טוטנהאם - מה (שוב) לא עבד נכון?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Hotspur, ‏3/1/04.

1. Julian Joachim Member

אני כמעט משוכנע שהוא שיחק בהרכב של הנבחרת הצעירה, ואין ספק שמדובר בשחקן סופר-מוכשר, שהרבה קבוצות בפריימרליג שמו עליו אין כבר כששיחק בפטרבורו ואני מניח שהסיבה שהוא הגיע לטוטנהאם קשורה לכך שגם דייוויס עשה את המעבר הזה.

בכל אופן, בהתחשב בכך שכנף שמאל של הנבחרת מורכבת מסינקלייר (מעבר לשיא), הרגריבס (כמו במונדיאל, אפס מאופס) וג'ו קול (בעל כורחו, צריך לשחק באמצע ובאגף הוא בינוני), שחקן מהיר כמו את'רינגטון יכול לתפוס מקום בהרכב. אבל קודם כל שיגיע לסגל.

אם כבר מדברים על הטעויות בקיץ... הבאת החלוצים זה רק דבר אחד, אבל כמו שאמרתי בדיון הזה נדמה לי, הבעיה העיקרית של טוטנהאם היא שמביאים שחקן בעמדה A ונותנים שחקן בעמדה B, אבל לא מחפשים מחליף לעמדה B וככה טוטנהאם נשארת עם קישור סופר-חלש שמתבסס על דיוויס הפצוע ועוד כמה שחקנים זקנים.

2. Hammers Fan Member

את'רינגטון תמיד מתבלט על הדשא, הוא מהיר, בעל טכניקה גבוהה וכח בלתי נגמר...

בסך הכל מדובר בשחקן פרימיירשיפ לכל דבר, שלפי דעתי טוב יותר מטרבור סינקלר בכושר הנוכחי בסיטי. חוץ מניסיון ויכולת כיבוש (מאטי כבש רק פעם אחת העונה, למרות העמדה ההתקפית שלו) אני לא רואה שום יתרון שיש לסינקלר, המועדף על ידי סוון, על את'רינגטון.

קשה לי להבין למה הוא לא קיבל הזדמנות ראויה בליין, ולמה שיחררו אותו בכזו קלות...

הוא שיחק בנבחרת הצעירה עד לפני שנה, השאלה היא אם הוא יהפוך לעוד אחד מאותם שחקנים שרק הופעות בנבחרות צעירות מופיעות להם ברקורד. פוטנציאל ויכולת יש, אבל את המאמן הלאומי ביציע הכבוד אין.

3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מזלזל בקאנוטה בכלל - אני פשוט אומר שקיים חשש שלמרות העונה המעולה שלו הוא שוב ייפצע וייעלם, ממש כמו איברסן בזמנו. תזכור שגם איברסן הגיע לטוטנהאם עם פוטנציאל שמת לפרוץ.
    ואת'רינגטון באתמ שחקן מצויין שטוטנהאם עשתה שטות מוחלטת בטיפול בו ואמרתי תמיד, הודל לא השתמש בו ולא נתן לו הכבוד לו היה ראוי, והתעצבנתי מאוד כשעזב ועוד כשטוטנהאם יצאו קצת פראיירים בטיפול בו, אבל אני חושב שקצת הגזמתם עם התיאור שלו. יש לו כוח פריצה, הוא זריז וטכני - אבל יכולת המסירה שלו קצת עלובה אם תשאלו אותי - הוא לא הכי מדוייק במסירות וגם בבעיטות שלו, וזה חיסרון גדול מאוד. להגיד שהוא שחקן הכנף הכי טוב שיש לאנגליה זו הגזמה פרועה.

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוקי, העונה הסתיימה וטוטנהאם כאמור איכזה פעם נוספת.
    טוטנהאם סיימה את העונה במקום ה14, רחוק מהמאבקים על אירופה.
    מה שוב לא עבד בטוטנהאם?
    האם משהו השתנה מאז הפעם האחרונה שעסקנו בנושא?
    איך רובינסון ישנה זאת?
    מי המאמן בשנה הבאה ואילו שחקנים הוא יביא?
    וכמובן, לאוהדי טוטנהאם, את מי הייתם רוצים לראות בקבוצה? גם בעמדת המנג'ר וגם בעמדות על המגרש?
    על כל השאלות האלה נענה כאן, וננסה כמובן לחשוב איך יכול להיות שאפילו מילוול תהיה שנה הבאה באירופה וטוטנהאם לא תהיה?

נ.ב
    הנה הלינק שהובא כאן על ידי אחד מאוהדי טוטנהאם בפורום(כולל כתבות, חדשות, דעות וכדומה):
    http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?F...rName=tottenham

5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אפתיע אותך משה, אני מרוצה מהעונה הזאת.

לא בגלל שנרשם בה איזשהו הישג, להיפך - שיחקנו נורא והיינו קרובים לירידה באופן מפחיד.
    אבל עכשיו אני סוף סוף רואה את האנשים מאחורי המועדון מתעוררים. הביאו בוס חדש מאחורי הקלעים, מדברים על מאמנים בעלי שם בדרך למועדון, וסוף סוף מחזקים איפה שצריך. יש לנו חוד ושוער (בעזרת השם). עכשיו לחזק קצת את מרכז השדה וטיפה לחדד את ההגנה - והעסק מתחיל להתחבר.

ותודה על הייחצון http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

טיפה?
    לדעתי טוטנהאם צריכה לעשות שינוי מהותי בהגנה כדי להגיע לצמרת...

7. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא בהכרח! נכון שהבלמים, ובעיקר דין ריצ'רדס נתנו תצוגות אימים העונה, אבל זה בין השאר כי מרכז השדה פרוץ וחשוף לחלוטין. לא הייתי מתנגד לראות בלם חדש, אבל באופן כללי ריצ'רדס ודוהרטי שחקנים לא רעים, ולדלי קינג יחד עם אנתוני גארדנר הם שחקנים מאוד מבטיחים. ברגע שיבוא מאמן ויעבוד על הכימיה ביניהם, זה יכול לעבוד. יותר חשוב שיביאו מגן שמאלי, עכשיו כשציגה עזב.

אני לא מאמין שיביאו בלם חדש. ההנהלה בונה על הכשרונות הצעירים ועוד סומכת על ריצ'רדס ודוהרטי, מה גם שיש את סטפן קלי הצעיר על הספסל. כרגע נראה שהם מתעסקים יותר בקישור - להביא מספר שחקני כנף וקשר מרכזי, אבל מי יודע - עונת המלפפונים עוד ארוכה.

8. AC SHEVA Member

הייתי אוהד של טוטנהם כשREBROV הגיע לשם אבל עזבתי עוד לפניו בגלל כשראיתי איך המועדון מתנהל.
    לדעתי הבעיה של טוטנהם היא שהם תמיד מביאים שחקנים ברמה בינונית ומטה.
    לדוגמא: הם יכלו להביא את מוריינטס אבל הסתפקו ברובי קין.
    מאז שקלינסמן עזב אותם לא היה להם חלוץ טוב וכל מי שהגיע למועדון בסופו של דבר נכשל.
    בשנים האחרונות הייתה להם הגנה ושוער סבירים אבל אפילו זה נהרס אחרי כמה מכירות לא ברורות.
    אם טוטנהם תמשיך כך ולא תביא לפחות שני שחקנים טובים הם ימצאו את עצמם בליגה השניה.

אני מאמין שטוטנהם היא קבוצה עם פוטנציאל וצריכה לשחק באירופה אבל ההנהלה החלשה והרכישות החסרות תועלת עוצרות אותה.

9. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך בדיוק המועדון מתנהל? למיטב זכרוני זה היה רברוב שאכזב. תסלח לי, רברוב היה פשוט גרוע!
    לא נראה לי שאתה כל כך מודעלמה שאתה אומר. היו לנו עונות לא רעות מאז שקלינסמן עזב, מוריינטס לא הגיע פשוט כי לא רצה לעזוב את ריאל ורובי הוא חלוץ מעולה, ואני לא זוכר, מלבד מכירת בן תאצ'ר והאיבודים המעצבן של ז'ינולה וסול (שהיו לא באשמת ההנהלה, השחקנים פשוט לא רצו להישאר).אל תדאג לטוטנהאם. יש למועדון מספיק כסף, וגם יש לנו חוד מהטובים באנגליה. זאת ועוד אתה מוזמן לקרוא בבלוג שלי בתפוז, שהלינק שלו מצורף למעלה.

10. Thierry Henry Member

אם כבר מדברים על טוטנהאם
    מישהו יודע אם אואן פרייס הוא באמת כזה כישרון כמו שהוא במנג'ר? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

11. AC SHEVA Member

לטוטנהם תמיד היה כסף אבל הם אף פעם לא השקיעו אותו נכון.
    בשנים האחרונות הבאתם שחקנים כמוPOYET, KELLER, BUNJEVCEVIC, REDKNAPP, POSTIGA, KANOUTE וDEFOE. שהם שחקנים טובים אבל כמו שאמרתי קודם לא מספיק טובים כדי לקחת את טוטנהם לאירופה. מצד שני שחררתם שחקנים צעירים ומוכשרים כמו LUKE YOUNG ו ETHERINGTON. אני אישית לא מבין איך הם רוצים להתקדם?
    לגבי החוד שלכם, אולי לא שמת לב אבל הבקעתם רק 47 שערים העונה.
    יש 12 קבוצות בליגה שהבקיעו יותר ושלוש מהן נמצאות מתחתיכם בטבלה.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

על מה אתה מדבר?
    אתה בטוח שאתה נמצא על הכוכב הנכון?
    הסתפקו ברובי קין? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx
    רובי קין הוא לטעמי אחד מהחלוצים הטובים באנגליה, ועם הוא היה משחק בקבוצה כמו מנצ'סטר, צ'לסי או ארסנל כל אירופה הייתה מבינה זאת.
    רובי קין הוא חלוץ מעולה, ובכלל, החוד של טוטנהאם הוא לא הבעייה.
    גם דפו הוא חלוץ מעולה, מדובר על חלוץ אנגלי שמתאים כמו כפפה ליד לטוטנהאם ועם זה היה תלוי בו ובקין בלבד, אין לי ספק שטוטנהאם הייתה מסיימת בצמרת הגבוהה.
    הבעייה של טוטנהאם היא בטוח לא בצד ההתקפי אלא בצד ההגנתי.
    רק 4 קבוצות באנגליה חטפו יותר מטוטנהאם! 3 מהם ירדו ליגה(וולבס, לידס ולסטר) והרביעית(בלקבורן) סיימה מקום אחריה.

נכון שאת הרכש של טוטנהאם בשנים האחרונות קשה לי לקבל, אבל אפשר לומר לזכותם, שהם נכשלים כי הם הולכים על שחקנים צעירים בעלי פונטציאל להיות שחקנים בעלי שם בעתיד.
    הבעייה שחוץ מרובי קין, אני לא רואה שחקן רכש צעיר שטוטנהאם הביאה שעשה לעצמו שם בכדורגל האנגלי והוכיח את ההשקעה.
    אבל יש שינוי חיובי בחשיבה של טוטנהאם בשנה האחרונה.
    הם הביאו את דפו מווסטהאם, חלוץ צעיר ומעולה שכפי שאמרתי הוא עוד יתבטא בעתיד בליגה האנגלית.
    הם הביאו רכש נוסף, רכש לטעמי מאוד חכם, ואני כמובן מדבר על רכישתו של רובינסון שוערה הצעיר של לידס.
    בכלל, לא רק שהבאת רובינסון כשוער לטוטנהאם נחשב בעיני כצעד חכם, גם המחיר הסופי ששולם עליו, 1.5 מיליון ליש"ט, הוא סכוך מגוחך לשוער שבשנה שעברה הגיעה למחיר של 6 וחצי מיליון ליש"ט.
    רובינסון נחשב בעיני לשוער העתיד של נבחרת אנגליה, כמובן שהוא צריך לתת את הכדורגל של שנה שעברה ולא הכדורגל שהוא נתן השנה, אבל אני מאמין שהוא יוכיח שהבאתו הייתה נכונה.
    טוטנהאם ממשיכים לפעול נכון והם הציאו לדוידס חוזה ענק שבהחלט עשוי להביא את הקשר ההולנדי המעולה לטוטנהאם.
    תוסיף את ואן בומל מפ.ס.ו שטוטנהאם מעונינת לרכוש ותקבל קבוצה טובה שבהחלט תאיים על הכרטיסים לאירופה.
    ובכל מקרה, גם עם טוטנהאם תאכזב, אין סיכוי שהיא תרד ליגה, כי למרות שההגנה שלה חלשה היא לא כזאת חלשה.

13. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסיבה שטוטנהאם לא כבשה יותר מדי שערים לא נובעת מחוד גרוע, אלא מקישור גרוע, שלא מספיק סיפק כדורים לחלוצים. אם ראית למשל את המשחק של טוטנהאם נגד פורטסמות', היית רואה שדפווקין כל הזמן היו צריכים ליצור לעצמם מצבים, כי דלמה, דייויס וקינג שתופקד בקישור לא סיפקו להם מספיק כדורים.

AC SHEVA, יש לי חשד כבד שאתה מכור ל-CM. קאנוטה נתן פתיחת עונה מעולה והוא שחקן מוכשר מאוד, והוא יהיה נהדר לרוטצייה, פוסטיגה מבחינתי עדיין לא פספוס, כי אפשר להגדיר את העונה כעונת התאקלמות. פוייט וקלר הגיעו בחינם. איך הם בזבוז בדיוק? הם היו סבירים יחסית לעומת רכש אחר דוגמת רברוב, פרי, תאצ'ר או לאונהארדסן.

רדנאפ הוא קפטן. זה שהוא היה פצוע חלק נכבד מהעונה לא אומר שבחלק שהוא שיחק הוא לא עשה כלום. יש לו סעיף בחוזה שאומר שטוטנהאם רשאית לשחרר אותו עונה הבאה אם לא ישלים מכסת משחקים מסויימת.
    בונייה באמת פספוס, עלה יותר מדי כסף וכולי תקווה שיסיים דרכו במועדון בקרוב.

יאנג לא ממש מימש את הפוטנציאל שלו, על את'רינגטון באמת חבל ל י אבל גם הוא צריך לעבוד עוד הרבה לפני שבאמת ייחשב פספוס של טוטנהאם.

אבל עזוב אותך ממה שהיה - הפנים לעתיד, וכרגע אני מרוצה. יש עוד 18 מיליון פאונד לבזבוזים, ונכון להרגע השחקנים בשורטליסט הם ואן בומל, גרונקיאר, מילנר ודאווידס. די מבטיח אם תשאל אותי, מי יודע איזה שמות נוספות יעלו בהמשך...

אני שוב אחזור - טוטנהאם צריכה לדעתי מגן שמאלי ושלושה קשרים, שניים מהם שיוכלו לשחק באמצע. גרונקיאר אופצייה מעולה כי הוא יכול לשחק בשני האגפים.

14. KirkH Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

15. Thierry Henry Member

תודה על התגובה..