יהודי מגרש יהודי?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י שלומיש, ‏10/7/05.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

את סתם מסבכת, כל הקטע הוא, שכל מה שביקשו מהם זה לעבור למקום אחר תמורת פיצוי הולם, אפשר לחשוב אמרו להם לרדת מהארץ או משהו

הרי גם ככה לאף אחד אין שימוש באדמות האלה, להתעקש עליהם מעקרון? חשבתי עברנו תגיל הזה

למה אנחנו עדינים עם ערבים? אולי כי ישראל היא מדינה שוחרת שלום לא יודע אולי שמעת משהו כזה?

נערך לאחרונה ב: ‏13/7/05
  2. בית"רי מלידה Member

תיקון :

מדובר בפלוגה שמנתה ל"ה לוחמים - 35 ו לא 33.

הם פגשו רועה צאן ערבי, וחסו על חייו. אבל מה זה בדיוק קשור להתנתקות?

הרי מצבם של 6,000 היהודים בגוש קטיף הוא על הפנים:

מישהו כאן מוכן לחיות בתוך איזור שיש בו מליון ערבים שרוצים להרוג אותך?

מה רע באשקלון? מה רע בנגב הצפוני? מה רע בגליל? מה רע ברמת הגולן?

המפונים צריכים להגיד תודה לממשלה שמציאה אותם מחיים של גיהנום !

3. שלומיש Member

אז הנה ההבדל ביננו
    תן לי להסביר מי אני
    אני שחר לוחם יחידה מובחרת,נמצא כרגע ברגילה.. הסיבה שכתבתי לא ברור כל כך זה מפניי שאין לי זמן לשבת ולכתוב סיכום לילד קטין עם רמת איי קוי ששואפת לאפס אין לי גם חשק,שחצן ושעוד לא ראה ועבר כמעט כלום בחיים שלו כדיי להגיע למסקנות של שמאלני שאני לא יודע איך הצלחת לגבש אותם בפרק זמן כזה......
    כמו שאמרתי אני חייל . והנה אני נגד ההתנתקות למרות שאני לפי ההיגיון שלך אני צריך להיות בעד?!?!
    טוב נו...
    וכן אני יהודי ימיני קיצוני. אני יסרב פקודה בלתי חוקית בעליל כמו זו.....
    ומה אנשים כמוני גרמו????????????? אוייייי אתה כבר ילד סתכל מה אנשים כמוך גרמו אם כבר ברוך השם יש לכם יותר היסטוריה מאחד כמוני.........אנחנו עוד לא עשינו כלום....עוד לא ראיתה כלום.
    הגנתי עליהם למרות שההתנהגות שלהם לא הכי מנומסת ועדינה עם חיילים...שתבין הם אוכלים הרבה חרא מהמדינה וזה לא השמתם....יש כאן יתרון של הגנה בשטח המדינה העמוק ועם זה אני לא יודע איך אתה מתווכח??

הדתיים האלה שאתה מדבר עליהם הם משלמים מיסים, משרתים ביחידות העילית של צה''ל תורמים למדינה יותר מאנשים כמוך אז איך אתה אומר שהכסף הזה הולך אליהם ככה וככה......
    אתה מושפע מהטלויזיה מצטער להגיד לך....
    והצגתי בעיה במקביל ל"בעיה" שאתה הצגתה הבעיה שאני הצגתי היא בעיה יותר משמעותית "מהבעיה" שהצגתה ובגלל זה הבאתי אותה בתור דוגמה שדרך אגב טובה מאוד.... רוסים באים בתור לא יהודים....פותחים חנויות בשר חזיר בכל רחביי הארץ, לוקחים מקומות עבודה לאנשים שנולדו פה ממש ככה...... ואין להם בכלל זכות לכל הבונוסים האלה (כסף,ביטוח לאומי,דירה,הלוואות.....) כי הם פשוט מאוד...לא יהודים!!!!!!! הריי המדינה הזאת קמה למען יהודים נכון ??? לא שיבואו גויים מכל העולם וישתמשו בבורות של המדינה והחוריי אטימות שיש להם ומנצלים......
    אז מרוב השנאה שלך לעם שלך אתה לא שם לב לדברים הבאמת חשובים ומה שבאמת בולט כאן.....כמוך גם הממשלה וזה מה שגורמים אנשים שמאלנים,בוגדיי ישאל ומה ההשלכות של כל החרא שאתם מביאים!!!!!!!!

בני אדם?
    אז בוא ותספר לי מה מבדיל בין בני אדם ליהודי........מה עושה אותי בתור יהודי ייחודי מבן אדם רגיל....
    מדינת ישראל הוקמה על פי עקרון הדמוקרטיה, אך אל תתעלם מזה שהוקמה מהרעיון של מדינת יהודים לעם היהודי, וכל מה שמשתמע למושג יהודי בכלל, אתה מתכחש למושג יהודי בכל התגובות שלך , יכול להיות שבהצמדותך לקידמה ולמודרניזציה מחקת את עברך ואת עברה של ארץ ישראל , תושבי עזה אינם אזרחי ישראל מזמן, אל תשתמש בדמוקרטיה לזכותם, עשה שימוש בדמוקרטיה לטובת אזרחי ישראל, גוש קטיף עדיין ישראל.
    אתה עוכר ישראל, אני לא מצפה ממך אהדה כלפי תושבי חבל זה אבל לשנאה כמו זו היוצאת ממך כלפיהם גם איני מצפה ממך כיהודי.

טוב אתה בן אדם עלוב חבל להתייחס אלייך......
    מה קרה אתה מתייחס רק לפרטים השוליים שציינתי אבל מתעלם מהעיקר שכתבתי......

הדוגמה ההיסטורית היחידה שראוי לנו לזכור היא עמי אירופה לפני מלחמת העולם השנייה - ועמי אירופה והעולם אחרי המלחמה. ועוד לא התפכחתם כדיי להבין שזה לא יהיה כאן לאחר ההתנתקות חבורה של פאטתים שחיים בהשליה

שלום צודק ובר-קיימא בין שני העמים מבוסס על אמון הדדי
    אבל אתה לא מבין שראשיי אירגוניי הטרור אספו כוח בכל מניי רבדים שהם בשום פנים ואופן לא ירצו לאבד אותו
    עד שהם יגיעו למטרה שלמענה הוקמו
    שטחיי 48 והתנערות מכל גורימים ישראלים ויהודיים!!!!!!!!
    אין בחיים לא יהיה אמון הדדי!!!!!!! ההתנתקות זה התמוטטות בעמם ואין לזה שום בסיס לשלום וחבל שעוד לא התעוררו אנשים כמוך.......

די קשה לנהל איתך שיח סביב הנושא כי לדעתי אין לך זיכה לעם אליו אתה שייך, אתה יותר מידי עולה טרמפ על הנושא בשביל להראות כמה יפה נפש אתה כלפי העולם, אתה לא יפה נפש, יפה הנפש הם אלה הרואים אתטובת מקורביהם קודם דעת העולם והכלל. ואינך רואה ביהודים החיים בגוש קטיף או ברמת הגולן כמקורבים לך, בשביל הם סתם אספסוף וכאן צר לי על הדרך בה חינכו אותך הוריך למורשת שלך ולעם שלך שלא לדבר על "ואהבת לרעיך כמוך" ועוד משהו אתה מתרגם דברים כראות עינייך

אני משלם לא מעט מיסים על מנת שיהיה שכר לנבחרי הציבור אשר מתפקידם למצוא פתרונות לבעיות מדיניות ובעיות צבאיות, זה תפקידם לא תפקידי. רק החשוב הוא שנבחרי הציבור יקחו בשיקולם את דעת הציבור ואת ההשלכות להחלטות שיוחלטו, חצי מהמשק הישראלי קרס מאז הסכם אוסלו וזה דוגמא אחת להשלכות של צעדים כאלו אתה נאיבי מידי ושמאלני מידי והייתי גם אומר שאינך חי חיי חברה ועבודה פעילים בקרב אנשים רבים בשביל לחוש את הדברים מעבר לבלל ש

יש לי עוד כמה דברים רלוונטים לאחד כמוך

איך שלא תסובב את הדברים, אתה סתם מתנשא בשימוש חוזר ונשנה במשפט "אזרחים ולא יהודים", תשלים עם העובדה השרירותית כי מדינת ישראל זו מדינה יהודית ולא אמריקה ארץ האפשרויות, תפנים את הנושא. יהיה לך יותר קל לאהוב את הזולת ואת עצמך. נ.ב. עוד לא הגעתה לשום דבר בחיים לא ראיתה כלום אתה עדיין קטין שניזון מהתקשורת השמאלנית ומהמשפחה שאני בטוח כמוך.

אוו התשובה שהגיעה להגשמה עצמית
    תגובה של ילד קטן
    בכל עם,לכל אדם, בכל עיר......את כל התשובות שלך אתה ממיר באינדיבידואליות שכזאת?
    השורה תחתונה
    קל לך לשבת שם למעלה ולהקריא שורות מתוך ספר האגדות "יהודים כנועים וצייתנים" ולחלק את כל מה שלא הזעת בגינו ולו טיפה אחת.וכדאיי מאוד שתפסיק לחשוב שאתה יודע הכל.

4. Gerrard Member

ועכשיו תקשיב לי טוב שחר.
    אל תמציא לי פה עובדות.
    המתנחלים לא משלמים מס ארנונה ולא משלמים מס הכנסה על העסקים שלהם!
    מי שמשלים את כל זה הוא מי אם לא האזרח התמים שחי לו בתל אביב או בראשון לציון.
    הדוסים מתחבאים מאחורי חוק טל ולא משרתים בצבא העובדה שישנם כמה דתים בצבא לא מכפרת על העובדה ששני שלישים מהם יושבים בישיבה בגיל 19 ומתפללים במקום להילחם ולהגן על המדינה שלהם, למה שהם ילחמו? הרי יש מספיק "פראיריים" שחיביים ללכת ולשרת בצבא שהם יקריבו את חייהם.
    אז איפה הם תורמים למדינה? הם רק גורמים לביזבוז משאבי המדינה ותקציביה.
    אני מעדיף גוי שתורם למדינה ומשלם מיסים על דוס שיושב בהתנחלות ומקפיץ אותי כל פעם למילואים.

באמת? הם מאכילים את המדינה בהרבה יותר חרא.

ספר את זה ליהודי שפוטר מעבודותו כי לא הגיע בזמן וזאת מכיוון שכמה דוסים החליטו לשלוח את בנותיהם בכיתה ד' לחסום כביש.

גם אני שירתתי בצבא וגם אני שירתתי ביחידה מובחרת רק אני שירתתי אז בתקופת לבנון איבדתי חברים רבים כל כך ולאחר הנסיגה הבנתי דבר אחד.
    הם מתו לחינם!
    הרי אחרי הנסיגה הכל נפסק כל ירי הקטיושות כאילו שישבנו שם 18 שנים סתם בעוד הפתרון לכל שפיכות הדמים הזו היה להזיז את כל הטנקים והחיליים קצת אחורה מעבר לגדר.
    לאחר שהשתחררתי מהצבא הבנתי שהנסיגה היא לאו דוקא סימן לחולשה אלא צעד טקטי שיכול לחסוך חיי אדם רבים.

5. שלומיש Member

בוא בוא תקשיב לי טוב אתה.
    העובדות כשמם הם - עובדות !
    אתה זה שמערבב עובדות עם רגשות ודעות ועם שטויות
    הם משלמים מיסים בדיוק כמו כל אחד אחר בארץ!!!
    ומכיוון שאחוז האבטלה שם מאוד נמוך, אז יוצא שהם משלמים אפילו יותר!!
    מי שבאמת לא משלם, (כלומר יש לו הנחה של 13%) אלן כל היישובים שמ-ס-ב-י-ב לרצועת עזה. כל הקיבוצים והערים כמו אופקים, נתיבות, מקבלים הטבה של אזור קו עימות. תושבי גוש קטיף, לעומת זאת, למרות שנפלו אצלהם כמעט 6000 (!!!!!) פצצות וטילים, לא מקבלים אף הטבה.
    נזכיר שמספר הטילים בשדרות מגיע בערך לאחוז אחד ממספר הטילים של גוש קטיף. שלא נדבר על הערים אופקים ונתיבות, בהן לא נפל אף טיל, והקיבוצים יד מרדכי וכדומה, שגם בהם לא נפל אף טיל...
    אז תגידו לי אם המתנחלים באמת "לא משלמים מיסים" ובאמת "עושקים את המדינה". ותגידו לי גם אם זה נראה לך הוגן.
    המתנחלים משלמים מיסים - בעיקר החקלאים מגוש קטיף שמייצאים לחו"ל במיליונים.

אתם יודעים מי לוקח פה יותר כסף מכל המתנחילים???? ערביי ארץ ישראל!!
    ולמה זה?? כי הם לא משלמים מיסים! ולמה אי אפשר ללכת לעצור אותם? כי להכנס לאום אל פאחם בשביל לעצור איזה מישהו שרק העלים מס צריכים גדוד של חיילים. אז תהיו בטוחים שהם לוקחים הרבה יותר כסף מכל המתנחלים.

ואותם דוסים אלה יהודיי "מדינת תורה" שהם החרדים ולא המתנחלים!!
    יש לי כמה ביחידה שהם מתנחלים, ושתלמד להבדיל אז תבוא ותציב עובדות משלך.

הם חוסמים כבישים בשביל להציג את רשויות הביטחון במערומיהם, וחייבים להודות שהם מצליחים בזה לא רע. הם חוסמים כבישים בשביל להוכיח למשטרה שהם לא יוכלו לבצע את הפינוי בשקט, כי אם עכשיו הם לא מצליחים לעצור כמה נערים שחוסמים איזו צומת, איך הם יוכלו לטפל בהם כשחצי מהשוטרים יהיו בגוש קטיף? הם חוסמים כבישים בשביל לעצור את ההתנתקות. הם חוסמים כבישים כי רובם לא מספיק מבוגרים בשביל להחזיק אקדח, אבל כמו יגאל עמיר הם מתכננים לרצוח את הדמוקרטיה שלנו פעם נוספת.

ואם הם היו הולכים לעשות הפגנות ללא חסימות וללא כל השפעה בגד המתונה גם אז היה לך מה להתלונן..

במצבים כאלה שהמדינה לא משאירה יותר מדיי אפשרויות זה האפשרות היחידה . שגם תאפשר להם להזיז דברים ולהראות שהצד שלהם לא יישב בשקט..
    אני מצדיק אותם, כל הכבוד להם על המאבק שלהם!! כי אם לא היה מאבק אז מה נגיד ומה נאמר...
    "התנתקות, קטן עלינו"

צעד טקטי שיחסוך חיי אדם רבים?
    אתה רואה מה הבעיה שלך?
    אתה מסתכל רק לעתיד הקרוב רק בגלל שאתה רואה קצת אור
    אבל ההיסטוריה איתם מלמדת שאסור להתבלבל ולהאמין לאור הזה
    זה אשליה
    פאטה מורגנה ! הכל פה זריית חול בעיניים !

6. בית"רי מלידה Member

אני מצטרף לדבריך:

כמי שאיבד שני חברים בהפרש של יום בלבנון בשנת 1982 , אני יותר מאשר מבין את דבריך.

כל השהיה הארוכה בלבנון , אחרי שהבטיחו לנו " 40 קילומטר ותיפסק כל לחימה " ( למרות שבערב המלחמה ראיתי את המפות בבסיס , וישר אמרתי " הוא רוצה להגיע עד גבול טורקיה "....) היתה מטומטמת וחסרת ערך שרק עלתה לנו בקורבנות רבים.

גם הישיבה של יהודים בודדים בלב מליון ערבים עויינים היא מטומטמת וחסרת כל הגיון התיישבותי וצבאי.

אני בעד המשך מפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון, וברמת הגולן, אבל רק בגושי התיישבות - בצורה כזו יש הגיון התיישבותי וצבאי ליישובים.

7. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

רואה שלומיש, ואחרי זה אני יורד לפסים אישיים בלי לדעת, עזוב אותך "רוסים אוכלי חזיר עולים" הבנו כבר שאתה גרסא יהודית של אדולף וחבריו, תסביר לי בשתי מילים, מה לעזאזל שמירה על כמה דוסים בשטחים מוקפים בערבים תעזור לישראל? אתה חושב שהאדמות האלה עכשיו שלנו או משהו?

מה עשית ממני, שמאלני קיצוני שרק מת לתת את ירושלים לכל ערבי שהוא יפגוש, אני לא יודע אם אני שמאלני, אבל הרעיון שיש גבול מסויים בינינו לבינם בהחלט נראה לי טוב, זה הכל.

8. Makaay#10 Member

"מה עשית ממני, שמאלני קיצוני שרק מת לתת את ירושלים לכל ערבי שהוא יפגוש, אני לא יודע אם אני שמאלני, אבל הרעיון שיש גבול מסויים בינינו לבינם בהחלט נראה לי טוב, זה הכל."

בינינו לבינם הא?... מר טורונטו...
    מתי בדיוק אתה מתכוון לחזור לארץ http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx

9. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשאגיע לבגרות ואוכל לעשות דבר כזה על דעת עצמי = גיל 18

אם אתה חושב שהייתי לפחות טיפה בעד לעזוב אתה טועה בגדול

10. Gerrard Member

טוב אני אתחיל ב 2 מילים: כוס עמק!!!!!

תבין כבר הם פטורים ממיסי מדינה. בתור איש הייטק ועסקים אני יודע על כל מה שהולך שם והם משלמים מיסים על מים וחשמל ולא משלמים את מסי המדינה ז"א ארנונה ומס הכנסה על עבודותיהם!
    חוץ מזה מי מכריח את הדוסים האלה לשבת ולגור שם? לדאבוני ארץ ישראל גדולה מספיק בשבילם אם הם רוצים באמת לתרום למדינה שילכו ויישבו את הנגב והערבה ושלא ישבו בשטחים פוריים ומפותחים ויחיו על חשבון משלם המיסיים ועל חשבון הדם של כוחותינו.
    אני כבר הזכרתי את העבודה שקיים מיעוט של חרידים ודתיים שמשרתים בצבא אך אם כולם היו משרתים היה לנו צבא גדול פי 2 מעכשיו.

מעניין אותי למה הם עושים את זה?
    הרי לבסוף זה פוגע בי ובשאר אזרחי המדינה אפילו באלה ששמו להם סרט כתום על האוטו בעוד הם בכלל חושבים שזה מסע פירסום של אורנג'.
    אם תתקבל החלטה על ידי הרבנות ביש"ע על איזה משהו אנחנו לא נלך לגוש קטיף ונחסום את הכניסות לבית כנסת נכון?

שניה אז אתה אומר שאם נישאר שם ונאבד יותר ויותר חיליים המצב ישתפר?
    if you cant beat them close them with wall's and ignore them

11. בית"רי מלידה Member

מה שכתבת על מיכאל זו ממש ניבזות:

הוא נמצא בקנדה מפני שהוריו נשלחו לשם מטעם מדינת ישראל. הוא לא יורד ולא בטיח, ואם היית יודע כמה הוא מתגעגע לארץ, וכמה החברים שלו ממודיעין חסרים לו, לא היית מעז לכתוב !

הוא אזרח ישראלי לכל דבר ועניין, וזכותו להביע את דעתו.

אתה לא רוצה לקבל את דעתו? בסדר גמור, אז תתקוף את דעתו, תנסה להוכילח לו למה הוא טועה, לדעתך, אבל לתקוף אותו אישית רק מראה שאין לך נימוקים אמיתיים...

12. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אממ בית"רי לא נעים להפוך את הדיון הזה לדיון מיכאל הרשמי, אבל הוריי היקרים ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx ) לא נשלחו, נסעו בשביל לעבוד אבל לא מטעם מדינת ישראל זה בטוח.. האם זה הופך אותי ליורד? אני בספק, אולי לנגרר אחרי יורדים..

13. Makaay#10 Member

@#@!%#$& חתיכות מפגרים זה היה בצחוק !!
    אלוהים איזה דיון יבש ורציני, קצת הומור לא יזיק http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx
    מצטער שהפרעתי, תמשיכו להתווכח בבקשה
    וביתר"י אף אחד לא אמר שהוא יורד מהארץ, דודה שלי הייתה בחו"ל במשך 4 שנים ומה שאני אומר לה עכשיו על זה שהיא חזרה זה שחבל שהיא חזרה לחור השחור הזה שנקרא א"י

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/7/05
  14. Gerrard Member

אני לא יודע מה איתך אבל בדיון כזה אני לא מוצא מקום לצחוק.

15. ראול Member

טוב, אחר ישקראתי הכל...
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/hahaha.Xxx
    טוב, לא קראתי כלום, חבורה של משועממים.

שאלה חשובה שעלתה היום ב"שש עם עודד בן עמי" (מנחה מלך) :סגירת הרצועה בשלב זה... חשוב? מסוכן?
    (בהתחשב ותהייה הינתקות.... חלאס קטנוניות).

ארתור, http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dunno.Xxx