חוק חינוך חובה - עד כיתות י"ב

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י שי, ‏21/7/07.

 1. שי

  שי מנהל ראשי מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏22/11/06
  הודעות:
  14,033
  לייקים שהתקבלו:
  3,513
  מין:
  זכר
  מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק המרחיבה את תוקפו של חוק חינוך חובה עד לכיתה י"ב. כיום חל החוק על תלמידים עד כיתה י'. יוזמי החוק הם חברי הכנסת מיכאל מלכיאור (עבודה), זבולון אורלב (מפד"ל), מנחם בן ששון ורונית תירוש (קדימה).

  משמעות שינוי החוק - הקיים משנת 1949 - שהתקבל אמש במליאת הכנסת, היא כי בתי הספר לא יוכלו לנפות תלמידים עד סיום לימודיהם, אלא אם כן מצאו להם מסגרת חלופית חינוכית ראויה. עד כה, כאמור, היו בתי הספר פועלים כך רק עד כיתה י'. כמו כן ייאסר על הורים לשלוח את ילדיהם לעבוד במקום ללמוד לפני תום כתה י"ב. הוראות החוק ייכנסו לתוקפן בהדרגה החל משנת הלימודים הקרובה.


  החלטתי לפתוח את הדיון הזה, לאחר ויכוח שהיה לי עם חבר. אני טענתי כי מספר רב של תלמידים נושרים בכיתות י"א-י"ב, חלקם לעבודות שונות, חלקם לבתי ספר אקסטרניים ולחלקם המסגרת הלימודית כלל לא מתאימה. אם נקח לצורך הדוגמא, את בית הספר שלי השנתון שלי מנה כ 350 תלמידים בתחילתו, ובסיומו נשארו כ 270, כל תלמיד מסיבות אחרות. לטעמי חוק שכזה רק יחייב את בתי הספר השונים לגרום לתלמידים להשאר במסגרת שאינה מתאימה לחלקם, ולמעשה ישנם תלמידים שרק מפריעים ליתר הכיתה.

  מנגד, עלתה הטענה כי תלמידים שנשרו מהלימודים מתדרדרים לפשע, מסתובבים ברחובות ללא השגחה, וכי בעקבות חוק זה הם יישארו תחת מסגרת שנתיים נוספות.

  מה דעתכם בעניין?

   
 2. spurs229

  spurs229 Member

  הצטרף ב:
  ‏19/4/06
  הודעות:
  5,840
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני נגד החוק הזה.
  אני חושב שמי שבכיתה י"א כבר צריך להבין שלימודים זו זכות ולא חובה.
   
 3. Der Kaiser

  Der Kaiser Manuel Neuer מנהל מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏7/9/04
  הודעות:
  24,804
  לייקים שהתקבלו:
  335
  אבל יש כאלו שלא מבינים, וצריך להחליט בשבילם. אחרי כמה שנים הם יגידו תודה שהם לא נשרו מהלימודים.
   
 4. Bensh

  Bensh Member

  הצטרף ב:
  ‏27/1/05
  הודעות:
  6,643
  לייקים שהתקבלו:
  0
  [​IMG]
   
 5. בית"רי מלידה

  בית"רי מלידה Member

  הצטרף ב:
  ‏3/1/04
  הודעות:
  9,191
  לייקים שהתקבלו:
  1
  נסיון אישי? [​IMG]
   
 6. Legolas

  Legolas Member

  הצטרף ב:
  ‏30/9/05
  הודעות:
  1,433
  לייקים שהתקבלו:
  0
  סוף סוף תקדים במערכת החינוך הנולזה שיש לנו במדינה,לבחור לאנשים תחיים שלהם עד גיל 18 בשביל שיתאפסו על עצמם ויבינו שלצאת לרחוב בגיל 16 ולהרוויח כסף לא יתרום להם מאומה בעתיד ויותר חשוב, להיות עם תעודת בגרות ואז לצאת ולעשות ככל העולה על רוחך שהאפשרות רבות ונשנות בפנייך.
   
 7. New Comer

  New Comer Member

  הצטרף ב:
  ‏12/5/07
  הודעות:
  104
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אם יהיה חוק חינוך חובה עד כיתה יב', הדבר יגרום לכך שלתלמידים בעיתיים תהיה מסגרת, והם לא יצטרכו ליצור מסגרות מפוקפקות לעצמם עד שהם יתאפסו וידעו מה באמת טוב להם. בשביל מה הם סבלו עשר שנים? שיוציאו תעודת בגרות כמו כולם ולא יהיו חריגים, במקום להתבטל, וללכת לצבא רק כדי להוציא פטור על סעיף נפשי.

  *עכשיו ראיתי שהתגובה של Legolas כל-כך דומה לשלי
   
  נערך לאחרונה ב: ‏21/7/07
 8. שי

  שי מנהל ראשי מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏22/11/06
  הודעות:
  14,033
  לייקים שהתקבלו:
  3,513
  מין:
  זכר
  מה זה בעצם לא נשרו מהלימודים?
  אני ראיתי לא מעט כאלה אצלנו בבית ספר, תלמידים שלא מגיעים לאף שיעור, נמצאים עם 7 נכשלים, מגיעים לבית הספר גמורים לאחר שחזרו מאוחר מאוד בלילה מבילוי עם חברים. לאורך שנה שלמה המורים אצלנו בכיתות טענו כי תמיד יש את אותם השלושה-ארבעה שמפריעים ולא נותנים לקיים שיעור כראוי, אז אצלנו בבית ספר המנהל דאג שהם "יעלמו", כעת לא תהיה להם את האפשרות לעשות זאת.

  בכיתה שלי היו 4 תלמידים שלא הצליחו לשבת וללמוד, בכיתה י"א הם עזבו לבית ספר אקסטרני והצליחו. אם נכריח אותם להשאר במסגרת הבית ספרית הם פתאום יתאימו?
   
 9. New Comer

  New Comer Member

  הצטרף ב:
  ‏12/5/07
  הודעות:
  104
  לייקים שהתקבלו:
  0
  יש להם יכולת, פשוט אין להם רצון, וכן, זה יגרום להם ללמוד. שלא יהיו מפונקים, קצת סבלנות, שיסיימו את זה עוד שנתיים ויחגגו את העשור השלישי לחייהם כמו גדולים.
   
 10. Sergio Ramos

  Sergio Ramos Member

  הצטרף ב:
  ‏30/6/07
  הודעות:
  3,539
  לייקים שהתקבלו:
  0
  צעד חכם למשרד החינוך,מה שאולי ימריץ כאלו שאין להם מרץ ויחייב אותם להגיע לביתר הספר לפחות.
   
 11. Diamond Cutter

  Diamond Cutter Member

  הצטרף ב:
  ‏6/5/07
  הודעות:
  230
  לייקים שהתקבלו:
  0
  נו באמת נראה לכם שלהכריח מישהו למוד זה יעזור לו?כדי לקבל בגרות כלשהי צריך לעבוד הרבה לבד וצריך להיות רצון לקבל תעודה,אתה לא יכול להכריח מישהו ללמוד כשהוא לא רוצה זה פשוט לא יעבוד.
  אגב סתם שתדעו השיקול לחוק הוא ישקול כלכלי,עם תלמידים ינשרו אז הם יכולים לפנות לפשע ולהחזיק נער בבית ספר הרבה יותר משתלם מאשר בכלא.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!