טורניר הכדורגל האולימפי - ריו 2016

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Die Werkself, ‏3/8/16.

1. Civil Anti Madridista

Weverton, Zeca, Rodrigo Caio, Marquinhos, R.Augusto, D.Santos, Luan, Walace, Gabigol, Neymar, G.Jesus

Horn, Toljan, Klostermann, Ginter, Suele, S.Bender, Meyer, L.Bender, Selke, Brandt, Gnabry

2. Civil Anti Madridista

אחרי לואיס סוארס הגיב התור של ניימאר להגיב, וואו איזו בעיטה חופשית מושלמת.

3. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

משחק מצוין וקצבי. גרמניה נחלשה משמעותית מאז היציאה (הכפויה) של לארס בנדר ולא מורגשת כמעט מאז. ברזיל מסוכנת אבל לא הגיעה להרבה מצבים באמת מסוכנים.

עריכה: אפשר להזכיר גם שלגרמניה אין כל כך את מי להכניס מהספסל. פטרסן החליף את סלקה (סבבה), פרומל שנראה די בינוני את בנדר שנפצע והמחליף הכי טוב שנשאר הוא פיליפ מקס, מגן מאוגסבורג. בצד השני פיליפה אנדרסון נכנס כמחליף...

4. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

הארכה משעממת למדי בינתיים. הגרמנים העייפים מודעים לעדיפות של השחקנים הברזילאים ובעיקר מתמסרים בחלק האחורי.

5. Civil Anti Madridista

ניימאר העמיד כבר פעמיים את פליפה אנדרסון מול השוער, אי אפשר לבקש יותר מזה.

לואן נראה כמו כישרון מבטיח, מרקיניוס נראה כמו טירון ליד רודריגו קאיו.

6. VAR Member

תגידו, עוד מישהו רואה את המשחק הזה ולא יכול שלא לתהות לעצמו איך ייראה הכדורגל אחרי שייגמר הדור של מסי/סוארז/רונאלדו? חוץ מניימאר שגם הוא מעל 23 אין פה שחקן התקפה טוב אחד. הפער בינו לבין שחקן ההתקפה הכי טוב אחריו על המגרש הוא מגוחך. ואלה שתי הנבחרות הצעירות הכי חזקות כנראה בעולם. במקרה הטוב שחקנים מוכשרים עם קבלת החלטות שערורייתית ובמקרה הרע שחקנים שאין בהם שום דבר מיוחד.

נערך לאחרונה ב: ‏21/8/16
  7. JohnTerry26 Member

אתה מדבר על חסוס וגאביגול? אולי גנאברי? כי לפי ההרכבים הצמד הברזילאי הם השחקנים היחידים שהייתי מצפה מהם למשהו.

בקיצור לא הבנתי מה אתה רוצה. הנבחרות גם לא מביאות לטורניר הזה את השחקנים הטובים ביותר.

8. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

תחושה מוזרה: כדורגל באולימפיאדה זה כמו להזמין סלט במסעדת המבורגרים. גם מיותר וגם לא קשור.

9. shlomydavid מנהלים

10. VAR Member

אני מדבר על כולם, ולא רק בהקשר לטורניר הזה ולסגלים של הנבחרות שמשתתפות בו. זה בסך הכל גרם לי לחשוב אילו שחקני קישור והתקפה יהיו goats בעוד 4-5 שנים וחוץ מניימאר ודיבאלה (ואולי, אולי גדול פוגבה ומארסיאל) אני לא מוצא אף אחד זה. זה מעט יחסית למה שהתרגלנו.

11. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מקווה שזה לא יישמע כמו אובר אוננות ו/או יפתח דיון בלתי נסבל של השוואות, אבל אני חושב ש״הדור של מסי״ זה משהו בפני עצמו. ברמה המקצועית נטו של השחקן עצמו, במובן מסויים הוא הופך/הפך להיות עבור ברצלונה מה שטוטי היה עבור רומא (לא מדבר על הישגים, אישיות וכדו׳). אין תפקיד מהקישור ההתקפי ומעלה שהוא לא יכול לעשות הכי טוב שיש. באופן אישי, אני לא חושב שהדומיננטיות שלו תסתיים בקרוב.

וכן, אני יודע שלקחתי את זה למקום אחר, אבל סתם התחשק לתת תגובת אופטופיק כזו בתוך דיון האופטופיק כשלעצמו.

נערך לאחרונה ב: ‏21/8/16
  12. Lebron Member

מסי או רונאלדו מן הסתם לא היו על המגרש אתמול (אפשר לחשוב כמה כאלה יש בהיסטוריה של המשחק), אבל אני לא חושב שזה הוגן לשפוט ילדים בני 19-20 על סמך המשחק הזה, אחרי שהם משחקים כל שלושה ימים והיה באופן יחסי הרבה לחץ סביב המשחק הזה כמו שלא היה באף אולימפיאדה. לא היו חסרים גם למסי משחקים שהוא נראה כמו כלום, במיוחד בנבחרת.

דיברת על קבלת החלטות, זה דברים שמשפרים עם הזמן. דיברת על שחקנים שאין בהם משהו מיוחד - גם במולר אין באמת משהו מיוחד מבחינת כדורגל טהור אבל הוא פיתח אספקטים אחרים במשחק שלו שאפשרו לו להיות אחד משחקני ההתקפה הטובים וההשיגיים בעולם.

אני מסכים ששחקני ההתקפה לא נראים מצד שתי הנבחרות לא נראים כמו הטובים שגדלו שם, אבל המשחק הזה לא אמור להוות מדד אמיתי לעתיד שלהם.

מי שבעיקר הרשים אותי אתמול הוא דווקא סולה, הוא מאוד מזכיר את הומלס בכל הקשור לטכניקה והיציאה קדימה. הוא כולה בן 20 ואני מקווה בשבילו שהוא יהיה יציב יותר מהומלס. נראה שההחלטה שלו להישאר בשלב זה בהופנהיים ולא לעבור לדורטמונד או לליברפול נכונה, הוא ראה מקרה לגינטר בדורטמונד.

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  13. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

@יענקלך שחרר
    1. חוץ מניימאר, היו על הדשא ארבעה שחקני התקפה שנחשבים ל״כישרונות יוצאים מן הכלל״ - שני הגבריאלים בברזיל, מאייר ובראנט בגרמניה. לואן, אנדרסון, גנאברי וסלקה לא נחשבים לכשרונות מיוחדים ו/או שהם מבוגרים יחסית (גם מאייר קצת דרך במקום בשנתיים האחרונות ואני לא בטוח שהוא נכנס לקטגוריה שהזכרתי קודם). בראנט אפילו לא נחשב לכישרון ההתקפי הכי גדול בגרמניה (סאנה).

2. מבחינת שחקני התקפה צעירים, גרמניה לא כל כך מרשימה וצרפת למשל (עם דמבלה, מרסיאל, קומאן ועוד כמה צעירים יותר, אולי גם למאר) לדעתי הכי מרשימה. גם מארגנטינה בדרך כלל יוצאים שחקני התקפה מעולים ויש עוד המון שחקני התקפה ממדינות שונות ברחבי העולם שנחשבים לכישרונות גדולים. מן הסתם חלק גדול מהם לא יהפכו לשחקנים מדהימים אבל לפחות על הנייר מאגר הכישרונות במצב טוב מאוד.

3. אני מסכים שניימאר היה הרבה יותר טוב מכל שחקן התקפה אחר אתמול, אבל מעבר לזה ששחקן ברמתו לא מופיע כל שנה אלא כל חמש (נגיד), הוא בן 24. לא ראיתי אותו בגיל 19 אבל אין לי ספק שהוא גם לקה בקבלת ההחלטות כמו רוב השחקנים הצעירים. גבריאל ז׳סוס בן ה-19 הציג בברזיל סטטיסטיקות דומות לאלו שניימאר הציג בגילו, ואתמול הציג קבלת החלטות גרועה. רוב הסיכויים שהוא, בראנט, גבריאל ברברוסה והאחרים ישתפרו עד גיל 24. הם יגיעו לרמה של ניימאר? כנראה שלא. אבל הם כמעט בוודאות ישתפרו ובפרט בקבלת ההחלטות שלהם.

4. אני אמנם צעיר, אבל אני מניח שאמרו דברים דומים על מראדונה, רונאלדו, רונאלדיניו וכו׳. אלה פורשים (ובמקרה של מסי ובעיקר ניימאר יש עוד הרבה זמן) ומגיעים אחרים, לפעמים החדשים יותר טובים (מסי לעומת רונאלדיניו), לפעמים פחות.

נ.ב. ראיתי את שניהם משחק וחצי, אבל גבריאל ז׳סוס נראה לי כמו כישרון הרבה יותר מעניין מגבריאל בארבוסה. הראשון נראה כמו סופרסטאר פוטנציאלי (עם המון מקום לשיפור), השני יותר כמו האלק הבא. מוזמנים לצטט אותי עוד חמש שנים כשז׳סוס ישחק בסטוק ובארבוסה יתחרה עם ניימאר ומסי על הבאלון ד׳אור.

Lebron אוהב/ת את זה.
  14. VAR Member

@Die Werkself
    אני לא מדבר על הלבל הזה. אני מדבר על goats. אלה שתזכור כל החיים שלך: מסי, רונאלדו (הפורטוגלי והברזילאי), רונאלדיניו, זידאן, איברהימוביץ', קאקה, פירלו, צ'אבינייסטה, ראול, הנרי, שבצ'נקו... כל הבראנדטים והגבריאלים יהיו אולי שחקני כדורגל טובים (חלקם לפחות) אבל שחקנים מהקאליבר הנ"ל אני פשוט לא רואה (חוץ מניימאר ודיבאלה).

ניימאר מגיל 16 מסומן ככישרון של פעם ב (אותו הייפ כמו הילד הנורבגי של ריאל מדריד, במקרה שלו אבל עוד אין שום אינדיקציה כי הוא לא התחיל את הקריירה המקצוענית שלו עדיין). כישרונות בסדר גודל הזה מזהים לפני שהם חוגגים 20. כמובן שיש בנוסף אליהם שחקנים שהבטיחו הרבה ומאז לא הראו שום דבר (האכים מאסטור למשל). פשוט המשחק אתמול גרם לי לחשוב אילו שחקנים יוכלו להפוך לכאלה שאני אספר לנכדים שלי עליהם וחוץ מניימאר ודיבאלה אני לא מוצא.

15. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

@יענקלך שחרר מקבל, למרות שאני חושב שיהיו בעשר השנים הקרובות די הרבה שחקנים ברמה של פירלו, קאקה ודומיהם (כלומר, שחקנים ברמה גבוהה מאוד אבל שיש כל כמה שנים שחקנים כאלה). כמו שכתבתי יש המון שחקנים מוכשרים (יותר ופחות) אבל אי אפשר לדעת לאן יגיע כל אחד (גם חלקם לא מוכרים כמעט היום, איפה היה דיבאלה לפני שנתיים?) לפעמים שחקנים פורצים באופן מפתיע (בזמן שאחרים ״נעלמים״).

אני לא מכיר בצורה מושלמת את כל הצעירים המבטיחים, אבל אני מאמין שיהיו goats גם בעשור הבא בנוסף לניימאר ודיבאלה.

לגבי ״שחקנים שהבטיחו הרבה ומאז לא הראו שום דבר״, לפעמים הם פשוט לא כל כך טובים וזוכים להייפ לא מוצדק.

אם הזכרת את שבצ׳נקו - הוא באמת היה ״goat״? ראיתי אותו רק בשלהי הקריירה שלו ואז לא היה מדובר במשהו שקרוב לזה ;)

Franco אוהב/ת את זה.