יום הזיכרון לשואה ולגבורה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י דנידין, ‏21/4/09.

1. Zizou10 Member

כנכד לסבא - ז''ל, וסבתא שתאריך ימים. היום הזה הוא מאד קשה בפן האישי, למרות שאני לא נוטה להסתכל על יותר מדי סרטים, שכן זה משפיע עלי מאד לרעה, וביום-יום מאד קל לראות את ההשפעה על האנשים שעברו את התופת הזאת, וכמה אנחנו מתגמדים לידם בחיים שלנו ובמה שאנחנו עוברים לעומת הגיבורים האלה. אני חושב שאין שבוע שלא עבור לי ביום-שניים מחשבות על מה שהגיבורים האלה עברו שם, ואיך הם שרדו, איזה כוחות נפש יש להם ומאין הם הביאו אותם. "במותם ציוו לנו - חיים"
    יהיה זיכרם של כל הנספים ברוך.

נערך לאחרונה ב: ‏1/5/11
  2. yonmu Member

‎"אם הייתה נקודת אור היסטורת אחת בשואה הייתה זאת: היו שם שני מחנות, מצד אחד מחנה הרוצחים ומצד אחד מחנה הנרצחים, ואשרינו שאנחנו השתייכנו למחנה הנרצחים. יעידו עלינו שמים וארץ אילו ניתנה הברירה לכנסת ישראל להתחלף בתפקיד היתה כנסת ישראל אומרת עדיף להיות בין הנרצחים מאשר בין הרוצחים" (הרב יהודה עמיטל זצ"ל).
    מתוך הספר "עולם בנוי וחרב ובנוי - הרב יהודה עמיטל לנוכח השואה" של משה מיה. מומלץ (גם לחילונים).

3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

קראתי היום בYNET שמעשי האנטישמיות בעולם ירדו בשנה האחרונה לעומת השנה שלפני (מלחמה בעזה).
    לא יודע איך לאכול את זה האמתי האם מדובר על שנאה על רקע לאומני או על רקע טיהור הגזע.

בנוגע לניאו נאצים שאני נתקלתי בהם מה שאותי מעצבן שאין להם יותר מדי אידיולוגיה מעבר לשנאה של הזרים ולא רק היהודים.
    בכל אופן כל פעם אני נדהם מחדש איך כל העדויות מהתקופה ההיא לא משמשים ככלי מרתיע בפני אותם אידיוטים.

יום קשה לכל אחד ואחד מאיתנו והלוואי והפושעים הללו יסבלו גם בחיים שאחרי המוות על הפשעים שלהם.

יהי זכר ה 6 מיליון יהודים שנרצחו על רקע היותם יהודים ברוך

4. k_700 Member

כמה סרטים שאני ממליץ לכולם לראות.

הלב האמיץ של אירנה סנדלר- ערוץ יס 1 שעה 1:24 בלילה.
    מספר את סיפורה של חסידת אומות העולם שהצילה כ-2500 ילדים יהודיים מגטו ורשה. היא הייתה מבריחה לגטו תרופות ומזון ומחלצת ילדים.
    סרט מרגש מאוד!.

עד קצה האמונה ערוץ יס 2 שעה 1:49 בלילה.
    רומק(ג'ואל אוסמונט, "החוש השישי") הוא רומק. ילד יהודי בן 12 שמוצא מסתור אצל משפחה פולנית שמסתירה אותו אצלם. הוא מוסתר תחת הזהות של הבן דוד הצעיר.
    סרט מאוד נחמד שמספר את התקופה בפולין מהזווית של הגויים ולא דווקא מנקודת המבט של היהודים במחנות.
    כל הדילמות והסיכונים שלקחו אותם משפחות פולניות שחיו בצל הפחד מהנאצים ומההלשנות של תושבי הכפר האחרים.
    סרט מאוד מרגש.

ניצחון הרוח- ערוץ MGM(7 ביס)שידור נוסף ב-8:05.
    סיפורו האמיתי והמדהים של שלמה ארוך(מגולם על ידי וויליאם דפו).שלמה ארוך היה מתאבק יווני מחונן שבתקופת המלחמה קיבל הכרה עולמית. הסיפור מתאר את חייהם והתרבות של יהודי יוון.
    כאשר כבשו הנאצים את יוון הם שלחו במהרה את היהודים שם לאושוויץ.
    באושוויץ אחד הקצינים הנאצים שהיה מתאבק בעצמו זיהה את שלמה ארוך ומציע לו להילחם על חייו מדי יום בקרב מול מתאבק אחר. הקרבות היו למטרות בידור עבור הנאצים.
    מהקרבות היה יוצא רק בן אדם אחד בחיים.
    וכך למעשה שלמה ארוך נלחם על חייו מדי יום. לאחר כל ניצחון היה מקבל כיכר לחם אחד שהיה מתחחלק איתו עם שאר חבריו לתא.
    סיפור מדהים על יהודי שסירב למות ונלחם על חייו דרך הספורט שהוא כל כך אהב.
    מומלץ מאוד!

נערך לאחרונה ב: ‏2/5/11
  5. Selby Member

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/thumb/b/b0/NeverAgainTre.Xxx/250px-NeverAgainTre.Xxx
    לא ליהודים ולא לאף עם אחר

6. Gass12 Member

אמש צפיתי בתכנית על בני המשפחה של הפושעים הנאצים.על סבלם וייסורי הגוף והנפש על ש"זכו" להורים או סבים כאלה.כולל ביקור משותף של קרובי משפחה מצד הקורבן ומהצד הנאצי באושוויץ.לאחר מכן צפיתי בסרט בהוט שהנושא שלו
    היה מעבר משפחה של קצין נאצי בכיר לנהל את מחנה ההשמדה.דרך עיניו של בנו בן ה8.שמתיידד עם ילד יהודי שבתוך המחנה.
    הסרט לא היה רווי סצינות קשות לצפיה אבל עמוס בפרטים אינפורמטיבים
    בשני הסרטים הצטלבה עובדה אחת חד משמעית.העם הגרמני ידע!העולם ידע!
    זה לחלוטין לא מפתיע.העולם אנטישמי גם היום.והעולם לא ינקוף אצבע אם חלילה יקומו עלינו אוייבנו.
    סוג של נחמה פורתא בסרט.הבן של קצין האס אס מוכנס אל תא הגאזים ביחד עם הילד היהודי בסצינה מחרידה.הסוף הוא ש.......

7. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך זה קשור לאנטישמיות?
    יש רצח עם בטיבט, בדרפור, זוועות בצפון קוריאה. העולם יודע ושותק (כולל ישראל) כי זאת פוליטיקה והכל אינטרסים ואף אחד לא יצא למלחמה בשביל זה. אז אם זה יקרה לנו, העולם אנטישמי. משגעת אותי המדינה הזאת, תמיד לחפש איך להציג אותנו כקורבן ולהדגיש שכל העולם שונא יהודים ונגד כל ההגיון.

8. Bensh Member

איך זה קשור לאנטישמיות? לא יודע, אולי כי רצחו יהודים בגלל עצם יהדותם? אם אני לא טועה זה מסתדר בול עם ההגדרה של אנטישמיות...

9. Gass12 Member

אכן יש רצח עם וישנם מעשי זוועה בארצות מסויימות במה זה סותר את העובדה שהעולם אניטשמי?
    האנטישמיות והשנאה לישראל הרימה ראש עד כדי כך שאפילו בארה"ב ידידתנו הגדולה ישנם קולות הקוראים לנטוש את ישראל.

10. StevieG Member

מה הקשר בין הקולות לנטוש את ישראל לבין אנטישמיות? אנטישמיות היא לא לא לתמוך בישראל. נוטשים את ישראל בגלל המדיניות שלה ובגלל הממשלה שלה.

אני שונא להפוך דיון כזה לפוליטי אבל. מה שצריך לזכור ביום הזה זה לא זה שכל העולם אנטישמי, אלא ללמוד ולזכור איך דמוקרטיה יכולה להפוך לדיקטטורה פאשיסטית ולבצע מעשי זוועה כאלה. את זה צריך לזכור ולא לשכוח.

השואה מזכירה לנו כמה בני אדפ יכול להיות אכזריים ורצחניים. השואה, כמו שאר רצחי העם, חייבים להזכר ולהלמד כדי למנוע השנות מקרים כאלה בעתיד.

11. N כמוני Member

יהי זכרם ברוך, לצערי ההרגשה של יום השואה, והאוירה סביבה דועכת משנה לשנה. לי נותר רק לייחל שלא נשכח אף פעם.

12. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

עריכה: אני בכלל לא שמתי לב שמדובר בדיון על יום השואה. אפשר להמשיך את זה בדיון האקטואליה.

13. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

ישראל לא צריכה "לשווק" את היום הזה. אני בתור מישהו שאינו יהודי, קשה לי להישאר אדיש ביום שכזה, מספיק לי להסתכל על התמונה של הילד בבאנר של האתר, כדי להבין ולהרגיש את הסבל שאותם אנשים עברו בגלל היותם יהודים.
    למרות שמדובר ביום כלכך עצוב, אני חושב שהעם היהודי צריך לראות ביום הזה יום גאווה, שעל אף האסון הבלתי אנושי שעברו היהודים במהלך השואה, העם הזה עדיין חיי וקיים.

יהי זכרם ברוך!

14. Gass12 Member

הקולות שאני מדבר עליהם נובעים מאנטישמיות נטו.
    אבל מאחר ואתה לא רלוונטי וגם לא לגטימי (אתה ממילא לא מרגיש שייך לעם היהודי כדבריך).
    אין לי כוונה להתדיין איתך ואני מבקש באדיבות ובנימוס שלא תתייחס לעתיד לבוא לתגובות שאני מעלה כאן. אין לי שום רצון להעניק לגיטימציה לשונאי עמי. בתודה מראש.

15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

בישביל זה יש את יום הזיכרון ולאחריו את יום העצמאות.
    תכך תגיד לי שאתה רוצה שיהיה גם יום אחד שמח אחרי יום השואה.