Lebron Member

סלח לי אבל אני לא קונה את הרגישות שלך להמנון האמריקאי. לי פשוט נראה שנפלת לנרטיב של טראמפ. תסביר לי מה הביזוי פה? הם כולה כרעו ברך בהמנון כסוג של מחאה על מצב השחורים באמריקה, זה עוד קרה כשאובמה היה נשיא. זה מחאה שקטה ולא אלימה שלא באמת פוגעת באף אחד. ומי שנעלב, שיתגבר, למה? כי חופש ביטוי.

טרמפ יודע שהבייס המשמעותי שלו הם רדנקס בורים שמשום לה לוקחים קשה אקט של כריעת ברך בזמן המנון, אז הוא יצר פה סיפור עם נרטיב "ביזוי ההמנון והמדינה" ועשה על זה הון פוליטי, התוצאה? עוד קיטוב בין לבנים לשחורים. מי שבאמת מרוויח מזה זה שונאי הלבנים ושונאי השחורים משני צידי המתרס שמתחזקים מהשיח התקשורתי שמגביר את המתח והחשדנות. דיברתי על זה לפני שטראמפ נבחר, שהוא מחזק קבוצות שוליים קיצוניות שרק מחכות לבלגן.

תסביר לי באמת איך כריעת הברך הזאת פוגעת במישהו ומה מבזה בה? כי אין בזה שום היגיון, רק רגש מטופש להמנון וכעס על פאקינג כריעת ברך.

אכן זאת הבעיה הגדולה של ארה"ב. אין עוני, אין אלימות, אין איומים פוטנציאלים מבחוץ, זה, הכריעת ברך הזאת.

נערך לאחרונה ב: ‏26/9/17
    אמיר ע אוהב/ת את זה.
  4. DRORIKO Member

זאת התממות, לכרוע ברך אפשר תמיד, למה דווקא בהמנון? אין כאן שום התרסה נגדו? וברור שמותר להם,וברור שזה חופש ביטוי, גם לשחקני הנבחרת שלנו מותר לא לשיר בהמנון,אין חוק נגד זה, זה פשוט מעשה לא ראוי שהיה מבזה את ההמנון ואותי בתור אוהד של הנבחרת(לא מדבר על השחקנים הערבים שיש להם "פטור") ואם זה שהתקווה חשובה לי אומר שאני בור רדנק אז אני גאה להיות בור רדנק.

5. סיונרה Member

אני לא מת על המחאה הזאת, אבל טראמפ עם תגובה צינית לחלוטין שמנסה להסית נגד המוחאים כדי לזכות באהדה רק יוצר שנאה ופילוג. עושה רושם שהוא צפה בקלטות של מירי רגב.

6. DRORIKO Member

הוא לא היה אמור להגיב אחרי כזה מעשה קיצוני?

7. Lebron Member

לא אמרתי שאתה בור רדנק, השאלה מה אתה מחשיב כמבזה.

גם אותי התקווה יכולה לרגש, השאלה היא עד כמה אני מתייחס אליה בחרדת קודש. לנסות לעורר מחאה שקטה ולהעביר מסר על מצב השחורים באמריקה לא נתפס בעיני כביזוי, יש כאן מצב חברתי בארה"ב של מיעוט שברובו נחשל שנועד להעלות מודעות. אני לא לגמרי מסכים עם כל המסרים של אלו שמוחים ולדעת BLM הוא ארגון הכולל בתוכו לא מעט שונאי לבנים ומשטרה באופן כללי, אבל בהחלט יש היגיון למחאה הזאת בהתחשב במצב.

לגבי יחסי טראמפ-שחורים אגיד דבר כזה - רוב השחורים שונאים את טראמפ, הוא נתפס בעיניהם כגזען וכמתנשא עליהם. אני לא יודע אם טראמפ גזען או לא, אבל לדעתי זה שטראמפ, הלבן הפריבילג, שמחזיק בייס של רדנקס גזענים לבנים אחרי אובמה שהיה הנשיא השחור הראשון וככזה הוא סוג של אליל עבור חלק גדול מהשחורים בארה"ב יצרה הרבה תסכול אצלם וזה בא לידי ביטוי גם ביחס של מובילי דעת הקהל של האוכלוסייה האפרו האמריקאית כלפי הנשיא.

טראמפ החליט שהוא רוצה להיות נשיא. כבדרן הוא לא היה יותר מקוריוז, כשאמר את מה שאמר על אודונול זה שיעשע אנשים כי הוא היה בסה"כ סלב.
    ברגע שהוא החליט לרוץ לנשיאות, לייצר שערוריות כל יומיים, לעלוב באנשים כל יום וליצור קיטוב בין אוכולוסיות שונות, זה היה ברור שהוא ייצר עבורו הרבה שונאים שירצו במפלתו.
    הוא בחר להיות נשיא, הוא בחר לנהל את הקמפיין שלו באסטרטגיה הזאת,אז שיידע להתמודד עם השנאה כלפיו. בינתיים הוא מחליט להתמודד עם זה באמצעות ציוצים נגד כל עיתונאי או מישהו מפורסם שמעליב אותו. או שזה קמפיין עבור הבייס או שהוא ילד קטן. כך או כך זה מביך.

8. DRORIKO Member

לא שאני מתיימר להיות מומחה לחברה האמריקאית, אבל שאלה לי אליכם. אובמה היה נשיא 8 שנים, איך זה שאחרי 8 השנים האלה המצב של השחורים עדיין בקנטים? איפה האחריות שלו? איפה האחריות של השחורים עצמם?

9. Lebron Member

בזה צריך נשיא להתעסק? שיא הרצינות אני שואל אותך. בשביל גינוי על כריעת ברך בהמנון של משחק פוטבול בין היתר צריך לבחור נשיא? אני הייתי מייעץ לא להקדיש שנייה להתעסקות במחאה הזאת.

10. DRORIKO Member

תאמין לי שטראמפ מתעסק המון באיראן, סין וכל החרא הזה. אבל גם ביבי מתעסק בזה המון, זה לא אומר שהוא לא צריך לשתוק כשהתקשורת עושה לו דמוניזציה

11. Lebron Member

זה כבר נושא אחר. ברור שגם להם יש אחריות (במקרה של השחורים - הכוונה לאליטות שלהם, אלו עם ההשפעה). אבל זה צריך להיפטר בתוכם, יש גם קולות של ביקורת עצמית בשיח של האוכלוסייה האפרו האמריקאית, אם אולי לא דומיננטים מספיק אבל אני לא מספיק בקיא בעניין.

זאת אחת הסיבות שאני חושב שאובמה היה נשיא רע, הוא בחור כריזמטי וחכם אך גם עצלן שאוהב את החיים הטובים. הוא בילה יותר מדי זמן בלשחק גולף ולהתמנגל עם תורמים עשירים במקום ליישם את המדיניות שבשמה הוא נבחר.

זה לא אומור שלאליטות הלבנות בממסד ובמערכת הכלכלית והאזרחית אין אחריות.

12. Lebron Member

אז יש לנו סטנדרטים אחרים ממנהיגים. אני מעדיף מנהיגים שלא עסוקים בלהעלב ולעשות על זה רווח פוליטי.

אבל כנראה שזה עובד להם, עובדה שאתה ואחרים עוקבים אחרי באדיקות אחרי עלילת "התקשורת השמאלנית והשקרנית רודפת אותי", והם מצליחים למתג את עצמם כגיבורים של הסיפור ואת "התקשורת" כנבל האולטימטיבי.

13. DRORIKO Member

צודק, זאת עלילה ואנחנו כולנו פרנואידים. התקשורת מאד מאוזנת ואוביקטיבית, הנה רק עכשיו ערוץ 10 הביאו בשם האיזון את ברק רביד הבכלל לא שמאלני. שבוע טוב.

14. Lebron Member

אתה רק מחזק את הטענה שלי. בחרת בסדרה במהשכים - טראמפ\ביבי vs התקשורת את הצד של טראמפ וביבי כגיבורים ואת התקשורת כנבלית והעניין שלך בפוליטיקה כפי שניכר בעיקר מוקדש ללעודד את טראמפ וביבי מהטריבונה. מבחינת ביבי - קול מובטח.

מה שאני ממליץ לך זה להתייחס לתוכן הביקורת עליהם, אם אתה לא מקבל אותה, סבבה, אני לא אומר שכל ביקורת על טראמפ או ביבי היא עניינית, אבל אם הביקורת עניינית ומגובה בעובדות, אז אפשר גם להתייחס אליה ברצינות במקום לבחור צד על אוטומט.
    הרי אני בטוח שגם אתה לא חושב שטראמפ וביבי מושלמים ובסדר בכל דבר, אני בטוח שתוכל להודות שלפחות חלק מהביקורות מוצדקות ואתה יכול להבחין בין ביקורת עניינית ללא עניינית.

אמנם יש לי דעה כללית שלילית על שני החברה האלה אבל אני יודע להבחין גם בביקורות על טראמפ וביבי שהן שטויות ונובעות משנאה ולכן אני לא מתייחס אליהם. לביקורות המוצדקות והענייניות אני בהחלט אתייחס.

התקשורת היא לא מפלצת בעל גוף אחד, היא מורכבת מאנשים בשר ודם עם דעות, מחשבות ורגשות, ומאחר והתקשורת בארה"ב ובישראל חופשיות יש בה הרבה גילוי דעה. בחירה שלך למה להתייחס ולמה לא. לי זה נראה שהתקשורת מעצבנת אותך כי היא מעצבנת את ביבי וטראמפ, אני לא מבין איך היחס כלפיהם נוגע אליך באופן אישי מלבד זה שהצבעת לראשון ואת השני אתה תופס כאוהב ישראל.

שבוע טוב וגמר חתימה טובה.

15. DRORIKO Member

גמר חתימה טובה.

תראה זה לא רציני לקרוא אוהד מהיציע למישהו שהצהיר פה שאסור לאתרג את ביבי. לצערי אני למוד תקשורת כבר הרבה שנים והיא נוטה חזק שמאלה, את זה לא רק אני אומר אלא אישים כמו אהוד יערי ושלי יחימוביץ׳, שהם בשר מבשרה של התקשורת. אבל אני לא צריך אותם בשביל להגיד את זה, אני רואה את זה גם לבד. אגב זה היה ככה גם כשביבי לא היה בשלטון(בהתנתקות למשל) ככה שלהציג את זה בתור ״ביבי VS התקשורת״ זה שטחי, הסיפור הוא הרבה יותר רחב מזה. זאת אומר הרדיפה של ביבי היא חלק מזה, אבל זה לא כל הסיפור.