יום הזכרון לשואה ולגבורה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י לא מצאתי כינוי, ‏13/4/07.

1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

חבל שאני לא ספרדי. חצי מטר מרובע ביציע של ויסנטה קלדרון היה מפצה אותי.

2. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אף פעם לא מאוחר להתחתן עם מרוקאית.

3. cazzo Il Capocuoco

לפני 600 היה לנו כפר באנדלוסיה!!!תחזירו לנו אותו! :aaaprot:

4. בית"רי מלידה Member

5. Rudess Member

6. M_T_A Member

אם כבר גירוש ספרד אז בואו נתבע את איטליה, כי הרומאים העיפו אותנו מפה לפני 2000 שנה ובגלל זה התחילו כל הרדיפות באירופה...

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

זה ניפוח הדברים וכמובן גם דאגו להוציא דברים מהקשרם. עזבו אתכם, אין יותר דברים כאלו כאן בגרמניה.

8. בית"רי מלידה Member

גם אני חושב שזה חסר סיכוי מעשי - גם אם זה יצליח, זה יקח הרבה שנים.

בהקשר של השואה עצמה, יש לי חשבון ארוך ופתוח לא רק עם הגרמנים, אלא גם עם הפולנים ,האוסטרים, האוקראינים, בעצם עם כל אירופה, וגם עם האמריקאים שידעו, צילמו - ולא הפציצו את מסילות הרכבת ,את תאי הגזים, ואת המשרפות.

וכל שנותר לנו, הדור השני והשלישי, זה לא לשכוח, ולהילחם בכל אותן תנועות שינאה כמו גלוחי הראש, הנאו נ**ים למיניהם, ובהם הקו קלאס קלאן, האומה הארית , ועוד כל מיני מיצי זבל שמרימים ראש לא רק באירופה, אלא במיוחד בארה"ב , תוך ניצול ציני של החוקה האמריקאית הליברלית מדי.

9. לא מצאתי כינוי Member

http://www.netanya.ac.il/aguda2/images/izkor_big1.Xxx
    לזכר 6 המיליונים שנרצחו על ידי הנאצים ועוזריהם. יהי זכרם ברוך. http://www.mkm-haifa.co.il/schools/ofarim/hagim/hagim.4.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏16/4/07
  10. Raulito Madridista

יהיה זכרם ברוך.
    סבא שלי סיפר לי כמה דברים על שואה או יותר נכון התעניינתי.
    זה היה סיפור מאוד מאוד עצוב ועד היום הוא בצדק מקלל את היטלר וממנו למדתי את הקללה:"יימח שמו".
    אני אספר קצת מה שקרה לסבא שלי:
    הם היו משפחה עשירה מאוד בצ'כיה, ממש היה בית גדול בפראג, הם היו משפחה אדירה של 15 אחים והוא אחד הצעירים שם. בקיצור התחיל כל הברדק. את אמא שלו הרגו בדרך של שריפות. הרגו לו 12 אחים נוספים!
    הקטע המדהים בסיפור הוא, נכון שהיה את ה"מקלחות" שכולם התלהבו והאמינו לנאצים ורצו להיות ראשונים, אז סבא שלי היה בין האחרונים וניצל!!!!!!
    בכל מקרה הוא הלך הרבה מאוד ברגל והאמריקאים הטיסו אותו לארץ ישראל שם הקים משפחה.
    סבא שלי בן 80 ואחותי עשתה עליו עבודה מאוד גדולה בכיתה י"א אני חושב בקשר לשואה.

11. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

לי יש סיפור מאוד מעניין בנוגע לשואה. הסבתא מצד אמא גרה בפולין, והייתה בחופשה בארץ בקיץ 1939. היא הייתה אמורה לחזור לפולין ב28 באוגוסט, אך בדרכון שלה הייתה טעות באיות של שמה, מה שגרם לדחיית הטיסה ל2 בספטמבר. מיותר לציין שלפולין היא לא חזרה.

יהי זכרם של ששת המליונים ברוך.

12. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

כמה סרטים מעניינים לראות היום מלבד רשימת שינדלר שישודר בערוץ 10, יש את מוסר השילומים על יחס המדינה לניצולים שישודר ביס דוקו ובערוץ 2 ואחד הסרטים המזעזעים ביותר לדעתי הבריחה מסוביבור בסביבות 12 בלילה בערוץ 2 ואם אתם ערים אז מומלץ.

בשנים האחרונות יש יותר סרטים על הסביב ולא על אירועים או סיפורים אישיים של מה שהתרחש, קצת מאכזב וגם השנה לא משודר דבר על אנה פרנק.

13. Bensh Member

"החיים יפים" בכל ערוצי הסרטים של הוט
    ללא ספק מסרטי השואה החזקים, המרגשים והיפים ביותר שנעשו

14. בית"רי מלידה Member

אמא שלי, ניצולת שואה בת 81 , שהיתה באושוויץ וברגן בלזן במשך 5 שנים , אמרה לי שהסרט " המכה ה 81 " הוא הסרט הכי אוטנטי שמתאר את השואה.

15. M_T_A Member

אני חושב שלסבתא שלי יש סיפור הישרדות מדהים כנגד כל הסיכויים.
    מהפוגרומים של אזרחים רומנים רגילים שקיבלו את הכיבוש הנאצי בברכה כנגד יהודי העיירה נובוסליצה, דרך המחלות בגטו, הרציחות במחנה ההשמדה טרנסניסטריה וצעדות המוות. היא וסבא שלי נפגשו במחנה פליטים ברומניה אחרי המלחמה ועלו לארץ ב1948 לא לפני שנתקעו בעוד מחנות פליטים בקפריסין ושרדו עוד מחלות. לא יאומן. איך אנשים הצליחו להישאר בחיים, איך הם בכלל רצו להישאר בחיים..

יהי זכרם של 6 מיליון הנרצחים ברוך.