יום ג': ברזיל בראש בית המוות

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י cazzo, ‏15/6/10.

1. אלי מתחן Member

להניח שאיזשהי נבחרת מסוגלת לנצח נבחרת אחרת ביותר משער אחד היא די הזוייה.

2. Jack Wilshere Member

מאייקון שמייקון.. גול שכולו של השוער. כמו שנייג'ל כתב עוד במחצית, היה ברור שאם ברזיל תבחן את השוער הקוריאני הוא יעשה טעות פאתלית מתישהו.

היה מדהים לראות את הלחימה של הצפון קוריאניים. הם הפגינו נחישות ברמות שלא רואים כמעט במגרשים, ואפילו הצליחו לייצר כמה מהלכים התקפיים נאים.

הסגל הנוכחי של ברזיל אולי לא מבריק כמו בעבר, אבל לברזיל יש הגנה חזקה וכמה כלים התקפיים שיכולים לעשות את ההבדל ברגעי ההכרעה (קאקה, רוביניו, פביאנו), גם אם חלקם לא מצויים בשיא הקריירה. מעבר לכך, לברזיל יש מסורת, לברזיל יש קלאסה, ולכן לא הייתי מבטל את הסיכויים שלהם בטורניר.

נערך לאחרונה ב: ‏16/6/10
  3. Humberto Suazo Member

אני פשוט מתרשם כל פעם מחדש מקבוצות המזרח הרחוק, דרום קוריאה... יפן... צפון קוריאה. איזה לחימה כל אחת מהנבחרות האלה הראתה במשחק שלה . לצפון קוריאה פשוט לא היה אכפת שמשחקת מול הנבחרת שנחשבת לטובה בעולם ומאוד אהבתי את זה.

מלבד מייקון, התאכזבתי מברזיל. אבל לעלות מהמקום הראשון היא תעלה ואני לא יופתע אם יאלו איתם פורטוגל. רונאלדו צריך להתעורר מתישהו?

אגב, אם גם ספרד ממשיכים במגמה של הגדולות שמאכזבות באמת שזה אחד המונדיאלים שהסיבוב הראשון בו פשוט יהיה מגעיל. גם הזמבורות האלה, גם היכולת המאכזבת.... ידענו מונדיאלים טובים יותר

4. מראדונה Member

טעות שוער או לא טעות שוער,אין אף מגן שנותן שערים כאלה כמו מאייקון,ואי אפשר להגיד שזו הפעם הראשונה.
    שער כמעט מזווית אפס !

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

שער נהדר של מייקון, שעובר שנה נהדרת וגם לי, כמו לשי, הוא נותן אחלה ניקוד לפנטזי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx.....

גונזו, זה כבר באמת נשמע כמו פרובוקציה נטו. אתה מדבר על פורטוגל וחוף השנהב (שהן באמת נבחרות טובות) כאילו לא ראינו מהן שיעמומון אחד גדול בצהריים...מילא אם אחת מהן היתה מראה יכולת סבירה....אני הייתי מגדיל לעשות ואומר שלדעתי בראזיל תעלה עם 7 נקודות במינימום ואני מאוד מקווה שהאפריקאים יעלו יחד איתם. בראזיל לא מבריקה, אף נבחרת לא הבריקה בשלב הראשון עד עכשיו (גם לגרמניה נדרש שיפור), אבל מול נבחרת חזקה יותר דווקא, יהיה לבראזיל קל יותר לדעתי. אהבתי את רוביניו אתמול http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

6. eran levy Member

חבל שבדיון רציני ומעניין על המונדיאל יש אדם אחד שמחפש רק את הסנסציה ולא בוחל בדרכים לעשות זאת. אין לי שום דבר אישי נגדו, יש לי בעיה (ומסתבר שלא רק לי) עם הנסיון להיות פרובוקטיבי בכל מחיר ועוד לטעון כנגד כל מי שחושב אחרת עם טיעונים חסרי תכלית. הדרך הטובה ביותר היא להתעלם, אולי זה ייפסק.

דווקא הקטנות והכדרורים של רוביניו עשו עבורי את ההבדל אתמול בין פלצנות ויהירות לבין ערך מוסף. אם כל מה שרוביניו היה עושה אתמול זה קטנות בין הרגליים לשחקני צפון קוריאה זה היה נראה אחרת, אבל רוביניו היה פעיל במשך כל המשחק, הוא כל הזמן ניסה להבקיע והמסירה שלו לאלנו ברחבה היתה גאונית. דברים כמו שהוא עושה לא עושים כבר, בטח שלא במונדיאל ההגנתי שאנחנו רואים. יש לברזיל מה לשפר, אבל מצד שני יש נבחרת במונדיאל הזה שלא צריכה להשתפר?

7. 亚历山大帕托 Member

מסקנה: לא להגיב לפרובוקציות של טרולים. יש אפילו דרך להביע דעה כמו שלו עם נימוק סביר, אבל כאשר אתה באמת סתם יורה שטויות לאוויר כדי לסחוט תגובות, אתה לא תורם כלום לדיון.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/6/10
  8. קרלס פויול5 Member

הברזילאים שיחקו רע והצפון קוריאנים ניצלו את זה כדי להיראות טוב ולשמור על תיקו אבל טעות של השוער הצפון קוריאני(תכינו את מודעות האבל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx ) עלתה בגול מוזר של מייקון והמשיך בשער יפה של אלאנו אבל אז שינה עמוקה של הברזילאים הביאו לצפון קוריאה שער מצמק והפסד מינמלי.

9. Jack Wilshere Member

מאייקון מגן גדול, אבל זה לא משנה את העובדה ששוער טוב היה מתמקם טוב יותר והודף או קולט את הכדור הזה.

10. eran levy Member

דיוויד סימן היה שוער טוב מאוד ולמרות זאת הוא חטף שער מצחיק מרונאלדיניו.
    אנחנו לא נדע אף פעם אם שוער טוב היה עוצר את הכדור של מאיקון, וזה גם לא משנה.

11. yonmu Member

בהחלט יש לשוער אשמה בשער של מאייקון, אבל זה לא שהוא סתם הפקיר את הפינה. מאיקון היה בעמדה לא נוחה לבעיטה ובאופן טבעי השוער התכונן לכדור רוחב או הגבהה. אני בטוח שהרבה שוערים אחרים היו עושים את אותה הטעות.

12. Jack Wilshere Member

ערן,

חסרים שוערים גדולים שחטפו שערים מצחיקים במהלך הקריירה?! זה לא קשור לעניין בכלל. ואגב, אתה אולי תופתע לשמוע שמעולם לא החזקתי מסימן שוער "טוב מאוד", ואני אוהד ארסנל ונבחרת אנגליה..

התחושה שלי ששוער טוב היה הודף או קולט את הכדור הזה בקלות, אז נסכים שלא להסכים בהקשר הזה.

yonmu,

לסגור את הפינה הקרובה זה א'-ב' של שוערות. גם אם התכונן לכדור רוחב או הגבהה, הוא היה צריך להתמקם טוב יותר.

13. מראדונה Member

לסגור את הפינה כשהשחקן לא בזווית הזויה לבעיטה ויש הרבה שחקנים ברזילאים ברחבה.
    במצב הזה טבעי לתת הרמה לרחבה,מאייקון הפתיע את השוער ולקח בעיטה כל כך חזקה ומדוייקת שלשוער לא היה כבר סיכוי.

גם נגד פורטוגל במשחק ידידות הוא הביא שער די דומה:

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אומנם באיחור, אבל סיכום יומי:

נתחיל עם המשחק הראשון בבית 6 בין ניו זילנד לסלובקיה. האמת אני חושב שהיה משחק בסדר גמור, אומנם נכון לא רמה גבוהה, אבל ניו זילנד היתה בסדר גמור, וכמוה סלובקיה. הבעיה היחידה של סלובקיה היא שהיא היתה בסדר מהדקה הראשונה ועד לדקה 50 בערך, אחרי הגול שהובקע, כי מהרגע הזה היא פשוט ישבה וחיכתה שניו זילנד תניע כדור והזמן יגמר. וניו זילנד, אכן הניעה כדור, ניסתה לפחות כי זה לא הלך לה כל הזמן, אז היא עשתה מה שהיא עושה הכי טוב, הרימה כדורים, כמו שנקטה בהם במחצית הראשונה. כדור אחד כמעט נכנס, אבל בתוספת הזמן היא השיגה שיוויון צודק, משער של הבלם הצעיר ריד, כך שחלוקת הנקודות היא טובה ומשרתת את איטליה ופראגוואי, אבל בהתחשב בעובדה שאני צופה משחק קשה בין סלובקיה ופראגוואי שעשוי להסתיים בתיקו, ניו זילנד עוד עשויה להגיע למחזור האחרון כשניצחון שולח אותה לשלב הבא, אלא אם תפתיע את הסקוואדרה אזורה, אבל אני לא מאמין שזה יקרה.

בית ו'

1. איטליה (1:1) 1
    2. ניו זילנד (1:1) 1
    3. סלובקיה (1:1) 1
    4. פאראגוואי (1:1) 1

עכשיו לבית "המוות". המשחק שכולנו ציפינו לו, חוף השנהב נגד פורטוגל, סיפק לנו את מה שהיה במונדיאל הזה עד עתה, משחקים נטולי הזדמנויות, קצב איטי על סף הזחילה ושיעמומון בחסות הווזלות. אם האירוע הכי חשוב התרחש בערך בדקה שביעית כשרונאלדו לקח בעיטה אדירה מ-30 מטר שנתקעה בעמוד וכמעט הביאה לנו את שער הטורניר אז זה אומר הכל. סך הכל פורטוגל איכזבה, אבל נוכח התוצאות שלה במשחקי ההכנה, קשה להגיד שזה מפתיע. מי שאיכזב אותי במחצית הראשונה של המשחק היה דקו שכל כדור שלו היה איבוד, ומה לעשות פורטוגל פשוט לא שיחקה טוב, וזה נראה שיש שם חוסר רציני בשחקנים יצירתיים ברמה גבוהה, לא יודע אולי ולוסו ומאוטיניו (לא בסגל בכלל) חסרים, געגועים לפיגו, רוי קוסטה ונונו גומש. דאני היה חלש מאוד בנוסף. למזלה של פורטוגל, קראבליו עדיין איתן.

המשחק של ברזיל נגד קוריאה, באמת שאם הייתם שואלים כל אחד, הוא היה אומר לכם חמישה או שישה שערים לטובת ברזיל, את האמת גם אני חשבתי את זה, אבל ברגע שראיתי את צפון קוריאה, לא יכלתי שלא להישע בקסם של האדרדוגים מצפון קוריאה ששיחקו טוב מאוד במחצית הראשונה. את האמת גם במחצית השניה הם היו בסדר גמור אבל על הטעויות הקטנות הם נפלו, ובסופו של דבר אני חושב שהם יכולים להרגיש מאוד מרוצים, ואם מישהו חשב שהם הולכים להיות בשר תותחים אז היום הוא כבר יכול להגיד שהוא טעה, כי הם מסוגלים להפתיע גם את פורטוגל וגם את חוף השנהב נוכח המשחק הגרוע ששתיהן הציגו אתמול. באשר לברזיל, משחק פתיחה, בד"כ ברזיל לא בדיוק מבריקה במשחקי הםתיחה שלה אבל נוכח הסגל הבינוני בכל הקשור לקישור ומעלה (בלי פאטו, רונאלדיניו, אדריאנו, רונאלדו, דייגו, ניימאר הצעיר המוכשר) אני לא יכול להגיד שציפיתי מהם לאיזה משחק נדיר, למרות שהם שיחקו מהיר ומדויק, קשה להגיד שהם הגיעו להזדמנויות ממש מסוכנות פרט לאיזה מצב של לואיס פביאנו, סך הכל ברזיל איכזבה, בדיוק כמו רוב הנבחרות בטורניר פרט לגרמניה שהיתה מצוינת יחסית למשחק פתיחה, ואיטליה וארגנטינה שהיו יותר טובות ממה שחשבנו, למרות שממש לא מספיק, אם זה בנוגע לאיטליה ולהתקפה וארגנטינה בכל הקשור לשאר העשרה שהם לא ליונל מסי.

בית ז'

1. ברזיל (1:2) 3
    2. פורטוגל (0:0) 1
    3. חוף השנהב (0:0) 1
    4. צפון קוריאה (2:1) 0

15. cazzo Il Capocuoco

ווינסטון ריד שכבש הוא בכלל מגן ימני (לפחות במשחק הזה), לא בלם.

דבר שני, עומר, התכוונת לניימאר החלוץ של סאנטוס?

נערך לאחרונה ב: ‏17/6/10