טל בנין- האיש והתעלומה:

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ilan, ‏12/10/02.

1. Ilan Member

אתמול, כמו כל יום שישי, קראתי את מוסף אקשן והיה שם כתבה ענקית ממש מעניינת... על הנפילה של טל בנין... סיפור עצוב... שווה לקרוא: אם אין לכם את זה אז קבלו לינק דרך האינטרנט:
    http://images.maariv.co.il/cache/ART361546.html

עכשיו אחריי שתקראו... מה דעתכם על טל בנין? האם יש לנו סיכוי לחזור לעצמו? מה צריכה מכבי לעשות איתו?

לי באופן אישי, מאוד עצוב עם מה שקרה לו... כי הוא היה קשר אחורי אדיר... ממש תותח רציני... אחד שאפשר לסמוך עליו תמיד... סטייל זוט'ה...
    היום? שחקן שהוא חור במרכז השדה... לדעתי אחד הבעיות שלו זה שהוא איבד את הביטחון לגמריי...

יהיה מאוד מעניין לראות אותו היום נגד מלטה... האם הוא ימשיך לאכזב או שהוא יתחיל את הקאמבק שלו שם? הרבה זמן לא היו כ"כ הרבה ביקורות רעות על שחקן... עכשיו כל הזמן מבקרים אותו והוא יודע שהיום כדיי להזיז קצת את הביקורות הוא חייב לתת משחק אדיר...

אז מה דעתכם על טל בנין האיש והתעלומה?

2. juva Member

תראה גם אני קראתי את זה הכתבה, בתכלס הם לא מחדשים שם שום דבר, הנפילה של בנין באמת הייתה כשהוא חורר לעצמו את הסחוס, רק לצורך ההשוואה, מבחינה רפואית, קרע ברצועות הצולבות- הפציעה שממנה סבל רונלדו נחשבת ליותר קלה...אחרי הפציעה הזאת הוא באמת לא היה אותו בנין, איך תיארו אותו שם "רזה כזה, חלש" אם לספור את מספר הפעמים שהוא שיחק טוב ב2 העונות האחרונות שלו במכבי ת"א אני לא זוכר שום משחק חוץ מחצי הגמר נגד הפועל פ"ת

לוין עשה בחוכמה שהביא את זיתוני, הדפנסיבי השני של הנבחרת באותה תקופה, כדי להוריד מהלחץ שיש על בנין, אבל זיתוני נפצע, כמה אירוני, גם בסחוס ובנין נשאר בדד, הכותב, מראה את בנין במשך כל הסיפור כה"גוד גיי", ואת הרציקוביץ' כה"בד גיי" על זה שנתן לבנין משכרות הזוללת בערך עשירית מהתקציב של מכבי ת"א, דבר שבנין, כיום בטוח לא שווה, לדעתי הבעיה של בנין היא הרבה יותר פסיכולגית מפיזית, המשכורת הגבוהה שבגללה הוא סופג כ"כ הרבה ביקורות, האכזבות מהרגל הפכו אותו לשחקן בינוני- לא יותר מזה

3. Ilan Member

כן הוא שחקן בינוני...
    אני כ"כ שמח עכשיו שהוא לא בא לחיפה...
    אני זוכר שלפניי עונת 2000-2001 שחר רצה אותו ואז היה כתוב בעיתון שהוא הולך למכבי ת"א...
    נורא התאכזבתי...
    שחר בסופו של דבר הביא את באדיר בעיסקה הרבה יותר זולה....
    עכשיו תראו איפה באדיר ואיפה בנין...
    באדיר בתקופה יפה ושנה שעברה נתן עונה ענקית....
    בנין? לא עשה כלום, טוב בעצם פעם בעונה הוא מביא גול מחצי מגרש ואומר שזה- " גולים שמאפיינים את כל הקריירה שלו" ... רק חבל שזה קורה פעם בעונה... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx
    חבל לי על בנין, אני זוכר את התקופה שלו בהפועל חיפה שמכבי חיפה סיימה באותה עונה מקום חמישי... כ"כ רציתי אותו במכבי חיפה... חבל, ממש חבל עליו..... הוא היה סוס עבודה, היום הוא פרימדונה בגלל הפציעה...

4. juva Member

תראה זה קצת לא יפה להגיד עליו שהוא פרימדונה, פשוט מצפים ממנו להיות טל בנין של שנת 98, השנה שבא תפס מקום קבוע בברשיה ושיחק, בליגה שאז הוא הצידקה את הכינוי "הליגה הטובה בעולם"- הוא לא יכול לשחק ככה. הטעות של הרציקוביץ' הייתה שאפילו שהוא משחק עם רבע ברך זה יכול להספיק לליגה בארץ, כפי שכולנו גילנו הוא טעה

5. figo Member

שורה אחרונה: טל בנין סוס מת. לא בושה גם גדולים ממנו ירדו בכושר אבל בניגוד אליו הם גם פרשו מהנבחרת ולא השאירו אותנו עם חור בתפקיד הכי חשוב - קשר אחרוי.
    יש גם מחליף ד"א גם הוא כמו בנין לא סוס אבל חכם ואגרסיבי לא פחות - יוסי רוזן בקשר האחורי של המחר. עוד שנתיים הוא במכבי חיפה לפי החישובים שלי (לא צריך להיות גאון, זה קורה לכל כחול מוכשר).

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

טל בנין היה שחקן אדיר כמו שכולכם יודעים.

היום הוא פשוט שחקן אפור שלא מוסיף שום דבר לא למכבי ובמיוחד לא לנבחרת, ולמרות הרקורד העשיר שלו אני חושב שאין לו מקום בהרכב הנבחרת, יוסי אבוקסיס היום הרבה הרבה יותר טוב ומועיל ממנו.

בנין לצערנו כבר הרבה אחרי השיא, ולדעתי הוא לעולם כבר לא יחזור לעצמו.

7. juva Member

המקרה של בנין משום מה מאוד מזכיר לי את באג'ו וקניג'ה, נכון שהשנים האחרונים קצת יותר מוכרים וטובים אבל בוא נרד לשורה התחתונה, 3 שחקנים שדווקא שהיה להם הכל פשוט נדפקו, באג'ו עם הפציעות ברגליים וחוסר ביטחון מאז הטראומה ב94 קאנג'יה שטמן אפו בצלחת וחי מהצל של עצמו עם צורת המשחק שלו במונדיאל 90, 2 השחקנים ניסו קאמבקים אבל פשוט לא הצליחו, כל פעם משהו אחר דפק אותם, זה מזכיר לי באופן מסוים את בנין

מי יודע, אולי בגיל 37 הוא יתעורר לחיים במכבי ת"א שעד אז כבר תהיה בליגה מרכז א'...

נ.ב אדום בנשמה, לאן נעלמת בשבוע האחרון?

8. Ilan Member

טל בנין הוכיח סופית- הוא לוזר,אפס, וזהו, הגעתי למסקנה- הוא רק מזיק כל עוד הוא משחק.

הגיע הזמן להעפיף אותו- יש לנו שחקנים כמו וואליד באדיר, עידן טל, יוסי אבוקסיס וגם רוזן יכול להחליף את בנין...
    מה שבטוח-
    הוא גמור.

9. Man in Red Member

טל היה שחקן מצוין אבל כיום הוא בכושר של מת..

הכי מתאים להחליף אותו גם מבחינת ניסיון וותק זה סתיו אלימלך שנמצא בכושר מצוין
    שיחק כבר בנבחרת
    והוא גם הקפטן של הפועל ב"ש שמוליכה את הטבלה