חוסר התחרותיות בליגות האירופאיות :: סיבות?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י valeron, ‏9/1/06.

1. valeron Member

בעונה שעברה כן, אין קבוצה שרצה תמיד בצמרת, אפילו מילאן ובארסה בתחילת העשור גימגו בין צמרת לאמצע טבלה, דפור ב6 שנים האחרונות הית קבוצת צמרת ונציגה קבועה בליגת האלופות, שהגיעה לשלבים הגבוהים ביותר.

2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

נכון ולא נכון...שכן בעוד בארסה\ריאל\ולנסיה מתאוששות מהעונות הרעות שלהם עם כתר האליפות דפורטיבו רק בעונה ממש יוצאת דופן שכ השלוש מצויות בעונה לא טובה אולי תזכה בתואר, ופה בא לידי ביטוי ההבדל!

3. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן, ברור שיש חלוקה טבעית של קבוצות מסויימות שהן מעל הרמה של קבוצות מסויימות שבעצמן מעל הרמה של קבוצות מסויימות אחרות. השאלה הנשאלת היא למה השנה בעצם כל הליגות נשלטות באופן די יחיד ע"י ליון\באיירן\בארסה\יובה\צ'לסי

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מישה ידידי,
    על זה הגבתי ולא על שלטון היחיד של הקבוצות בליגות השונות!
    זה ד"א מצב שישתנה כבר בעונה הבאה, העונה הזאת היא באמת חריגה..
    טוב שנשארה הליגה ההולנדית לפחות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

5. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואגב, לאינטר יש פוטנציאל כלכלי לזכות באליפות, לאינטר יש פוטנציאל מקצועי לזכות באליפות. בסופו של דבר, הם יזכו באליפות.

6. SeRgInHo Member

אומרים את זה מאז 1989 http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

7. valeron Member

תיקון: 1988

כרגע לא נראה שמישהו יכולה להתחרות אם יובה, ובטח שלא אינטר החסרת יציבות, אם כבר מילאן, וזה במידה ויובה תאבד נקודות, מה שלא נראה שהולך לקראות.

נערך לאחרונה ב: ‏10/1/06
  8. לייזר Member

תיקון: 1989.

9. Raulito Madridista

לדעתי אחת הסיבות שאנחנו רואים בכל ליגה קבוצה ששלוטת, פשוט בגלל שהקבוצות התחתית ראו שכדורגל הגנתי גם יכול להצליח(מקרה יוון ביורו ומקרה ליברפול). אני יודע ומעריך שכמה כאן ייקטלו אותי ויגידו לי שאני מדבר שטויות או משהו, אבל אני בטוח שיש קשר.

היום אתה תראה קבוצה קטנה שהיא במקום בינוני, שהיא באה נגד אחת האריות, היא תשחק סגור ותשחק בונקר ותעיף כדורים וכמובן שזה מקל על הקבוצות ששלוטות. פעם, יכלת לראות קבוצה קטנה כמו אלאבס כמעט מנצחת את ליברפול בגמר גביע אופ"א, יכלת לראות קבוצות קטנות מנצחות בביתם ומציגות כדורגל טוב. היום גם את זה אין. כל קבוצה קטנה באה ונותנת בונקר.

אני אתן את הליגה הספרדית לדוגמא. פעם אתלטיק בילבאו שיחקה כדורגל יפה, סוסיאדד היה לה מה להציע, ועוד קבוצות. היום אנחנו כמעט לא נראה כדורגל התקפי ובטח שלא נגד קבוצות גדולות. תמיד משחקים בונקר נגד ברצלונה. הקבוצות הקטנות רק מפחדות לספוג ורוצות לצאת בשלום ומסתפקים עם נקודה. פעם יכלת לראות קבוצות קטנות משחקות כדורגל נעה בבית שלהם נגד הגדולות, מניעות כדור, מנסות לסכן ולא רק חושבות להגן. אני חושב שליורו יש השפעה על זה, כי קבוצות קטנות ראו שהכדורגל המכוער "ניצח" את הכדורגל היפה, כדוגמת יוון פורטוגל. ובאופן כללי, אני חושב שהיורו עשה רע והרבה.

לאינטר לא חסר כסף, היו פה שחקנים גדולים כמו רונאלדו ווירי, ההתקפה של המועדון לדעתי לא הייתה הבעייה אלא ההגנה. אני לא יודע מזה ה"בסופו של דבר" אבל זה יכול להגיע גם להרבה זמן.... כי כבר 15 שנים עברו ויותר.

דפורטיבו הייתה באמת קבוצה גדולה, היא לקחה אליפות בשנת 2000, הגיעה לחצי גמר ליגת האלופות ולרבע הגמר ב3 שנים האחרונות, הדיחה קבוצות כמו יובנטוס ומילאן, ניצחה את מנצ'סטר יוניחיטד באולד טראפורד, הביסה 4-0 את מילאן בספרד, וגם זכתה בגביע המלך בשנת 2002.
    הבעייה איתה היא שהיא הביאה שחקנים פחות טובים, ולא החליפה את הסגל. לדעתי מהעונה הבאה נראה את דפור יותר רצינית במאבק האליפות. העונה זו עונת מעבר שתיגמר במקום השלישי.

10. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

באיטליה יובה תמיד הייתה שם.היידעתם שגם בעונת 04/05 יובה לקחה אליפות? ולא אני לא מתכוון ל2004/2005 אלא לשנת1904/1905 בה יובה לקחה את האליפות,מאה שנה אחר כך לא הרבה השתנה יובה מבחינת תארים מקומיים פשוט בהרבה מעל כולם גם מעל מילאן והיא סביר להניח ואני מקווה גם שהיא תישאר תמיד.הבסיס היום לקבוצה מצליחה היא צוות מקצועי וניהול כמו שצריך וכמובן שגם כסף לא יזיק.
    תראו את צ'לסי ותראו דוגמה נוספת לאותו מודל של ניהול וצוות מקצועי.במקום לקנות שמות עושים שמות.
    יש בסיס מסיום שמתחלף לאט לאט,לא בבאת אחת בסגל יש בסיס שלאט לאט מתחלף ואז הבסיס הופך להיות אחר.
    אבל בהחלט אפשר אולי להגיד שהכדורגל קצת השתנה הבסיס היום הוא הגנה יציבה שכוללת שוער ברמה(בופון/אבאטי או צ'ך) בלמים מהרמה הגבוהה וכך גם מגנים כאלו.בנוסף גם קישור אחורי חזק ויציב.מבחינת התקפה מה שחשוב הוא יכול לנצל את המצבים.לא להגיע ל10 מצבים ולהכניס 1 להגיע למצב אחד ולהכניס אחד.קטלניות.בארסה קצת שונה בקטע הזה,היא לא מבוססת על הגנה חזקה ויציבה(יחסית לצ'לסי ויובה) ולא על קישור אחורי חזק מאוד.אלא על התקפה נטו,כדורגל שיוצא יפה יותר,אבל אני מתחיל לסטות לגמרי מהנושא http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

11. SeRgInHo Member

ליובה אוטוטו יהיו שלושה כוכבים.....זה מה שנקרא תחרות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

12. Engel Del Madrid Member

אבאטי באותו משפט עם בופון וצ'ך? :aaarofl: :aaarofl: :aaarofl:

13. SeRgInHo Member

בופון לא.לגבי צ'ך לא יודע..כמה פעמים צ'ך הוכיח שהוא שוער גדול?כמה פעמים במשחק היריבה של צ'לסי מגיעה למצבים?מתי בכלל ראינו את צ'ך בפעולה?ההגנה של צ'לסי לא מאפשרת ליריבתה להגיע למצבים אז אי אפשר לשפוט את צ'ך כמה הוא גדול.תאמין לי גם אם תשים את מאיר כהן בשער של צ'לסי היא תמשיך לספוג מעט מאד.
    הבמה היחידה(בשנים הקרובות כנראה)שנוכל לראות עד כמה צ'ך גדול הוא בנבחרת צ'כיה.
    מה שבטוח אביאטי הרבה יותר טוב מדידה האפס.

נערך לאחרונה ב: ‏10/1/06
  14. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

איבאטי יציב,הוא שוער טוב מואלדז ולא נופל מקסיאס.
    לזה שמעליי שטוען שאי אפשר לשפוט את צ'ך.אז כן אפשר,כשקימנטי עמד בשער של יובה ההגנה ננכנסה להיסטריה כמעט כל כדור למסגרת היה שער,חוסר בטחון שקט בעליות לכדורי גובה ובכל התקפה.צ'ך נותן שקט ובטחון להגנה של צ'לסי ראינו אותו הרבה פעמים מציל כדורים ויוצא טוב לכדורי גובה מה שמאיר כהן בחיים לא יוכל לעשות.

15. EL Capitan Member

שמתי לב לזה וזאת מגמה של באמת שקשורה לצירוף מקרים ומזל וגם לחשיבה נכונה ובנייה נכונה. ולא, לא לזכייה של יוון באליפות אירופה ושל פורטו בליגת האלופות, שאולי סימלה את פריחת האנדרדוג, זה לא קשור בכלל.

נתחיל עם הליגה הספרדית, הליגה האהובה עליי, שם בארסה מאז עידן לאפורטה בנתה את עצמה כמו שצריך. הקנייה של רונאלדיניו כנראה זה הגורל שלה, וסביבו בבארסה נבנית קבוצה גדולה. וכשנגד, היריבה הכי גדולה ריאל מתנהלת בצורה כושלת ומתרסקת, החיים של בארסה הרבה יותר קלים. היחידה שיכולה לתת לה פייט העונה זאת ויאריאל, שלדעתי זה עניין של זמן עד שתחזור להציג גם את הכדורגל המלהיב של העונה שעברה. אגב, ויאריאל הפסידה לבארסה בקרב ההוא לפני מס' שבועות רק בגלל טעות נוראית של השוער, סבסטיאן ויירה. מכאן הפער גדל, אבל אם בארסה תאבד נקודות וגם בויאריאל יחזרו להציג את הכדורגל שאפיין אותם, יש על מה לדבר.

באיטליה מאז בואו של קאפלו, יש סדר, ואת זה קאפלו מביא לכל קבוצה שהוא בא אלייה. בעונה שעברה באמת שלא הגיע ליובה לזכות באליפות, כי מילאן הייתה קבוצה טובה יותר ממנה, אבל המעידות הקטנות שהיו למילאן בסוף העונה נתנו ליובה אליפות, וכנראה גם סימלו על מה שהלך לקרות העונה. כמובן שאני מדבר על ההגנה של מילאן, שפשוט קורסת. וכאן מגיע המשפט, הגיל עושה את שלו. אנצ'לוטי האמין ביציבות, אבל כבר בעונה שעברה ראינו סימנים והייתה צריכה להגיע החלטה לפני המכה. באינטר עם כל הכבוד, מאנצ'יני לא מאמן מהסוג של קאפלו, וגם הרכישות שהיו בתחילת העונה בינתיים לא מראות סימנים. רק הנפילה של מילאן מעודדת, כך שסוף סוף הנראזורי שולטים במילאנו (אינר מנצחת את מילאן בדרבי משער בתוספת הזמן??? זה אומר הכל).

באנגליה זה סיפור עצוב. אם לא מספיק הכסף של אברמוביץ' והגאונות של מוריניו, מנצ'סטר וארסנל מדדות. צ'לסי בהילוך 3 לוקחת אליפות, וזה היה ברור כבר לפני שהתחילה הליגה. ראפא בניטז וליברפול רוצים לאיים על האליפות, אבל אין לראפא בניטז את הכלים והאמצעים שיש למוריניו. איך אומרים אצלנו בארץ? "בוא אוליגרך".

בגרמניה זה משו אחר, באירן מעל כולם ובהרבה. אין אף מועדון בגרמניה שקרוב להיות גדול כמו באירן. ככה שלמרות ההתחזקות של הליגה הגרמנית בשנים האחרונות, באירן רגילה לקחת את הליגה באיסי. ובצרפת אני לא יודע להסביר את זה. בדר"כ האלופות שם מתחלפות כמעט כל שנה, ואז באה משום מקום ליון, בלי אליפות אחת בארון שלה, ולוקחת 4 אליפויות ברציפות והיא ללא ספק אחת הקבוצות הטובות באירופה כעת.

חמשת אלה- בארסה, יובה, צ'לסי, באירן וליון הם כרגע 5 הקבוצות הטובות ביותר באירופה. והכל מסתכם בבנייה נכונה, ובמקרה של בארסה, יובה וצ'לסי, מדובר גם במזל וצירוף מקרים, כאשר יריבותיהן צולעות.