טקס פרסי האקדמיה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ADP, ‏15/5/12.

1. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.laacib.net/wp-content/uploads/2012/05/domenica_degli_addii.Xxx
    זה כואב, זה יכאב, אבל בסוף זה ישתחרר.

סיכום עונת 2011/12
    את השנה הנוכחית אפשר לתאר כהפתעה אחת גדולה. לא בלבד שיובנטוס, הלוזרית הגדולה של ארץ המגף בשנתיים האחרונות, זכתה בסקודטו הראשון זה הרבה מאוד זמן, גם שאר קבוצות הליגה סיפקו הפתעות של ממש. אינטר, קבוצת הדגל של איטליה בין 2006-2010 החליפה שלושה מאמנים במהלך העונה, מה שלא עזר לה להתמקמם במקום שמוביל לליגת האלופות. מי יודע, אולי המאמן האחרון יצליח להחזיר עטרה ליושנה. פאלרמו ורומא, שתי הנציגות של איטליה בליגה האירופית, הודחו עוד לפני שבפורום הספיקו להעלות פרויקט פתיחת עונה מהמפעל, נגד קבוצות נחותות בהרבה. פיורנטינה וג'נואה, שתי קבוצות סימפטיות למדי, נקלעו השנה למאבקי תחתית כואבים. אפילו נאפולי סיפקה לנו כמה רגעים יפים כשהיא מדיחה את מנצ'סטר סיטי, אלופת אנגליה, בשלב הבתים של ליגת האלופות.

ומעבר להיותה עונה לא צפויה, 2011/12 תיזכר כנראה בתור העונה האחרונה של דור הנפילים ששיגע את איטליה בעשורים הקודמים. הלחם והמים שהיה ספינת הדגל של הכדורגל האיטלקי. דל פיירו, די ואיו, קורדובה, גאטוזו, אינזאגי, סיידורף ונסטה יעזבו את קבוצותיהן הנוכחיות בדרך אל הלא נודע. השחקנים שריגשו אותנו עוד בשנות התשעים העליזות שרו את שירת הברבור שלהם, ייצרו בנו חור עמוק שמי יודע אם אי פעם יתמלא.

סיכום עונה סטטיסטי

http://pulse.ncpolicywatch.org/wp-content/uploads/2009/02/numbers.Xxx

קהל במגרשים:
    49,231 מילאן (53,916)
    44,806 אינטר (59,697)
    39,598 נאפולי (45,608)
    37,356 יובנטוס (21,966)
    36,219 רומא (33,952)
    31,707 לאציו (29,122)
    21,614 פיורנטינה (23,608)
    20,898 ג'נואה (23,466)
    19,257 בולוניה (19,810)
    19,218 פאלרמו (24,812)
    18,595 אודינזה (17,554)
    16,495 צ'זנה (16,469)
    15,492 אטאלנטה (18,737 - סריה B )
    15,333 קטאניה (13,731)
    13,464 פארמה (14,524)
    10,957 נובארה (5,449 - סריה B )
    10,137 לצ'ה (10,729)
    10,128 סיינה (7,281 - סריה B )
    9,740 קייבו (12,676)

כרגיל, אין פרטים על משחקיה של קליארי.

נתונים אישיים:
    כיבושים:
    1. איברהימוביץ' 28
    2. מיליטו 24
    3. קבאני, די-נטאלה 23
    4. פלאסיו 19
    5. מיקולי, דניס 16

בישולים:
    1. פירלו 13
    2. מיקולי 12
    3. ג'ובינקו 11
    4. ארמרו, קסאנו 10
    5. האמשיק, רוביניו 9

בעיטות:
    1. די-נטאלה 167
    2. ג'ובינקו, איברהימוביץ' 141
    3. קבאני 123
    4. יובטיץ' 122
    5. מיקולי 111

בעיטות למסגרת:
    1. די-נטאלה 70
    2. איברהימוביץ' 67
    3. קבאני 51
    4. ג'ובינקו, יובטיץ' 46
    5. מיקולי 45

נבדלים:
    1. די-נטאלה 90
    2. די-ואיו 72
    3. פליסייר 60
    4. ג'ובינקו 50
    5. קלאיו 46

מסירות:
    1. פירלו 3195
    2. לדסמה 2365
    3. קייליני 2226
    4. דה-רוסי 2121
    5. לודי 2101

מסירות מוצלחות להתקפה:
    1. פירלו 1153
    2. ברצאלי 1072
    3. קייליני 1060
    4. טיאגו סילבה 1026
    5. בונוצ'י 917

קרוסים:
    1. קוסו 316
    2. פירלו, ג'ובינקו 271
    3. גמיטי 239
    4. מוראלס 236
    5. לאבצי 209

הרחקות כדורים:
    1. קאניני 204
    2. טומוביץ' 176
    3. לוסיו 163
    4. נטאלי 161
    5. פאלטה 160

תיקולים מוצלחים:
    1. וידאל 133
    2. מודינגאי 112
    3. בהראמי 109
    4. נאינגולאן 104
    5. פורקארי 88

חטיפות/ קטיעת החזקת כדור:
    1. לוסיו 140
    2. קייליני 127
    3. קמפניארו 115
    4. אסטורי 109
    5. גארסיה, בארטו 108

ביצוע עבירות:
    1. דסטרו 93
    2. מודינגאי 83
    3. פורקארי 81
    4. צ'יגאריני, בהראמי 79
    5. קונטי 75

ספיגת עבירות:
    1. קוואדרדו, ראמירס 105
    2. דיאמנטי 100
    3. לאבצי, פליסייר 92
    4. ריגוני 91
    5. באריינטוס 84

צהובים:
    1. פרס 14
    2. טרצי, קונטי, ציגאריני, וידאל, קוסו 12
    3. גואנה, רוסטיני, מודינגאי 11

אדומים:
    ספולי, לאורו, קלאדזה, קראצ'ולו, מורלאו, אספוזיטו, דיאס, בלצארטי, קארוציירי, בואטנג, שטקלנבורח, אוסבאלדו 2

דקות משחק:
    1. הנדאנוביץ', פריי 3420
    2. דה-סנקטיס, סורנטינו 3330
    3. דאנילו 3325
    4. פירלו 3318
    5. לדסמה 3272

נתונים קבבוצתיים:
    כיבושים:
    1. מילאן 74
    2. יובנטוס 68
    3. נאפולי 66
    4. רומא 60
    5. אינטר 58

ספיגות:
    1. ג'נואה 69
    2. נובארה 65
    3. פאלרמו 62
    4. צ'זנה 60
    5. לצ'ה 56

בעיטות:
    1. יובנטוס 726
    2. רומא 620
    3. אינטר 601
    4. מילאן 600
    5. קטאניה 549

בעיטות למסגרת:
    1. יובנטוס 261
    2. מילאן 222
    3. רומא 203
    4. אינטר 192
    5. נאפולי 182

קרנות בעד:
    1. יובנטוס 272
    2. מילאן 251
    3. רומא 232
    4. אינטר 227
    5. נאפולי, קליארי 218

קרנות נגד:
    1. צ'זנה 263
    2. לצ'ה, בולוניה 236
    3. נובארה 221
    4. סיינה 219
    5. קייבו 218

נבדלים:
    1. אודינזה 165
    2. בולוניה 145
    3. קייבו 142
    4. סיינה 139
    5. נובארה 131

מסירות:
    1. יובנטוס 20646
    2. מילאן 20633
    3. רומא 19648
    4. אינטר 17233
    5. נאפולי 16353

מסירות מוצלחות:
    1. יובנטוס 17640
    2. מילאן 17369
    3. רומא 16631
    4. אינטר 14260
    5. נאפולי 13134

תיקולים מוצלחים:
    1. פארמה 665
    2. ג'נואה 663
    3. יובנטוס 655
    4. אודינזה, נאפולי 645
    5. קייבו 643

צהובים:
    1. לצ'ה 105
    2. בולוניה 98
    3. אטלאנטה 97
    4. סיינה, צ'זנה 96
    5. פיורנטינה 92

אדומים:
    1. ג'נואה 11
    2. רומא, צ'זנה 10
    3. לצ'ה, לאציו 9
    4. פאלרמו, נובארה, קטאניה 6
    5. נאפולי 5

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏15/5/12
  2. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקן העונה?

פריצת העונה (שחקן בעל כישרון מוכר שבלט לראשונה רק העונה)?

תגלית העונה (שחקן שלא שמענו עליו בכלל לפני אוגוסט)?

השחקן המאכזב?

רכישת העונה?

הפלופ של העונה?

השחקן הצעיר של העונה?

הקבוצה המפתיעה?

הקבוצה המאכזבת?

מאמן העונה?

המאמן המאכזב?

משחק העונה?

שער העונה?

נבחרת העונה (מערך לבחירתכם)?

*שחקן צעיר: כזה שלא מלאו לו 23 ב-1 בספטמבר 2011
    *תרגישו חופשיים להוסיף עוד קטגוריות
    *תרגישו חופשיים לציין פה בנושא הזה כל דבר ששווה לציין בהקשר של העונה הנוכחית, כולל קטעי יוטיוב

ותודה ליותם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏15/5/12
  3. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

4. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

יניב אתה בכיין.

אני אתחיל:

שחקן העונה?: מפתה להגיד זלאטן איברהימוביץ' לאור הסטטיסטיקות למעלה אבל השם שעשוי לסחוב קבוצה שלמה על הגב בדרך לכל התארים האפשריים הוא אנדראה פירלו. הקשר המדהים הזה שיחק כמעט בכל המשחקים העונה ותמיד היה טוב, אני מחכה כבר בקוצר רוח למשחקים שלו מול הגדולות של ליגת האלופות.

פריצת העונה (שחקן בעל כישרון מוכר שבלט לראשונה רק העונה)?: בהתחלה התלבטתי בין בוריני לדסטרו, צמד החלוצים שזומן רק אמש לנבחרת איטליה, אבל בסופו של דבר השחקן המוכשר שפרץ העונה בגדול והכי מגיע לו הוא סבסטיאן ג'ובינקו הנהדר שחתום על 25 שערים של פארמה העונה (15 כיבושים ועוד 10 בישולים). שחקן נהדר שעד היום היה מוכשר מאוד אבל העונה הוכיח שהוא יכול לסחוב קבוצה לגמרי בעצמו.

תגלית העונה (שחקן שלא שמענו עליו בכלל לפני אוגוסט)? יש שחקן אחד שעקבתי אחריו כל העונה ומאוד התרשמתי לטובה. גם מוראטי ודה לאורנטיס התרשמו ולפני כמה ימים התפרסמו ידיעות שהם מעוניינים לרכוש אותו. השחקן הזה הוא אלחנדרו גומז מקטאניה, לטעמי המקביל הסיציליאני (ליתר דיוק ארגנטינאי, אבל האי מוצף כאלה) לג'ובינקו. שחקן נהדר ונמוך קומה שמהתל בהגנות ושולט מצוין בכדור. כמו שאמרתי, לא אתפלא אם אראה אותו בקיץ עובר לקבוצה גדולה יותר, מגיע לו.

השחקן המאכזב?: בדרך כלל נוטים לשכוח שחקנים שחוו עונה גרועה, אבל הפעם זה קל. ריקרדו מונטוליבו היה אמור להוביל את הויולה לעונה בצמרת הנמוכה של הטבלה אבל במקום העדיף לדאוג לחוזה שלו בשנה הבאה, ליחסים עם פראנדלי ואלוהים יודע למה עוד - אבל בפיורנטינה הוא לא היה טוב. או לפחות לא טוב כמו שציפו ממנו, כמו שמצפים משחקן נבחרת איטליה, = מאכזב.

רכישת העונה?: ללא צל של ספק אנדראה פירלו. כל הסיבות להיותו שחקן העונה הוזכרו למעלה וכשזה נעשה בחינם על חשבון מילאן זה הופך את ההעברה הזו למתוקה יותר מתמיד.

הפלופ של העונה?: התלבטתי בין הרבה שחקנים אבל כנראה שהבחירה שלי תהיה משחקן שהגיע בקול תרועה לאגף שמאל של יובנטוס אבל מעולם לא הרשים או קיבל מספיק צ'אנסים, אני סומך על קונטה שפשוט אין לו את זה, מדובר באליירו אלייה. פלופ מארץ הפלופים ונקווה לפרידה כמה שיותר מוקדמת.

השחקן הצעיר של העונה?: שוב ההתלבטות נעה בין בוריני ודסטרו, אבל את פאביו בוריני ראיתי יותר ולכן אני בוחר בו. שחקן צעיר ונהדר שצריך ללמוד מהקפטיאנו הרומאי כמה דברים בדרך לכיבוש איטליה, אבל אין לי ספק שיש לו את זה ברגליים.

הקבוצה המפתיעה?: ללא ספק אטאלנטה גרמה לי להרים גבה כמה מהר היא הצליחה למחוק את פיגור 6 הנקודות ולהפוך לכוח חשוב בליגה. כל זה תוך הצגת כדורגל נפלא של קולנטואונו וחניכיו שראויים לשבחים רבים.

הקבוצה המאכזבת?: צ'זנה הייתה אמורה להיות במרכז הטבלה לכל הפחות אחרי הרכש המעניין שהיא ביצעה בקיץ, עם שחקנים כמו מוטו. בפועל, כפי שזה משתקף היטב בטבלה, צ'זנה הייתה גרועה עד בינונית ברוב המשחקים ויורדת בצדק לליגה השניה.

מאמן העונה?: האיש שהוביל את הקבוצה שלי לזכייה בסקודטו, אנטוניו קונטה. כל השאר או שנחמדים מדי כלפי מאמנים אחרים שהצליחו או שלא מבינים בכדורגל. קונטה עשה דברים מדהימים עם סגל שלא היה אמור להגיע למקומות 3-4, כל זה על העונה הראשונה במועדון. מאמן וורלד קלאס במלוא מובן המילה.

המאמן המאכזב?: המתאגרף דליו רוסי. חסר קלאסה, חסר כבוד לשחקניו אבל בעיקר חסר כבוד לעצמו. לא שפיורנטינה שלו הייתה נראית טוב, כנראה שאפילו בלי הפרשה הוא היה זוכה לתואר, אבל מה שקרה עם לייאיץ' רק הוציא אותו קטן יותר ומאכזב יותר.

משחק העונה?: או מילאן-לצ'ה והחזרה מפיגור של 3 שערים, או יובנטוס-נאפולי שגם שם היה קאמבק גדול.

שער העונה?: המספרת ההיא של מאורי, שכחתי מול מי (חושב שנאפולי). אחריו השער של מרקיזיו במחזור הפתיחה.

נבחרת העונה (מערך לבחירתכם)? :

בופון; ברצאלי, קיילני, סילבה; מאג'ו, פירלו, דה רוסי, מרקיזיו, ארמרו; זלאטן, מיליטו.

ראויים גם הם: מארקטי, הנדנוביץ', נסטה, ליכטשטיינר, בנעטיה ואיזלה עד הפציעה, דיאקיטה, נוצ'רינו, וידאל, לוליץ', אסמואה, קלוזה, די נטאלה, דיאמנטי, ראמירז, ג'ובינקו, קבאני, לאבצי, אינלר, לאמלה, פלאסיו ועוד רבים אחרים.

:aaa15:

5. AS R Member

אטאלנטה הביאה יותר קהל כשהיתה בסרייה ב' מאשר העונה? לא הגיוני.

יובנטוס עם ממוצע כמעט בגודל של האיצטדיון כולו, כל הכבוד.
    מזכיר לי שבתחילת העונה האוהד של לאציו חזה שלאציו תיקח אליפות, ובנוסף תהיה בעלת ממוצע הקהל הגדול בליגה. אני לא יודע מה הזוי יותר.

מביש שאודינזה שתהיה בליגת האלופות מביאה כל כך מעט קהל.
    אינטר מביאה העונה פחות 15,000 אוהדים למגרשים. למרות העונה המאכזבת שלה, זה נתון מביך לאוהדים שלה.

ואם מדברים על העונה שהיתה, שחקן העונה שהוא ללא ספק פירלו עמד בראש 17 סטטיסטיקות שונות כשחקן יחיד:

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/536812_10150895431994127_55546454126_9803965_1561063405_n.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏15/5/12
  6. Don Joan Roman Member

שחקן העונה?: אנדראה פירלו - מוביל ב17 סטטיסטיקות שונות, בניהם מלך הבישולים ומלך המסירות המדויקות, הברומטר של יובנטוס בקישור, זה שהכל עובר דרכו, פשוט עונה פנומנאלית לשחקן ש99 אחוז מאיתנו כבר גמרו לו את הקריירה.

פריצת העונה (שחקן בעל כישרון מוכר שבלט לראשונה רק העונה)? חרמן דניס, מחלוץ שלא מתאים אפילו לליגה הישראלית לחלוץ מצויין שמבקיע שערים גם ממצבים לא קלים בקבוצה דיי מוגבלת כמו אטלאנטה, האחראי הישיר להצלחה היחסית שלהם העונה, אפשר להוסיף כמובן את ג'יובינקו האדיר אבל אצלו לפחות אני ידעתי שיש לו את היכולות להפוך לשחקן איכותי, בדניס לא האמנתי ולדעתי הוא נתן את פריצת השנה

תגלית העונה (שחקן שלא שמענו עליו בכלל לפני אוגוסט)? ארמרו, אני לא יודע מה איתכם אבל אני לא שמעתי על ארמרו יותר מדיי לפניי העונה הזאת, ובמשחקים שראיתי אותו(מודה לא הרבה, משהו בכיוון השבעה במספר) הוא הרשים אותי מאוד, הגודל שלו, היכולת הטכנית שלו, לדעתי שחקן איכותי

השחקן המאכזב? ריקרדו מונוטליבו, זה גם היכולת החלשה מאוד שלו בפיורנטינה, זה גם העובדה שהוא לא הסכים לחדש חוזה כדי שיהיה לו קל יותר לעבור למילאן, זה גם העובדה שכשחקן נבחרת מצפים ממך ליותר, בגלל כל העובדות הללו ריחקרדו מונטוליבו הוא אכזבת העונה שלי, לדעתי גם דה רוסי יכול להיכנס לרשימה הזאת עם עונה לא טובה.

רכישת העונה? אנדראה פירלו - אני חושב שאחריי מה שכתבתי למעלה ואחריי מה שראינו ממנו השנה והשדרוג העצום שהוא עשה ביובנטוס אין מקום למילים נוספות.

הפלופ של העונה? בויאן קרקיץ', הגיע מברלונה בקול תרועה רמה, כאילו מינימום הגיע היורש של מונטלה, אבל התגלה לנו שחקן שלמרות היכולת הטכנית המצויינת שלו מאוד רך בגישה שלו, לא משפיע במשחקים קריטיים ופשוט לא תורם מספיק לשחקן שהגיע בסכום גבוהה של 12 מיליון יורו עם ציפיות מרומא ועד סיצילה אבל הוכיח מעט מאוד.

השחקן הצעיר של העונה? בוריני, ראיתי אותו במספר משחקים העונה וההתקדמות שלו היא פשוט מדהימה, מקווה שהוא יצעיד את רומא לתקופות טובות יותר כי רומא חשובה לדירוג האיטלקי באירופה.

הקבוצה המפתיעה? בדרך כלל ראוי לבחור קבוצה אחת אבל הפעם ברשותכם אבחר שניים, הראשונה והמפתיעה יותר מבחינתי היא פארמה של ג'יובינקו, אני לא יודע מה עם שאר חברי הפורום אבל אני ראיתי את הקבוצה הזאת במאבקי ירידה עד הרגע האחרון של העונה ובסופו של דבר הם סיימו יותר קרוב לאירופה מאשר לB וזו לדעתי הצלחה כבירה, כנ"ל לגביי אטאלנטה שממינוס 6 נקודות הצליחה להרים את עצמה בצורה מרשימה מאוד ובילתה ברוב חלקי העונה באזור העליון תוך הצגת כדורגל מצויינת, פשוט דוגמא מצויינת לקבוצה שהורידו לה נקודות אך לא הרימה ידיים.

הקבוצה המאכזבת? רומא, מאמן בדמות אנריקה המבטיח, רכש מרשים על הנייר: קרקיץ', לאמלה, אוסבאלדו, פיאניץ', גאגו ומה יצא מזה? עונה שהסתיימה אמנם במקום 7 ואירופה(או שלא?) אבל הכדורגל היה מאוד מאכזב במשך רוב העונה, הפסדים מביכים לקבוצות כמו קליארי(4:2) ולצ'ה, תבוסות ליובנטוס טאטאלנטה ו2 הפסדים בדרבי ללאציו, עונה מאכזבת מאוד.

מאמן העונה? אין מועמד אחר מלבד: אנטוניו קונטה, המאמן שעם החיזוקים הנכונים לקח קבוצה שאשתקד סיימה שביעית עם ממוצע ספיגות מביש לקבוצה שזוכה באליפות תוך כדי שהיא סופגת 20 שערים ב38 משחקי ליגה ולא מפסידה משחק אחד? הישג ענק של קונטה בתקווה לעוד המון כאלו בהמשך.

המאמן המאכזב? שכחתי את השם שלו אבל המאמן שהתחיל את העונה באינטר, פשוט גועל נפש של יכולת הם הציגו.

משחק העונה? יובנטוס נגד נאפולי, פשוט חגיגה של כדורגל איטלקי משובח ברמות גהבוהות ביותר, לחזור מפיגור 3:1 לתיקו בסאן פאולו זה נקודת ציון מאוד מיוחדת בעונה של יובנטוס.

שער העונה? ג'יובינקו נגד סיינה, פגז אדיר מהאוויר ישר לחיבורים בין הקורות, גול אדיר, אבלך הגול המשמעותי ביותר מבחינתי זה הגול של אלכס נגד לאציו בכדור חופשי מדוייק להפליא שהקפיץ את יובה למקום הראשון

בופון: ברצאגלי, סילבה, קייליני: פירלו, וידאל, מארקיזיו, ארמרו: די נטאלה, איברהימוביץ' ומיליטו

7. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקן העונה?
    אני לא אפתיע פה אף אחד וכמובן שהשחקן הנבחר הוא אנדראה פירלו לצערי. השחקן הטוב ביותר באיטליה העונה והמרכיב העיקרי בזכייתה של יובה באליפות. הכל עבר דרכו, הוא זה שהנהיג את הקישור בהצטיינות יתרה ושמר על יציבות מעוררת הערכה לאורך עונה שלמה. במילאן לא היה לו מה הציע, אך ביובה הוא פשוט נולד מחדש ובלעדיו קשה לי להאמין שיובה הייתה מגיע להיכן שהיא היום, האלופה.

פריצת העונה (שחקן בעל כישרון מוכר שבלט לראשונה רק העונה)?
    ללא ספק מדובר בסטבן יובטיץ'. כישרון היה לו תמיד ובכמויות, אך עד העונה עדיין לא ביצע את קפיצת הרמה שכולם ציפו ממנו לשחקן וורלד קלאס. לאחר הפציעה הקשה שהשביתה אותו לעונה שלמה, יו-יו מהווה את נקודת האור היחידה העונה בפיורנטינה. הוא נהיה קטלני ביותר, בעל חוש לשערים ובגיל 22, אפשר כבר לומר שהשחקן הכישרוני נהפך לאחד החלוצים הטובים באיטליה.

תגלית העונה (שחקן שלא שמענו עליו בכלל לפני אוגוסט)?
    דאנילו, בלמה הברזילאי של אודינזה. הוא אמנם עזב את ברזיל לראשונה בגיל 28, אך לפני הגעתו לאודינזה מעטים האנשים ששמעו עליו. מדובר בגורם העיקרי להגנתה הנהדרת של אודינזה העונה, השלישית בטיבה בליגה ולמעט משחק אחד אותו הפסיד בעקבות צבירת צהובים, השתתף בכל משחקי הליגה של הפיולאנים.

השחקן המאכזב?
    השחקן אותי איכזב העונה יותר מכל הוא פאטו יקירי. מדובר באחד השחקנים האהובים עליי בקבוצתי ומבחינת הפוטנציאל הוא היה אמור כבר היום להיות חלוץ הטוב באיטליה ואולי גם בעולם. במבחן המציאות חלה נסיגה ענקית בכושרו בעקבות אינספור פציעות שמנעו ממנו לתפקד לאורך זמן. לאחר עונות בהן העמיד מספרים דו ספרתיים של כיבושים, פאטו הסתפק העונה בשער ליגה אחד בלבד ושיחק מעט מאוד. מה צופן לו העתיד אינני יודע?

רכישת העונה?
    עם כל הכבוד לפירלו ויש לי המון כבוד כלפיו, הקטגוריה הזאת שמורה לאנטוניו נוצ'רינו. קשרה של פאלרמו הגיע לקראת סיום חלון ההעברות בסכום מזערי כגיבוי לפלאמיני שנפצע ובין רגע נהפך לשחקן החשוב ביותר של מילאן העונה. לא פחות מאחד עשר שערים הוא כבש העונה, הוא אינו מתעייף גם לאחר תשעים דקות ונותן את כל כולו לטובת המועדון. לא סתם האוהדים התאהבו בו והוא בהם, משחקן שציפו ממנו שלא יהיה יותר מאופציה מהספסל מילאן בהברקה גאונית רכשה את השחקן מספר אחת שלה העונה.

הפלופ של העונה?
    דייגו פורלאן שהגיע הקיץ לאינטר. האורוגוואי הוא אחד השחקנים שהלהיבו אותי במונדיאל האחרון ובקופה אמריקה, חלוץ בעל איכויות רבות ומגוונות שהיווה את החלק העיקרי באתלטיקו מדריד. האמת שדי חששתי מהגעתו לאינטר, אך העונה הוא מיעט לפתוח בהרכב וגם כשפתח נראה איום ונורא והפך לחלות האחרון בהיררכיה.

השחקן הצעיר של העונה?
    גסטון ראמירס, לו יש מניות רבות בהצלחתה היחסית של בולוניה העונה. הוא רק בן 21 ולאחר עונה סולידית בבולוניה, העונה הוא היה יוצא מגדר הרגיל, סיפק שמונה שערים וחמישה בישולים וגרם לצרות רבות עבור הקבוצות הגדולות. בהתאם לכך תג מחירו זינק משמעותית, אולם קבוצות רבות באיטליה ומחוצה לה חושקות בשירותיו של האורוגוואי הנהדר.

הקבוצה המפתיעה?
    החבורה הנהדרת מברגאמו, הלא היא אטלאנטה. מעטים האנשים שציפו שהיא תשרוד בליגה בעקבות הפחתת שש הנקודות ועזיבתו של דוני, המנהיג הנצחי. יותר מכך, מי ציפה שהיא תסיים את העונה במקום ה 12 כשללא הפחתת נקודות הייתה צריכה להיות שלוש מקומות מעל? עם מאמן מבטיח ושחקנים שמשלבים איכות וכישרון באטלאנטה יכולים להיות שבעי רצון מהעונה החולפת.

הקבוצה המאכזבת?
    ג'נואה שחרף התנהלותו השכונתית של פרציוזי, כוללת שחקנים מהשורה הראשונה כדוגמת פריי, ולוסו, קוצ'קה, פלאסיו וג'ילארדינו, אשר היו אמורים לעשות יותר מאשר להבטיח את הישארותם במחזור הלפני אחרון ולאורך העונה להיראות כמו קבוצת סרייה B. ללא תרומתו הגדולה של פלאסיו, קבוצה שנייה מג'נובה הייתה נושרת ליגה שנה שנייה ברציפות.

מאמן העונה?
    אנטוניו קונטה הוא האיש. לאחר שאימן קבוצות רבות מתחתית הליגה ומליגות המשנה, קונטה הגיע ליובה בעיקר הודות לעברו בקבוצה. עלו פלאשבקים ממינויו של פרארה, אולם קונטה היווה בדיוק את ההפך הגמור. הוא הוכיח העונה שמדובר בטקטיקן מעולה שהוא גם אוהד ולמרות מספר החלטות שנויות במחלוקת סחף את קבוצתו לאליפות נטולת הפסדים ועם הגנת ברזל.

המאמן המאכזב?
    ממאמן כמו קלאודיו ראניירי אני ציפיתי להרבה יותר. הוא אמנם חולל שינוי משמעותי תחילה בהופעותיה של הקבוצה מאז פיטורי גאספריני ואינטר שבה לצמרת, אך מאז הניצחון בדרבי חלה ירידה עצומה בקבוצה והדבר התבטא ברצף התוצאות המחרידות כשבשיאו ההפסד ליובה שגרם בצדק יש לומר לפיטוריו של ראניירי ולנקודת שפל בקריירת האימון ארוכת השנים שלו.

משחק העונה?

שער העונה?

בופון; זאנטי, ברצאלי, סילבה, ארמרו; וידאל, פירלו, נוצ'רינו; דיאמנטי, ג'ובינקו; זלטאן.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/5/12
  8. VAR Member

שחקן העונה? עם 13 בישולים ואליפות ביד אי אפשר לבחור אחרת מפירלו.

פריצת העונה (שחקן בעל כישרון מוכר שבלט לראשונה רק העונה)? ג'יובינקו. סוף סוף!

תגלית העונה (שחקן שלא שמענו עליו בכלל לפני אוגוסט)? אני לא הכרתי את פאביו בוריני לפני העונה אז התואר הולך אליו

השחקן המאכזב? מארק האמשיק. לא תפסתי ממנו גם לפני כן אבל אין לי בעיה להעניק לו את התואר שנה אחרי שנה בגלל הרייטינג שהוא מקבל.

רכישת העונה? נוצ'רינו! עם כל הכבוד לפירלו הוא כבר בשלהי הקריירה ומקבל משכורת גבוהה מאוד. נוצ'רינו כאן כדי להישאר להרבה זמן, הגיע בגרושים, לא מקבל משכורת יותר מידי גבוהה ונתן עונה שחייבת לזכות אותו במקום ב-11 של האזורי ביורו הקרוב.

הפלופ של העונה? אינטר מככבת כאן... אפשר לבחור בפורלאן, בסאראטה או בריקי אלבארס... סאראטה.

השחקן הצעיר של העונה? רמירז בלי ספק. איזה כישרון עצום.

הקבוצה המפתיעה? אודינזה. היא היתה בצמרת גם בעונה שעברה אבל כמה האמינו שהיא תהיה שם גם אחרי העזיבות של כל שחקני המפתח ובנוסף עוד תתקדם מקום אחד בטבלה ותזרוק את אינטר ונאפולי מהאלופות, מדהים!

הקבוצה המאכזבת? רומא. סגל שחקנים ששווה הרבה יותר ממקום שביעי. צריך לציין לרעה גם את פאלרמו, פיורנטינה וג'נואה.

מאמן העונה? פרנצ'סקו גואידולין, ראה ערך הקבוצה המפתיעה.

המאמן המאכזב? וולטר מאצארי. נאפולי הרשימה אותי העונה ב-3 משחקים בליגת האלופות (נגד האנגליות) ובשאר העונה היא איכזבה ביג טיים. הסגל שלה על הנייר שווה אחד משלושת המקומות הראשונים, לא תצליחו לשכנע אותי אחרת. היא גם הוכיחה את זה מול הגדולות, היא לא סבלה מפציעות כמו מילאן ואיכשהו היא תמיד בעטה בדלי בכל הזדמנות שהייתה לה להשיג את היעד שלה בליגה (וגם הגיעה עד לבאר בסטמפורד ברידג' ולא שתתה ממנה). מאצארי לא הצליח להכין את הקבוצה שלו מנטאלית למשחקים החשובים באמת (והורחק באחד המשחקים היותר חשובים שבהם - נגד ויאריאל במדריגל) והכישלון של נאפולי מבחינתי רשום על שמו.

משחק העונה? מפתה להגיד נס לצ'ה אבל אני אחרוק שיניים ואבחר את הדרבי השני העונה, שהיה באמת משחק יוצא דופן ברמתו מצד שתי הקבוצות. לצ'ה היא אחרי הכל קבוצה שירדה ליגה.

שער העונה? זכור לי במיוחד אחד השערים של נוצ'רינו נגד פארמה, וגם המבצע סולו שלו נגד סיינה לקראת סיום העונה. אפשר לציין גם את הבומבות של דזמאיילי וג'יובינקו וכמובן את די נטאלה הגאון אבל השער ששבר אותי סופית במאבק על האליפות הוא גם השער הכי מרגש של אוהדי יובנטוס - השער של דל פיירו נגד לאציו. מאני טיים של המשחק, מאני טיים של העונה, שיא הלחץ ודל פיירו אחד שתמיד אבל תמיד נמצא שם כשהקבוצה שלו צריכה אותו. מתנת פרידה, מגיע לו.

נבחרת העונה (מערך לבחירתכם)? נלך על ה-3:4:2:1 של נאפולי: בופון; סילבה, ברצאלי, בנאטיה; מאג'יו, פירלו, נוצ'רינו, ארמרו; ג'יובינקו, ראמירז; טוטו די נטאלה.

נערך לאחרונה ב: ‏16/5/12
  9. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

בתור אוהד רומא שראה את שניהם העונה בכל דקה שהיו על המגרש, וללא גחמות אישיות, העדפה לראות הצלחה אצל אחד הצדדים או אנטגוניזם לא מוסבר מברצלונה, אוכל להגיד על זה רק דבר אחד - http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

או במילים אחרות -
    במקרה ומסתמכים על סטאטים :
    בויאן שיחק העונה 1396 דקות (12 פעמים פתח בהרכב) בהם כבש 7 שערים ובישל 2.
    בוריני שיחק העונה 1685 דקות (20 פעמים פתח בהרכב) בהם כבש 9 שערים ובישל 0.

ובמקרה שלא :
    בויאן הראה יכולת גבוהה מזאת של בוריני, יצר תיאום הרבה יותר טוב עם טוטי ולאמלה והראה תכונות מתאימות יותר לקבוצה כמו תנועה עם הכדור, יצירתיות, דריבל מצויין ומסירה מדוייקת יותר בעשרות אחוזים. נכון שהוא התחיל לא טוב את העונה ולקח לו זמן להסתגל לכדורגל האיטלקי, אבל זה כל כך טבעי ולמרות הקשיים בהתחלה, העונה שלו מוגדרת כהצלחה, מבחינתו, מבחינת הקבוצה, וכמובן מבחינת אוהדיה.

אגב, זאת לא הפעם הראשונה שאני נתקל בדעה מנותקת זו. מעניין אותי לדעת מאיפה זה צץ ולמה השטות הזאת נשמעת רק בישראל?

10. yoni10 Member

שחקן העונה? אנדראה ברצאלי. השחקן הכי יציב באלופת איטליה, הוביל את הגנת הרבזל של יובנטוס שספגה 20 שערים העונה וקיבל רק 2 כרטיסים צהובים.

פריצת העונה (שחקן בעל כישרון מוכר שבלט לראשונה רק העונה)? ג'יובינקו בעונה אדירה עם נתונים סטטיסטים מעולים הצליח להוביל פארמה שבלעדיו היא די חלשה למרכז הטבלה.

תגלית העונה (שחקן שלא שמענו עליו בכלל לפני אוגוסט)? לואיס מיוריאל. ממה שראיתי אותו ניכר עליו שהוא כשרון אדיר ובעונה הבאה הוא יהיה חלק מצמד התקפי מפחיד בצוותא עם די נטאלה

השחקן המאכזב? פאציני. היה טוב בחצי עונה הראשונה באינטר. העונה הוא נראה כמו פח אשפה. לא מפסיק להחטיא, איבד את האמון של 3 מאמנים שונים. 5 שערי ליגה וכל מחלה מיותרת.

רכישת העונה? ארתורו "אל גררו" וידאל - הגיע בסכום מגוחך של 12 מליון יורו מלברקוזן. מקום ראשון בליגה בפער גדול בחילוצי כדור מהיריב, 7 שערים, 4 בישולים.

הפלופ של העונה? אליירו אלייה. לא חושב שיש מה להוסיף.

השחקן הצעיר של העונה? גאסטון ראמירז.

הקבוצה המפתיעה? אטלנטה. מיורדת בטוחה לפני העונה לקבוצה מצוינת שהקשתה על קבוצות הצמרת והרוויחה את ההשארות בשלב יחסית מוקדם

הקבוצה המאכזבת? רומא. על הנייר עם סגל טוב, אבל אנריקה לטעמי לא מתאים לרומא ולאיטליה בכלל ובהתאם ככה קבוצתו נראת. חטפה רביעיות על ימין ועל שמאל, הגנה פח והתקפה לא מאורגנת.

מאמן העונה? אנטוניו קונטה. לקח קבוצה שבורה שסיימה שתי עונות ברצף במקום השביעי, פגע בול כמעט בכל הרכש שהביא, בנה מרכז שדה אדיר שלא נותן לקבוצה היריבה לנשום וכמובן עונה ללא הפסד ומאזן מדהים נגד הקבוצות הגדולות.

המאמן המאכזב? לואיס אנריקה. ראה סעיף הקבוצה המאכזבת

משחק העונה? אינטר - פאלרמו 4-4

שער העונה? אמאורי נגד מילאן. ברצינות, סימונה פפה נגד לאציו או מארקיזיו נגד פארמה.

בופון:קייליני,ברצאלי,סילבה:באסטה, איסלה, פירלו, וידאל, ארמרו, איברה, די נטאלה.

נערך לאחרונה ב: ‏16/5/12
  11. Lupo Member

אני קניתי את זה כבר לפני כמה שבועות. מבחינת תג המחיר והתרומה היחסית לא כל כך גבוהה סטטיסטית, אפשר להבין מאיפה זה מגיע. הבעיה היא שמי שטוען כך כנראה לא ראה אותו מספיק על הדשא.

12. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

איך לעאזעאזל אנשים בוחרים באילייה לפלופ העונה? פלופ הוא שחקן שהגיע בקול תרועה רמה ולא סיפק חצי מהתוצרת על המגרש. לאילייה פשוט לא נתנו דקות, מוצדק או לא, אין לי מושג, אבל איך אפשר לבחור פלופ בשחקן שכמעט ולא שיחק? פשוט לא מסתדר.

13. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא שאני מסכים שזה פלופ וזה מצטיין, אבל הסיבה לדעות מסוג זה היא לדעתי הציפיות. אל תשכח שקרקיץ' הגיע לרומא אחרי 4 עונות כשחקן לגיטימי בברצלונה שכבש שם מעל לארבעים שערים, ואילו בוריני, זו, פחות או יותר, עונתו הראשונה בקבוצה בוגרת כלשהי.

14. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור לי שאם היה מדובר בילד לא מוכר בן 20 שעתה הגיע מסרביה והיה מציג רבע מהיכולת וההתקדמות של בויאן העונה, היו מדביקים לו כאן תגלית, פריצה והצעיר המצטיין יחדיו, אבל ציפיתי להסתכלות קצת יותר מקצועית וב9 חודשים קראתי רק דעות קומיות במגוון וריאציות שונות.

15. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקן העונה? זלאטן

פריצת העונה? פלאסיו

תגלית העונה? מוריאל

השחקן המאכזב? לוסיו

רכישת העונה? נוצ'רינו

הפלופ של העונה? חוזה אנחל

השחקן הצעיר של העונה? גאסטון

הקבוצה המפתיעה? פארמה

הקבוצה המאכזבת? רומא

מאמן העונה? גוידולין

המאמן המאכזב? לואיס אנריקה

משחק העונה? הדרבי שהכריע את האליפות

שער העונה? http://www.youtube.com/watch?v=_CVYIv0ANr0

המצטיינים שלי :
    מוראלס, גאסטון, ספולי, לודי, גומז, בראדלי, נסטאסיץ', יובטיץ', פלאסיו, מיליטו, בופון, ברצאלי, דה צ'יליה, וידאל, מארקיזיו, פירלו, ווצ'יניץ', קלוזה, מוריאל, ברטולאצ'י, סילבה, נוצ'רינו, זלאטן, האמסיק, קבאני, לבאצי, אינלר, מאג'ו, זוניגה, סילבסטרה, מיקולי, ג'ובינקו, דסטרו, דנילו, בנעטיה, אסמואה, איסלה, ארמרו, די נטאלה, דסטרו, לאמלה, מארקיניו, טוטי.

הרכב : בופון, ברצאלי, בנעטיה, סילבה, מאג'ו, וידאל, פירלו, נוצ'רינו, ווצ'יניץ', די נטאלה, זלאטן.