טורנאו איניסיאל 2013: הליגה הארגנטינאית חוזרת!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏31/7/13.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

חימנאסיה לה פלטה ממשיכה בפתיחת העונה המוצלחת שלה עם ניצחון חוץ מרשים בקורדובה על הפיראטים. הלובו לא מציגים כדורגל גדול, אבל המון נשמה ונחישות בסגל מוגבל למדי שעומד לרשותו של טרוגליו. ראסיץ' המגודל עם צמד, השני מתנה מהגנת בלגראנו, הופך יתרון מוקדם של בלגראנו לניצחון גדול.

אין סיכוי שעם הסגל הזה הלובו יהיו בצמרת עוד הרבה זמן, אבל כל ניצחון כזה הוא זהב במאבקי התחתית.

2. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

חימנסיה עם 3/3 http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

לפני כמה עונות פדרו טרוגליו הצליח לעשות 5/5 עם אינדפנדיינטה אבל בסופו של דבר עשה במכנסים ברגע האמת, נקווה שבשבילו הפעם המצב יהיה שונה.

אגב, אני כל כך מאושר שבסופו של דבר החלטתי לעשות מנוי לשירות של CXNLIVE בעלות של 10 יורו בחודש (קצת פחות מ50 שקל) וכך אני יכול לראות את כל משחקי הליגה (וגם השנייה... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx ) + הסודאמריקנה +ו בהמשך את הליברטדורס באיכות נפלאה של HD

נערך לאחרונה ב: ‏23/8/13
  3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

משחק רע נוסף של האקדמיה והפסד רביעי ברצף. זה היה צריך להיות 0-0, אבל גול לא שגרתי אחרי טעות נאיבית של קאהאיס (דווקא הטוב בהגנה) שראה הרמת דגל והפסיק לרוץ, בזמן שספרדוטי שמסר לשחקן בנבדל המשיך לרוץ ואסף את המסירה שלו עצמו, מבלי שקאראגליו (באופסייד) מתערב, כדי לבשל את השער הראשון של רולה... אח"כ יצאנו כבר עם כולם קדימה ושילמנו את המחיר עם גול נוסף של רולה, בזמן שארסנאל ב-10 שחקנים אגב, אחרי שאגירה היתל ב"מגן השמאלי" שלנו.

היה רגע של תקווה, כשקאהאיס השווה מכדור חוזר אחרי בעיטה של רוג'ר מרטינס (לא טוב היום) לקורה, אך השער נפסל עקב אופסייד מאוד גבולי אם בכלל. כמו בגול הראשון של ארסנאל, מקום לפרשנות האם השחקן בנבדל (ויאטו במקרה זה) התערב במהלך.

זה היה משחק אחרון ללא קהל בסילינדרו, לאור היכולת לא בטוח שהשחקנים ישמחו שהקהל יחזור http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

מוקדם יותר ניואלס ניצחה 2-0 בראפאלה. עזיבתו של טאטה לא השפיעה הרבה על הסגנון עושה רושם. הקבוצה של ברטי, כמו של קודמו, ממשיכה להתבסס על הנעת כדור סבלנית מהחלק האחורי ועד לרחבת היריד. טרזגה נכנס לקראת הסיום, ולא עשה כלום עד שכבש שער נהדר בסיום המשחק. המהלך היה צריך להיגמר בגול ככה או ככה, אבל החלוץ המבוגר הצליח להפוך אותו לגולאסו עם סיומת מיוחדת.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

נכון שהשער הוא חוקי כי כל עוד השופט לא שורק אז לאף אחד אסור להפסיק לרוץ, אבל הקוון חמור. מה אתה מרים דגל לפני שהשחקן שבאופסייד נגע בכדור? גול מיותר, כי לא רואה איך השחקן שמסר מגיע גם לכדור אם קאהאיס ממשיך לרוץ. אפרופו מרטינס, הוא שיחק כל המשחק?

ולנושא אחר, ראיתי דיווח בארגנטינה שאומר שטאטא בוחן אופציה להביא את אדר באלאנטה לבארסה. גם נאפולי מתעניינת בבלם מסתבר. אני אשמח אם הוא ישלים טורניר או שניים מלאים בריבר לפני כן...

5. natanel432 Member

אז חימנסיה מנצחת 2-1 בבלגראנו האמת כן היה כדורגל של חימנסיה יחסית למשחק בית של בלאגרנו לא ראינו ממנה כלום לעומת חימנסיה שסיכנה את השער כמה פעמים בכל מחצית ותוסיף שני גולים לאחר פיגור מגול מיקרי אני כן חושב שחימנסיה יכולה לרוץ למקומות 4-5 הפכת את הלובו למסכנים אבל יש סגל מספיק טוב ועם מספיק כישרון במשחק ההשלמה ב28.8 נגד ניואלס בחוץ נוכל לדעת איפה עומדת חימנסיה...

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גם בלגראנו קבוצה אפורה, והייתה כזו גם שרצה גבוה בטבלה. אבל המצבים שהגעתם אליהם לא נבעו ממהלכי כדורגל מרשימים, לרוב סתם דחיפת כדור לרחבה (הגול בראש) או טעות קשה כזו או אחרת בהגנת הפיראטים (הגול ברגל). הסגל מוגבל עם רוב של שחקנים שטורניר טוב בפרימרה עם הלובו יהיה כנראה שיא הקריירה שלהם. לפריירה עצם העובדה שהוא משחק ליגה הזו זה סוג של חלום לדוגמה. ולכן מגיעות כל המחמאות על התוצאות הנהדרות.

לא, נכנס במהלך המחצית השנייה.

מאז שטאטה חתם קראתי על כך שברסלונה תביא את ורג'יני ואת גוסמן, הראשון חתם באסטודיאנטס (בחירה מוזרה אם הייתה התעניינות מספרד) והשני עומד עדיין בשערה של ניואלס. הקולומביאני, בניגוד לאלו, אולי באמת יגיע לדרג הזה יום אחד, אבל אני רק "מזהיר" לגבי הידיעות האלו.

7. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

שוב מפסידים הפעם 2-1 בטוקומאן אצל אתלטיקו (מחצית ראשונה נוראית שהסיתתמה רק ב2-0 והודות לרודריגס השוער לא הסתיימה עם לפחות 4-5 חתיכות), רק במחצית השנייה ברינדיסי הועיל לשלוח למגרש את הילד מתיאס פיסאנו המצטיין עד כה לדעתי שער שלו בתוספת הזמן לא הספיק בסופו של דבר. אז נכון שיש עוד הרבה זמן (38 משחקים) אבל במידה ולא נתעורר אני לא יהיה בהלם בכלל אם בליברטדורס יבקרו לוס אנדס, קולחיאלוס וויז'ה דאלמינה... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏25/8/13
  8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

טוקומן קבוצה קשה בבית, בטח שעם המוטיבציה של הקבוצה והקהל מול אחת הגדולות, אבל זה בטח לא מנחם את האדומים.

ראסינג וסובלדיאה לא עוד. למרות שרק בפגרה האחרונה האריך את החוזה, פתיחת העונה הרעה הספיקה להנהלה להיפרד מהמאמן ימים ספורים לפני הגומלין מול לאנוס בסודאמריקנה.

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

רשמית: החלו חגיגות הטאומאניה בארגנטינה :aaa021: ריבר אומנם מפסידה לקולון, אבל טאו עם שער בכורה במשחק הבכורה.

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני הימרתי על טאו כמלך השערים של הטורניר, אבל בגלל הנהלת ריבר שאר הליגה קיבלה פור עליו ועכשיו הוא צריך להגיע מאחור.

לריבר הגיע פנדל, אבל דיאס לא יכול להיות מרוצה מהיכולת החלשה של קבוצתו למרות אישורם של שני חלוצי הרכש (טאו היה סביר, לא יותר למרות הגול, מורה חלש) ויש לו המון עבודה. האמת שלדעתי השחקן הכי טוב של ריבר בפתיחת העונה הזו הוא קארבונרו, דווקא אחרי משחק חלש שלו אני מזכיר זאת, אין לו יחסי ציבור כמו לכמה מהשחקנים האחרים בליגה אבל הוא מבין הטובים שיש לדעתי.

בוקה מקבל בראש מאסטודיאנטס, לא ראיתי את המשחק אבל כל מי שהייתה לו תקווה שביאנצ'י יוכל להוביל את בוקה למעלה...

נערך לאחרונה ב: ‏28/8/13
  11. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

אז כצפוי אינדפנדיינטה נוהגת באותה הדרך ומסיימת את הקשר עם המאמן ברינדיסי, צעד נכון לטעמי אם כל הכבוד (ויש הרבה) לברינדיסי, כנארה שלליגה השנייה צריך מאמן עם ניסיון בליגה הזו.

נערך לאחרונה ב: ‏26/8/13
  12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

משחק מהנה עם הפתעה בסוף נערך בקילמס אתמול. הקבוצה המקומית גברה 3-2 על סאן לורנסו החזקה, שמצידה רשמה הפסד שלישי ברצף כולל הסודאמריקנה. כמה גולים יפים, ופצצה אחת לסיום. משחק ענק לקאנאו הנהדר, בעוד מהצד השני הגנת סאן לורנסו ממשיכה להתקשות עם מצבים נייחים והקישור מתקשה להפוך את השליטה בכדור למצבים מסוכנים.

------------

ביאלסה סירב לגישושים מראסינג ועשה זאת בדרכו האופיינית, ציטוט חופשי: "הם פיטרו מאמן אחרי 4 משחקים, על איזה פרויקט לעזאזל הם מדברים איתי". הייתי מצדיע לו על התשובה המדויקת אילולא היה מדובר בראסינג... אז'אלה רוצה את בורגי, אני חושב שיכול להיות גרוע יותר ממנו וכרגע הוא כנראה האופציה הטובה שמדברים עליה.

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מחכה לראות את פרצופך/תגובתך ביום שראסינג תמנה את השפם לה-וולפה לתפקיד... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

14. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

חימנסיה רושמת את הפסדה הראשון לאחר 3-0 אצל האלופה ניואלס משערים של היינצה, מקסי רודריגס ועוד אחד של קרוסאדו, אומנם מדובר רק במחזור החמישי (המשחק היה השלמה לשני) אבל הלפרה בהחלט ניראת כאחד שתוכל ללכת עד הסוף.

-----------

בגזרת הליגה השנייה, אינדפנדיינטה ממנה את עומאר דה-פליפה (אומנם עדיין לא באופן סופי, אבל הסיכוי שלו להיות מאמן האדומים עולה על 99 אחוז בהחלט) לדה-פליפה בן ה51 המכונה "החייל של המשק הטוב" (בשנת 82 גויס למלחמת מאלבינס ומפה נולד הכינוי...) לא נחשב בין המאמנים הבכירים במדינה אבל מה שאי אפשר לקחת לו הוא הניסיון שיש לו בליגה קשה כמו השנייה

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

דה פליפה אחד מהמאמנים הטובים שיש כיום בארגנטינה, ואולי הכי טוב שהיה ריאלי לאינדפנדיינטה כרגע, מי יכלתם להביא יותר טוב? הוא גם היה המאמן הפנוי שהכי הייתי רוצה לראות בראסינג, אבל לצערי הוא בכלל לא היה אופציה ועכשיו כבר לא רלוונטי.

עם בורגי אני חצוי, אבל זה מה יש.

-----

ניואלס ממשיכה בדיוק עם אותו סגנון משחק מהאליפות, רק שהאיכות של הסגל טיפה נפגעה והם משחקים למעשה בלי חלוץ (אקינו, למרות הצמד המקרי ההוא, וטרזגה חלשים). "החזרה" של קרוסאדו תעשה להם טוב, מתאו וברנארדי נהדרים עד כה, אבל בגילם חייבים רוטציה ויחד עם הפרואני יהיה קל יותר לעשות זאת. ורג'יני היה אדיר תחת מרטינו, אבל עושה רושם שלופס נכנס לאט לעניינים ולא לשכוח שלבלם המבוגר יש כבר אליפות מפתיעה וגם את היינצה המנוסה לגיבוי עכשיו (חזר מהפציעה טוב מאוד).

המשחק גם יחזיר את חימנסיה למימדים שלה, למרות שטרוגליו לא היה צריך את ההפסד כדי לדעת את זה, כשרואים מה קורה שנפגשים עם קבוצה שמשחקת ככזו.

נערך לאחרונה ב: ‏28/8/13
מצב נושא:
הנושא נעול.