חוק בפרמייירליג: 25 שחקנים בסגל, מתוכם 8 מקומיים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏15/9/09.

1. ארסנל ונגר Member

גם אני שמתי לזה ואני מקווה שתצא צודק בסופו של דבר לגבי זה שבארסנל זה יפגע פחות, בגלל הכשרון שטמון בשחקנים שהזכרת.
    לגבי הפציעות, אני מקווה שתצא טועה ויהי רצון שקללת הפציעות תיפסק בארסנל אחת ולתמיד פרט למספר פציעות לגיטימי כמו שקורה אצל שאר הקבוצות בעולם.

חוק זה נועד לחזק את הבינוניות ומטה, או יותר נכון, מאחר ומדובר בפלאטיני, להחליש את קבוצות הצמרת.

נערך לאחרונה ב: ‏17/9/09
  2. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

שון, גם אם כן, תחשוב על זה בתור סוג של תקרת שכר. לקבוצה X מותר להוציא 50 מיליון בשנה. נגיד והיא מתחכמת וקונה 5 שחקנים ששווים 50 מיליון, אבל על כולם סוגרת עסקה שתאפשר לה לשלם בחמישה תשלומים. מה זה אומר? שהיא החתימה שחקנים בשווי של 250 מיליון - פי 5 ממה שמותר לה. מה זה עוד אומר? שארבעת השנים הבאות סגורות לרכש - היא הגיעה לתקרה שלה לחמש השנים הקרובות. למה? כי בכל אחת מהעונות הבאות, ילכו 50 מיליון על התשלומים.

אל תדאג לאופ"א. עורכי הדין שלהם לא פחות חכמים.

3. Strawberry Fields Member

אני לא יודע איך הגעת לסכומים האלה אבל בכל מקרה יש הרבה יותר הוצאות מאשר רק רכש ובכולן מתחשבים בחוק הזה.

4. Pipe Member

טעיתי במטבע. התכוונתי ליורו.
    http://www.deloitte.com/view/en_GB/uk/news...a42f00aRCRD.htm

המספרים הם מדלויט (מקווה מאוד שאין צורך להסביר). אינטר היא המרוויחה הנמוכה ביותר מבין תשעת מועדונים הגדולים באירופה (4 אנגליות, 2 ספרדיות, 2 איטלקיות ובאיירן) והיא הכניסה 195 מיליון יורו ב2008.

יותם, גם ב"פרצה" שאני מצאתי יש לא מעט פאקים (האם קבוצה יכולה לבנות על הנכסות עתידיות? האם התשלומים יהיו רטרואקטיביים?), מה שניסיתי להגיד הוא שהחוק הזה מאפשר על פניו גמישות מסויימת בנושא ועשוי מאוד להיות קרב בין רואי החשבון של המעודונים לבין אילו של פיפ"א.
    בכל אופן, השורה התחתונה היא שהחוק הזה בעיקר יגביל נובו רישיות חדשות. בגדולות זה לא יפגע (אלא אם כן תקרה קטסטרופה כלכלית לאחת מהן, דבר שלא סביר במיוחד), והקטנות במילא לא מוציאות סכומים בומבסטיים. בעיני המטרה העיקרית של החוק היא לדכא השתלטויות של משקיעים זרים.

5. cityblues beter dead than red

מקפיץ את הדיון בהקשר אחר...

ראיתי את מכבי ת"א היום בספורט 5 HD

למרות החדשנות ו"חדוות הצפיה המושלמת" הרגשתי די מנוכר להבדיל משנים עברו.

6-7 זרים עם זיקה למכבי כפי שלמרק יוז יש יחוס משפחתי לשבט ההימבה בנמיביה.
    ישראלים דרג ב' שבאו למלא פוסטר ודקות מנוחה בגארבז' טיים...וכמובן גם בשביל החוק הרוסי.
    בשנה שעברה היה עוד את אליהו וכספי-עכשיו אין אפילו ישראלי אחד ברשימת 7 הקלעים הראשונה.
    אפילו את פרקינס לקחו רק בגלל ששמו הפרטי מתהדר ב"צליל" ישראלי-דורון.

התקשתי לא להרהר באם נגיע באנגליה למצב דומה שכמעט ואין אף שחקן אנגלי או לפחות בריטי בהרכב-הכי קרובה לכך הגיעה ארסנל.
    "זכיתי" לראות את הכדורגל האנגלי "מתדרדר" עם רכש מסיבי של שכירי חרב בכל הקבוצות בגדולות על מנת להתמודד עם האיטלקיות/ספרדיות/גרמניות בדרגים הגבוהים של אירופה.
    אך אין מנוס מלחוקק חוקים שיגבילו את האפשרות לתת לצופים להרגיש שהקבוצה שלובשת את המדים המקודשים יהיו אנשים שאפשר יהיה להזדהות ולהתגאות בהם לחלוטין.
    אחרת הליגה השניה או אפילו השלישית תהיה שמורת טבע של כדורגל ושחקנים אנגליים טהורים.

6. johnnie walker Member

עכשיו התעוררת?

חוק בוסמן כבר מזמן הרס את הספורט התחורתי באירופה ויצר מצב מגוחך ולא שיווני בו הגדולות יצרו מועדון סגור משלהם שרק אם שייח או צאר מיליארדר קנו אותך יש לך סיכוי להכנס לשם, מעניין שכשהקבוצה שלך יוצרת מצב מגוחך בעצמה ורוכשת כל מה שזז (וגם מה שלא) במחירים מופקעים ומקפיצה את מחירי השוק בעשרות אחוזים זה לא מפריע לך, אני די בטוח שאם ההצעה היתה מדברת על הגבלה של עד 3 שחקני רכש בעונה היית נגד כי זה לא משרת את האינטרסים של הקבוצה שלך, כמו שאוהדי ארסנל מתנגדים לחוק המדובר כי זה יפרק להם את הקבוצה, אבל אם היו מדברים על תקרת שכר ומחיר גג להעברות הם היו בעד כי זה יעזור להם.