חמשת הדרבים הגדולים באנגליה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י מוסייד, ‏17/7/04.

1. ScottishGunner Member

אז זהו, שבין ליברפול ומנצ'סטר יונייטד אין שום דבר חוץ מיריבות תחרותית ומהשנאה הכללית למנצ'סטר. זה משחק גדול ומרתק כי אלה שתיים מהקבוצות היותר גדולות בכדורגל האנגלי כמו שציינת, אבל שום דבר מעבר לזה. זה די נכון גם לגבי ארסנל ומאן יו כיום. חוץ המאבק על האליפות כל שנה ביניהן אין לשתי המחנות יותר מידי מה להתעסק אחד עם השני.

ברור שהדרבי של מנצ'סטר הוא אחד הדרבים החמים בעולם, אבל זה יותר בגלל אוהדי הסיטי, אתה פשוט רואה כמה שהם רעבים להצלחה ולכישלון של מנצ'סטר יותר מכולם. ואני פשוט אוהב אותם על זה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx .

אני לא חושב שהוא צריך לפרק ולנמק. אם פרז הדביל לא היה יוצא היום בהצהרות, מנצ'סטר יונייטד נחשבת למותג הכי גדול בעולם. זה לא מראה על צניעות.

אה וכמובן שהייתי חולם להיות בדרבי בארנט- הנדון וכל הדרבים מהסוג הזה. זה פשוט חוויה.

נערך לאחרונה ב: ‏20/7/04
  2. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

סיטי נגד היונייטד זה דרבי. גם קארדיף וסוואנסי במרחק של 2 ליגות, ועדיין יש שנאה גדולה ביניהן.

צ'לסי תמיד הייתה כזאת. וזה לא בגלל רדיפת בצע. צ'לסי זאת אחת השכונות העשירות בלונדון
    והקהל שלה בנוי מהעשירון העליון של לונדון.

זה בגלל מנכ"ל אידיוט, שהיה עד עכשיו, בשם קן בייטס. עכשיו הקבוצה נבנית מחדש, ועכשיו
    צ'לסי הפכה להיות ריאל מדריד קטנה. ואני מודה, בניגוד אליך שמשהו דפוק שם.

סתכל למעלה, תבין למה. הקהל של צ'לסי מפונק.

לגבי אידואולוגיה רודפת בצע. צ'לסי היא הקבוצה הכי אדישה בפריימר ליג. היא הופכת לאט לאט לריאל מדריד, זה נכון. אבל עד עכשיו, צ'לסי הייתה קבוצה שמתמודדת על גביע כלשהו, ומקום מכובד
    בצמרת (לא 1,2,3). האהודים של צ'לסי עד השנה היו אוהדים שבאים לראות כדורגל טוב, ולא דורשים
    תואר בכל מחיר, כמו היונייטד, ריאל מדריד או באיירן מינכן.

קפיש?

3. ArsenalFan Member

זה לא כל כך נכון. בדומה ליורקשייר-לנקשייר, יש גם יריבות גיאוגרפית בין מרסיסייד ללנקשייר. אוהדי ליברפול (וגם אברטון) לא ממש סובלים אף קבוצה מלנקשייר, ובמיוחד לא את מנצ'סטר יונייטד. ולא יעזור שום דבר- זה תמיד משחק ענק, לא משנה מה מצבן של הקבוצות, בגלל שהשנאה היא אכן תהומית. ובניגוד ללידס-מנ' יונייטד, היריבות הזו נתפסת כטעונה בשני הצדדים באותה המידה.

4. THE STRETFORD END Member

היריבות בין היונייטד לליברפול או בין הערים היא גם מחוץ למגרש בדיוק כמו בין השנאה בין מנצסטר ללידס,

הדרבי המנצסטרי סוער כל כך בגלל שני הצדדים,
    בוודאי שסיטי יהיו רעבים להצלחה(הם רעבים כבר 28 שנה)וכל פעם שהם נכשלים זה מאוד מאוד משמח את אוהדי היונייטד,

אמת היריבות בינינו לבין ארסנל היא מבחינת כדורגל בלבד,מעולם לא החשבנו את ארסנל כיריבה העיקרית שלנו בלונדון בכל הקשור למעבר למגרש,

צלסי הוא מועדון חמדן לא פחות מהיונייטד והסברתי זאת מקודם!

5. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

העובדות הן שכל קבוצות הפריימר שונאות את מנצ'סטר, וכמעט כל קבוצה רואה משהו שונה במפגש מול השדים האדומים. כמו שהזכרתם פה את ליברפול ואת לידס (אה אופס היא כבר לא פריימר ליג... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ), שתי קבוצות ששונאות את מנצ'סטר. והן לא היחידות. גם ניוקאסל וארסנל שונאות את מנצ'סטר, וכמובן הסיטי שבשבילה זה הדרבי, המשחק שהכי חשוב לנצח בו במשך העונה.
    בגלל זה מה שסטרטפורד אנד אמר לא מדויק. ליברפול-מנצ'סטר זה לא דרבי. זה מאבק, אבל כמו שכבר כתבתי מאבק עם מנצ'סטר זה לא דבר נדיר.
    ועוד הערה אחרונה לידידנו,
    מנצ'סטר היא קבוצה בעלת המון אוהדים מחוץ לאנגליה. לאוהדים האנגלים זה בקושי מזיז את הביצה השמאלית. באנגליה כמו שכבר כתבתי היא הקבוצה הכי שנואה, והסיבה האחרונה שאוהדי שאר הקבוצות יקנאו במנצ'סטר היא האהדה אליה. ואני מסכים עם הקביעה שלא מקנאים במנצ'סטר, אלא שונאים אותה. שונאים אותה בגלל שהיא מנצ'סטר. בגלל הדבר הזה, שאי אפשר לתאר אותו במלים, הדבר הזה שאתה לא יודע מהו, אבל הדבר הזה שכל מי שלא אוהד מנצ'סטר מרגיש בכל פעם שהוא רואה משחק של מנצ'סטר, הדבר הזה שגורם לבחילה ולשינאה.

6. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

פשוט תגיד שבגלל ששונאים ווינרים. זה ידוע.

בגלל זה כל כך הרבה שונאים את ריאל מדריד או את ברזיל. כי שונאים את הטבע הזה שלהם.

7. THE STRETFORD END Member

dyer

כתבתי מקודם כי יש כאלו המכנים את המפגש בין היונייטד לליברפול גם כן כדרבי אפילו שהן לא מאותה העיר,הדרבי של אנגליה!

למנצסטר יונייטד יש הכי הרבה אוהדים גם ברחבי אנגליה!

אני מאוד שמח שאתה שונא את מנצסטר יונייטד ואני עוד יותר שמח שיש לך בחילה כשאתה רואה אותם!

Cheer-up Alan Shearer,
    Oh, what can it mean,
    To a sad geordie bastard,
    And a shite football team.

8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעולם אולי, באנגליה אני די בטוח שלא.

9. THE STRETFORD END Member

גם בעולם,גם באנגליה תיהיה בטוח,יש יותר מ 100 supporters club branches

של יונייטד וזה לא כולל את כל בריטניה!