חוזה אנטוניו רייס בארסנל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏27/1/04.

1. ArsenalFan Member

אולי לא הבנת אותי נכון. לא התכוונתי להשוות אותו לורון או לאף שחקן אחר. העניין הוא שכל הוצאה בסדר גודל כזה (ולא משנה אם קוראים לו חוזה אנטוניו רייס או שמשון הגיבור, או אם הוא בן 19 או 28) היא הימור, אתה לא יכול להיות אף פעם בטוח שהשחקן יביא לך את התוצאה לה אתה מצפה. ורון הוא פשוט דוגמא קלאסית לרכש שהגיע מאיטליה ככוכב ענק שלדעת כולם באותה תקופה נחשב לרכש הטוב ביותר בהיסטוריה של יונייטד, אף אחד לא עירער על הכישרון שלו- ובצדק. עדיין, זה היה הימור בדיוק כמו שהרכישה הזו היא הימור. ומה, הרכישה של רוד ואן ניסטלרוי לא הייתה הימור? לזרוק 19 מיליון פאונד על חלוץ זר שעבר שתי פציעות קשות בברך זה האמא של ההימורים. ההימור הזה הצליח בענק.

אמנם זו יותר שאלה שמתאימה לדעתי לפורום ספרדית, אבל בכל אופן הבחירה שלו לא נראית לי עד כדי כך טיפשית מבחינתו כמו שאתה מצייר אותה (לא היית חושב ככה אם הוא היה עובר ליונייטד, נכון?... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx ). ברור שיש עבורו חסרונות בכך שהוא עבר לארסנל (בעיקר, המקום שלו בנבחרת ספרד. באופן מסורתי השחקנים בנבחרת ספרד באים מהליגה, באופן דומה לאיטליה ובמידה רבה גם לאנגליה ולגרמניה), אבל אפשר לחשוב גם על סיבות טובות לעבור לארסנל ולא לקבוצת צמרת בספרד (האפשרות לעבוד עם ארסן ונגר, למשל...). אל תשכח שרייס לא נמצא כאן לבד. הסיבה המרכזית שהוא עזב את סביליה עכשיו ולא בקיץ היא בעיקר בגלל שסביליה הייתה זקוקה נואשות לכסף והייתה חייבת למכור אותו עכשיו, ומבחינתם מן הסתם כדאי להם למכור אותו לקבוצה מחו"ל.

ואם הוא היה עובר לריאל מדריד או לברצלונה, שהוא לבטח אחד המועדונים הלחוצים והמלחיצים באירופה? שם היו מצפים ממנו לעוד הרבה יותר, ובחיים לא היו "מוותרים לו". וזה לא ספציפי למועדונים הללו, זה קורה בכל תרבות הכדורגל הספרדית שהיא שונה לגמרי מזו באנגליה. בכדורגל האנגלי יש דווקא יותר סבלנות מהסביבה לשחקני רכש או לשחקני הקבוצה בכלל, גם כשמדובר בשחקנים זרים חדשים.

2. Forza Sampdoria Member

רייס+הנרי => חוד הכי טוב שארסנל הייתה יכולה להשיג ( עם כה"כ לווילטורד , קאנו וברגקאמפ ) ...
    עדי , ארסנל משחקים תמיד 2-4-4 ? או לפעמים 1-4-5 או 1-5-4 ...

נערך לאחרונה ב: ‏30/1/04
  3. ArsenalFan Member

ארסנל משחקים 4-4-2 (זה כדורגל אנגלי, 4-4-2 זו שיטה אנגלית וגם קבוצה עם אוריינטציה זרה לא משנה אותה...), אבל בד"כ איש הקלאץ' של הקבוצה הוא לא הנרי ולא ברגקאמפ אלא אחד הקשרים שמצטרף לחוד (ליונגברג/ פירס). העניין הוא לא המספרים, אלא התנועה של השחקנים על כל המגרש, המהירות וחילופי המקומות (זה בעצם הכדורגל המודרני, זו נבחרת צרפת). תמיד יהיה השחקן הנוסף שיצטרף, והנסיגה של הנרי/ ברגקאמפ לכיוון הקישור תמיד תקרה. מבחינה זו, רייס מתאים מאוד לשיטה של ארסנל (לא פחות מסמואל אט'ו, למשל).

אני חושב שרייס+ הנרי יכול להיות חוד מצוין, אלא שאני תמיד אעדיף שברגקאמפ ימשיך ביחד עם הנרי (זו חוליית התקפה הרבה יותר מסעירה ואטרקטיבית, למעשה זה החוד האולטימטיבי מבחינתי...). אלא אם כן ברגקאמפ יוסט לקישור ע"ח ג'ילברטו סילבה (כן, זה קצת מסוכן מבחינה הגנתית, אבל לדעתי זה יהיה שווה את זה...), ואז ייטב לכולם. כרגע עדיף שרייס יהיה הקלף שלנו מהספסל, אנחנו חייבים מישהו שיוכל לעלות מהספסל ולתרום מבחינה התקפית (במקרים רבים העונה הספסל שלנו נראה חיוור מול האופציות של קבוצות קטנות בהרבה מאיתנו), ולדעתי לפחות העונה ככה זה יהיה בחלק ניכר מהמשחקים.

4. Reyes Member

אתם עוד תהרסו את רייס אם תתנו לו לעלות מהספסל.
    הוא צריך לפתוח, שחקן כזה לא אמור להיות קלף ואני מקווה שונגר יבין את זה (והוא יבין. מי קונה שחקן בסכום כ"כ גדול כדי לשתף אותו רק כמחליף?).

5. Julian Joachim Member

רומאן אברומביץ'. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

6. ArsenalFan Member

אני מדגיש שהוא צריך להיות קלף מהספסל לא לתמיד, אלא בשארית העונה הזו, וגם כן- לא בכל המשחקים. ודאי שיש משחקים בהם הוא צריך לפתוח, אין על כך ויכוח כי אין טעם שהשחקן יתבזבז סתם. העניין הוא שאנחנו חייבים לפחות לעונה הזו שחקן שיוכל לעלות מהספסל, להוסיף לנו אופציות בהתקפה ולשנות את המשחק (בעיקר במשחקי חוץ). לדניס ברגקאמפ זה לא מתאים, וילטורד עם רגל וחצי מחוץ לקבוצה וגם ככה הוא כל הזמן פצוע, ואם קאנו יהיה השחקן הזה, מצבנו יהיה רע. רייס הוא האופציה הטובה ביותר לסוג הזה של שחקן, לפחות כרגע.

גם לזרוק אותו ישר למים העמוקים זו לא בדיוק השיטה הטובה ביותר. אם העונה הוא ישולב באופן יותר הדרגתי דרך עלייה מהספסל במקרים רבים ורוטציה, אני מאמין שבעתיד הוא ישתכר מזה וארסנל תשתכר מזה. גם תיירי הנרי לא הוכנס באופן אוטומטי להרכב כשהגיע מיובנטוס, אלא קודם השתלב באותו אופן, כשברגקאמפ, קאנו וסוקר הועדפו עליו, ולקח לו זמן עד שהוא נכנס לעניינים. אני מאמין שוונגר מתכנן לרייס מסלול דומה.

(כמובן שגם יש לי מניע אחר, אני פשוט רוצה לראות את ברגקאמפ משחק כמה שיותר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx )

הרבה לפניו- פיטר רידסדייל. ואתה לא יכול שלא להסכים.

7. Julian Joachim Member

לא יפה עדי. לא שמעת אף פעם על הדחקה? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

8. Reyes Member

ה'אס' ממשיך לדבוק בעניין העברתו של הנרי למדריד. הפעם היומון מדווח כי ריאל עשויה לשלם לארסנל סכום כסף מסוים ולהוסיף את מורו המבלה כיום בנסיכות מונאקו (השאלה).

http://www.as.com/impresa/media/200402/01/20040201dasdai_2_I_SCO.Xxx

ומצד שני, ה'מארקה' מצטט את הנרי "לא רוצה לשחק בריאל מדריד":
    http://www.marca.com/primeras/04/02/g0201.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/2/04
  9. Julian Joachim Member

אם הנרי באמת יעבור למדריד, אפשר להתחיל לרחם על רייס שכל משחק שארסנל לא תוציא את המקס' (ניצחון) יאשימו רק אותו, בתור המחליף של ה"אלוהים" שלהם.

10. ArsenalFan Member

עזבו אתכם, ספורט 5 "פלוס" קבע בכתבת סיכום חלון ההעברות שהנרי עבר כבר לריאל מדריד בגלל המעבר של רייס אלינו. אפילו לא תהיה או ספקולציה, זה סגור וחתום.

חובבנים.

לא מסכים איתך, האוהדים הרבה יותר סבלניים ממה שנדמה לך.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאלה לאוהדי ארסנל, ואני רוצה תשובה למרות שעיסקת רייס כבר נחתמה:
    אם היה שאלה את מי להביא, רייס או אטו, את מי הייתם רוצים לראות בארסנל?

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני לא אוהד ארסנל, אבל אני יגיד לך שאם הייתי אוהד ארסנל הייתי מעדיף את אטו. כי ארסנל זקוקה יותר לשחקן כמו אדו מאשר לשחקן כמו רייס שהוא לא חלוץ. רייס הוא יותר קשר תוקף מהאגף. ארסנל צריכה חלוץ.

13. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאלה קשה.... מדובר בשני שחקנים טובים מאוד, אבל סמואל אטו הוא יותר חלוץ רחבות (אם כי לא חלוץ מטרה קלאסי) בעוד שרייס הוא יותר קשר שמאחורי החלוץ או חלוץ שני. לדעתי מה שחסר לארסנל לאורך מספר עונות היא הנוכחות המתמדת של חלוץ ברחבת היריב שיוכל לסיים את כדורי הרוחב הרבים של תיירי, דניס, פרדי וסופר-רוב, ומכאן שהייתי מעדיף לראות בהייבורי את סמואל אטו מאשר את רייס, שמזכיר בסגנון המשחק את תיירי הנרי (היה מת להיות כמו טיטי אבל הגסנון דומה.....).

מצד שני ונגר לא חושב שהקבוצה צריכה חלוץ רחבה. הוא אמר שהוא רוצה בהתקפה שכל השחקנים יהיו טכניים כדי לא לפגוע בשטף המשחק, ורייס יותר טכני ומגוון מסמואל אטו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏6/2/04
  14. Forza Sampdoria Member

אני לא אוהד ארסנל ( ליברפול באנגליה , אגב ) . אני חושב שסמואל אטו יותר מתאים לה לפי השיטה ( שאיתי הסביר לי פעם ) וגם , ארסנל הייתה צריכה לחשוב על העתיד ( ברגקאמפ ווילטורד ייעזבו ) , אז היו חייבים ( לנסות ) להביא את סמואל אטו .

נערך לאחרונה ב: ‏6/2/04
  15. שגיא Guest

רייס יותר צעיר מסמואל אטו, למיטב ידיעתי, ככה שרייס זה יותר מחשבה על העתיד.

חוץ מזה, למה אטו יותר מתאים? לארסנל כבר יש חלוץ שפיץ, שמו הוא הנרי, אחד החלוצים הטובים בעולם. היא לא צריכה עוד מישהו דומיננטי על המשבצת שלו, ולכן הביאו את רייס, שחקן רב גוני, שיכול לשחק במגוון תפקידים בהתקפה, גם כקיצוני, גם כקשר מאחורי החלוץ, וגם כחלוץ, ככה שהעברתו של רייס, לדעתי, יותר טובה.