חצי הגמר השני: ספרד מעפילה לגמר היסטורי

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Raulito, ‏7/7/10.

1. Ohad_Glr Member

היום פויול היה מעולה, אבל להגיד שהתצוגה שלו מתקרבת לזו של קנאברו? (אם כבר מדברים על הבלם הכי טוב שראיתי בימי חיי).
    השוויצרים מוסרים ד"ש...

בכל מקרה, לא הגבתי בשביל שטויות כאלה.
    אומנם ספרד לא הייתה הנבחרת האהודה עליי בטורניר (ומבין אלה שנשארו אני אפילו מעדיף את הולנד עליה) אבל אני שמח בשביל דל בוסקה, ובשביל אחד- איקר קסיאס, שעשה עוד צעד בדרך להיחשב כשוער הספרדי הגדול בכל הזמנים.
    הנבחרת הספרדית שיחקה היום כדורגל נורא משעמם, אבל זה הספיק לה. יהיה מעניין לראות את המשחק מול הולנד, שם ספרד תיתקל בעוד נבחרת שאוהבת להניע כדור ללא תכלית בדיוק כמוה.

לדעתי, גם אם מולר בהרכב גרמניה ספרד הייתה מנצחת. אבל אלה בכל מקרה יותר מידי "דיבורים באוויר"...

נערך לאחרונה ב: ‏8/7/10
  2. מראדונה Member

רק להבהיר - אני לא טוען שגרמניה לא נבחרת איכותית,היא מאוד איכותית,והנבחרת השנייה בטיבה אחרי ספרד.זה היה צריך להיות הגמר נקודה.
    אבל ניפחו את הנבחרת יותר מדי,אני בטוח שספרד תופרת את ארגנטינה בדיוק כמו שגרמניה עשתה את זה.

3. Rudess Member

כיאה לחמור שכמוך!

4. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

http://www.welt.de/multimedia/archive/00355/Joachim_Loew_skepti_355495g.Xxx

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

נא למסגר את ההודעה שצוטטה (זו שאנדריי ציטט, לא זו של אנדריי), ישר לפנתיאון הפורום...ספרד 2010 כמו איטליה 2006, מבחינת כיבושים, יכולת קבוצתית והמשחקים עצמם...ממש. פשוט בדיחה מה שאנשים עושים מנבחרת ספרד הנוכחית של 2010 (לא כולם, חלק מהם) שבכלל לא מזכירה אפילו בסולייה של הנעליים את זו של 2008.

6. 100%Bayern Member

הקבוצה ששחקה היום טוב עלתה, הולנד ספרד מקווה שההולנדים ינצחו כי לא מגיע לספרד להשאר הקרבוצה הכי טובה בעולם גם כשהיא מנצחת את גרמניה היא עדיין נראת קבוצה מאוד בינונית... ומה שראינו היום לא ספיק לה מול הולנד... אני לא רואה איך הספרדים סוגרים את רובן או את המזל של סניידר... אולי ואן פרסי סוף סוף התעורר...
    חוץ מזה התחת הענק של דל בוסקה צריך להתסיים מתי שהוא לא?
    באמת שלא מגיע להם להיות אלופי עולם.. אבל צריך לומר להם כל הכבוד שהם הצליחו לעצור את המוכנה החדשה של גרמניה..

ולא משנה מה.. גרמניה חוזרים הביתה עם הראש מורם כהקבוצה הכי טובה במונדיאל הזה ללא כל ספק.
    לא זכור לי ששום קבוצה בעולם הצליחה לגמור 4-1 על אנלגיה ושבוע אחרי 4-0 על ארגנטינה.
    כל הכבוד להם.

את כל הביקורת השלילית שיש לי על המשחק הזה אני אכתוב בדיון הגרמני.

7. Igi Member

ספרד תזכה לדעתי במונדיאל הזה בדיוק כמו שאיטליה זכתה במונדיאל הקודם, לאחר שהצליחה לעבור את גרמניה שהייתה הנבחרת שנחשבה ל'מלהיבה' בטורניר. היכולת של הספרדים היום אומנם לא מתקרבת ליכולת של האיטלקים באותו חצי גמר מדהים, אבל התסריט מהמונדיאל הקודם צפוי מדי בכדי להימנע מלהתרחש גם בנוכחי.

ניר לוין: "ספרד משחקת את הכדורגל שקרוייף הביא לברצלונה" ...שטות מוחלטת.

8. avdz7 Member

אין ספק שלאורך הקמפיין לא הגיע בכלל לספרד להגיע עד כאן, אבל במשחק הספציפי הזה גרמניה הייתה נחותה ממנה בהרבה. עם מולר או בלי, אף אחד כאן לא נביא ככה שהצהרות כמו "אם מולר היה משחק אני בספק אם זה היה נגמר ככה" (או משהו בסגנון) סתם מגוחכות. האמתי, שמלכתחילה הימרתי על ספרד. זה היה צפוי, זה היה טוב מדי עבור גרמניה, והמשחק מול ספרד כצפוי פיצץ את הבלון. אי אפשר להיות טובים מדי ולהמשיך עם זה הלאה והלאה...

אני מאוד מקווה שהולנד תהיה זו שתיקח, למרות שאני מהמר על ספרד.

9. Rudess Member

לא צריך להיות שלילי, צריך רק לשבח את גרמניה על מונדיאל נפלא ויש לנו עוד משחק על המקום השלישי בו כל הקבוצה צריכה לשחק בשביל שקלוזה לפחות ישווה אם לא ישבור את השיא של רונאלדו.

Auf Gehts Deutschland!

10. 100%Bayern Member

אחרי הפסד צריך לדעת גם להעביר ביקורת, גם לפני וגם אחרי המשחק אני אומר שגרמניה היא זו שנצחה את הטורניר מבחינתי ומבחינת הצופים, ללא גרמניה יכול להיות שזה סתם היה מונדיאל משעמם.
    חוץ מזה רואים אפילו את האהדה של הקהל ביציעים בזמן שספרד תוקפת ושקט בקהל ואז גרמניה יוצאת להתקפה מתפרצת וכל הקהל קם.

11. M_T_A Member

אני לא מבין על איזה כדורגל מכוער ומשעמם אתם מדברים.. אולי אני משוחד כי אני אוהד ברצלונה וזה סוג הכדורגל שאני אוהב ורגיל אליו, אבל ספרד שיחקה היום כדורגל מצוין שהעלים לגמרי מהמגרש נבחרת שנתנה 3 רביעיות עד עכשיו במונדיאל הזה.
    וספרד כרגיל עשתה את זה בדרך שלה, בהנעת כדור, בהתקפות שכל אחת מהן משתתפים 5-6 שחקנים ותמיד יש אופציות מסירה. גם אם זה לא תמיד נגמר במצב לשער זה בסופו של דבר משתלם ונחמד לצפייה הרבה יותר מבונקר סטייל מוריניו של 9 שחקני הגנה שמצטופפים וחונקים כל ניסיון התקפי של היריבה.
    זאת ספרד שחיכינו לראות כל המונדיאל הזה ומשהו לא עבד עד עכשיו. גם היום זה לא היה מושלם, אחרי הכל הגול היחיד הגיע ממצב נייח.
    כמו ברוב המשחקים האחרים, ספרד נראתה טוב יותר במחצית השניה. ההתקפות הפכו ליותר חדות, המצבים מול השער התרבו והשיא לדעתי היה בדקה ה90, במהלך המשותף אינייסטה וסילבה. מהלך כדורגל פשוט מדהים מהסוג שספרד יכולה לנפק ועשתה את זה במשחקי ההכנה ורק במונדיאל היה חסר. כ"כ חבל שזה לא נגמר בשער..
    חבל לי רק על כמה דברים:
    וייה קצת נעלם בחוד מול הענקים הגרמנים, אולי בכל זאת לפחות במשחק הזה היה עדיף שיבוא מהצד ולשחק עם טורס באמצע למרות שהוא לא ממש פוגע. ואם כבר טורס, ממש כעסתי על פדרו שלא מסר לו והיה יכול לגמור את המשחק בדקה ה80. חוסר פירגון שממש לא מתאים לשחקן הזה. ד"א משחק ענק שלו. היחיד שניסה להפתיע בדקות שספרד היתה צפויה מדי. היכולת האישית שלו בלטה מעל כולם במשחק הזה. הוא כנראה הדבר הכי קרוב למסי שנשאר במונדיאל הזה.

12. AronB Member

שגיא כהן ונדב יעקבי לא יודעים נפשם מרוב אושר, משתמשי אייסוקר לא יודעים נפשם מרוב צער.
    אם ספרד זוכה, אני מתקשר לבזק ומנתק לעצמי את האינטרנט לאיזה שבוע, אחרת אני פשוט אשתגע מהשטויות שמיסטר יעקובי והחזיר יגידו: "דל בוסקה גאון!" , "כמה שחקני ברצלונה!" , "פויול הבלם הטוב בכל הזמנים!" , "ספרד 2008 - 2010 הן מהנבחרות הטובות שהיו כאן!" ועוד פנינים...

13. Rudess Member

גרמניה הצילה את המונדיאל הזה מלהיות המונדיאל המשעמם והגרוע ביותר בתולדות הכדורגל העולמי. אפשר לספור את כמות המשחקים הנפלאים שהיו פה על יד אחת וגם ברובם גרמניה הייתה מעורבת. ללא ספק זה אחד המונדיאלים הגרועים ביותר, יחד עם איטליה 90, רק ששם לפחות סיימנו את המשימה עם הגביע :)

14. ArsenalFan Member

מי שמשווה את האופן שבו ספרד משחקת לאיך שברצלונה משחקים, פשוט עושה עוול גדול לכדורגל של ברצלונה... זה שהספרדים מחזיקים ב-60 אחוז ויותר מהזמן בכדור, לא אומר שמדובר באותו סגנון, באותו קצב, באותה השתתפות של שחקנים בהתקפה. ספרד מגיעה להתקפות עם 3 שחקנים בלחץ, הכי רחוק בעולם מ"הכדורגל של קרויף".

15. Raulito Madridista

http://img806.imageshack.us/img806/9307/1278533162extrasportada.Xxx

זאת הנבחרת האהובה שלי. אני לא מעכל שאנחנו רחוקים משחק אחד מגביע וזכייה היסטורית במונדיאל. עברנו היום את הנבחרת הכי מרשימה בטורניר ועשינו זאת בסטייל, כל המבקרים שהגזימו עם הקטילות אוכלים עכשיו את הכובע והוא טעים. ספרד תמיד הרשימה בשלב המוקדם אך במשחקים המכריעים חטפה שיתוק והפעם זה היה אחרת לגמריי. ספרד הציגה את המשחק הטוב ביותר שלה במונדיאל ברגע האמת ולדעתי תוצאה של 2-0 הייתה משקפת יותר את מה שהלך על כר הדשא. בשלב מסויים לוח הסטטיסטיקה סיפק נתון מדהים - 11-2 לספרד בבעיטות לשער. לא האמנתי שנצליח לשמור על שער נקי ובטח לא בצורה כזאת. גרמניה לא הגיעה לשום הזדמנות. השחקנים התרוצצו על המגרש בלי הפסקה ועשו פעולות קטלניות בהתקפה, שוב משחק המסירות הקצר ששיגע את כל אירופה, בין היתר מספר מהלכים מבריקים. המערך החדש של דל-בוסקה ניצח.
    לא זכור לי כבר הרבה זמן משחק בו כל השחקנים הציגו יכולת טובה ואפילו יותר מזה, אך אני רוצה להתעסק בשני שחקנים. צ'אבי ואינייסטה שידרגו את משחקם ללא ספק ואלונסו היה נפלא גם הוא, אבל את מיטב המחמאות צריכים לקבל פויול ופדרו. פויול מאוד ריגש אותי בגול שלו. הוא נגח עם כל הלב לרשת והוא נלחם כמו פנתר היום. כל-כך הרבה לב ונשמה בשחקן אחד, מרשים למדיי. הגיע לו לכבוש את השער הזה ללא ספק ואי-אפשר שלא להעריך אותו גם אם אני לא מחבב את ברצלונה. בנוגע לפדרו - כל נגיעה שלו בכדור היום הייתה זהב, הוא הציג משחק נפלא ואני מקווה שלא יזכרו לו את השטות לקראת הסוף. במקום לעשות עוד טריק, פדרו היה חייב או לבעוט או למסור לטורס שהיה חופשי(ומאושר?). הנבחרת המשיכה הלאה כך שאף-אחד לא יבקר אותו על המשחק שלו.

ציונים:
    קסיאס - 6
    ראמוס - 6
    פויול - 8
    פיקה - 7
    קאפדוויליה - 6
    בוסקטס - 6
    צ'אבי אלונסו - 7
    צ'אבי - 7
    אינייסטה - 7
    פדרו - 7
    ויאה - 5