טלוויזיה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏2/4/11.

1. yonmu Member

פרק מבאס לגמרי.
    כמובן שהצילום והאפקטים הויזואליים מדהימים לחלוטין, אבל בשביל זה יש סרטי מארוול.
    באופן כללי קו העלילה של הזומבים יצר איזה מסך רקע מעניין על כל הפולטיקות הפנימיות עם איום מטורף, ובפועל זה נגמר בצורה הכי טיפוסית בקולנוע ההוליוודית - נבל-על שמתנהג בשחצנות-רשלנות ולכן מפסיד הכל ברגע. בנו קו עלילה משמעותי במשך 8 עונות עם מלך הלילה, בנו קו עלילה מרתק עם אריה סטארק במשך 8 עונות ובסוף פשוט מרדדים אותם לסצנה טיפשית אחת. מילא אם אריה היתה נהרגת תוך כדי, אבל כלום.

חבל, ונקווה שהפרקים הבאים יתעסקו במה שבאמת עשה את הסדרה - המניפולציות הבין-אישיות והתנהלויות מתוחכמות יותר מאשר "אני ג'ון סנואו ואני מסתער על כל דבר עם חרב".

Maccabi Diamond ו-אלעד אוהבים את זה.
  2. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברגע שהפסיקו להתבסס על הספרים הם איבדו את זה לגמרי. דרקאריס על כל הפרק הזה.

אפשר רק לקוות שסרסיי תצליח לרצוח כמה שיותר מהסמרטוטים בצפון.

yonmu אוהב/ת את זה.
  3. golding מנהלים

4. Esomech Member

לא יודע, אני דווקא הייתי מאוד מרוצה מהפרק.
    לא חושב שעיקר הסדרה היה המהלכים.
    הקרוב מול סרסי אולי יהיה פחות מרהיב וויזואלית אבל הרבה יותר אכזרי מבחינת מוות של דמויות .
    כל הצבא הדותראקי הלך, חלק גדול מהאנסלידס, ג'ורה, אד, בריק דונדריון, מילסנדרה, ליידי מורמנט ותיאון גם מתו.
    בסוף מישהו צריך עוד להישאר להילחם בסרסי וזה לא יהיה פשוט בלי צבא ומול הגולדן קאמפני.

וכן זה לא היה הכי משחקי הכס להשאיר כמה מהחברה בחיים בסיטואציות שהן נקלעו אליהן, אבל אם הם היו הורגים יותר מידי דמויות הערך הרגשי של כל מוות היה הרבה פחות מרגש/עצוב.

העניין עם אריה בא משום מקום וזה הכי מדהים בצפייה השנייה בפרק כי יש כמה נקודות מעניינות שפשוט עושים ראשי פרקים קטנים לסיפור שלה מהעונה הראשונה ועד הרגע הגדול שלה. אהבתי מאוד. אבל גם לפני היא הייתה הדמות האוהבה עליי בסדרה יחד עם ההאונד אז אולי אני קצת משוחד..

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתחיל מהשורה התחתונה והיא שיצאתי מאוכזב מאוד מהפרק. היו בו דברים נקודתיים שאהבתי, אבל כמעט מכל הבחינות חוויתי אכזבה. הדבר היחיד שאני לוקח מהפרק זה את התוצאה הסופית שלו בכל הנוגע לעלילה: האבידות הכבדות שספגו דיאנריז וג'ון וסופו של האיום מכיוון מלך הלילה.

לא אהבתי את הבימוי של קרב הממזרים וכשנודע לי שזה יהיה אותו הבמאי בקרב של החיים נגד המתים, התאכזבתי. זה היה צפוי וקלישאתי. שוב פעם כוחות מתקדמים ללא היגיון, שוב פעם ג'ון סנואו מוצא עצמו מוקף באויבים בטווח אפס מבלי שיקרה לו כלום, שוב פעם קורים דברים לא הגיוניים (בגבולות העלילה) כמו השקט המופתי בספרייה בזמן שבחוץ מתרחשת מהומת ענק או שפתאום אנחנו מגלים שדיאנריז ממש טובה עם חרב, שגם אותה גילינו לראשונה עכשיו.

ואיך זה הגיוני שלמהלכים הלבנים הייתה אפס השפעה בפרק שכל כולו מלחמה בין החיים למתים? גרמו לנו להבין שיש שלוש רמות של מתים: זומבים, מהלכים לבנים ומלך הלילה. לא רק שאת המהלכים הלבנים מראים לשניות בודדות בסצינת הקרב האחרונה, גם בה הם לא משמעותיים בשום דבר.

6. סיונרה Member

המטרה של המהלכים האחרים היא לגרום להליכה של מלך הלילה להיות יותר מגניבה.
    קראתי מאמר על האסטרטגיה של הקרב מהצד של ג'ון, שהייתה שגויה לפי כל סטנדרט. דווקא יותר אמין מאשר רעיונות טובים לקרב, בהתחשב בניסיון שלו.

7. טל. Member

מכיל ספויילרים.
    /
    /
    /
    /
    /
    /
    /
    /
    /
    /
    /
    /
    /

Nitpicking
    נוקדנות – ויקיפדיה

היה אחלה פרק.
    נכון. זה אכן זה אידיוטי שאדם עם חצי יד, או איזה ליצן שמן שלא יודע לרוץ או להלחם - שניהם מחזיקים מעמד, לילה שלם של פלישת זומבים, ישירה על הראש, מבלי שום יכולת להתחבא.
    זה בוודאי אידיוטי שג'ון סנואו לא מת בסוף, ולא דיאנריז, ולא כולם למעשה כשחושבים על זה - וואלה כולם היו אמורים למות שם. כל כוכבי הסדרה.
    תחשבו שנייה - יש מישהו הגיוני שהיה שורד דבר כזה... אם הסדרה היתה כביכול ריאליסטית?
    בטח "הכוכבים" שבמרתף ללא כלי נשק - (שזה גם היה דבילי שנכנסו לשם מלכתחילה) - הם היו חייבים למות.

ובמקום זה - וואלה כולם מתו - חוץ מהם.
    נכון.
    אבל אז מה?
    מי שרוצה לראות סרטי מלחמה נטולי נטפוק, שיראה "להציל את טוראי ראיין".

היה פרק מרגש וכיפי ומותח בסה"כ. היה מלהיב... היה גם הרבה דברים אחרים, אבל יותר מהכל היה מלהיב ומרתק.
    הרבה אנשים נראה לי התאכזבו כי ראו באור יום ו/או במסך לפטופ קטנטן (במקרה הטוב)... מה שאומר שחצי פרק הם בכלל לא ראו כלום.

נ-ב: מלך הלילה אוהד יובה. אולי אפילו הבעלים של יובה נראה לי.
    כוס אמא שלו.

8. מזגן Member

אחד הקרבות הכי גרועים ולא נכונים לוגית שראיתי בטלוויזיה.
    שולחים את הדות'ראקי על הסוסים להתאבד בראש (סוסים אמורים לתקוף את האגפים של כח סטטי לא לרוץ להתאבד מול קידונים וכוחות מחופרים)
    מציבים את הנשקים לטווח ארוך מקדימה
    מציבים את כל הכוחות מחוץ לטירה ששרsה מאות שנים ועשרות מלחמות קשות
    דיינריס מנחיתה את הדרקון שלה כדי שיתפסו ויזיינו אותו?!
    דיינריס וג'ון מתעסקים בשטויות במקום לפקד על הכוחות
    כזה בלאגן מטופש

נערך לאחרונה ב: ‏1/5/19
  9. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

"בלאגן מטופש" נשמע כמו תיאור מדויק לכל מלחמה בהיסטוריה.

10. סיונרה Member

דווקא העובדה שג'ון סנואו הוא גנרל גרוע אמורה להיות יותר סבירה מההיפך. זה בערך הקרב ה-4 שהוא גומר בו את הצבא שלו.

11. מזגן Member

דווקא מלחמה באיום קיומי על ידי מתים זומביים זה הכי לא מטופש וכן נדרש.

אבל אני מדבר על המערכה מבחינה צבאית ומה זה הוסיף בכלל לסדרה ולסיפור. מציאותיות מהבחינה של סידור החיילים והתנועה של הכוחות יכלו לתת לפרק כל כך הרבה יותר עומק ודרמה אמיתית. במקום זה הם פישלו לחלוטין כי אין להם מושג לגבי קרבות של ימי הבניינים (ככה נראה מהבימוי של הפרק) ונאלצו ליצור דרמה מזוייפת כמו המיקרו קרבות של סאם האנשים על החומה ובכלל בכלליות הדמויות המרכזיות.
    אני מדבר יותר על תמיכה מורלית וחיזוק החיילים בקרב, פחות להיות גאון צבאי אריק שרון.

היו דווקא סצנות עם המון פוטנציאל, ת'יאון ובראן (אמנם המשמעות של זה היא שת'יאון הציל את הכבוד שלו בעיני הסטרקים) יכל להיות הרבה יותר טוב אם לא ההתסערות המטופשת וחסרת העומק שרק כותבים כמו התסריטאים האפסיים שכותבים כעת את הסדרה מסוגלים לייצר. ת'יאון בחיים לא היה מסתער ככה כמו איזה סטרק מחוסר שכל. הוא ראה יותר מדי מוות מלחמה וקרבות בכדי שזה יהיה אמין.

המוות של סר ג'ורה יכל להיות הרבה יותר משמעותי ועמוק. אולי אפילו אם היה מת עבור מישהו אחר מעבורה.

החיסול של מלך הלילה. קיר שעמה 700 שנה ומלחמה שהתבשלה במשך עשור הסתיימה בכך שילדה קפצה מעץ והחליפה ידיים בסכין (דווקא את זה אהבתי). כל שרשרת החיול שהיא עברה באסוס וההרפתקאות הסתיימו בזה שהיא קפצה מעץ?
    הייתי מעדיף אם היתה סצינה יותר ארוכה של משהו יותר מעניין אולי שהיא משתמשת ביכולות ההתחפשות ומתגנבת כאחד מהם? משהו?

גם אהבתי את הסיפור של המכפשה האדומה והיחסים שלה עם אביר הבצל

נערך לאחרונה ב: ‏1/5/19
    yonmu אוהב/ת את זה.
  12. סיונרה Member

תיאון הולך למות בכל מקרה, למה לא למות כשאתה נלחם?
    השאלה היא למה מלך הלילה בכלל הלך לחפש את בראן לפני שכולם מתו. לאיפה הוא בדיוק ממהר?
    הוא יכל לעשות עוד איזה 3-4 סיבובים שבהם חוזרים לחיים.
    לא נקבל לעולם תשובה לשאלה למה מלך הלילה בכלל לובש שיריון ומי זה שהכין לו אותו.

13. מזגן Member

14. סיונרה Member

איך היא בכלל הצליחה לצאת מהחדר? ואיפה העץ שהיא קפצה ממנו? היה כזה קשה לעשות אותה מתגנבת עם פרצוף של זומבי?

15. מזגן Member

כן!! בדיוק! מה גם שבסצינת התגנבות היה כל כך הרבה אפשרויות כמו נגיד שאחד מהם מתחיל להריח זומבי אחר אז הצופים מתחילים להבין שמתבשל פה משהו ואולי היא היתה צריכה להוריד איזה 3-4 מהם לפני שהיא קופצץ על הראשי.

במקום זה עץ בלתי נראה. והוא מת. wam bam thank you mam