יובנטוס 17/18 :: תקרת זכוכית?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Bianconeri, ‏16/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. alexshw Member

מה זה אמור לשנות אם הניהול מספיק טוב מדי עונה לבנות סגל חזק, מאוזן ותחרותי.
    אם הויכוח נע סביב משחק אחד אז שוב באלופות קורים הרבה דברים. יובה קורסת משום מה במעמד הגמר הזה באופן מסורתי גם כשהייתה פייבוריטית וברור שזה מאכזב אבל אל תחפשו את הנוסחא מתי זה יבוא. כי זה יכול לבוא כשלפני זה אף אחד לא ציפה לזה.
    אם הדברים היו מסתדרים אחרת באותו משחק, הדיון על ניהול לא היה עולה.
    אי אפשר למדוד ניהול לפי משחק אחד.

2. yonmu Member

נפלא. כי זה מה שאני אמרתי, שהערה מפוצצת יותר חשובה לי מיכולת. ממש.

3. DRORIKO Member

מסכים כמעט עם הכל. לגבי המשפט האחרון תקרא את מה שכתבתי בהודעה הראשונה(לפני איזה 80 עמודים) על אלכס סנדרו. אם הוא נשאר בקבוצה,מה שלדעתי יקרה, זה אבן דרך באבולוציה שלנו. לא פחות.

4. Raulito Madridista

עזיבת שחקני מפתח, מתי זו בעייה? א) כשזה הופך למגמה ב) עניין המחיר - וידאל כמשל, לעומת פוגבה - מהלך מבריק ג) זהות ה-'קונה' - מילא, כעת.
    יובה עושה הכל באיטליה וכמו שפותח הדיון רשם - אין לה לאן להתקדם, נגעה בשמיים עם האליפויות הרצופות מה שלא קרה מעולם בליגה קודם וכמובן הדאבלים. באירופה לעומת זאת ראינו אפילו את צ'לסי עושה גביע שלא נדבר על ימים רחוקים יותר כמו פורטו או ליברפול. כשיובה היא הקבוצה שהפסידה בהכי הרבה גמרים איי-פעם בליגת האלופות וב-15 השנה האחרונות יש לה שלושה הפסדים כאלה זה קצת לא מתיישב עם העובדה 'מצליחה באירופה'.

אפשר להתגבר גם על מסי ורונאלדו, כמה שזה נשמע מופרך. עובדה שיובה עברה את בארסה שלא זכתה פעמיים ברציפות בגביע עם פפ, וריאל מדריד הודחה בחצי הגמר שוב ושוב ושוב בין 2011 ל-2013 ויש היאמרו שרונאלדו אז היה טוב יותר(היה יציב, דריבליסט טוב יותר, מהיר, פינישר).

מכירת זידאן הייתה מהלך נכון של יובה, שני הצדדים רצו בכך. זידאן סיים את העונה האחרונה שלו בטונים צורמים וחיפש לברוח. מה גם שיובה כבר הייתה בקשר עם נדבד והוא היה מחליף מעולה.

5. DUGRI Member

לטעמי הניהול של יובנטוס הוא מהטובים באירופה, אולי שני בין מועדוני הטופ לבאיירן. זה לא משנה את העובדה שגם הם עושים טעויות. לדוגמה, אם יובנטוס מכרה את וידאל בנזיד עדשים אבל העמידה קבוצה חזקה יותר בעונה שאחרי- זה לא משנה את העובדה שמכירת וידאל הייתה טעות, למרות שבתמונה הכוללת ההנהלה עשתה עבודה טובה.

הויכוח לא נע סביב משחק אחד אלא סביב המעמד של יובנטוס בקרב מועדוני הטופ של אירופה. אני טוען שעצם העובדה שיובנטוס קיץ אחר קיץ מאבדת את שחקניה הטובים ביותר וצריכה להחליף כל עונה חצי הרכב, מונעת ממנה לבצע את קפיצת המדרגה לפסגת האולימפוס של הכדורגל האירופי. מוכיחה שיש הבדל בינה לבין בארסה, באיירן, ריאל ואפילו יונייטד וצ'לסי במונחים מסויימים.
    היום עושה רושם שבעיניים של שחקנים אטרקטיבים כמו דיבאלה, פוגבה, וידאל, סנדרו, בונוצ'י (שככל הנראה היה על סף מעבר לאנגליה בקיץ שעבר, אבל אז הבן שלו חלה) וכו', יובנטוס היא לא יותר ממקפצה לקבוצות פאר אחרות. עושה רושם שלכוכב ביובנטוס יש עוד לאן לשאוף להתקדם בקריירה. זו התחושה שמקבלים האוהדים וזה מראה שיובנטוס עדיין לא שם, עדיין לא חזרה בטופ של הטופ כאימפריה.

@DRORIKO סנדרו כנראה ישאר השנה אבל לטעמי סיכוי גבוה שיעזוב בעונה הבאה. נחכה ונראה.

6. alexshw Member

יונייטד באמת? תסביר לי מה עוזרות ליונייטד כל רכישות הענק האלה אם אין שם נפש חיה שיודעת להרכיב את הפאזל? זה בסוף מה שקובע היכולת להרכיב קבוצה גם לטווח קצר וגם לטווח הארוך. יום אחד יש מאמן איקס, יום שני מאמן ויי. מה שמשותף לכולם שאין להם שום קשר לכדורגל של היום וגם אין קשר בין פילוסופיות אפילו ואיך סגל יכול לתפקד בהצלחה ככה?
    אני משוכנע שגם אוהדי צ'לסי מקנאים בניהול של יובה. אצלם יש קיץ יותר טוב ויש קיץ פחות טוב. קיץ 2015 היה אסון מוחלט ולא ברור לאף אחד.
    קיץ קודם היה אלוהי. אבל אין הרצף של יובה בתחום.
    או סיטי למשל - לזרוק 200-300 מיליון פאונד של כספי נפט, כי פפ יכול לעבוד רק עם שחקנים גאונים. ואו חוכמה גדולה.
    יובנטוס היא הטופ האירופי. פשוט היא משחקת בליגה פחות טובה מהאנגלית והספרדית אך מה יובה יכולה לעשות בנידון?
    לעבור לאנגליה?

Dayatso, Don Joan Roman ו-EO11 אוהבים את זה.
  7. DUGRI Member

אלכס, תקרא מה שאני כותב. אני מסכים שהניהול של יובנטוס מהטובים באירופה ואנחנו לא מתווכחים על זה. אני מדבר איתך על מעמד של מועדון. מתי בפעם האחרונה יונייטד מכרה כוכב בשיאו? 2009? מתי צ'לסי?

8. alexshw Member

אם יובה מאוד רוצה היא יכולה לא למכור אולי באמת מלבד מקרה בונוצ'י ששם היה סקנדל גדול. יש ליובנטוס דרך מסוימת ואני רואה שהיא די דומה עשרות שנים. ההבדל היחיד זה ביכולת לשלם שכר, נכון ליונייטד וצ'לסי יש יתרון בכך.
    אבל ביובה מודעים לסיטואציה ומהמדיניות גם מושפעת מהמצב הנתון שיובה לא יכולה כרגע לשנות.
    אני כאוהד יונייטד חולם על אנשי כדורגל כמו מארוטה או כמו החבר'ה של באיירן ואתה מציג את זה כנחיתות.
    אתה באמת חושב שמעניין אותי אם שחקן נרכש ב - 100 מיליון או רק 50? אותי מעניין הכדורגל.
    מארוטה מספק לך את זה שנים. כל מי שאוהב כדורגל גם מבין שמעמדה של יובה מאוד גבוה בעולם.

9. Don Joan Roman Member

כשאתם באים להשוות בין יובנטוס לריאל מדריד אתם לא יכולים לשכוח את מה שקרה רק לפני עשור, גם אז ריאל הייתה מועדון גדול יותר ועשיר יותר ועם הירידה לסריה B הפערים האלה עוד גדלו.

עצם זה שיובנטוס כיום מגיעה למעמד הגמר פעמיים תוך 3 שנים ומודחת רק על ידי באיירן, ברצלונה או ריאל מדריד רק מראה עד כמה יובנטוס מועדון חזק ועוצמתי וכשמוסיפים לכך שבמשך 3 שנים אחרי הקלאצופולי לא הגענו לכלום אז מבינים שמהרגע שמארוטה ואניילי ג'וניור לקחו את המושכות יש כאן הישגים בלתי רגילים של יובנטוס וזה מעורר עוד הרבה יותר כבוד והערצה לאנשים האלה שלקחו מועדון מפורק והחזירו אותו לדרך המלך.

יובנטוס לא מועדון גדול בלייבל של ריאל/באיירן/ברצלונה? סבבה, אין לי שום בעיה להיות דרג אחד מתחת, במיוחד אחרי מה שעברנו ב2006.

Sent from my m3 note using Tapatalk

נערך לאחרונה ב: ‏16/7/17
    DUGRI אוהב/ת את זה.
  10. סיונרה Member

ממה שאני שמעתי מכמה חברים איטלקים, הסיבה שוידאל לא ביובנטוס דומה לסיבה שאלבס ובונוצ'י לא שם. וכשהפרה רוצה להניק יותר מהשהעגל רוצה לינוק אז המחיר יורד.

Dayatso ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  11. Raulito Madridista

אני לא חושב שיש כאן סתירה בין הדברים. הניהול של יובנטוס הוא מבין הטובים באירופה, היא מצליחה להסתדר גם ללא שחקני מפתח שעוזבים, היא מגלה שחקנים צעירים, שרשרת האליפויות כלל לא מובנת מאליה וגם באירופה אין מה במה להתבייש. מצד שני, הויתור על שחקני מפתח שנה אחר שנה מחזיר אותה אחורה. או.קיי, במקרה של פירלו, טבס ופוגבה לא הייתה ברירה, אבל אני חושב שלגבי בונוצ'י כן היה דווקא מה לעשות, ויש כאן, שוב, את שאלת המחיר והיריבה אליה השחקן עובר. יונייטד לא הייתה מוכרת את כריסטיאנו לצ'לסי.
    פרשת השחיתות רלוונטית לעבר. יובה כבר התאוששה ממנה ממזמן ובקושי זוכרת אותה. היא התחילה עם רצף אליפויות והתקדמה גם באירופה. זה לא רלוונטי לדיון היום. יכול להיות שאני כאוהד ריאל מדריד הייתי שמח עם ניהול יציב ושקט יותר, הרי לתוכנית המפץ הגדול של ריאל מדריד יש גם חסרונות כמו שיווק ע"ח מקצועיות(בזמנו) וחוסר יציבות.

לגבי הדיון כאן - יונייטד וסיטי הן דוגמאות קיצוניות לטמטום טהור ושפיכת כסף ללא מטרה ודרך.

12. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפוגה מהדיון -

13. Andrea21 Member

זוכרים את עסקת מוראטה ליובנטוס? זה מסביר בדיוק מה המעמד של יובנטוס לעומת ריאל מדריד.

14. DRORIKO Member

קצת ניוז:
    כמו שהנחתי וכתבתי כאן לפני שבועיים-שלוש המגן הימני שלנו יהיה דה שיליו. לפי דיווחים מהימנים מטוריו הוא ושצ׳נסני סגורים ביובה, זה בנוסף לדוגלאס שכבר חתום רשמית. אגב לפי דיווחים אחרים, באטלנטה לא מוכנים לשחרר לנו את קלדארה. אם זה נכון אז הם יוצאים כאן בני זונות, בטח אחרי שרק השבוע השאלנו להם את אורסליני.

15. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זה יוצאים בני זונות? כאילו הם חייבים לנו משהו.

לא חושב שדה שיליו מצדיק את הסכום אבל אולי תחת אלגרי הוא יפרח. בכל אופן, יש לנו עוד לא מעט מטרות הקיץ הזה ואנחנו מאוד איטיים.

מצב נושא:
הנושא נעול.