טראבל עם סטונס,אקה,אקנג'י?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י MaxAaRons, ‏15/4/23.

1. MaxAaRons Member

זה שווה דיון נפרד בפורום לדעתי.
    אני לא חושב שיש משתמש אחד כאן שלא יסכים שמדובר בשלישיה מביכה ,(אפילו גון סטונס אם היה משחק מעבר לכביש הוא היה כמו מגוויר).
    כל העונה כל אחד שמגדיר עצמו אוהד כדורגל שפוי ירד על פפ עקב ההרכבות של שלושת היצורים האלו.

סיטי בחצי נגד ריאל ,גמר גביע נגד ברייטון\יונייטד.
    ומשחק נגד ארסנל בבית ,כשהלוח של סיטי הרבה יותר נוח עד הסוף.
    פפ גאון? או שמא הכדורגל בפשיטת רגל?

2. oranfu Member

מצטער, לא מסכים.

סטונס נרכש ב-50 מיליון לפני שנים והדעות היו שהוא פוטנציאל גדול ובלם ברמה טובה.
    ההשוואות למגוויר לא רציניות כי אצל מגווייר בזמן אמת דובר על זה שיש לו איכויות אבל הוא לא מתאים לקבוצה גדולה. סטונס אתלטי יותר ועם משחק רגל מצוין, מתאים לקבוצות גדולות.

אקי, אם אני זוכר נכון, היה נחשב בזמנו מה שקולוויל נחשב היום. בלם מוכשר שלא הבינו למה צ'לסי מוותרים עליו.
    אולי לא היה ברור שהוא יכול להיות שחקן הרכב בקבוצה שרוצה אליפות, אבל הוא לא ממש משחק בלם בסיטי.
    לפניו הם שיחקו בשמאל עם קאנסלו וזינצ'נקו ואין ספק שמבחינה הגנתית הוא עולה עליהם בכמה רמות.
    הם משלמים על זה מחיר מסוים בהנעת הכדור אבל אני מניח שהוא הגיע למסקנה שהתקפית הם כל כך חזקים שזה שווה לו.

את אקנג'י אני פחות מכיר, אבל אני כן יודע שגם ליברפול רצו אותו לפני שעבר לדורטמונד ככה שכנראה אנשי המקצוע רואים בו משהו.

יחד עם זאת, עד כמה שידוע לי אחוזי ההצלחה של סיטי פחות טובים העונה לעומת עונות קודמות ככה שלמרות שמהללים אותם לגבי השחקנים האלה ולגבי האלאנד, משהו כן נפגע שם.

אם מהללים אותו על ההגנה הזאת אפשר גם לפרגן לארטטה שמוליך כרגע את הליגה עם וואייט, גבריאל, זינצ'נקו...

Scouser Tommy ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

בגדול עושה לי רושם שסטונס ואקנג'י הם מטרה קלה יותר לביקורת פשוט. בטח שלא "מביכים" כפי שנטען פה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אקנג׳י היה ממש חלש בליגה כשראיתי אותו (בתקציר מול באיירן אמרו שבאלופות היה לו משחק טוב), סטונס בתקופה טובה והרבה פעמים עולה ומתפקד ממש בקישור.
    ועדין, סיטי שמרו על שער נקי רק בשני משחקים מתוך שמונת משחקי הליגה האחורנים שלהם, די ברור שהאליפות שלהם היא בזכות החלק ההתקפי ולא החלק ההגנתי שהוא משני השנה במאבק האליפות שלהם…

5. k_700 Member

אקה אף פעם לא היה במעמד של קולוויל.
    אבל את העבודה של הבלם השמאלי הוא עושה בצורה לא רעה בחודש האחרון.

מאוד קל להצליח בסיטי, בטח בשלישיית בלמים כשיש לך את הבלם הכי טוב בעולם באמצע, את אחד מהקשרים הכי טובים בעולם מעליך, את הפליימייקר מהגדולים בהיסטוריה לידו, את אחד מהשוערים הטובים בעולם מאחוריך.
    בואו זו קבוצה שלוחצת גבוה ומשחקת פוזשן ברמה של טופ 3 בעולם.
    הכדור ברגליים שלך 99 אחוז מהזמן.

אז תגידו לי אבל היו סיטי שלחצו גבוה ושיחקו פוזשן אבל ההגנה שלהם הייתה מזייפת.
    אני אגיד לכם נכון, לפני שדיאז הגיע.

ארטטה הגנתית עושה עבודה מצוינת אבל אתה מתעלם מזה שסוף סוף הוא הכיר בסאליבה.
    לדעתי זה הבלם שנותן שם את הטון המרכזי ובגלגול של כל העונה הזאת הוא הבלם השני הכי מרשים בליגה.
    גבריאל זה בלם ברמות של סטונס, כזה היה גם לפני שהגיע לארסנל. אתלטי, חזק, קבלת החלטות ומיקום קצת חשודים אבל בגדול בלם טוב שיכול לזרוח ליד בלם גדול.

ווייט מתאים מאוד לשחק מגן ימני, זו העמדה הטובה שלו ברמות האלה.
    הוא לא מספיק טוב בגובה כדי לשחק בלם בקו של 2.

Gianzola אוהב/ת את זה.
  6. one united Member

דווקא עם סטונס יש סיכוי לא רע.

7. k_700 Member

נראה לי שבמחצית הזאת קיבלתם תשובה יפה למה זה על אף אקנג׳י.
    מדהים איך הם הגודל והנתונים הפיזיים שלו הוא מפסיד מאבקים בקלות מול שחקנים נמוכים, מפסיד ספרינטים, עם המידה 53 שלו בנעל מאחר בתיקול.
    הcomplete pack לבלם העלוב.

8. MaxAaRons Member

.
    מזכיר - סיטי כנראה תקח טראבל עם חלוץ שלא קשור לשיטה והוא מינוס שחקן פחות בלחץ על הכדור בניגוד לעונות הקודמות.
    ועם בלמים שיש קונצנזוס שהם לא לרמות הגבוההות.

פפ גאון או לא ?

9. yonmu Member

אני חושב שבאופן קבוע בקבוצות של פפ, כלומר עם קישור דומיננטי, שחקני הגנה נבחנים אחרת.
    לעיתים נדירות מאוד יש משחק שקול שבו ההגנה צריכה לתפקד כרגיל.
    ברוב הזמן וברוב המשחקים הקישור מחזיק בכדור בקלות וההגנה רק צריכה להיות בהיכון למתפרצות.

אגב, אני חושב שזה אחד הדברים שהפכו את פיקה לשחקן ענק למרות שלא מדובר בבלם יוצא מהכלל לדעתי.
    או הוא היה צריך לשחק בקבוצה שנגד פפ (/בארסה/ספרד), כלומר זו שמתגוננת רוב הזמן, אני לא חושב שהיינו רואים ממנו יכולות של נסטה.

Gianzola, Sturridge ו-אמיר ע אוהבים את זה.
  10. oranfu Member

לא הבנתי איפה הקונצנזוס הזה לגבי הבלמים שלהם.
    הבלמים הם בד"כ דיאס וסטונס.
    דיאס יש רבים שטוענים שהוא אחד הטובים באירופה.
    סטונס, כמו שאמרתי כבר, נחשב פוטנציאל גדול כשהם שילמו עליו 50 מיליון לפני שנים (אפילו היום 50 מיליון זה הרבה כסף לבלם). אם הוא לא היה אנגלי נראה לי שלא היו מזלזלים בו.
    על הספסל יושב לאפורט, עוד איזה בלם ב-70 מיליון שהמוניטין שלו גבוה מאוד.
    אקה משחק מגן. הוא לא מי יודע מה התקפית אבל הוא חזק הגנתית. היה נחשב פוטנציאל גדול בצ'לסי ואם אני זוכר נכון כשסיטי רכשו אותו הוא קושר לעוד כמה מועדונים גדולים (אגב, עוד שחקן הגנה שעלה להם 50 מיליון זניחים).
    אקנג'י שנוטים לזלזל בו משחק כמעט אך ורק מגן. בדומה לאקה, הוא אתלט מצוין שקשה לעבור אותו. אני לא יודע איזה רמה הציג בגרמניה, אבל לפני המעבר לדורטמונד גם ליברפול רצו אותו כלומר זה שהוא מציג יכולת גבוהה זה כן משהו שכמה מועדונים עם סקאוטינג טוב צפו.
    בנוסף יש את ווקר שהמהירות האדירה שלו היא נכס גדול מאוד להגנה עם קו הגנה גבוה.

יש להם שחקני הגנה שהיכולות האינדווידואליות שלהם הן בין טובות לבין מעולות.

לגבי זה ששחקני הגנה בסיטי נבחנים אחרת זה נכון, אבל זה דווקא לזכותם ולא לחובתם מבחינתי.
    קשה יותר להגן על שטחים גדולים מאשר כשהקבוצה מצופפת בהגנה.

מה ששווה התייחסות, לדעתי, וגם מעניין זה שהעונה הם קבוצה הגנתית יותר שלוקחת פחות סיכונים.
    בלי מגנים שתורמים בעיקר התקפית (קאנסלו, זינצ'נקו ואפילו הנסיונות עם הילד הזה לואיס בתחילת העונה) אלא רביעייה אחורית של בלמים.
    זה מתאפשר בין היתר בזכות האיכות האדירה שיש להם בקישור ובהתקפה. הם צריכים פחות מצבים ופחות שחקנים בהתקפה בשביל להבקיע שערים.

Scouser Tommy, Sturridge ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  11. k_700 Member

הבלם שם זה דיאז.
    לא סטונס ודיאז.
    סטונס בלי דיאז זה בלם עם נתונים פיזיים שמאבד את הראש. ראינו את זה כבר שנים על גבי שנים, שום דבר לא ישתנה.

קיבלנו תמונת מצב להגנה שלהם כשאין דיאז במשך חודשיים העונה. הפער שלהם מארסנל אז היה הכי גדול שהיה להם מיריבה שהקדימה אותם כנראה מאז שדיאז הצטרף לקבוצה.

סטונס ולאפורט הם תוספות טובות ליד דיאז, שניהם בלמים יקרים שלידו מעלים את הרמה שלהם.
    מאקנג׳י אני לא מתלהב בכלל. גם היום קבוצות שמצליחות לתקוף אותם מצליחות לטרגט אותו.
    פשוט מול הלחץ שלהם אתה מגיע מעט מאוד למצבים נגדם ובכל זאת יש בלם על לידו שינקה(ושוער על).

הם תקופה לא קצרה משחקים עם שלושה בלמים כשלמעשה אחד מהבלמים יקבל חופש לשחק גבוה על הקו או להכנס לאמצע.
    זה הדרך שלו להתמודד עם זה שכביכול אין לו מגנים כרגע.
    עם הקולקציית ווינגרים שיש לו והצורה שהם לוחצים כל כך גבוה על המגרש זה היה שינוי די מתבקש.

אבל כל זה לא היה נראה כל כך טוב בלי בלם על וקשר אחורי נהדר.
    אפשר להגיד שבלם בסיטי יבחן בזכוכית מגדלת אחרת כי הם לוחצים כל כך גבוה וגם הציפיה שיראו הכי טוב בעולם.
    מצד שני, בדומה לתקופה שואן דייק היה הכי טוב בעולם, זה עוזר מאוד כשבלם בלבל הכי גבוה מטאטא טעויות שלך ואתה לא exposed גם לטעויות של שחקני הגנה גרועים כמו שיכול להיות בקבוצות אחרות.

נערך לאחרונה ב: ‏19/5/23
  12. DRORIKO Member

ג'ון סטונס זה כאילו ההגדרה המושלמת לבלם סולידי. הוא בחיים לא יעשה טעות של בית סוהר, אבל מנגד בחיים לא יתן תיקול של קנבארו. האמת שהוא כל כך סולידי שאני אפילו לא יודע איך הוא נראה.

13. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא לסטונס היו המון טעויות של בית סוהר בתחילת הדרך בסיטי כמדומני, היה לו קשה להתרגל להנעת הכדור של גוארדיולה מאחורה והוא נתפס עם המכנסיים למטה לא מעט. יחד עם זאת - כל מה שאורן כתב, מסכים לגמרי.

ברור שגוארדיולה גאון כדורגל, אף אחד לא מערער על זה כבר 15 שנה. אבל אם מטרת הדיון הזה היא להלל אותו על זה שהוא בדרך לטרבל עם 3 שחקני הגנה שעלו ""רק"" 130 מיליון פאונד ביחד, כאן כבר איבדת אותי...

Gianzola ו-oranfu אוהבים את זה.
  14. Raulito Madridista

אני זוכר את מנואל אקאנג'י כבלם גרוע מאוד בבורוסיה דורטמונד, ברור שלא הייתי רואה את כל המשחקים במלואם אבל הוא היה מפספס כדורים, מהיר אבל טיפש, הרג אותם בכמה קלאסיקר נגד באיירן מינכן וכן הלאה. הייתי בהלם במשחקים נגד באיירן העונה שאשכרה מדובר באותו שחקן, חשבתי שאני הוזה. אני חושב שמאוד נוח להיות בתבנית של מנצ'סטר סיטי שלוחצת בצורה מדהימה והיא ק-ב-ו-צ-ה. אמנם קל לבנות קבוצה חזקה בטריליון יורו אבל בכל זאת צריך לפרגן. פפ גווארדיולה גאון והמשחק האחרון היה אולי הגדול בתולדות סיטי, מתלבט האם זה מאפיל על ה-2:3 נגד ק.פ.ר שאם לא היה קורה לכו תדעו איפה היה הפרויקט הזה היום.

מילה אחרונה על סיטי: אני עדיין מרגיש שפיל פודן כשהוא במיטבו וריאד מאחרז - יכלו לתרום יותר מג'ק גריליש. על אף השיפור שלו מאז ינואר ועל אף זה ששני המשחקים הפושרים נגד ריאל מדריד הם לא חזות הכל.

15. DRORIKO Member

תחילת הדרך שלו בסיטי היתה לפני 6 שנים. אני מדבר על עכשיו. ברור שכשאתה מגיע לקבוצה גדולה כמו סיטי, עם כל הלחץ והציפיות, כשאתה עוד ילד אז הלחץ ישפיע עליך ואתה תעשה שטויות. לאט לאט הוא נכנס לעניינים.