חדשות, שמועות ועידכונים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏24/5/04.

1. ArsenalFan Member

תמצא אולי נחמה בכך שלידס הביאו מיונייטד את דני פיו? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

2. ScottishGunner Member

Well said. נמאס כבר ממנו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx

אם רוני עובר למנצ'סטר, זו תיהיה אחת ההעברות המגעילות ביותר שהיו אי פעם. שוב מנצ'סטר יונייטד מתנשאת על פני הליגה בכך שהיא מאיימת לקחת את שחקני המפתח של הקבוצות הקטנות, כמו שעשתה עם סאהה בינואר. ביחד עם סמית', שפעם חיבבתי (לא עוד), חלאה וסאהה, איפה רוני בדיוק חושב על מקום בהרכב? העיקר בתחילת העונה הייתה למנצ'סטר יונייטד בעיית חלוצים, חס וחלילה שלא יפתרו אותה בצורה מתונה יותר.
    חוצמזה, משה, רונאלדניו הוא אחד מאלפים שהיה כוכב בגיל 19 ובאמת התפתח לשחקן גדול. יש אינספור דוגמאות לשחקנים שעשו מהם כותרות, ולא יצא מהם כלום. לי שארפ אומר לך משהו?
    לכן, אל תסיק מסקנות יותר מידי מהר, לכאן או לכאן.

אני חושב שארסנל לא צריכה לעשות יותר העברות הקיץ, הסגל הנוכחי + ואן פרסי כבר עולה על גדותיו. רק שוער טוב (וגם לא, ראמי שאבאן מעולה, סטויארט טיילור עוד יותר) ובלם ספסל שיתפוס את מקומו של קיאון ליד ונגר ופאט רייס. קוקו, רייזיחר ו-VB הם כבר מזמן שחקנים סוג ג', הייתי יותר מצפה שקבוצות כמו בולטון או צ'רלטון יביעו עיניין בהם.

3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

רייזיכר וקוקו דווקא בסדר גמור. קוקו שחקן טוב מג'ילברטו ללא ספק - יש לו בעיטה מצויינת מחוץ לרחבה, והוא יודע לעשות סדר בקישור. גם רייזיכר לא כזה נורא, למרות שאין ספק שהוא מתחת לרמה של ארסנל.

ודני פיו לא מגן. הוא קשר.

4. Mighty-Whites Member

זהו,העיסקה הושלמה ואלן סמית' הוא מהיום שחקן מאן יו.הוא לא מביט אחורה,לא בזעם,וגם לא באמפתיה,הוא קיבל את מה שהוא דרש,ושיקפצו כולם,גם ההנהלה שיכלה להרוויח עוד 2-3 מיליון ולשפר משמעותית את המצב הכלכלי אילמלא האנוכיות הזוועתית שלו,ובעיקר האוהדים שלא ישכחו ולא יסלחו לעולם.וכשמצב הקבוצה קשה כל כך,באמת שזו לא פחיתות כבוד לעבור לאנפילד תמורת 10 מיליון פאונד,זה אפילו מכובד מאוד,גם לו,מקצועית,וגם כלכלית לקבוצה. כך היה "מרוויח" מכל הכיוונים-לא מטריף את האוהדים שבחיים,אבל בחיים לא יסלחו לו על זה,וגם עוזר להנהלה להכניס כסף לקופת המועדון.ככה היה מתנהג סמל אמיתי שטובת המועדון בו גדל מגיל 0 והעיר בה נולד "עומדים לנגד עיניו יום ולילה",כפי שהיה נוהג לומר בכל הזדמנות לכל מי שרצה לשמוע,וגם למי שלא.אלן סמית' יצא מהסיפור הזה רע מכל הכיוונים.רע מאוד.בלידס הוא שרוף,הכרטיס לאולד טראפורד הוא לכיוון אחד.

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/l/e/e/d/s/1/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200404091757096370/200404100407428339/lufc.Xxx
    With You In Fire And water-Leeds United,Love Of My Life

נערך לאחרונה ב: ‏26/5/04
  5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא שחקן כלבו.
    הוא שיחק בליגת האלופות מול דפור, והוא שיחק כמגן.
    נכון שהתפקיד שלו הוא קשר, אבל הוא יכול לשחק(וכבר שיחק) גם כמגן.

בקשר להיינצה, הסיכוים שהוא לא יהיה ביוניטד גדולים.
    לפי העיתונים בספרד ולנסיה רואה בשחקן כמחליף לאז'אלה במידה ויעזוב, ומוכן לשלם 6 וחצי מיליון ליש"ט כדי להביא אותו לספרד.
    יוניטד כאמור הציעה 6 מיליון ליש"ט על השחקן, אולם ההתענינות של אינטר וולנסיה בינתיים דוחים את החלטת פריס האם לאשר את העיסקה.

בקשר לאלן סמית', שעליו לידס קיבלו 6 מיליון ליש"ט(4 פחות ממה שליברפול הציעו עליו), אני מקווה שהוא יממש את הפונטציאל שיש בו ביוניטד.
    אני מקווה שהמעבר שלו ליוניטד קצת ירגיע את האופי הבעיתי משהו שלו והוא יוכל כמו שחקנים טובים אחרים שעברו מלידס ליוניטד, להתבטאות היטב בקבוצה.
    סמית' חתם ל5 שנים ביוניטד, עד ה30 ביוני 2009.
    זה מה שסמית' ,פרגוסון ודיויד גיל אמרו:
    Alan Smith said "I have grown up at Leeds and spent some wonderful years there and I would like to thank everyone associated with the club. Now I feel it’s the right time to move on and there could be no better club than Manchester United. To be joining one of the best clubs in the world is fantastic and I am looking forward to the new challenges that face me."

Sir Alex Ferguson said: "I have never been more impressed with a young player, his desire to play for Manchester United is fantastic. Certain young people come along with a special determination, and after speaking to him I expect that from Alan Smith. That desire will take him a long way."

David Gill, Chief Executive of Manchester United PLC, said "Alan is a very young, committed and determined player. On the pitch he is fearless and this attitude will be a terrific asset to Manchester United."

סמית', ברוך הבא. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wave.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/5/04
  6. Kiko Member

שופט יכול לשפוט בליגה האיטלקית עד גיל מסויים (לא זוכר בדיוק), קולינה הגיע לגיל הזה ובגלל זה הוא לא יכול להמשיך לשפוט באיטליה, אבל כנראה שבאנגליה גיל הפרישה קצת יותר גבוה.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני לא מאמין שדבר כזה יקרה...

קולינה כבר אמר שהוא יפרוש בתום העונה ואני לא מאמין שהוא יעבור לאנגליה. רק חבל שהוא פורש, השופט המושלם.

8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

חשבתי שהיינצה כבר סגור.
    ושמע, לדעתי אתה ממש צריך לקוות שהוא לא יגיע. כבר שטחתי אינספור פעמים את התיאוריה למה הסיכוי של דרום אמריקאים להצליח באנגליה אפסיים, ויש כיום בשוק בלמים טובים ממנו בהרבה, ובמחירים יותר נוחים. חוץ מזה, ההשעיה של ריו נגמרת מתי, אוקטובר? לא עדיף לסחוב עד אז עם בראון ולחכות שהוא כבר יחזור?
    Mighty Whites, לא יודע אם במקרה יצא לך לעיין בעיתון הספורט של הארץ אתמול, שדן בקבוצות מתפרקות כלכלית ואיך הן תמיד חוזרות - דיברו שם על פיורנטינה ועל הפועל חיפה כמשל. נראה לי שזה היה מעודד אותך.

ומוזר שאני לא רואה את הידיעה הזאת כאן, או יותר נכון שמועה, שטוטנהאם הציעה לאדגר דאווידס 6 מיליון פאונד לשנתיים.

9. KirkH Member

Maybe, just maybe it got to do with the fact your team dosen´t have a manager yet...
    Chealsea are in to him also if Maka goes back to spain - but until both clubs have a manager it is all silly-season bullshit talk

10. toon-UPON-tyne Member

הדיבור היה להחתים את קולינה שיבוא רק לכמה משחקים חשובים ורגישים לאנגליה...
    והוא הודיע שהוא פורש משיפוט באיטליה? כי היה כתוב שהוא ימשיך לשפוט שם...

ובקשר לצלסי אפשר לדבר על העברות גם לפני המאמן...

11. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון, זה לא הפריע לרובו לעבור אלינו. אלה יכולתות להיות החתמות של ההנהלה.
    אני פשוט מת לדעת מי יאמן אותנו עונה הבאה, ואשמח מאוד אם יצליחו להנחית את גרונקיאר.

12. Mighty-Whites Member

עוד קצת לגבי הסיבות ליריבות הקשה והמרה בין לידס למנצ'סטר.היריבות העזה בשטח הכדורגל,שההיסטוריה שלו בשני המועדונים החלה בתחילת המאה שעברה,היא רק סימפטום כמובן לסיבות גדולות ומשמעותיות בהרבה מעוד הקפת אליפות או הנפת גביע.התקופה הקדומה בה אנגליה היתה עדיין מורכבת משבטים,סאקסונים,נורמנדיים וכו',
    אופיינה באלימות רבה וקשה ובמלחמות בלתי פוסקות על שליטה וטריטוריה,כמו גם נאמנות לשליטים שונים.אחד הסיכסוכים החריפים,המרים והאלימים ביותר בתולדות הממלכה המאוחדת-אנגליה דאז,היה מלחמת האזרחים בין יושבי חבל לנקשיר,שם ממוקמות בין היתר בלקבורן ומנצ'סטר ושסמלו הוא השושנה האדומה,לבין חבל יורקשייר רחב הידיים שם שלטה ללא עוררין העיר לידס.מקור השם לידס אגב הוא מצרפתית/לטינית.התושבים הרבים שנדדו ממקומות שונים באנגליה וממקומות אחרים באירופה והגיעו ליורקשייר בעידן שלאחר תקופת השבטים הקדומים,שינו את שם המקום שהיה לטיני/צרפתי במקורו כאמור ונקרא בתחילה Lege או Leged לשם קל ונוח יותר לביטוי,כמו גם יפה יותר ובעל אופי,זהות ועוצמה-Leeds."המובילים",עם שינוי איות קטן.העיר היתה מורכבת בתחילה מכפרים רבים ושונים שהיו סמוכים זה לזה,והתאחדו במשך השנים לכדי יחידה אחת,לימים בירת חבל יורקשייר שסמלו השושנה הלבנה.מלחמת השושנים-War Of The Roses היתה אחת מהמלחמות הקשות,הארוכות והעקובות מדם שאנגליה ידעה מימיה,והתפרשה לסירוגין על פני כשלושה עשורים,בין- 1455 ל-1487.החורבן,ההרס ואובדן חיי האדם הרבים מספור בתום שלושת העשורים העקובים מדם הללו היו כה קשים ומחרידים,קשים יותר אפילו ממלחמת מאה השנים,שהתרחשה במאה שקדמה לזו של מלחמת השושנים.כאן נבטו זרעי השנאה,האיבה והעוינות העצומים בין מנצ'סטר ללידס,שנאה עזה שהונצחה בסיפורי מלחמה הירואיים,אגדות,ומיתוסים שסופרו מאב לבן מסביב למדורות עשנות,בבתי טיט מכוסים גגות קש,עברה מדור לדור,ונמשכת עד עצם היום הזה.זר לא יבין זאת.הזכרון טרי כל כך,השנאה העוינות והיריבות קשים ומרים כל כך,ונמשכים עד עצם היום הזה,כאילו רק אתמול שככו הדי הקרב האחרון.והקרבות אכן נמשכים עד היום,על כר הדשא,בין המחנות הלבנים והאדומים.בשנות ה-60'-70' של המאה הקודמת טיפס שוב מפלס האלימות בין שני מחנות האוהדים העצומים לשיאים חדשים,כשלידס האימתנית והדורסנית של דון ריווי,בעידוד מאסיבי של הקהל העצום,האלים והמפחיד שלה,שגרם לאוהדי מילוול וווימבלדון להיראות כמו חבורת דודות חביבות בבינגו של יום ראשון במתנ"ס השכונתי,עקפה את היונייטד בקרב על ההגמוניה באנגליה וביבשת.הנושא הוא כה רגיש וכאוב,ולכן זוכה עתה אלן סמית' שחצה את הקוים ו"ערק" למחנה האויב,לקיטונות של שנאה ובוז מצד אוהדי לידס,שעדיין לא התאוששו מטראומת קאנטונה ב-92'.ממש כמו אז לפני למעלה מ-500 שנה,סמית' הוא לא אחר מאשר בוגד שדינו אחד-גלות מטאפורית למחצה מחבל יורקשייר,לנצח.

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/l/e/e/d/s/1/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200404091757096370/200404100140388632/1972team.Xxx
    אימת היבשת 1972-ה"קניבלים" של ריווי אוספים עוד תואר.השתיקו את חבל לנקשיר לכמעט 2 עשורים.

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/l/e/e/d/s/1/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200404091757096370/200404102211562038/2003smith.Xxx
    From A Local Hero,To A Local Loser.בשביל אוהדי לידס רבים נמחק מההרד דיסק לנצח ברגע שחצה את הקוים-סמית'.

נערך לאחרונה ב: ‏27/5/04
  13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה מה שאני לא מבין:
    אומרים שקולינה חוץ מהשיפוט באיטליה יבוא וישפוט 4 משחקים חשובים באנגליה.
    מה שאני לא מבין איך קולניה שופט באיטליה עם אמרו שאחרי היורו הוא פורש כי הוא הגיע לגיל המקסימום מבחינת שופטים.
    ועם הוא פורש משיפוט וישפוט רק את הליגה האנגלית? האם הוא יתאמן וישמור על כושר שיא רק בשביל 4 משחקים בכל השנה?
    משהו לא מסתדר לי.
    מישהו יכול להגיד לי באופן מוחלט האם הוא פורש אחרי היורו?

בלי קשר להדחת הוייה, ליברפול הודיעה כי תשלים ב-1 ביולי את החתמתו של ג'יבריל סיסה, חלוץ אוקזר. סכום ההעברה, שלא פורסם עדיין, צפוי להיות כ-15 מיליון ליש"ט!
    המנכ"ל ריק פרי אמר: "סיסה שחקן מרתק עם רקורד הבקעה מוצלח. יש לו מהירות וכוח וכל התכונות הדרושות לחלוץ. הוא מישהו שלדעתנו יוכל להבקיע 20 שערים בעונה. אני לא חושב שאפשר היה להחליט לא להחתים את סיסה רק בגלל שנפרדנו מז'ראר".

ושוב עולים הדיבורים שבניון בדרך לטוטנהאם.
    אלוהים, בבקשה, אל תתן לנבלה לדרוך בליגה האנגלית.
    בבקשה תארגן מפגש עם רגל של שחקן כלשהו באימון שתגמור לו את הקרירה.
    תודה מראש. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני לא מבין למה סיסה כל כך להוט לשחק באנפילד... אוף. לא חבל עליו??

15. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

שטויות, בניון לא מגיע לשום מקום. המצאה של סוכנים ישראלים.

והנה כמה שמועות מעניינות - קווין קיגן רוצה את רייזיכר בסיטי. פולהאם מעוניינת בתומאס ראדזינסקי, חלוצה של אברטון.
    וצ'רלטון גם מצטרפת למירוץ אחר גרונקיאר.