יובנטוס 2012/2013 :: סקודטו שני ברציפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Bianconeri, ‏7/7/12.

1. yoni10 Member

מה זה משנה סמל או לא סמל. כל עוד השחקן נותן הכל על המגרש ומראה יכולת טובה האוהדים אמורים להרגיש טוב ולאהוב את השחקן. בגלל הסיבות האלה פירלו מוערך ואהוב ע"י אוהדי יובנטוס, ובצדק כמובן.

נערך לאחרונה ב: ‏18/7/12
  2. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

מירקו ווצ'יניץ' עזב היום במפתיע את אימוני הקבוצה... בשל הולדת בנו השני, שייקרא מתיה ווצ'יניץ'. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx (אולי על שם השחקן שיבוא אלינו? אין סיכוי..)

Sono papà per la seconda volta: oggi è nato Matija Vucinic, pesa 3 Kg e 100! Un grazie speciale a Stefania…l’amore della mia vita!

נערך לאחרונה ב: ‏19/7/12
  3. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

שי וכל השאר - יובטיץ' או ואן פרסי?

4. Alta Tensione Member

באמת יש מקום להתלבטות בין שחקן שהעביר במהלך הקרייירה יותר זמן בחדר הטיפולים מאשר על המגרש וקרוב לוודאי נשארו לו עוד שנתיים להציג את הכדורגל שהוא מציג כיום, לבין פצצת כישרון שכל עתידו לפניו ויכול עוד להשתדרג מקצועית?

יובטיץ' בלי למצמץ בכלל. אבל שיביאו את ואן פרסי, מה אכפת לי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

5. VAR Member

אתה רציני? חלוץ שעוד לא הוכיח את עצמו בקבוצה גדולה וגם לא הTYPE שיובה צריכה עדיף על הסקורר הכי טוב בעולם בשנתיים האחרונות?

כאילו, אני לא בא לגמד את יובטיץ' כן? גם אני חושב שהוא כישרון ענק ומתבזבז בפיורנטינה. אבל ואן פארסי? לא הלכת רחוק מידי?

6. yoni10 Member

יובטיץ' בכל הכח.

למרות שיובנטוס משוועת לחלוץ 9 קלאסי כמו ואן פרסי רוב אוהדי יובה מעדיפים את המונטנגרי המוכשר ביותר שעתידו לפניו, מכיר את הליגה האיטלקית וידרוש שכר הרבה פחות גבוה מואן פרסי. בכל אופן, אני לא חושב שואן פרסי הוא מטרה ריאלית עקב השכר הגבוה שלו ותחרות עם הסיטי.

7. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו צריכים סקורר. נקודה סוף.
    אחד שיצליח לעשות משהו עם האימפוטנציה הנוראית שלנו אשתקד.
    יובטיץ? פשוט לא כזה. הוא חלוץ שני. גם ואן פרסי הוא יותר חלוץ שני ממרכזי אבל העונה האחרונה בארסנל בהחלט הראתה שיש לו את זה מול השאר.

לא ייעזור כלום. אני חולם על קבאני, לא יכול לחשוב על שחקן יותר טוב ממנו שיכול להתאים לנו כל כל טוב

8. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא סגור על זה לגמרי. לכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו:

מחד, הדבר שהיה הכי בולט שחסר בהתקפה של יובנטוס זה שחקן עם מחץ מול השער, כזה שלא יפחד לבעוט כשיש לו שליש ורבע הזדמנות. הרבה מאוד התמסרויות על קו הרחבה הפכו את ההתקפות שלנו לעיתים למייגעות, עד שהגיע הקשר התורן לבעוט מרחוק או שהגיעה איזה פעולה אישית גדולה (פירלו לרוב) שפתאום כדרך קסם יצרה מצב ראוי לשער. מהבחינה הזאת ואן פרסי הוא ללא ספק התשובה. העונה בארסנל הוא בעט מכל מקום, מכל כיוון, תמיד היה במקום הנכון (80% מעבודה של חלוץ) ועם מצבת הכיבושים שלו קשה להתווכח. הוא בין הטובים בעולם בלשים את הרגל המסיימת. פלוס נוסף של ואן פרסי (שהוא פלוס פלוס של יובטיץ') הוא שהוא יודע להבדיל בין התקפות בהן הוא צריך להיות סטטי, כלומר לעמוד ולחכות, לבין התקפות שהוא צריך להיות שותף בבניה שלהן. יש לואן פרסי מספיק טכניקה כדי לבצע את שתי העבודות על הצד הטוב ביותר (או כמעט הטוב ביותר) וזה אספקט חשוב מאוד במשחק של קונטה. מאטרי למשל לא עושה את החלוקה הזאת נכון תמיד.

מאידך יויו עושה שמות בליגה האיטלקית, שזה וי ענק מבחינתי. אי אפשר לדעת מה צופן לואן פרסי בליגה האיטלקית (למרות שלדעתי הוא יצליח), ויובטיץ' כבר שנים מככב בפירנצה בסיר הלחץ של העונה הנוכחית וגם בקבוצה הגדולה של פראנדלי. במשחק שלו הוא הרבה יותר טכני, הרבה יותר מחפש את המסירה הנוספת שדיברתי עליה קודם לכן, את הדריבל הנוסף בדרך לשער, פחות את השער עצמו מכל טווח שקיים כמו ואן פרסי. וזה יכול להיות יתרון או חיסרון. יתרון כי קונטה בחצי השני של העונה (החצי ה"טוב") השתמש הרבה בצירופים של קוואליירלה-ווצ'יניץ'-דל פיירו כשהקבוצה נראתה טוב (עם בוריילו היינו ב-10 שחקנים), ואני מניח שיובטיץ' עונה על הפרופיל הזה יותר טוב מואן פרסי. חיסרון כי כפי שאמרתי, אנחנו יותר צריכים שחקן שייתן את הבעיטה/הנגיחה המדויקת. הוא גם מתאים ללחץ הרב שאנחנו מפעילים וליציאה המהירה למתפרצות, הוא הוכיח השנה שגם בסיומת הוא טוב מאוד ושוב - בליגה האיטלקית, למרות שהסגנון של פיורנטינה די בנה עליו כשחקן מרכזי ומכאן המספרים הגבוהים (את זה אפשר לומר גם על ואן פרסי).

וגם אי אפשר להתעלם מהצדדים האחרים של המשוואה. ואן פרסי הוא כוכב גדול, ימכור חולצות, יעלה את המוניטין של הליגה ושל יובנטוס. יובטיץ' לא יעשה את זה, אבל הוא בפוטנציה שחקן גדול יותר ויכול לעשות היסטוריה במועדון בשל גילו הצעיר. ואן פרסי מבוגר יותר ויכול לתת פה 3-4-5 שנים טובות, יובטיץ' באופן תיאורטי עשוי להישאר כאן עשור ויותר. זה חלק מהדברים שצריך להתחשב בהם כשמדברים על תמורה ביחס לכסף.

בשורה התחתונה, אני עדיין די חצוי בדעתי. אני מניח שאני אהיה מבסוט גם מואן פרסי וגם מיובטיץ', רק שאחד מהם כבר יגיע ויחסוך את התהיות אם בכלל נקבל חלוץ כזה הקיץ. (במידה ולא לא התקדמנו מילימטר מהעונה שעברה)

9. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם כל הכבוד ליכולת הכיבוש של ואן פרסי, כשהוא היה בגילו של יובטיץ' לא כבש יותר מחמישה שערים באותה כמות משחקים פחות או יותר. יובטיץ' הוא יותר סקונדה פונטה, לא העמדה שיובה בהכרח מחפשת, אך לא ניתן לומר שהוא אינו סקורר. למרות פציעה קשה ביותר שהשביתה אותו למשך עונה שלמה, סיפק העונה הופעות נפלאות ואפשר לומר שבלעדיו קשה להאמין שהוויולה היו נשארים בליגה. שחקן צעיר, טכני, מהיר, מסוגל לשחק גם בצד שמאל, לא תוקע את המשחק הקבוצתי ולא מקבל רגליים קרות נגד הקבוצות הגדולות, אפשר לבקש יותר מזה. לרעתו יאמר שהוא נוטה לפציעות, אבל גם ואן פרסי כזה. גם ההולנדי הוא אופציה נהדרת, אולם כשמנגד עומד שחקן כה צעיר, מוכשר, סקורר ואחד שמגיע מהליגה, לא הייתי חושב פעמיים במקומו של מארוטה.

10. Alta Tensione Member

פציעה אחת לא הופכת שחקן ל"נוטה לפציעות".

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/7/12
  11. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשביל שחקן שיעשה את הדבר השונה,הדריבל,המסירה,הפריצה המהירה בדיוק החזרנו את ג?ובינקו. אין לנו שום טעם ביויו בתור אופציה ראשונה וגם מארוטה מבין את זה במיוחד במחיר שדורשים מאיתנו. רובין כבר שחקן הרבה יותר שלם.יותר סקורר(לא יעזור כלום) יותר טוב ובלי ספק יכול לשקם לליגה טיפה משהו מהאגו שנפגע.

12. yonmu Member

וזה שיקול שאמור לענין את מארוטה?

עם כל הכבוד לג'יובינקו, הוא לא ברמה של יובטיץ'. התקפה לא חייבת פינישר קלאסי, וזה לא ששאר החלוצים שלכם לא יודעים לכבוש (למרות העונה האחרונה). עם יובטיץ' תהיה לכם התקפה שתביך כל הגנה באירופה. עם ואן פרסי? הוא יכבוש, אבל כשהמשחק יתקע לא הוא יושיע אתכם.

13. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

אם אתם שואלים אותי, שניהם זה הימור ובאמתש זו שאלה קשה.
    יובטיץ' אומנם שחקן ש"כל עתידו לפניו" ובאמת נראה מבטיח, למרות שהוא לא סקורר מובהק, אבל יש לזכור שהוא לא עשה את זה בקבוצה באמת גדולה שבה הוא לא "הכוכב" (פחות או יותר) אלא עוד שחקן בהיררכיה. הוא וג'ובינקו מאוד דומים (ואני לא נכנס למי יותר טוב, ההבדל גם אם קיים לא משמעותי).

מצד שני, אנחנו באמת צריכים סוקרר ברמה הגבוהה ביותר כמו ואן פרסי. העונה מה שהיה חסור לנו בעיקר זה הגולר, הפינישר שבסוף יהיה שם לדחוף את הרגל, כמו שואן פרסי יודע.
    יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם שמדובר בשחקן פצוע כרוני. איך אפשר לבנות על שחקן שבתדירות גבוהה פשוט מושבת? מה נעשה כשנגיע לשלבים המכריעים ונצטרך אותו והוא לא יהיה שם?
    ברור שזה יכול לקרות עם כל שחקן, אבל הסיכויים אצלו גבוהים יותר..
    אני גם לא בטוח שיצליח להסתדר בליגה האיטלקית, שאין מה לעשות המשחק בה שונה מבארסנל, אבל את זה אני אניח בצד כרגע.

אני היחידי שעדיין מפנטז על סוארז? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx

14. Don Joan Roman Member

יובטיץ', נקודה.
    בהתחלה הייתי חצוי בדעתי ויכול להיות גם שההעדפה שלי הייתה לואן פרסי באיזה שהוא שלב אבל החלטתי ככה בקצת זמן הפנוי שיש לי לצפות בביצועים מסויימים של השניים בשנה האחרונה ואין לי ספק בכלל שאני רוצה ומעדיף את יובטיץ' על פני ואן פרסי מכמה סיבות
    בגלל שהוא צעיר יותר מההולנדי, ונרצה או לא זה חלק משמעותי מאוד במשוואה, כי ואן פרסי אמנם לא ישיש אבל בגיל 29 אחריי כ"כ הרבה שנים בארסנל, משכורת מנופחת ואגו בשמיים אני לא בדיוק בטוח עד כמה הוא יהיה להוט להוכיח בסריאה A, לעומת יובטיץ' שמצליח בליגה שלנו ויבוא במלוא המרץ והכוח על מנת להוכיח שהוא ראוי לחולצה, מה גם שאני אישית אוהב יותר התקפה דינאמית שלא נשענת על חלוץ אחד אלא נשענת על חלוצים ועוד קשר-שניים שיודעים לעשות את העבודה וואן פרסי יכול לכפות עלינו סגנון משחק לא כ"כ נוח שיכול להגביל אותנו במשחקים שבהם ההולנדי יהיה ביום רע, חוץ מזה שגם אי אפשר להתעלם מהעובדה שיובטיץ' הוא שחקן מטורף מבחינת יכולת אישית, מהירות וזה יעיל מאוד להשתמש בו בהתקפות מעבר נגד קבוצות שמסתגרות, היתרון הגדול היחידי שאני רואה בואן פרסי על פני יובטיץ' זו העובדה שההולנדי הוא מנוסה הרבה יותר בקרבות של ליגת האלופות אבל כעיקרון אני מעדיף את יובטיץ' עליו, וכמה חבל שאין אפשרות ריאלית להביא את "המטאדור" לטורינו כי הוא השחקן המושלם לשיטה שלנו.

15. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני דווקא לא מסכים עם זה. ואן פרסי הוא לא נגר, הוא לא יעמוד נייח בהתקפה ויחכה לכדורים. לצורך העניין, אני לא חשוב שהטכניקה שלו נופלת מזו של ווצ'יניץ', הוא פשוט סקורר אדיר בנוסף לזה (בהולנד לדוגמא ראינו אותו מעורב בבניית ההתקפות הרבה, לא שזה עזר להם מאוד בכל מקרה).

וגם, החיסרון של ג'ובינקו לעומת יובטיץ' זה הגודל הפיזי בלבד. זה מאוד משנה, זה נכון, אבל חוץ מזה אני מעריך אותם כשווים. חוץ מזה, תחשוב על התקפה עם יובטיץ' וג'ובינקו על הספסל, מה תרוויח ההתקפה מחילוף של יובטיץ'-ג'ובינקו? מה היא תרוויח אם תשים את יובטיץ' לצד ג'ובינקו?