יום הזכרון ליצחק רבין בעקבות ארועי השבוע האחרון

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Ampelmann, ‏6/11/07.

1. דנידין Member

גם כל העמולה נגד יום הזיכרון לאיש שנלחם על ישראל זה מוגזם. אומנם לא צריך להפוך את זה לתעמולה פוליטית, אבל כן צריך לזכור את האיש ואשר נתן את כל החיים שלו למדינה שלנו.

אם כל מדינאי ואיש צבא מוביל אחר שעשה רבות למדינה היה נרצח, זה גם עושה את אותו אדם לסתם איש רגיל? אדם כמו אדם כולם שווים, אך אדם גם נשפט ע"פ מעשיו או במקרה הזה במעשיו למען המולדת. אל תעשה מעצמך אידיוט.

2. Ribery 17 Member

תסלחו לי אבל אני לא מבין על מה כול הרעש .
    לפניי הטקס לא ידעתם שיש אנשים שבעד שחרורו של יגאל עמיר ?
    לא ידעתם שיש הרבה מאוד אנשים שלא אהבו את דרכו של רבין והיו נגדה ?

מגעיל לחשוב שבית'ר צריכה לקבל עונש .
    על מה ?
    זה מה שהאנשים האלה חושבים ,כמו שאתה חושב שצריך לתת לערבים שטחים , ככה הוא חושב שצריך לשחרר את יגאל עמיר (דוגמא )
    מי קבע שהדעה שלך היא הדעה הנכונה ?
    מי אתה שתעניש אנשים כי הם לא חושבים כמוך ?

זה מה שהאנשים האלה חושבים ,והם ימשיכו לחשוב ככה גם אם בית'ר תרד ליגה .

לראות את הדברים שהתקשורת הכול כך שמאלנית הזאת מביאה עם האירוע הזה ופשוט להקיא .
    לראות את רפי רשף מארח אוהד בית'ר ועושה הבעות פנים כאלה שעוד שנייה צריך בשבילו אמבולנס ,צביעות !

3. JR-Riquelme Member

צודק בכל מילה, אין עוד מה להוסיף. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

4. spurs229 Member

בטח שידעו, אבל זה לא אומר שאותם אנשים צריכים לבזות דקת דומייה. בדיוק כמו שאני לא אפריע לטקס על גנדי (הישראלי) שלדעתי היה פשוט אידיוט. הבנאדם מת, אי אפשר לכבד אותו במשך דקה אחת???

העונש הוא לא בגלל המחשבה, מותר לכל אחד לחשוב מה שהוא רוצה. אף אחד לא קבע איזו דעה היא נכונה ואיזו לא. העונש הוא בגלל המעשה, מעשה לחלוטין חוליגני ולא מקובל. אגב, אם זה היה אפשרי אולי עדיף להעניש את האנשים, אבל מכיוון שזה לא מעשי, הענשת הקבוצה היא הדרך היחידה להענשת האוהדים.

באמת שאין שום קשר לדעה פוליטית, יש הרבה מאוד ימנים שיודעים שמה שהלך שלשום בטדי זה גועל נפש.

5. Ribery 17 Member

אתה יודע מה ?
    בדיוק ביום הזה היה גם קרקס , מה אתה אומר ? אוליי גם בקרקס היו צריכים לעשות לכבודו דקת דומייה ?

אתה מכריח אנשים לכבד מישהו שהם לא רוצים לכבד .
    אנשים שהיו כול כך נגד הדרך שלו שרק רצו לראות אותו בחוץ , אתה מבקש מהם לכבד אותו ?

עוד פעם .
    עונש ?
    למה עונש ? אנחנו מדברים על משחק כדורגל , אנחנו מדברים על אווירה של משחק כדורגל , זאת דעתם , ככה הם בחרו להתנהג .
    הם לא עברו על החוק ,הם הביעו את דעתם .
    הם לא יוצאים לרחובות ועושים את זה , הם עושים את זה כשיש להם במה .

או שלדעתך כול אחד שצועק "מוות ל ..." במגרש כדורגל הוא עובר על החוק ?

אתה רוצה למנוע את התופעה ? אתה חושב שאם תעניש את בית'ר אתה תמנע את התופעה ? מה שיקרה זה שיהיה קרע בינינו לבין עצמנו .

שוב - זאת דעתם של האנשים האלה כמו שיש אנשים שדעתם היא שצריך לחלק את ירושלים , על זה , שזה דבר חמור , שזה דבר שאין מילים לתאר אותו , כולם יושבים בשקט .
    ולמה לא ?
    כול עוד רפי רשף העלוב מקבל 100 אלף שקל לחודש , חיי בדירת פאר באמצע תל אביב , למה שהוא ידאג לאינטרסים היהודיים בארץ ישראל ?
    הריי אותו לא יוציאו מהבית .

לפניי שאנחנו מתחלקים לשמאלנים וימיניים אנחנו יהודים .
    וזה הדבר הראשון שמאחד את כול מי שחיי כאן .
    והדבר הראשון שצריך לדאוג לו הוא לשמור על האינטרסים של היהודים במדינת ישראל ,
    רפי רשף וחבריו , לא בדיוק עומדים ב"משימה " הזאת , לדעתי .

יש קשר לדיעה פוליטית , קשר מכריע .

6. VaN Member

ריברי, אם אתה רוצה להשתמש בדמוקרטיה לטובתך תוודא שאתה בעצמך לא פוגע בה, מותר לכל אחד להשמיע את דעתו אבל ברור שלא בכל תנאי. כשאתה שר שירי הלל לרוצח שרצח ראש ממשלה, ופגע בכוונה בדמוקרטיה כשעשה את המעשה הזה, אתה מסיט לאלימות ומצדד בדרך שבה פעל אותו רוצח,דרך מאוד לא דמוקרטית.

מותר לך למחות נגד דיעה של בן אדם בכל דרך חוקית, מותר למחות נגד חילוק ירושלים, אבל ברגע שאתה רואה ברצח של אדם דרך לגיטימית להשגת המטרות שלך אתה מכניס את עצמך למצב שאי אפשר לשייך אותו לחופש הבעת דיעה או לדמוקרטיה.

אף אחד לא מכריח אותך לכבד דרך של בן אדם, מכריחים אותך לכבד את אלה שכן כיבדו את הדרך הזו אין טעם בשריקת בוז למת. כמו שקאריק אמר גם לדעתי יום הזכרון צריך להיות לרצח יצחק רבין ולא בשבילו עצמו, יום זכרון שיראה לנו מה לא נכון בדרך שבה בחר יגאל אמיר.

7. xavi6 Member

כבוד המת מעל הכל, מעל כל דבר. והאוהדים של בית"ר הגזימו יותר מידי, יש גבול לברבריות. לפחות בדקת דומיה שיסתמו את הפה ויפסיקו לעשות בלגאן. אני לא צוחק בדקת דומיה, ואני לא יצחק גם אם זה לזכר איש שאני לא מסכים עם דעותיו, אבל מראש אני לא הולך לטקסים כאשר אני יכול להבריז. כאשר כן הייתי-סתמתי את הפה, ורק אחרי הטקס היתנהגתי כאילו הכל כרגיל. אבל לפחות בזמן הטקס, בדקת דומיה שיתנו כבוד מינימלי.

8. Ribery 17 Member

יפה , אז מי אתה שתעניש את אלה שלא חושבים כמוך ?

ילדותי לחשוב שהתקשורת עושה את מה שהיא עושה בגלל האירוע הספציפי הזה .
    התקשורת נגד אנשים שהם בעד שחרורו של יגאל עמיר ,ואת זה ראינו לא מזמן , ואני שוב חייב להכניס את רפי רשף שאמר לאיזה זמר שהיה בעד שחרורו של יגאל עמיר "אל תעלב , אבל תתרכז רק במוזיקה " - משהו כזה .

אתה מבין ?
    הבעיה היא עם מה שהאנשים האלה חושבים ואיך הם חושבים .

ולראות פרשן בכיר בערוץ 2 מכנה את לריסה טרימבובלר "מפלצת " , "אישה מפלצתית "
    על זה אתה לא יוצא ועושה מהומה .
    על זה שאיזה אדיוט שיש לו את הזכות לדבר כשרוב העם שומע מדבר על אישה שהוא בכלל לא מכיר ומכנה אותה בכול מיניי כינויי גנאי .

זה מה שעשה ארגון ימיני קיצוני , עשה סרט בעד שחרורו של יגאל עמיר .
    את התגובות וכול מה שהיה סביב זה אתה שמעת בעצמך

למה שנעשה לכבודו יום זכרון ?
    למה לכבודו ולא לכבוד כול האנשים שנהרגים ,למה לא על כול חייל וחייל שנופל ,למה ?

ואוליי גם מה לא נכון בדרך שבחר רבין ?
    או שאת זה אסור ?

נערך לאחרונה ב: ‏6/11/07
  9. VaN Member

דבר ראשון עזוב אותי מהתקשורת, אני לא אתייחס לכל פוץ שרוצה לעשות כסף על ידי הסטה של אנשים שבוההים בטלויזיה ומסכימים עם כל מה שנאמר רק בגלל שזה נאמר בטלויזיה.
    אני נגד כל העליהום הזה על אוהדי בית"ר, פשוט בגלל העובדה שקיימו את הטקס הזה במגרש כדורגל ומול אוהדים שמזוההים עם הימין נראת לי טיפשית.

אני לא מעניש אף אחד על חשיבה, אני מעניש על מעשים וברגע שמישהו פוגע לי בדמוקרטיה אני אעניש אותו.

אין לי מושג מה הטיעונים של אותם קיצוניים ולכן אני לא יכול להגיב על זה..

אני כבר אמרתי שמחינתי היום זכרון אמור להיות לזכר הרצח ולא הבן אדם, אבל אני כן יכול לענות לך על השאלה מהזווית שלי. כשכל חייל וחייל נופל זה עצוב, זה קשה, אבל זה לא פוגע בדמוקרטיה ולא מערער את השילטון, וכמובן כשהרצח נעשה על ידי אחד יהודי או ישראלי או איך שלא תקרא לו זה רק גורם לנו להבין באיזה מצב המדינה שלנו נמצאת, יום הזכרון צריך לגרום לנו לזכור למה אנחנו עלולים להגיע ולא לחזור לשם, וזה שונה מאוד מכל מוות של חייל או אדם.

מעבר לזה כשיש אנשחם שמצודדים ברצח מכל סיבה שהיא, לפי דעתי זה גורם לחברה להמעיט בערך החיים ובסופו של דבר כהאלימות בנוער ובכלל בארץ מתגברת.

ברגע שתסביר לי במה יועיל יום זיכרון שיסביר מה לא נכון במה שעשה רבין אני אסכים איתך, כולם ראו מה רבין עשה לטוב ולרע והעם החליט והצביע בהתאם לרצונו. אם העם היה ורצה ממשיך לדרך של רבין הוא היה בוחר במנהיג כזה ואם העם היה בוחר אחרת הוא היה מקבל מנהיג אחר.

10. FelaKaT Member

WRONG. כבוד החי חשוב הרבה יותר.

11. Olli Member

סליחה על הקטנוניות, אבל לא אומרים על אדם שמת, ועל אחת כמה וכמה, אדם שנרצח, (ותרם המון, גם בשבילך) אידיוט. אתה יכול לחשוב שהוא אידיוט, אף אחד לא יכפה עליך מה לחשוב (אנחנו לא חיים במשטר קומוניסטי) אבל לומר עליו שהוא היה אידיוט זה נבזות לדעתי בדיוק כמו שריקות הבוז של אוהדי בית"ר ביום ראשון. מה שווה דקת הדומייה שהיית עומד בשביל גנדי כשאתה אח"כ תגיד שהוא היה אידיוט?! אני ימני בדעותיי הפוליטיות ואינני מסכים עם דרכו של רבין, שנחלה כישלון חרוץ. מצד שני, אני מכבד את הבן-אדם ואני מעריך את תרומתו למדינה (חוץ מאוסלו ועוד כמה שטויות, הוא הספיק גם לעשות כמה דברים טובים למען המדינה).
    לעיקר נושא הדיון, אני לא מסכים עם הפסטיבל הזה שנקרא "יום הזיכרון ליצחק רבין". צריך לציין יום כזה בלי הרבה רעש ולהזכיר מי היה רבין ועד כמה רצח פוליטי מהווה סכנה לדמוקרטיה. אבל השמאל הישראלי, שחי בסרט ולא רוצה להודות בטעות הנוראית שלו בנושא השלום, הופך את הפסטיבל למסע השמצה כנגד הימין, ומנסה להראות כאילו מורשת רבין עודנה אמיתית וצריכה להתקיים, שכן היא הדרך הנכונה כיום ע"מ להגיע לשלום עם הפלסטינאים. זהו שקר גס.
    בנוגע לפרשת אוהדי בית"ר, אני לא מסכים עם הדרך שבה הקהל הביע את מחאתו על ציון האירוע. לא שורקים 'בוז' לאדם שנרצח, ועל אחת כמה וכמה אדם שתרם למדינה רבות (נשאיר כרגע בצד את הטעויות שהוא עשה ובגללן אנחנו משלמים היום מחיר כבד) יותר מאותם אוהדים, שרובם אני מניח, לא מתקרבים לקרסוליים שלו. מצד שני, מקננת בי המחשבה המטרידה על אותם אלו שאיבדו חבר, מכר, אח, אב, ואם בתקופתו של רבין כראש הממשלה. המחשבה הזו עלתה רק לאחר שחבר שלי שהיה במשחק (ביציע של בית"ר, והוא לא שרק בוז) סיפר לי שלאחר אותם רגעי הלם ששמע את חבריו לצהוב שחור שורקים בוז, פנה אל אחד מהם (שהיה מבוגר, אולי לא בוגר מנהל עסקים, אבל בכל זאת בעל הבנה גבוהה יותר משל נער בתיכון) ושאל לפשר העניין. "מדוע אתם שורקים לו בוז?" והוא ענה לו: "אתה מכיר את האיש ששם? הוא איבד את אבא ואמא שלו בפיגוע. אתה מכיר את זה שלידי? הוא איבד את החברה שלו. ואני? אני איבדתי את החבר הכי טוב שלי." (זה לא הציטוט המדוייק, אבל זה היה פחות או יותר תוכן דבריו.) הדברים שלו לקחו אותי לימים שבהם הייתי עוד ילד קטן. אני ירושלמי במקור. פתאום נזכרתי על איך שפחדתי לנסוע באוטובוס, מתוך פחד שיש בו מחבל. תמיד ניסיתי להתחמק מנסיעה באוטובוס עם אחיותיי הגדולות. באותה תקופה ירושלים ידעה הרבה פיגועים קשים. למה? בגלל המדיניות הזו של רבין. בגלל הסכם אוסלו ולחיצת היד עם הרוצח המתועב יאסר עראפת. מאז עברו המון שנים, אבל אני עדיין זוכר את הפחדים, התמונות בטלוויזיה, האוטובוסים המפוייחיים והאימהות שבוכות על הקברים של הילדים שלהם שלא זכו לגדול. תוצר של מדיניות רופסת של 'שלום' מזוייף עם עם מטורף שמכנה את עצמו "העם הפלסטיני".
    אהה!!! ויש לי אחות גדולה, שאיבדה... רגע... 1...2...3... 3 אנשים קרובים. שתי חברות טובות וידיד קרוב. כל זה בפיגועים. מי יודע, אולי מהכדורים ומחומר הנפץ שניתן במסגרת אותו הסכם ארור למחבלים השפלים האלו. אהה.. ונזכרתי שגם לי היה ידיד ביסודי שבהפסקות היינו מסתובבים ומשחקים. הוא נרצח בפיגוע בגבעה הצרפתית. פיגוע תוצרת אוסלו.
    אז אחרי המגילה שכתבתי פה, אולי אי שם בתוך הלב שלי, אני מסכים, מסכים טיפה, טיפ טיפה, עם אלו שאיבדו חבר, מכר, אח, אב ואם, ושרקו בוז- למרות שהראש אומר שזה לא בסדר וזה ביזיון. אני לא הייתי שורק, אבל אל לי ולכם לשפוט את מספר האוהדים הבודדים ששרקו בוז לאחר שבעבר איבדו אדם היקר לליבם כתוצאה ישירה מאותם מהלכים מדיניים באותה תקופה.
    נמאס לי מכל אותם שמאלנים יפיופיים שמשתמטים מהצבא כי הוא צבא כיבוש. שהופכים את יום הזיכרון לרבין לאירוע פוליטי נטו. נמאס לי. נמאס לי מפולחן האישיות שעושים לו. לאותם אנשים אוכלי חינם אין מקום פה. שיגורו בשוויץ. גם ככה הכל פה מסריח וכולם ימנים.
    אני לא ילך לעצרת, כי היא הפכה לאירוע זול ביותר שהשמאל המגעיל משווק ביחד עם המדיה המגעילה.
    אני בטוח שרבין מתהפך בקברו מאופן הציון של האירוע.

אולי בכל זאת... יודעים מה? במחשבה שניה, אולי אני כן אלך לעצרת, אבל בתנאי שהיא תתקיים בשדרות.

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

רותם,אתה מרצה לריברי שהוא צריך להתנהג בכבוד למת ורושם שגנדי אידיוט...קצת סותר
    את זה לא?

13. spurs229 Member

זה מסכם היטב את מה שאני חושב לגבי מה שקרה במשחק.

והבאתי את הדוגמא של גנדי כדי להראות שמותר לחשוב מה שרוצים, אבל יש סיטאציות בהן לא צריך להראות את זה.

Olli, הכי טוב לזרוק את כל הערבים לים, נכון?

14. Tony Adams Member

מאוד קשור למה שהוא אמר, נכון רותם?

15. Olli Member

לא היה נעים לך להודות שטעית, אז מצאת איך לעקוץ אותי? שני דברים:
    א. אני לא חושב שהפתרון הוא לזרוק את הערבים לים. זה למען הסר ספק מלבבך... (אני יודע שדיברת בציניות, אני לא נאיבי...)
    ב. התגובה שלך מראה על רמה מאוד נמוכה. כנראה שאתה עוד צריך ללמוד הרבה בחיים. לילד בגן יש תגובות פחות מטופשות. תינוק.

יכולת לצאת בסדר גמור שהיית אומר שטעית במה שאמרת על גנדי, אבל בחרת להתחמק. נו? לא ציפיתי להרבה. בדיוק כמו השמאלנים במדינה. שגם אם ינחת קסאם בתל-אביב יאמינו שאבו-מאזן דורש שלום.

נ.ב. אני מניח שאתה לא יודע מספיק היסטוריה, לאור העובדה שאתה שמאלני, אז תדע לך שהערבים הם שהגו את הרעיון לזרוק את כולנו לים. זה לא איזה רעיון של איש ימין סהרורי.