חוסר התחרותיות בליגות האירופאיות :: סיבות?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י valeron, ‏9/1/06.

1. Raulito Madridista

גם לדעתי. נמאס שהאליפות בארץ מוכרעת כבר במחזור ה-15 ובספרד 10 מחזורים מאוחר יותר. איפה התחרותיות לעזאזל, ומהליגה הספרדית לא ציפיתי לכזה חוסר תחרותיות.

ריקי, מילאן לא איבדה הרבה נקודות יחסית העונה אם תלכי שלוש שנים אחורה מספר הנקודות שיש לה ועוד 10 שהיא תאסוף מספיק לאליפות, זה פשוט יובנטוס שלא מאבדת כמעט. ליובה אין חלק התקפי מרשים כמו למילאן אבל ההגנה שם עולה על המילאנזים, שהיה להם חודש רע שהרס להם את הסיכוי לאליפות ואת הסיכוי לגביע. שנה שעברה היא פשוט בישורת האחרונה נחלשה כמו לא יודע מה.

זה עצוב להודות אבל נכון. כי אם כל ה11 שחקנים שפותחים בהרכב שלנו היו נותנים את הנשמה ומשחקים כאילו זה על החיים שלהם כמו בברסה....

את צודקת, אני לא יודע איך להסביר את זה אבל זה נראה כאילו רק ריאל משחקים בלי חשק. הלוואי ויימצאו לזה פיתרון.

ריקי, צ'לסי העונה קיבלה הגרלה קשה מאוד בדמות בארסה וגם באיירן קיבלה את הקבוצה שאולי נמצאת בכושר הכי טוב באירופה - מילאן. לבאיירן חסר חלוץ ויש בעיות בעמדת המגן השמאלי ואולי גם קשר התקפי חסר לה. בגרמניה היא הייתה צריכה לנצח 2-0, ואז להגיע רגועה למילאנו. היא התפרקה בתצוגה לא אופיינית לה במחצית השנייה.

אחי, ולנסיה לקחה שתי אליפיות ב4 עונות האחרונות וגם גביע אופ"א, הגיע ב2001 לגמר ליגת האלופות. דפורטיבו לקחה אליפות ב2000 והגיעה לחצי גמר האלופות ב2004, ותמיד סיימה שנייה או שלישית בעונות שלאחר מכן, רק מהשנה שעברה התחיל להתפקד עליהם משבר. והמשחק שהכי ייזכרו לה: 4-0 על מילאן בריאזור אחרי ששבוע לפני קיבלה 4-1 בסאן סירו. מדהים.

טוב תראה בקשר לאתלטיקו, אני חושב שהם מזכירים את אינטר קצת, לא?

2. SeRgInHo Member

נו באמת.צ'לסי הגיעה פעמיים לחצי גמר והשנה עפה לברסה.גם ריאל וברסה היו מתות לרקורד כזה בכמה השנים האחרונות.
    ובאיירן זכתה בגביע אירופה לפני 5 שנים והגיעה עוד(פעמים(נדמה לי)לחצי.
    אם כבר אז למה לא הזכרת את ברסה בקטוגוריה הזאת?(פטריוטיות למרות השנאה? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx )

וצ'לסי לא מציגה כדורגל ברמה גבוהה, ויובה לא?גם בברסה הכל כסף. אולי תזכירי לי כמה עלו רוני+אטו ביחד?אולי נדבר על הכשלונות בדמותם של פטי ואוברמרס?אז אולי ברסה לא קונה בסכומים של צ'לסי אבל ממש אין לה בעיה לשפוך 30-40 מיליון יורו על רכש.

נערך לאחרונה ב: ‏24/3/06
  3. Mourinho Member

התקציב של ולנסיה הוא משהו כמו 110 מיליון יורו, הוא לא נופל בהרבה מהתקציב של בארסה. מי אמר שהכסף מדבר? ריאל מדריד הקבוצה הכי עשירה בעולם, ותראה איך היא נראת.
    תאורתית, ולנסיה הקבוצה הספרדית הכי מצליחה ב6 שנים האחרונות.

ראיית ברצלונה נגד צ'לסי, עכשיו בוא תענה לי אתה- של מי הכדורגל ברמה יותר גבוה, בארסה או צ'לסי?

ריאל מדריד מחזיקת ליגת האלופות 2003, מה שצ'לסי לא עשתה בחיים, אתה משווה?

4. Riki Member

אבל לא מדברים פה על ליגת האלופות, אתה מערבב הכול.
    דיברתי על בארסה ביחס לליגה הספרדית,
    על צ'לסי ביחס לליגה אנגלית וכו'. תעשה הפרדה.
    כי למרות השנאה הם עדיין לא עפו השנה מהטורניר.
    ולא קשור לפטריוטיות, שינאה נטו. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

5. SeRgInHo Member

ועל מה אני דיברתי?
    לא עפו אז אוטוטו יעופו. מילאן הקבוצה הטובה באירופה בשלוש השנים האחרונות.

6. Mourinho Member

הסיכוי שברצלונה תעוף הוא אפסי.

7. אלי מתחן Member

ברצלונה לא מציגה כדורגל טוב יותר משל ריאל מדריד לפני כמה שנים, ולמרות זאת היא אלופה בלי מתחרות.
    אותו דבר צ'לסי, היא לא יותר טובה ממנצ'סטר יונייטד הגדולה שלקחה אליפות בפער 2 נקודות מארסנל.

פשוט היום הכדורגל הפך לשיטתי, קבוצות כמו צ'לסי ברצלונה ויובנטוס גומרות את היריבות שלהן ב10 דקות ונחות במשך כל המשחק, ואז מסתמכות בעיקר על החזקת כדור בחצי המגרש של היריבה ושליטה אופטית במגרש.

8. Mourinho Member

ברצלונה של היום מציגה את הכדורגל הכי טוב בהיסטוריה.

הקבוצה האנגלית הכי טובה בשנים האחרונות, היא ארסנל 2004.

9. Raulito Madridista

אני חושב שהקבוצות שדיברת עליהם למשל ריאל ומנצ'סטר לא עושות מספיק בשביל להיבנות מחדש ומסרבת להאמין שהסגל הנוכחי פשוט גמר את הקריירה. כל קבוצה שתעשה רכש של 11 שחקנים טובים כמו שצ'לסי קנתה ויהיה לה ספסל כזה גדול תוך שנתיים מביאה אליפות.

ברצלונה אולי יש לה 10 דקות של קריזה שהיא כובשת שניים שלושה אבל היא קבוצה שרוב המשחק מניעה כדור ומגיעה למצבים.

בקשר ליובנטוס וצ'לסי, להם היו מאמנים שייבנו קבוצה כמו שצריך. ביובה היו 2 פנצ'רים: קשר אחורי ובלם, וטיפלו בשניהם: אמרסון, זבינה וקנבארו. לריאל יש הרבה פנצ'רים ולא מביאים תחליף כמו שצריך, אין מאמן שייבנה את הקבוצה.

ראניירי הוא לא גאון כדורגל אבל הביא לצ'לסי שחקנים טובים ועשה רכש טוב.

יאללה התחלנו עם ברסה ברסה ברסה.... נכון אף קבוצה מעולם לא שיחקה כדורגל יותר טוב... ריאל של שנות ה-50 לא הייתה קבוצה יותר טובה.... ריאל של 2001 לא הניעה את הכדור בצורה מדהימה... ברצלונה המועדון מספר 1 מאז ומתמיד... דיי כבר עם זה!!!!

10. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

תעשה לי טובה ואל תקפוץ למסקנות יותר מדי גבוההות.

11. אלי מתחן Member

תרשה לי לגחך על הקביעה שלך. בתור אחד שיצא לו לראות חלק נרחב ממשחקיה של ברצלונה, היא מציגה משחק סביר רק כשנחה עליה המוזה, משמע בערך 5 דקות במצטבר במשחק ליגה ו20 דקות במשחק נגד קבוצה ברמתה. לעיתים מאוד רחוקות אפשר לראות משחק באמת ענק של ברצלונה, כמו מול ריאל מדריד בברנביאו.
    ברצלונה של היום אולי חזקה יותר, אבל לא טובה יותר. לדעתי הכדורגל שלה פחות יפה אפילו מזה שהיא הציגה לפני שלוש שנים אחרי שדאווידס הגיע והיא התחילה סריה של ניצחונות.

אלא אם לדעתך כדורגל המשמעות של כדורגל טוב זה הנעת כדור סתמית במשך 80 דקות, השארת 3 שחקנים מאחור בכל התקפה, הצגות של שחקנים ושערים בעיקר ממצבים נייחים, ואז אין לי שום סיבה להתווכח איתך.

12. Mourinho Member

טוב נו, אולי הגזמתי, אבל אין ספק שברצלונה של היום היא אחת הקבוצות הגדולות בהיסטוריה.

תרגע, יש לך רגשי נחיתות?
    מה קשור ברצלונה הקבוצה מספר 1 מאז ומתמיד?

13. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

יש מאוד ספק. אם הקבוצה הנוכחית של בארסה לא תביא גביע אירופה,צר לי,אבל אף אחד לא יזכור אותה.

14. אלי מתחן Member

כי כנראה שההצלחות של ברצלונה עלו לכם קצת לראש.
    נכון שלברצלונה יש את השחקן הכי טוב ומלהיב בעולם, ואת הצעיר הכי מוכשר שיש והחלוץ הכי מהיר, אבל זה לא הופך אותם לקבוצת על.
    נכון שברצלונה קבוצה התקפית יותר מצ'לסי ויובנטוס, אבל האמת אני לא רואה שום הבדל בינה במשחקי ליגה רגילים ובינן, מלבד כמה טריקים של רונאלדיניו. הכדורגל שלה משמים ברוב המשחק, הקבוצות היריבות לא כובשות נגדה ובסוף בגול מגיע ממהלך מקרי בד"כ (גול עצמי, בעיטה חופשית או טעות בהגנה) ואז הקבוצה השנייה כבר גמורה. מזכיר לכם את יובנטוס וצ'לסי?

15. Mourinho Member

אז מה כן יהפוך אותה לקבוצת על, הכדורגל של ברצלונה הוא היפה ביותר באירופה, ואם אנגלופיל כמו אבי מלר מודה בזה, אז מי אני שצריך להוכיח אתזה?

ה5-0 על פנא', ה4-1 על אודינזה, ה-3-0 על ריאל מדריד, הם רק חלק מתצוגות כדורגל שאי אפשר לשכוח. העובדה שבארסה מגיעה לסטרמפורד ברידג' ומניעה 75 אחוז מהזמן את הכדור, אומר הרבה.
    מי שלא יודע להעריך את הכדורגל של ברצלונה בשנתיים האחרונות, שיחפש מקצוע אחר.