יום הזכרון ליצחק רבין בעקבות ארועי השבוע האחרון

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Ampelmann, ‏6/11/07.

1. בית"רי מלידה Member

יש לי הערה קטנה לסדר ( לא לעצם העניין ):

תפרידו ביו "ערבים" שישאר הביטוי לגבי ערביי ישראל, לבין הפלסטינים ודומיהם ( סוריה, לבנון, וכדומה ).

בכל זאת יש הבדל, לדעתי.

2. spurs229 Member

Olli, באמת שאין לי מה להגיד לך.

חיים, כל אזרחי המזה"ת והמגרב הם ערבים. למעט היהודים.

3. בית"רי מלידה Member

רותם,

אני לא מדבר על הקטע האנתרופולוגי - אני מדבר על הבדל מהותי בגישה ליהודים.

נניח שתהיה מדינה פלסטינית - אתה חושב שאיזשהו ערבי ישראלי ירצה ללכת לגור שם?

4. Olli Member

היה ברור לי שלא יהיה לך מה לומר בסופו של דבר, כי אחרי הכל לשמאל בישראל אין מה לומר שמדברים איתו על עובדות. הוא יודע רק להתחמק כמו בתגובה האחרונה שלך.
    לפחות לא פלטת עוד שטות. על זה אני צריך לשבח אותך.

5. spurs229 Member

אני לא השמאל בישראל, אני רתם, נעים מאוד.
    גר בנס-ציונה ואוהד את טוטנהאם הוטספר.
    שיהיה לך יום טוב.

אגב, הבעיה העיקרית של הימין היא שהם מנסים להיתלות יותר מדי ב"עובדות" מוטות או לא רלוונטיות לחלוטין.

נערך לאחרונה ב: ‏6/11/07
  6. Olli Member

נעים מאוד. ושמענו גם על זה. מה שאמרת על הימנים זה בולשיט. ואני מוכן להתערב איתך שבסופו של דבר גם אתה תבין שהערבים לא מחפשים שלום. אגב, אותו שמאל נאור שמדבריך משתמע שאתה מצדיק אותו, מקיים מגעים עם מכחיש שואה. אתה יודע מי זה המכחיש שואה הזה? אבו-מאזן. אולי זה לא יזיז לך, כי 'הכל בשביל השלום'. אני מקוה שזה בכל זאת יעורר בך שאלות.

מעבר למה שאמרתי לך אין צורך להוסיף דברים, למרות שיש לי עוד הרבה מה לומר. זה לא יוביל לשום מקום ועדיף שזה יגמר כאן.
    שיהיה לך ערב טוב.

7. VaN Member

עובדות כמו אלה שאומרות ומסבירות למה יגאל עמיר הוא לא זה שרצח את יצחק רבין או כאלה שאומרות שכל השמאלנים אין מה להגיד כשמדברים איתם על עובדות ,או שאתה בכלל מתכוון לעובדות שמצביעות חד משמעית על זה שאם בן אדם הוא שמאלני אז הוא לא מכיר את ההסטוריה של הארץ?

8. spurs229 Member

אתה מדבר כאילו שאני איזה היפי שמחבק עצים.
    בסה"כ מה שאני אומר זה שצריך פה שתי מדינות על גבולות 67 (למרות שירושלים זו בעיה רצינית בנושא) ושמלחמות מיותרות לא מובילות אותנו לשום מקום.

9. Olli Member

א. לא התכוונתי להכליל. בוודאי שיש שמאלנים שיודעים את ההיסטוריה של הארץ. אבל לא יודעים באמת מה היא אומרת.
    ב. בתור אחד שאוהב היסטוריה, קורא המון, ובעל ידע נרחב מאוד בנושא, אני יכול לומר לך שלדעת היסטוריה זה לא רק 'לדעת'.
    אנשים שבאמת יודעים היסטוריה אלו אנשים שיודעים לנתח אותה, ולהסיק ממנה לקחים, להבין את מהלכיה וללמוד את הלך הרוח באותה תקופה. לדעת היסטוריה זה לא לדעת עובדות יבשות כמו למשל שהארמיה השישית נכנעה ב-2 לפברואר 1943. זה לא לדעת היסטוריה. ואולי חצי מהשמאלנים הוציאו 100% בבגרות במגמת היסטוריה ועשו דוקטורט על ההיסטוריה של המאה ה-20, אבל את לקחי ההיסטוריה הם לא למדו.
    מקוה שהבנת את דבריי.

נערך לאחרונה ב: ‏7/11/07
  10. Olli Member

סבבה. אז אני אדבר יותר בעדינות. אני יכול לומר לך שזו תהיה טעות הרת אסון לתת שתקום פה מדינה פלסטינית על גבולות 67'. מסרנו להם את גוש קטיף. מה קורה עכשיו? כל היום יורים משם קאסמים. בעיה גדולה. אתה רוצה שעכשיו גם יטווחו על בן-גוריון ועל מישור החוף? וזה מה שיקרה ואני מבטיח לך, אם תקום שם מדינה פלסטינית. שוב, תסתכל על מה שקרה ברצועת עזה ותבין למה לא מגיע להם לקבל פיסת אדמה מפה. עכשיו ברצינות, נראה לך הגיוני שהם לא ירו גם מיהודה ושומרון עלינו? אני שואל ברצינות, וזה לא בקטע של להמשיך להתווכח.

בנושא המלחמות, זו המציאות בארץ. לא הייתה לנו את הארץ הזו אם לא היינו נלחמים עליה. ישראל לא מחפשת מלחמות, ואת זה אני בטוח שאתה יודע, אבל יש לנו פה אוייבים שמחרחרים מלחמה, ולכן אנחנו נלחם, אם וכאשר יהיה עלינו איום ועד שהוא יוסר או במידה ויפתחו עלינו במלחמה. כל זה יהיה עד שהם יבינו שאין טעם במלחמות.

נערך לאחרונה ב: ‏6/11/07
  11. VaN Member

הבנתי למה אתה מתכוון, ודווקא בתור אחד שלא יכול להגיד על עצמו שהוא בעל ידע נרחב על ההסטוריה של המדינה שלו אני מבטיח לך שאין דרך אחת ונכונה לנתח את מהלך הדברים בין שני הצדדים.
    ברור לי שלך אין ספק לגבי הניתוח שלך להסטוריה שלנו עם הערבים, ואני חושב שברור לך שזה לא אומר שזה באמת נכון. אנשים ממקומות שונים רואים דברים אחרת ובגלל שSPURS כתב לך תגובה שנראית לך ילדותית זה לא אומר שכל מי שמוגדר כשמאלני חושב כמוהו, כמו שהוא כותב הוא מייצג את עצמו ולא את השמאלנים.
    אני בניגוד אליך לא יודע מי "צודק", ורק בגלל זה הפריע לי מה שכתבת.

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

עדיף מלהיתלות על מילים והסכמים חסרי משמעות שגובות מאיתנו חיי אדם.

13. spurs229 Member

אני בטוח שיירו עלינו מיו"ש, אבל עדיין האינטרס הכי גדול שלנו הוא שתהיה מדינה פלסטינית, מכמה סיבות:עם מדינה אפשר לדבר, אפילו אם שולט בה ארגון טרור. עם ארגונים רבים שכל אחד מהם חושב שהוא שליח אללה אי אפשר לדבר.עם מדינה אפשר להלחם, אפשר להפציץ מהאוויר בלי לחשוש שבגבעה ליד גרים כמה עם תעודת זהות כחולה.המאחזים הבלתי חוקיים הם נטל כלכלי על המדינה, הם לא משלמים מסים אבל מקבלים שירותים מוגברים (תשתיות ואבטחה). חייבים לפנות אותם.אנחנו צריכים לצאת למלחמות רק כשזה הכרחי ומתוכנן (לא כמו המערכה האחרונה בצפון). ברוב המקרים זה לא הכרחי, אבל זה כבר תלוי בנקודת המבט והשקפת העולם.

למנהלים- לפני שתחשבו לפצל את ההודעות האחרונות מהדיון על רבין:
    דיון על רבין הוא גם על דרכו, ומדובר בפוליטיקה. אי אפשר לנתק את האיש מה-Issue.

נערך לאחרונה ב: ‏7/11/07
  14. FelaKaT Member

olli, אל תבזבז את הזמן שלך-אתה מדבר פה עם שמאלנים קיצונים ביותר, היו פה כבר כאלה שנתנו לגיטימציה לפלסטינים להפוך למחבלים (אולי זה צירוף מקרים, אבל מדובר באותו אחד שפתח את הדיון הנ"ל).
    שתבין, ילד בן 16, שעוד לא שמע רובה יורה, מוכן לחלק שטחים כי הם מהווים נטל על המדינה (מה שעובדתית לא נכון), לדבר עם אירגוני טרור ולשחרר טרוריסט מתועב ולסכן עוד אלפי חיילים בחטיפה. עזוב, חבל על המקום בשרת, באמת.

15. Olli Member

כל הרעיון יפה וטוב, אבל אנחנו לא ארה"ב, אנחנו מדינה קטנה. בכל יהודה ושומרון גרים כ-250,000 תושבים. לאן יפנו את כולם? נטל כלכלי עצום שאני בספק אם הכלכלה הישראלית תתאושש ממנו מהר.
    בנוסף, מסירת השטח לידי הפלסטינים מקרבת גם את הסורים והאיראנים אלינו. בלי בעיה יוכלו לפצל את הארץ לשניים. לא רצוי. ועוד משהו, האידיוט שם למעלה ששמו אהוד אולמרט שבקושי ידע שצריך לשמור על 'עמימות' בנושא הגרעין. האם לו ולהנהגה שלו יהיו הביצים להוציא אותנו למלחמה?! המטומטמים האלה לא יודעים אפילו מה זה לוח שחמט. אם תנסה לחשוב על הנושא ברצינות תבין עד כמה הוא לא מעשי. לא כשמדובר בישראל. אצלנו כל החלטה משמעותה להיות או לא להיות...