טורניר LG אמסטרדם 2007

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏2/8/07.

1. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

http://www.ajax.nl/upload_mm/banner/1773590277_1999998057_Tournament_1.Xxx

אז כמדי שנה בין כל משחקי טרום העונה, נמצאים כמה טורנירי ידידות שנחשבים "קצת יותר" מממשחקי הידידות הרגילים. אחד מהם הוא טורניר אמסטרדם המסורתי, שמתקיים משנת 1975(עם הפסקה של שבע שנים באמצע).

טורניר אמסטרדם במתכונתו הנוכחית החל בשנת 1999, אחרי שחדל להתקיים בשנת 1992. בשנה הראשונה השתתפו בטורניר לאציו, סנטוס, אתלטיקו מדריד, וכמובן אייאקס. לאציו הייתה זו שזכתה בטורניר לראשונה במתכונתו הנוכחית.

מאז בכל שנה אנו רואים את הטורניר , כשהיריבות נוטות להתחלף כל הזמן, מלבד אייאקס, בעלת הבית כמובן.

בשנת 2000 הייתה זו בארסה שזכתה, ולאחר מכן הגיעו 4 זכיות רצופות של בעלת הבית. לפני שנתייםהרצף נקטע, אחרי שארסנל האנגלית זכתה בתואר. בשנה שעברה זכתה עוד קבוצה ממולדת הכדורגל בטורניר - מנצ'סטר יונייטד.

חוקים:
    טורניר אמסטרדם כמדי שנה מציב סטנדרטים של משחק התקפי והרבה שערים, כדי להשיג כמה שיותר נקודות ולזכות בתואר.

ניצחון- 3 נקודות. תיקו- נקודה אחת.
    כל שער שווה נקודה.

כך שלדוגמא, אם אתלטיקו מדריד תנצח את אייאקס 0-2, יהיו לה 5 נק' (שלוש על הניצחון + 2 שערים).

לוח המשחקים:

חמישי (2 באוגוסט): לאציו - ארסנל (19:30)
    אייאקס - אתלטיקו מדריד (21:45)

שבת (4 באוגוסט) : אתלטיקו מדריד - לאציו (18:00)
    אייאקס - ארסנל (20:15)

לגבי שידורים, בארץ עד כמה שידוע לי אין. SBS6 ההולנדי ישדר את כל המשחקים. זאת תחנה שנקלטת בהרבה מאוד אתרי אינטרנט, מה גם שבלי קשר אני מניח שלא יהיו חסרים לינקים.

טורניר מהנה.

נערך לאחרונה ב: ‏2/8/07
  2. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

איך נקבע מי משתתפות בטורניר בכל שנה?

3. ACBenb Member

וואו יש לי דז'ה וו מטורף. כאילו כבר ראיתי שמישהו שאל בדיוק באותה צורה שכתבת עכשיו ובדיוק באותו אשכול....
    אני חושב שבדז'ה וו ענו שאייאקס בוחרת או מארגני הטורניר, שהם אייאקס אני חושב.

4. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

שאלה נחמדה.

בניגוד למה שנוהגים לחשוב, אייאקס היא לא זאת שמארגנת את הטורניר וקובעת מי יטול בו חלק.
    הטורניר מאורגן בכל שנה ע"י IEP ( ראשי תיבות של International Event Partnership ) ואייאקס מוזמנת בכל שנה כ "קבוצה הביתית". טכנית, אייאקס מוזמנת לטורניר כפי שכל קבוצה מוזמנת.
    לאייאקס אין השפעה או החלטה על הרוסטר של הטורניר.

5. אבו Member

יהיו שריקות בוז לרובין ואן פרסי?

6. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אני משוכנע שלא.

נובע מההודעה הקודמת שלי. אייאקס אמנם ביתית אך לא נחשבת כ"מארחת" הטורניר, המשחקים לא מופיעים במנוי של אוהדי אייאקס (ובינהים השרופים, ואק 410 והאף סייד) וכל אוהד נאלץ לרכוש כרטיס. זו גם הסיבה שכרטיסים לטורניר תמצא בשפע ושאף פעם כמעט לא יהיה מגרש מלא. ארגוני האוהדים היותר שרופים של אייאקס בדרך כלל לא נוכחים בטורניר. אותו כנ"ל למשחקים של נבחרת הולנד בארינה (שם ואן פרסי כבר הספיק גם לכבוש).

למרות שאתה יודע מה, נחכה אולי נקבל איזה משהו שיזכיר את מאורעות ואן פרסי בפיינורד...

נערך לאחרונה ב: ‏2/8/07
  7. ERIC_CANTONA Member

ללא ספק זה טורניר הידידות הכי מפורסם ויקורתי בעולם. אם כל הכבוד לאמירויות.

אני זכר שבשנה שעברה שידרו את המשחק שלנו נגד אייאקס,(עם הגול של גיגסי מבעיטה חופשית) וחוץ מזה אני כבר לא זוכר.

אני מאוד מקווה שאחד הערוצים יתן לנו לראות את הטורניר, כי בשלב הזה של העונה הקבוצות מעבירות הילוך.

8. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

http://www.ad.nl/multimedia/archive/00120/arsenal_120181b.Xxx

ואן פרסי הריץ דאחקות במסיבת העיתונאים שלקח את הגביע מתחת לאף של סניידר. ואן פרסי גם קיבל לא מעט יחס מן הסתם מהתקשורת ההולנדית, גם כמובן התעניינות בתפקיד הגדול שיהיה עליו העונה בארסנל לאחר עזיבת הנרי. חוץ מזה לא היה משהו לספר עליו.

9. תומר22 Member

טורניר חובה בכל קיץ. השנה יש כמעט שיחזור של הטורניר ב-1999.

ארז, לא היתה איזו שנה שהטורניר שוחק באולם? אני בטוח שראיתי את בארסה ואייאקס משחקות קטרגל וקראו לזה טורניר אמסטרדם.

10. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

במתכונת הנוכחית ? מתחילת המתכונת הזאת ב99 בארסה הופיעה פעמיים, וזה בוודאות לא היה בשום אולם.

יותר רחוק מזה אני אאלץ לפשפש טיפה בדפי האינטרנט, למרות שאני די משוכנע שאתה טיפל'ה הוזה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx. אבל אני אברר את זה.

11. תומר22 Member

יש מצב שאני מתבלבל עם טורניר אחר. הזיכרון שלי כבר לא מה שהיה...

12. Tony Adams Member

אפשר לינק לערוץ הזה (SBS6)?
    עדיף לינק באינטרנט. לא לתוכנות.

13. Number 8 Member

14. אבו Member

סגל מלא לחלוטין פרט לאדבאיור.

ארז, מחרתיים ארסנל-אייקס לא יהיה מלא?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏2/8/07
  15. אבו Member